Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
20 Ocak 2017 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Çerkezköy'de binler sokağa döküldü
Çerkezköy'de binler sokağa döküldü
Yapılan darbe girişimine karşı Çerkezköy'de çok sayıda kişi AK Parti önünden toplanarak Atatürk Caddesinde ellerindeki Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı ise tüm Türkiye'de yaşanan olaylar nedeniyle sela okunması talimatı verdi. Çerkezköy'de merkezi sistemden gece saat 01.35'de sela okundu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.07.2016 23:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ÇERKEZKÖY'DE DURUM

Bir grup askerin darbe girişimine Çerkezköy’de binlerce vatandaş sokağa dökülerek darbe girişimine tepki gösterdi.

PROTESTO BULUNDULAR

Genel Merkez’den gelen mesaj üzerine AK Parti İlçe Teşkilatı önünde toplanan yüzlerce partili slogan atarak Çerkezköy Belediye meydanında bir araya geldi. Atatürk Caddesi’nde ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş gerçekleştiren partililer tekbir çekerken, hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attılar. Yoldan geçen araçlarda korna çalarak protestoculara destek verdiler.

POLİSE DESTEKTE BULUNDULAR

Çerkezköy Pera Pastanesi önünden dönerek tekrar Belediye Meydanına gelen partililere seslenen AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Abdullah Öğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen mesajları partililere okudu.    Çerkezköy Meydanında slogan atan partililer daha sonra polisevine yürüyerek hükümet konağı önünde bekleyen polislere destek sloganları attı. Slogan atan grubun yanına gelen İlçe Emniyet Müdür Vekili Sertan Topkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe’ye, Çerkezköy’de askeri yönden bir sıkıntı olmadığını, askeriye yönelik slogan atılmaması yönünde uyarıda bulundu.

POLİSLER BEKLİYOR

Çerkezköy Hükümet Konağında da sıcak gelişmeler yaşanırken, kriz masası oluşturuldu. Partililer ve protokol mensupları Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’dan ve yetkililerden bilgi almaya çalıştı.  Hükümet Konağı önünde jandarma ve emniyet personeli birlikte güvenlik önlemi aldılar.  Tugay Komutanlığı önünde toplam 20’ye yakın uzun namlulu silahlarla beklerken, Adliye önünde de yaklaşık 30 polis uzun namlulu silahlarla bekliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMADA BULUNDU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.Erdoğan " Öğleden sonra bir hareketlilik mevcuttu. TSK içerisindeki bir azınlık ülkemizin beraberliği kabullenmeyen bu grup paralel devlet yapılanmasının kendisiydi. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir. Vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır ödeyecekler. Biz bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Bu yola kefenimizle çıkmışız. Bu silahlı kuvvetlerimizin temizlenmesine yol açacak bir harekettir. Yüksek Askeri Şura öncesinde bu hareketin yapılması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi biliyordu. Ben Marmaris'teydim. Ben ayrıldıktan sonra oraları bombalamışlar. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir. Benim Genel Sekreterimi alıp götürdüler. Genelkurmay Başkanımızın durumunu şu anda bilemiyorum.Ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler. Bunu peşinen söyleyeyim. Bu silahlar size bu millet tarafından verildi. Bunun bedelini de faturasını da ağır ödersiniz.Sizler bizim Mehmetçiğimizsiniz. Size verilen silahları milletimize doğrultursanız bedelini ödersiniz. Ordumuz temizdir, silahlı kuvvetlerimizin tertemiz haline leke getirilmemesi lazım. Yargı tutuklamaya başladı. Bugün bu iş başladı, devam edecek. FETÖ de bir terör örgütüdür demiştik. Aynı zamanda silahlı bir terör örgütü olduğu ortaya çıktı. Bizler görevimizin başındayız. Sonuna kadar bu görevimizi sürdüreceğiz. Sonu iyi olacak" dedi

 

 

ment-->

 

 


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Demokrasimize sahip çıkıyoruz"
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bu ülke darbelerden cok çekmiştir. Aynı sıkıntıların yeniden yaşanmasını istemiyoruz. Cumhuriyet'e ve demokrasimize sahip çıkıyor; inancımızı eksiksiz bir şekilde koruyoruz. Herkes çok iyi bilmeli ki Cumhuriyet  Halk Partisi, Parlamenter demokrasimizin vazgeçilmezi olan yurttaşlarımızın özgür iradesine bağlıdır" dedi. 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
turgay çiçek
ben akpli değilim fakat başa başkası gelirse ortalık daha fazla karışıcak devletimize milletimize sahip çıkalım onlar koltuklarında rahat para kazanıp yaşasın diye değil bizim milletimizin çocukları rahat uyusun diye türkiyem ne olursa olsun ne kaçarız ne göçeriz biz bu topraklarda doğduk bu topraklarda öleceğiz
16.07.2016 14:00
turgay çiçek
Balyoz Darbesi Deyip 100 lerce Vatan aşığı askerimizi sindirdiniz sonrada kandırıldık deyip adamları serbest bıraktınız içeriyi fetöcülerle doldurdunuz şimdide çıkıp dizinize vuruyorsunuz kim vatan haini onlarmı bunlarmı kpss de 80 üzeri puan alıp açıkta kalanlarla 56 puan gibi komik puanlarla yerleştirilen fetöcüleri hiç söylemiyorum bile bi pushtlukta onlardan gelirse şaşırmayın ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN
16.07.2016 13:46
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
O alan vergi dairesine tahsis edildi
Kurslara ilgi yoğun oldu
Hesaplar incelenmeye başladı
 As: Tanyeri’nin açıklamasını doğru bulmuyorum
Sokak karanlığa mahkum edildi
İnsanların sağlığı hiçe sayılıyor
Kulakların pası silindi
Abban’dan şoförler odasına iade-i ziyaret
Mandalı’yı ziyaret etti
Doğanspor’un hedefi 3 puan
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’

TERMİK SANTRAL DE ÇÖZÜM OLABİLİR.
"Çerkezköy ciddi anlamda sanayisiyle beraber ticareti de güçlenen bir şehir halini almış"diyor Başkan.Çerkezköy'ün yanı sıra Veliköy,Velimeşe,Çorlu,Kapaklı ve çevre ilçeler yüzlerce fabrikanın faaliyette olduğu sanayi bölgeleri.Trakya'da meralar satılırken ne Edirne,nede Kırlareli ve Tekirdağ'ın iktidar ve muhalefet partileri buna karşı çıkmadı.Koca bir sanayi yarımadasında yaşıyoruz.Termik santrallere karşı olmama rağmen bu gelişme önlenemez.O zaman yapılması gereken filtre sistemleri yeterli termik santraller.Sayın Organize bölge başkanının dediği gibi.Enerji gereksinimi bir gerçek.Ya fabrikalar durur ve işsizlik başlar.Çözüm enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak.Ticaretiyle güçlenen iş adamlarıda sanayici gibi artık üretken yatırımlara yönelmelidir.Sadece kentin rantını yemek alışkanlığından kurtulmalılar.
Kemal Efe


kızılpınar
başkan vala sayende kızılpınarda nefes alamıyoruz,ya Allah aşkına hiçmi sıkılmıyorsunuz kızılpınar yolarını görünce.sizi ve meclis üyelerini akp-chp farketmez sizleri Allaha havale ediyoruz.inşllah bu halka yaşatıklarınız fitil fitil burnunuzdan gelir.AMİN
ömer


ÇOSB’den iddialı yatırımlar

FİLTRE SİSTEMLERİ UYGUN TERMİK SANTRALE EVET
“Teknolojiye uygun yapılırsa tabi ki termik santrale karşı olmam. Yani filtre sistemleri hem kuru hem ıslak arka arkaya yapılırsa ki bunun örnekleri Avrupa’da da var."Bu açıklama önemlidir.Sayın Sözdinlerin açıklamaları dikkatle okunmalı.Çerkezköy Organize Sanayi bölgesi Türkiye'nin yüzakıdır.Kaz dağları dahil sadece Çanakkale'de 20 santral,Vize,Çerkezköy de 3 santral düşünülüyor.Gerçekleşen proje sayısı 50 kadar.Direnmek nereye kadar.Ya yoksulluk yada ileri gelişmiş ,dış borçları olmayan bir ülke.Sayın Akay da bu yazıyı dikkatle okumalı.
Kemal ECEVİT


Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

TRAFİK EKİPLERİ
Sadece o sokakta değil yanlış park çerkezköyün her sokağında ama!!!!!!!TRAFİK EKİPLERİ NEREDE???????
VATANDAŞ


HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Aziz Özkan emekliye ayrıldı

çok önemli değil
zaten fazla bir işe yaramıyordu...gitmesi bir boşluk yaratmaz belediye veya kapalıda....
kapaklılı


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya