Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
19 Ocak 2017 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kahvaltı programında bir araya geldiler
Kahvaltı programında bir araya geldiler
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 16 Eylül Cuma günü saat 10.00'da Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer'i Şehitlik Parkı'nda düzenlenen kahvaltı programında ağırladı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 16.09.2016 20:17
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

KATILIM YOĞUN OLDU

 

Gerçekleştirilen kahvaltı programında, CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Hikmet Altuğ, Cem Özkan, Volkan Soğancılar, Belediye Başkan Yardımcıları Celal Yılmaz, Ahmet Nazif Balcı, basın mensupları ve partililer yer aldı.

 

KÖY ZİYARETLERİ YAPILACAK

 

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, “Bugün kahvaltıdan sonra köy ziyaretleri yaparak hem vatandaşlarımızın bayramlarını kutlayacağız hem genel siyasetle ilgili hem de belediye ile ilgili görüş alışverişinde buluşacağız. Herkesi bugün gerçekleştireceğim köy ziyaretleri programına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

KATILIMLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

 

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise, “Öncelikle sayın vekilime ve sizlere burada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu bayram gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız, gerek Emre Vekilimiz, gerek Candan Vekilimiz ile ciddi anlamda iyi değerlendirdiğimiz bir bayram olacak. Hem yerel yönetim adına yaptıklarımızı vatandaşlarımıza ifade ederken hem de ülke siyaseti ile ilgili vekillerimizin görüşlerini hem yerel basın aracılığıyla hem de gezip dolaştığımız yerlerde kamuoyuna yansıtma açısından iyi değerlendireceğiz. Bundan sonraki bayramlarda daha ciddi program yapıp Malkara'nın bütün mahallelerini bayram süresince dolaşmak istiyoruz. İlçe başkanımızın söylediği gibi bugün köy ziyaretlerimiz olacak. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÇARESİZLİK İÇİNDEYİZ

 

Başkan Ulaş Yurdakul'un ardından söz alan CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer de yaptığı konuşmada, “Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum. Benim için burada sizlerle beraber olmak çok güzel. Biz her bayramda bölgemizde geçirebildiğimiz kadar ilçelerimizde ve köylerimizde olmaya çalışıyoruz. Hiçbir bayramda hemşerilerimizi ihmal etmiyoruz. Gerek Tekirdağımız gerekse ülkemiz için olumlu şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ülkemiz ardı sıra acılar yaşıyor. Dün yine şehitlerimiz oldu. Şehidimizin olmadığı, kanın ve gözyaşının akmadığı, anaların ağıt yakmadığı hemen hemen bir günümüz yok. Her gün yeni bir acıya, bir habere uyanıyoruz. Her biri birbirinden acı ve kötü. Maalesef kör bir çaresizlik içindeyiz. Tabi ki bugüne Türkiye bir günde gelmedi. Türkiye şuan bir savaşın eşiğindeyse, terör tehdidi altındaysa, mülteci sorunumuz varsa, yoksulluk varsa, bugün bile insan hakları ihlalleri yaşanıyorsa, Türkiye bu kadar acı bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldıysa bunun bir sorumlusu var, bir sebebi var” diye konuştu.

 

YANANLARIN ÇOĞU YAŞ

 

Türkiye’nin on dört yıllık yanlış dış ve iç politikaların veya yanlış hesapların sonucunda bu bedelleri ödediğini sözlerine ekleyen Yüceer, “Gencecik fidanlarımız toprağa düşüyor. Geçmişte bunu eleştirdiğimizde hatırlarsanız neredeyse bizi vatan haini ilan edeceklerdi. Bugün geldiğimiz noktada maalesef anaların ağıtları hiç susmadığı gibi tam tersine azalarak değil artarak devam ediyor. Türkiye bugünlerde gerek yaşanılan darbe girişimiyle, verdiği kayıplarla, terör tehdidiyle artık bırakın istikrarı güvenli bir ülke durumunda değil. Dış politikada insanlar artık bizleri hiçbir sürecin içine sokmayarak bizlerden uzak duruyor. Hatta Türkiye'yi bir tehdit unsuru olarak gören ülke sayısı giderek artıyor. Bunda birilerinin sorumluluğu olmalı ama kimsenin sorumluluk gibi ya da hesap ödeme gibi bir niyeti yok. Bu durum çok acı. Biz bu hesabın gerçekten masum insanlara kesilmesine karşıyız. Bugün fiili olarak darbe girişiminde görev alan, darbe girişiminde bulunan, destek olan insanlar tabi ki yargılansın, bunun cezası neyse çeksinler. Buna bakarken de bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki kurunun yanında yaş da yanıyor. Hatta kuru değil yananların çoğunun yaş olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DİLLENDİRMEK BİZİM GÖREVİMİZ

 

Candan Yüceer konuşmasının devamında ise şunları söyledi; “Eğitim camiasında olsun, memurlar olsun, kapatılan gazeteler olsun, içeri alınan akademisyenler olsun baktığımızda tam tersi bir uygulamanın, tüm muhalifleri temizleyelim, tamamen dikensiz gül bahçesi yapalım, hukuku da rafa kaldıralım zihniyetiyle bazı uygulamaların yapıldığını görüyoruz. Tabi ki bunları da dillendirmek bizim görevimiz. Bu mağdur insanların yanında olmak bizim görevimiz. Adalet olmazsa, vicdan olmazsa akıldan uzaklaşırsınız. O zaman da bu devletin çivisi çıkar. Buna da Cumhuriyet Halk Partisi olarak izin vermeyeceğiz. Biz geçmişten bu güne nasıl demokrasiyi savunuyorsak, eşitlik özgürlük diyorsak bugün de aynısını diyoruz. En acımasız katilin bile adaletli bir şekilde yargılanmaya hakkı vardır. Biz işkencenin her türlüsüne her zaman karşı olduğumuzu söyledik. Kurunun yanında yaşın da yanmasına asla izin vermeyeceğiz. CHP örgütleri olarak biliyorsunuz genel merkezimizde bu konuda komisyonlar kuruldu ve mağduriyet masası oluşturuldu. Sadece bize ulaşan otuz binden fazla başvuru var. Bu da ne kadar geniş bir mağduriyet kitlesinin olduğunu gösteriyor. Ürkütücü tabi ama Türkiye bu günleri aşacaktır. Türkiye insan gücüyle olsun, coğrafyasıyla olsun, iklimiyle olsun her anlamda Türkiye çok güçlü bir ülkedir, bugünleri aşacaktır ve bugünleri aştıracak olan da CHP'dir, CHP'nin kadrosudur”

 

ÇOK UMUTLUYUZ

 

Şuan gerek yerel gerek genel seçimler olarak seçimlerin konuşulduğunu ifade eden Yüceer, “Her türlü olumsuzlukta sanki seçimler çözüm olacakmış gibi seçim konuşmaya başlıyoruz. İşte yaşadık! 7 Haziran, 1 Kasım… İstikrar gelsin dendi ama gelen istikrar olmadığı gibi istikrar beklentisi artık yok insanlarda. Çünkü insanlar can derdine düşmüş durumda. Ekonomi keza öyle… O yüzden tabi ki her yapılan seçime CHP kadrolarıyla hazırdır. Alnımızın akıyla da bu süreçten çıkacağız. İnşallah CHP iktidarında bu olumsuzluklar bu yaralar en kısa zamanda sarılacak. Bugün yoğun bir programımız var. Programımızın amacı öncelikle bayramlaşma… Hasbihâl etmek, gittiğimiz yerlerde köylerimizdeki vatandaşlarımızı dinleyip bayramlaşacağız. Sorunlarımız varsa ortak çözüm arayacağız, tekrar bir gözden geçireceğiz, eksiklerimiz varsa eksiklerimize bakacağız nedir diye. Bugün böyle bir gün ve çok umutluyuz” dedi.

 

PLAKET VE HEDİYE TAKDİM ETTİLER

Yapılan konuşmaların ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul plaketini, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ise hediyesini CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer'e takdim etti.

 

Haber / Seyit SÜREN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Dolandırıcılar Çerkezköy’de yakalandı
Polisten kaçamadılar
Kovalamacanın ardından yakalandı
Ali Bozdağ Umre’ye gitti
İlk ziyaretçileri Aydın oldu
1 milyon 241 bin TL destekleme yapıldı
Üçüncüsü Çerkezköy’de yapıldı
 Türker’den Kaymakam Yüzer’e ziyaret
‘’Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’’ protokolü imzalandı
Kaymakam Yüzer’e ziyaretler devam ediyor
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya