Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Ekim 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kapaklı’da renkli sünnet şöleni
Kapaklı’da renkli sünnet şöleni
Kapaklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu 12’incisi düzenlenen toplu sünnet şölenini renkli görüntülere sahne oldu. Kapaklı Eski Belediye binasının arka tarafında bulunan kent meydanında düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı şölende, sahne alan sanatçılar izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattılar.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 28.08.2016 18:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

KONVOY GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Şölen öncesi saat 17.30’da Recep Güven Parkında sünnet olan çocuklar ve 15 Temmuz darbe girişiminde ve son günlerde terör saldırılarında şehit olanlar için mevlit okutuldu. Mevlidin ardından protokol üyelerinin ve sünnet olan çocuklarının ailelerinin katıldığı konvoy gerçekleştirildi. Belediye önünden başlayan konvoyda 250’ye yakın araç yer alırken, 1 saatlik konvoyun ardından sünnet olan çocuklar ve protokol üyeleri kent meydanına geçtiler.

 

BİNLERCE KİŞİ KATILDI

 

Kapaklı Belediyesi'nin bu yıl on ikincisini gerçekleştirdiği 'Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni'ni Cuma günü saat 20.00’de başladı. Programa CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekman, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Belediye Meclis üyeleri,  Kapaklı Samsunlular Dernek Başkanı Mustafa Önder, Kapaklı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Arzu Özdemir, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan ve birçok davetli katıldı. Binlerce Kapaklı’lı ise şölen başlamadan önce konser alanında yerlerini aldılar.

 

“HEYECANLARINA ORTAK OLUYORUZ”

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından sahneye davet edilen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Bugün mutlu bir tablonun 12 incisini yaşıyoruz. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sünnet şölenimizde bu yıl 250 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Onların heyecanlarına ve mutluluklarını ortak olduk. Amacımız çocuklarımızı mutlu bir şekilde yarınlara taşımak, onların mutlu olduğu bir Kapaklı yaratmak ve ülkemizin, milletimizin yarınlarına sağlıklı nesiller yetiştirmektir. O bakımdan çocuklarımıza hizmetin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bu akşam burada yerel sanatçılarımız ve sizlerle birlikte çocuklarımızın sünnet düğünlerini yapacağız. Hep birlikte kınalarını yakarak yavrularımızın sünnet düğünlerini gerçekleştireceğiz. Örf ve adetlerimize göre bir sünnet düğünün gereği neyse onu yapacağız. Hepinizin bildiği ülkemiz zor günlerden geçiyor fakat amacımız burada eğlenmekten öte yavrularımızın ömürlerinde 1 defa olan sünnet düğünlerini yaparak onları mutlu etmek heyecanlarına ortak olmak ve bu özel günlerinde onları yalnız bırakmamaktır” diye konuştu.

 

 “ASLA HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR”

 

15 Temmuz gecesi Fetö terör örgütüne mensup bir grup teröristin demokrasiyii hedef alarak darbe girişiminde bulunduğunu söyleyen başkan Mandalı, “Ancak milletimiz ve yine ordumuzun içerisindeki Atatürkçü subaylarımızın kararlı duruşu sayesinde hedeflerine ulaşamamışlardır. Bu alçak girişimin yanı sıra yine neredeyse son günlerde her gün artan terör eylemleriyle askerimiz, polisimiz ve vatandaşlarımız hedef alınmaktadır. Yüce Türk Milleti, Birlik ve beraberliğimize kast eden bu alçak gruplara en güzel cevabı yine meydanlarda sergilediği dik duruşuyla göstermiştir. Bu birlik ve beraberlik ruhu milletimizde olduğu sürece bu alçaklar asla ve asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum;  Türkiye’yi bölemeyeceksiniz, Devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız, tarihi şanla, şerefle dolu Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği inkilaplarının izinden ayrılmayacak ve ülkemizi daima yaşatacaktır. Bu vesile ile gerek 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde,  gerekse son günlerde yaşanan alçak terör saldırılarında hayatını kaybederek şehit düşen vatandaşlarımıza, askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

“ÇABA GÖSTERİYORUZ”

 

Mandalı “ Sizlerin güveni ve desteği ile göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemize ve siz değerli vatandaşlarımıza hizmet etme gayreti içerisinde olduk. Yine bu kapsamda Kapaklımızı daha güzel, daha modern ve çağdaş bir kimliğe kavuşturmak için ilçemiz genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hepimizin ortak kaygısı Kapaklının ve halkımızın çıkarlarıdır. Bütün çabamız, halkımızın bize verdiği görevi en iyi biçimde kullanmak ve elimizde taşıdığımız hizmet bayrağını en yukarılara taşımak içindir. İktidarıyla, muhalefetiyle bütün Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımın da aynı bilinçle görev yaptığına yürekten inanıyorum. Bildiğiniz üzere 30 Mart 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Büyükşehir kanunu ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu. Bu kapsamda İlçe Belediyelerinde de birçok değişiklik meydana geldi. Bu nedenle geride bıraktığımız yaklaşık 2 buçuk yılı Büyükşehir Belediyesi ile entegre olma çabası içerisinde geçirdik. Bazı yetkilerimiz Belediye olarak elimizden alınmasına rağmen bu durumu sizlere yansıtmama gayreti içerisinde olduk. Gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarla, gerekse Belediyemizin bizzat gerçekleştirdiği projelerle, Kapaklımızı sizlerin hak ettiği örnek ilçe konumuna getirmek için çalışmalarımıza ara vermeden aynı aşk ve heyecanla devam ediyoruz. “ ifadelerini kullandı.

 

“BİR MARKA HALİNE GETİRDİK”

 

Mandalı konuşmasının devamında ise “ İlçe olan Kapaklımız maalesef aradan 2 buçuk yıl geçmesine rağmen henüz hak ettiği devlet yatırımlarını alamadı.  Bu vesile ile bir kez daha buradan yetkililere seslenmek istiyorum, Nüfusu 100 bini geçen Kapaklımıza yakışan modern bir Devlet Hastanesi istiyoruz,  Adliye, Vergi Dairesi, Üniversite gibi de ilçelerin olmazsa olmazları olan kurumların acil bir şekilde ilçemizde faaliyete geçmesini istiyoruz. Kaybedecek zamanımız yok Çünkü; Kapaklımız, 81 vilayetten insanı bünyesinde barındıran, 100 bini aşan nüfusu ile Türkiye’de birçok ilçeden daha kalabalık bir kent haline gelmiştir. Belediye hizmetlerinin en verimli biçimde halkımıza sunulması konusunda başarılı örnekler ortaya koyuyoruz. Büyükşehir düzenlemesi sonrası mahalleye dönüştürülen kırsal bölgelerle birlikte 3.500 hektardan 20.000 hektara yükselen Kapaklı Belediyesi’nin hizmet ve sorumluluk alanında her yere hizmet götürme çabası içerisindeyiz. Yapmış olduğumuz hizmetlerle varlığımızı Trakyamızın dört bir yanında duyurarak Belediyemizi bir marka haline getirdik. Çünkü Biz insanlarımızı seviyoruz. Her şey insanımızın mutluluğu için. Bütün hizmetlerimizin temelinde insan sevgimiz var. Sevginin olduğu yerde, mutlaka başarı da vardır. Bu inanç ve düşünceyle çalışıyoruz. Daha yapacak çok işimiz olduğunun farkındayız, aynı aşk ve heyecanla daha çok çalışarak hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu. Mandalı, sözlerini Cahit Sıtkı Tarancı‘nın “Memleket İsterim” isimli şiirinin dizelerini okuyarak sonlandırdı.

 

TERÖRÜ LANETLEDİ

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın ardından konuşma gerçekleştiren CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer “  Düzenlenen sünnet şöleninde emeği geçen başta Belediye Başkanımız İrfan Mandalı olmak üzere hepinize çok teşekkür ederim. Ülkemiz zor günlerden geçmektedir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen suikast girişimini ve terör saldırılarını lanetliyor, vatanı için hakkın rahmetine kavuşan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

 

UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADILAR

 

Yerel sanatçı Serkan Dumlu sahneye çıkarak birbirinden güzel söylediği şarkılarla büyük beğeni topladı. Dumlu’nun sahne performansının ardından illüzyonist baba ve oğlu Kaan ve Erkan Obüs sahneye çıkarak birbirinden güzel gösteri gerçekleştirdi. Kapaklı Belediyesinin yaptığı hizmetlerinin ve yatırımların slayt şeklinde vatandaşlara izlettirilmesinin ardından sahneye sanatçı Tuğçe Haşimoğlu geldi. Söylediği pop müziklerle konsere katılan binlerce kişiye muhteşem bir gece yaşatan Tuğçe Haşimoğlu’na günün anısına CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer tarafından plaket verildi. Programın finalinde ise Kapaklı’nın ve bölgenin sevilen sesi Gökhan Meneşe sahneye çıktı. Söylediği birbirinden güzel şarkılarla kendisine hayran bıraktıran Meneşe Trakya havaları ile de felekten bir gece yaşattı. Sünnet olan çocukların kınaları yakılırken, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve protokol üyeleri sünnet çocuklarının kınalarını aileleri ile birlikte yaktı. Kına merasiminin ardından konser kaldığı yerden devam ederken konuklar havai fişek gösterileri ile heyecan ve eğlence dolu anlar yaşadılar.

 

Haber / Pınar SANCAR

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
İhtiyaç olan üst geçidi kim yapacak?
Önlem almanız için canımızın yanması mı lazım? 
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya