Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Mart 2017 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“İtibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık”
“İtibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık”
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Ergene İlçe Örgütünün danışma kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda ülke gündemini dair açıklamalarda bulunan Yüceer,  ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu yangının giderek büyüdüğünü, bu gelinen noktanın iş bilmezliğin, beceriksizliğin, basiretsizliğin sonucu olduğunu kaydetti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 25.10.2016 22:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

“DIŞ BORÇ 400 MİLYARDAN FAZLA”

 

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Ergene İlçe Örgütünün danışma kurulu toplantısında OHAL, ekonomik politikalar, dış politika, iç güvenlik, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Yüceer, akıl tutulmasına uğramış, kendini dev aynasında gören politikacılar eliyle yaratılan, zor günlerden geçtiğimizi, ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu yangının giderek büyüdüğünü ifade etti.  Gelinen noktanın iş bilmezliğin, beceriksizliğin, basiretsizliğin sonucu olduğunu ifade eden Yüceer, 15 Temmuz’u yaratanın da bu olduğunu kaydetti.  Devlet, özel sektör ve bankaların toplam dış borcunun 400 milyardan fazla olduğunu söyleyen Yüceer,  Hükümetin Darbe teşebbüsünü bahane ederek, OHAL’i kullanarak  ülkeyi hukuk tanımaz bir hale getirdiğini, Tüm muhalif seslerin üzerinde inanılmaz bir baskı olduğunu, basının susturulduğunu,  sesini çıkaranın hapse atıldığını kaydetti.  Yüceer, “Darbeyle  darbecilerle muhakkak ki mücadele edilmelidir. Ancak darbecilerle mücadele adı altında muhalif her sesi susturma girişimine, darbeyle, darbecilerle ilişkisi olmayan okulların kapılarına kilit vurulduğuna, gazetelerin kapatıldığına, insanların gözaltına alındığına tanık oluyoruz. İktidarın 14 yıldır kendi elleriyle besleyip büyüttüğü canavarla savaşırken,  bağlantılı bağlantısız, suçlu suçsuz herkesi aynı sepetin içine doldurması, günahsız insanlara zarar vermesi, haysiyet cellatlığı yapması kabul edilemez” dedi.

 

“ÇOCUKLAR İSTİSMAR EDİLİYOR”

 

Çatışma, kamplaşma, kutuplaşmanın toplumu esir aldığını söyleyen Yüceer “ Hukuk devletinin ortadan kalktığını, saray darbesiyle devlet yönetiminin çocuk oyuncağına çevrildiğini, laikliğin içinin boşaltılmak istediğini ifade etti. Yüceer, “Kan durmuyor, insanlar yatağa korku içinde giriyorlar, herkes yarınından kuşku duyuyor,çocuklar istismar ediliyor, kadınlar öldürülüyor, dış politika çökmüş, itibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık.Son birkaç yıldır Türkiye’ye has bir başkanlık sistemi diye bir ucube tutturdular. Amaç Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu Meclis Başkanlığı koltuğunu işgal eden zatın itiraf ettiği gibi laikliği ortadan kaldırmak. Tek adam yönetimini kurmak ve meşrulaştırmak. Bunu yaparken demokrasiymiş, insan haklarıymış, toplumsal barışmış, sosyal devletmiş umurlarında değil. Varsa yoksa ihtirasları aklının önüne geçmiş Erdoğan’ın tek adam olacağı otoriter bir rejim” dedi.

 

DIŞ POLİTİKA ÇÖKTÜ

 

IŞİD’i Musul’dan kovmak için altmış küsur ülkeye topraklarını açan Irak’ın Türkiye’yi “işgalci güç” olarak görüp Musul operasyonuna katmadığını kaydeden Yüceer “ Burnumuzun dibinde birileri bir paylaşım savaşı yaparken, Türkiye ise kenardan seyirci olarak yaşananları izliyor. Geleneksel Türk Dış Politikasının özellikle Ortadoğu’da dengeleri sert bir biçimde bozacak politikalardan sakınmak üzerine kuruluyken, AKP iktidarı sonrasında çatışan taraflar arasında mezhepsel nedenlerle tercihte bulunuyor. Politika ise bu tercihlere göre biçimlendiriliyor. Türkiye bölgede yalnızlaştırılıyor ve izole ediliyor” diyerek sorumsuz ve öngörüsüz politikalar nedeniyle Türkiye’nin hem ekonomik hem politik alanda ağır bedeller ödeyeceği bir döneme girdiğini kaydetti.

 

TEK ADRES: CHP

 

Bu zor günleri aşmak için tek adresin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyen Yüceer, şöyle devam etti:  Dış politikadaki itibar kaybının da, ekonomik zorlukların da, demokrasi eksikliğinin çaresi de Cumhuriyet Halk Partisidir. Bize kızıyorlar çünkü kurmak istedikleri dünyanın karşısında biz engeliz. Biz, Demokrasinin güvencesiyiz. Cumhuriyetin güvencesiyiz.

 

“YOLLARI GÖRMÜYORLAR”

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in Saray’da yaptığı açıklamalara da değinen Yüceer “ Gönül ister ki Sayın Yüksel aynı hassasiyeti Tekirdağ’ın vergi veren iller sıralamasında 8’inci ancak  yatırım alan illerde ilk sıralarda olmaması; bizden daha az nüfusa sahip olmalarına, bizim kadar sorunları olmamasına rağmen Sivas’ın, Zonguldak’ın, Erzurum’un daha gerisinde yatırım alması içinde  gösterse.  Doğamızın, ormanlarımızın, meralarımızın rant politikalarına kurban edilmesi; ilçelerimize kurulmak istenen termik santraller; Safaalan’ın 22 hektar ormanının ÇED raporuna bile gerek duyulmadan taş ocağına kurban edilmesi; göstermelik olarak 6 sene önce temeli atılan tek çivi dahi çakılmayan Şehir Hastanesi; 7 yılda adı ölüm yoluna çıkan 18 kilometrelik Kapaklı-Saray yolunun yapılmaması;  birçok ölümlü kazanın yaşandığı 11 yıldır yapılmayan Tekirdağ-Hayrabolu yolu için de gösterse. Devletin varını yoğunu özelleştirme adı altında satarak, bu parayla ‘duble yol yapıyoruz’ diyenler Saray-Kapaklı, Tekirdağ-Hayrabolu yolunu görmüyorlar.  Büyükşehir Belediyemiz daha yeni kurulmasına, kısıtlı imkanlara rağmen tam 640 kilometre yolun bakımını, onarımını, asfaltlamasını yaptı. Eğitimden, sosyal yaşama, sağlığa kadar  bütün hizmetleri sunuyoruz.Bu kent bizim, hepimizin. Ortak paydamız Tekirdağ.   Konu Tekirdağ olduğunda siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakırız. Tekirdağ’ı bir adım daha ileriye götürebilecek, sorunlarına çözüm getirecek her girişimi destekledik. Desteklemeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Pınar SANCAR

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
vatandaş ..............
Candan kanım iyi güzel de...PKK lılarla birlikte daha dün mitingler düzenlediniz..Adına da ne dediniz ülkeyi böldürmeyeceğiz...Bu mu sizin vatan millet aşkınız...OHAL i eleştiriyorsun..Ne yapacak devlet??Sadece eleştiri yapıyorsunuz..Sizin çözümünüz nedir??Ondan haber vermiyorsunuz..Çıkıp deyin ki CHP olarak bizim çözümümüz budur..Ama bir politikanız yok,sadece kuru kuruya eleştiriyle siyaset olmaz..Koyarsın ortaya politikalarını..Millet doğrudur veya yanlıştır der kararını ona göre verir..
21.11.2016 09:02
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Bu sefer de ekmek kasalarıyla girdiler
Polisin Evi Soyulsa Bakacak Polis Yok
Akay: Örnek Sokak projesi ile sokaktaki insan sirkülasyonu arttı
Kavşak düzenlemesi yapılacak
Çocuklar umursanmıyor mu?
10’uncu Okulun da Temeli Atıldı
Süper Lig’de zirvede iki takım kaldı
Bahar Temizliğine Start Verildi
Başkan Akay Yaşlıları Yemekte Ağırladı
Nerede hayat orada AFAD
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
Akay: Örnek Sokak projesi ile sokaktaki insan sirkülasyonu arttı

FABRİKALAR VE TERMİK SANTRALLERE DUR DEMEK
İnsan dolaşımı artıyor,kazanç artıyor.Hep aynı şey söylüyor yöneticiler. Devleti "Özel sektör" gibi yötetecekler.Para para para. Bölgemiz korkunç bir göç alıyor. Bir fabrikamızın 150 makinası çalışırken enerji için bir TERMİK SANTRAL gerekiyor. Göçü durdurmanın yolu YENİ FABRİKALARA DUR demek gerekiyor. Yaşanmaz bir kente dönüşüyoruz. Bir de CEK CAK la olmuyor işler. Açıkladığınız "PRESTİJ CADDESİ'ne" ne oldu ? Yol onarımları bile yapılamıyor.Tugay önü,Ambardere girişi delik-deşik. Seçimler yaklaşıyor.CEK CAK YAK-LA-ŞI-YOR
Kenan Çalışkan


Bu sefer de ekmek kasalarıyla girdiler

AYT
Kardeş başka bişeymi bulamadınız ekmek kasasıyla girdiniz işsizler
Ayt Winchester


Biz Gerginlikten Yana Değiliz

Adalet
AKP kurmayları tarafından 16 Nisan'dan sonra AİHM ile olan siyasi bağın sonlanacağı da açıklandı. Artık herkes kendi adaletini kendi sağlasın, demek mi istiyorlar?
T.KUTLU


o kadına birisi hatırlatsın
o kadına birisi hatırlatsın, böyle dükkan açıp özgürce bağırıp çağırabiliyorsa bu cumhuriyet sayesindedir. eğer cumhuriyet olmasaydı, bırak ticaret yapmayı, bırak bağırıp çağırmayı ağzını bile açmadan evinde kumalarıyla beraber oturup çocuk bakar , yemek ve temizlik yapardı. bu tip nankör kadınlara yazıklar olsun
vatandas


CHP Çerkezköy ‘Hayır’ı anlatıyor

ÇALIŞMANIN GEREĞİNİ YAPIN
Halk zaten kararını vermiş.HAYIR gözüküyor. Bu bir partinin zaferi olmayacak. Sonuçlar alınınca herkes soğukkanlı olmalı. Halk tercihini Demokratik Parlamenter düzenden yana kullanıyor.Aksini düşünmek bile istemiyoruz. Sizlere düşen daha çok partilinin halk oylaması için çalışması.2000 yakın üyesi olan partide daha çok aktif üye olması gerekir.
Kemal ECEVİT


Hayırlı Milliyetçiler neden ‘Hayır’ dediklerini açıkladı


Yokluğunda seni çok özlüyoruz Başbuğum. Dev ret Bahçeliye rağmen son nefesimize kadar emrindeyiz Başbuğum. Sonuna kadar HAYIR
turgay çiçekBiz Allah tarafından bir imtihandan geçiyoruz, ama biz davamızdan ve yolumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz.." Alparslan TÜRKEŞ
turgay çiçekAlparslan Türkeş, bu ülkede Türklerin, Suriyelilerden sonra geldiğini görse sizce evet der miydi? Sanmıyorum. Ben MHP li ama Alparslan Türkeş gibi bir lideriniz olsa bugün MHP'liyim diye gurur duyardım. Kıvrak adamdan lider olmaz. Milliyetçi hiç olmaz.
turgay çiçekALLAH RAHMET ETSIN İYİKİ BUGÜNLERİMİZİ GÖRMEDİN BAŞBUĞUM
turgay çiçekBiz senden vaz geçtik bahçeli şarkı şiir artık sanatçılar değil sen söylesen yine dinlemem biz adamın adamı değil DAVAMIZIN adamiyiz yani ALPARSLAN TÜRKEŞ in BOZKURT lariyiz
turgay çiçekOnlar zaten bölünmek için uğraşıyor Evet diyen gariblerde daha güçlü olacağı yalanina inanıyor adam Kendine bir sor 15 yıldır aynı yalanı duymaktan bikmadii HAYIR
turgay çiçek


Doğan:CHP ve HDP şarlatanlığını herkes gördü

asıl şarlatan
asıl şarlatan kim biliyormusunuz ? hoca efendi diye gözyaşı döküp, hema da türkçe olimpiyatları düzenleyip orada "geri dön" diye ağlayıp, sonra hiç utanmadan çıkıp sağa sola sallayan sizin gibi insanlardır. milletvekilliğini zerre haketmediğiniz gibi, sizi seçen çerkezköye ve tekirdağa en ufak bir faydanız yok. burayı zehirleyecek, buradaki hayatı bitirecek termik santral projesine bile makam korkunuzdan ses çıkaramıyorsunuz.millet asgari ücret için didinirken, siz milyonları cebe indiriyorsunuz. halk için yapılacak faaliyetlere taş konuluyor, korkudan ses çıkarmıyorsunuz. hem ayıp, hem günahtır bu yaptıklarınız.
vatandasGeçmişte Feto ile bağlantısı olanlar nedense daha çok bagırıyor ilçe baskanından tut hepsinin sesi fazla çıkıyor.
Ali


FARKINDA MISINIZ ? SIRA TÜRKİYE'DE.
Ülkeyi uçurumun kenarına getirdiniz.Demokrasi ile yönetilen bir ülkede değişiklik maddelerini okuyun.Eğer tarihe biraz saygınız varsa HAYIR diyeceksiniz.Her şey ama herşey bir kişiye,onun kararlarına bağlı.Ucube diyeceksiniz heykeller yıkılacak,kitaplar yakılacak.Gazeteciler tutuklanacak.Gerekçe olmadan. Irak,Libya Suriye gibi paramparça olacağız bu gidişle.Farkındamısınız? BOP Eşbaşkanlığı bu ülkeleri kan gölüne çevirdi.Sıra İran ve Türkiye'de.Yarın çok geç olacak.
Kemal ECEVİTŞARLATANLARIN KİM OLDUĞU BELLİ DİN İMAM DEYİP TÜM SAHTEKARLIKLARI YAPAN SİZLERSİNİZ SİZLERE VERECEK BİR OYUM BİLE YOK. YILLARDIR EŞEK GİBİ ÇALIŞIP VERDİĞİM VERGİM VAR DEVLETE ONUDA HELAL ETMİYORUM.
ÇİÇEK ER


Bela
Bir sizin parti bir de MHP (seçmeni değil, partinin lideri) bu ülkenin başına musallat olmuş en büyük belasınız. Her tarafı imam hatip doldurdunuz. Okullarda bilim kalmadı. Meslek liselerinin bölümleri kapanmaya başladı. Bu insanlar aç kalınca da dua ile karın doyururlar artık.
T.KUTLU


TBMM'DE ANAYASA OYLAMASINDA BOŞ KAĞITLARA CHP Mİ İMZA ATTI????
Sn. Ayşe Doğan, o koltukları boş yere işgal eden sizlersiniz. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Boş kağıtlara imza attınız. Açık oy kullanmak için sıraya girdiniz.. Tek adama yaranmak için elinizden gelini yaptınız.. Milletin gözü açıldı artık.. Ne oldu, ne değişti?? Düne kadar Fetö ile kol kola olan sizler değil miydiniz? CHP'liler o zaman Feto derken sizler Hoca efendi diyordunuz..Hasretlikten yanıp tutuşuyordunuz.. Suçsuz yere bu ülkenin şanlı ordusunun generallerini, subaylarını hapse attınız. Ölümlerine sebep oldunuz.. İlahi adalet elbet tecelli edecek.. Onların ahı ile beter olacaksınız.. Din ile bu halkı kandıranlar sizlersiniz. Eline kutsal kitabımızı alıp miting meydanlarında din tüccarlığını yapan CHP'lilerdi değil mi Ayşe Hanım. Atatürk'ün bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti devletine ilelebet sahip çıkacağız. Asıl hedefi ülkemizi bölmek olan bu anayasayı kabul etmiyoruz. Kanımızın son damlasına kadar HAYIR, HAYIR, HAYIR, HAYIR, HAYIR.HAYIR
Ali İsmail


kandır
şarlatanları herkes gördü.örgütle siz görüştünüz,kıdem tazminatına siz göz koydunuz,gss borçları sizin işiniz,çözüm süreci deyip örgüte zaman kazandırdınız,kucak kucağa olduğunuz fetö ile kanlı bıçaklı olunca kandırıldık dediniz.ya allah aşkına siz madem kandırılacak kadar safsınız niye o zaman ülke yönetmeye kalkıyorsunuz
samsunlu can


Çalmaya doymayan cezaevine gönderildi

YA HIRSIZIN YÜZÜNÜ SAKLIYON POLİSİN AÇIK NEDEN NASIL HABERCİLİK BU
POLİSİN YÜZÜNÜ SAKLAMAN GEREK YAZI MÜDÜRÜ
sevinç çoban


Siftah Başkan Akay’dan

HAYIRLI OLSUN BAŞKAN
Çerkezköy'de yaşayanlar şunu görüyor.İşler ağır aksak yürüyor. Kısa bir yol çalışması bile bitirilemiyor. Birde kentin altyapı deşikliğinden söz ediliyor.Asbest borular.10 yılda başlamaz.20 yılda bitmez.Her sorun Büyükşehir'e yükleniyor.Büyükşehir otobüsü bile Öztrak caddesinde sıkıştı kaldı.Sokaklar çift sıra parkyeri.Araçlar geçemiyor.Adım adım ilerliyor.Tek yönlü yoldan bahseden siz,uygulamaya geçemeyen yine siz.Belli ki Çerkezköy'ü kaybettiniz.Deniyor ki daha garanti olan TEKİRDAĞ'a aday olacaksınız.Haydi HAYIRLISI.
Kenan Çalışkan


Destek olsa şampiyonluk gelebilirdi

Artık Yeter
Dinamiksporun yıllardır yaptığı başarıyı lütfen birileri görsün.Haberinizde okuduk hep aynı velilerin desteği neden acaba başka insanlar örnek; belediye yada sanayi kuruluşları bu insanlara destek olmaz.Bu insanların Çerkezköy'e neler kazandırdığının az farkında olsalar yıllardır onlarca gençimizi kahve internet köşelerinden kötü alışkanlıklardan kurtardılar kendi vakitlerinden işlerimden evlerinden vakit harcayıp imkansızlıklar içinde her yıl bıkmadan bu gençlere emek verdiler.
Öğretmen


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya