Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
01 Mart 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Gündem maddeleri komisyonlara havale edildi
Gündem maddeleri komisyonlara havale edildi
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda gerçekleştirilirken Meclis gündemindeki maddeler görüşülerek incelenmek üzere ilgili Komisyonlara havale edildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.11.2015 15:38
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan Kasım ayı Meclis toplantısının ilk oturumuna Meclis Üyeleri Remzi Garip ve Ahmet Çetin mazeretleri nedeni ile katılamazken Meclis’in açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Vahap Akay geçtiğimiz hafta kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümü bir kez daha kutladı ve “1 Kasım’da yapılan seçimler çıkan sonuç iktidar partisine, muhalefet partilerine, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ  

Belediye Başkanı Vahap Akay’ın açılış konuşmasının ardından Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Belediye Meclisi’nde ilk olarak Çerkezköy ilçesi sınırları içerisindeki muhtelif parsellerdeki Belediye hisselerinin satışının müzakeresi görüşülerek 10 adet Belediye hissesinin satışının incelenmesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Daha sonra gündemin 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.10.2015 gün ve 1312 sayılı Aile Sağlığı Merkezleri hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Çerkezköy Belediyesi tarafından 2011 yılında Aile Hekimlerine tahsis edilen binaların tahsis sürelerinin dolduğu belirtilerek binaların yeniden Aile Hekimlerine kiralanabilmesi ve kira sürelerinin tespit edilmesi amacı ile Plan ve Bütçe Komisyonu ile Tarife Komisyonu’na havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi. 

KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ

Veliköy plan notlarında değişiklik yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülüp İmar Komisyonu’na havale edildikten sonra Meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’ nün 26.10.2015 gün ve 345 sayılı İstasyon Mahallesi 261 ve 262 no.lu adalar arasında kalan alana ait plan değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de görüşülerek İmar Komisyonu’na havale edildi  Plan ve Proje Müdürlüğü’nün  Kızılpınar plan notlarında değişiklik yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi ve gündemin yedinci maddesinde Plan ve Proje Müdürlüğü’ nün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün plan tadilatlarıyla ilgili kurum görüşleri hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 

YENİDEN TOPLANACAK
Belediye Meclis toplantısı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ nün 26.10.2015 gün ve 1314 sayılı LPG Tüpü depolama alanı kiralama süresi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin görüşülüp Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile sona erdi. Bu gündem maddesi ile ilgili Meclise bilgi veren Belediye Başkanı  Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi tarafından Hayvan Barınağı yanında daha önceden LPG Tüpü depolama alanı olarak bir yer tespit edildiğini ve burada LPG ve tüplerin depolandığını belirterek, “Yaptığımız araştırmada Küçük Sanayi Sitesi içerisinde de bu şekilde yerler tespit ettik. Bunları çıkarmak için girişimde bulunduk. Yapılacak inceleme ve değerlendirmenin ardından ya Hayvan Barınağı yanında, ya da uygun olan başka bir yer de yer tahsis etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Belediye Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere 5 Kasım Perşembe günü saat 14.00’da yeniden toplanacak.

Haber Merkezi 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Çalıştığı iş yerinde hayatını kaybetti
Okulların açılışı ertelendi
Ergene toprakları zehir saçıyor!
Uyuşturucu tacirleri cezaevine gönderildi
Vergi dairelerinde hafta sonu yoğunluğu
Yurtdışından gelenlerin test zorunluluğu devam edecek
Tekirdağ, 67.2 milyon dolar dış ticaret fazlası verdi
Ulusan, Çerkezköy’de okul inşaatlarını inceledi
AK Parti’den vergi haftası ziyareti
Kapaklı Meclisi Salı günü toplanacak
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya