Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Ocak 2017 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“İtibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık”
“İtibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık”
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Ergene İlçe Örgütünün danışma kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda ülke gündemini dair açıklamalarda bulunan Yüceer,  ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu yangının giderek büyüdüğünü, bu gelinen noktanın iş bilmezliğin, beceriksizliğin, basiretsizliğin sonucu olduğunu kaydetti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 25.10.2016 22:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

“DIŞ BORÇ 400 MİLYARDAN FAZLA”

 

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Ergene İlçe Örgütünün danışma kurulu toplantısında OHAL, ekonomik politikalar, dış politika, iç güvenlik, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Yüceer, akıl tutulmasına uğramış, kendini dev aynasında gören politikacılar eliyle yaratılan, zor günlerden geçtiğimizi, ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu yangının giderek büyüdüğünü ifade etti.  Gelinen noktanın iş bilmezliğin, beceriksizliğin, basiretsizliğin sonucu olduğunu ifade eden Yüceer, 15 Temmuz’u yaratanın da bu olduğunu kaydetti.  Devlet, özel sektör ve bankaların toplam dış borcunun 400 milyardan fazla olduğunu söyleyen Yüceer,  Hükümetin Darbe teşebbüsünü bahane ederek, OHAL’i kullanarak  ülkeyi hukuk tanımaz bir hale getirdiğini, Tüm muhalif seslerin üzerinde inanılmaz bir baskı olduğunu, basının susturulduğunu,  sesini çıkaranın hapse atıldığını kaydetti.  Yüceer, “Darbeyle  darbecilerle muhakkak ki mücadele edilmelidir. Ancak darbecilerle mücadele adı altında muhalif her sesi susturma girişimine, darbeyle, darbecilerle ilişkisi olmayan okulların kapılarına kilit vurulduğuna, gazetelerin kapatıldığına, insanların gözaltına alındığına tanık oluyoruz. İktidarın 14 yıldır kendi elleriyle besleyip büyüttüğü canavarla savaşırken,  bağlantılı bağlantısız, suçlu suçsuz herkesi aynı sepetin içine doldurması, günahsız insanlara zarar vermesi, haysiyet cellatlığı yapması kabul edilemez” dedi.

 

“ÇOCUKLAR İSTİSMAR EDİLİYOR”

 

Çatışma, kamplaşma, kutuplaşmanın toplumu esir aldığını söyleyen Yüceer “ Hukuk devletinin ortadan kalktığını, saray darbesiyle devlet yönetiminin çocuk oyuncağına çevrildiğini, laikliğin içinin boşaltılmak istediğini ifade etti. Yüceer, “Kan durmuyor, insanlar yatağa korku içinde giriyorlar, herkes yarınından kuşku duyuyor,çocuklar istismar ediliyor, kadınlar öldürülüyor, dış politika çökmüş, itibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık.Son birkaç yıldır Türkiye’ye has bir başkanlık sistemi diye bir ucube tutturdular. Amaç Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu Meclis Başkanlığı koltuğunu işgal eden zatın itiraf ettiği gibi laikliği ortadan kaldırmak. Tek adam yönetimini kurmak ve meşrulaştırmak. Bunu yaparken demokrasiymiş, insan haklarıymış, toplumsal barışmış, sosyal devletmiş umurlarında değil. Varsa yoksa ihtirasları aklının önüne geçmiş Erdoğan’ın tek adam olacağı otoriter bir rejim” dedi.

 

DIŞ POLİTİKA ÇÖKTÜ

 

IŞİD’i Musul’dan kovmak için altmış küsur ülkeye topraklarını açan Irak’ın Türkiye’yi “işgalci güç” olarak görüp Musul operasyonuna katmadığını kaydeden Yüceer “ Burnumuzun dibinde birileri bir paylaşım savaşı yaparken, Türkiye ise kenardan seyirci olarak yaşananları izliyor. Geleneksel Türk Dış Politikasının özellikle Ortadoğu’da dengeleri sert bir biçimde bozacak politikalardan sakınmak üzerine kuruluyken, AKP iktidarı sonrasında çatışan taraflar arasında mezhepsel nedenlerle tercihte bulunuyor. Politika ise bu tercihlere göre biçimlendiriliyor. Türkiye bölgede yalnızlaştırılıyor ve izole ediliyor” diyerek sorumsuz ve öngörüsüz politikalar nedeniyle Türkiye’nin hem ekonomik hem politik alanda ağır bedeller ödeyeceği bir döneme girdiğini kaydetti.

 

TEK ADRES: CHP

 

Bu zor günleri aşmak için tek adresin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyen Yüceer, şöyle devam etti:  Dış politikadaki itibar kaybının da, ekonomik zorlukların da, demokrasi eksikliğinin çaresi de Cumhuriyet Halk Partisidir. Bize kızıyorlar çünkü kurmak istedikleri dünyanın karşısında biz engeliz. Biz, Demokrasinin güvencesiyiz. Cumhuriyetin güvencesiyiz.

 

“YOLLARI GÖRMÜYORLAR”

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in Saray’da yaptığı açıklamalara da değinen Yüceer “ Gönül ister ki Sayın Yüksel aynı hassasiyeti Tekirdağ’ın vergi veren iller sıralamasında 8’inci ancak  yatırım alan illerde ilk sıralarda olmaması; bizden daha az nüfusa sahip olmalarına, bizim kadar sorunları olmamasına rağmen Sivas’ın, Zonguldak’ın, Erzurum’un daha gerisinde yatırım alması içinde  gösterse.  Doğamızın, ormanlarımızın, meralarımızın rant politikalarına kurban edilmesi; ilçelerimize kurulmak istenen termik santraller; Safaalan’ın 22 hektar ormanının ÇED raporuna bile gerek duyulmadan taş ocağına kurban edilmesi; göstermelik olarak 6 sene önce temeli atılan tek çivi dahi çakılmayan Şehir Hastanesi; 7 yılda adı ölüm yoluna çıkan 18 kilometrelik Kapaklı-Saray yolunun yapılmaması;  birçok ölümlü kazanın yaşandığı 11 yıldır yapılmayan Tekirdağ-Hayrabolu yolu için de gösterse. Devletin varını yoğunu özelleştirme adı altında satarak, bu parayla ‘duble yol yapıyoruz’ diyenler Saray-Kapaklı, Tekirdağ-Hayrabolu yolunu görmüyorlar.  Büyükşehir Belediyemiz daha yeni kurulmasına, kısıtlı imkanlara rağmen tam 640 kilometre yolun bakımını, onarımını, asfaltlamasını yaptı. Eğitimden, sosyal yaşama, sağlığa kadar  bütün hizmetleri sunuyoruz.Bu kent bizim, hepimizin. Ortak paydamız Tekirdağ.   Konu Tekirdağ olduğunda siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakırız. Tekirdağ’ı bir adım daha ileriye götürebilecek, sorunlarına çözüm getirecek her girişimi destekledik. Desteklemeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Pınar SANCAR

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
vatandaş ..............
Candan kanım iyi güzel de...PKK lılarla birlikte daha dün mitingler düzenlediniz..Adına da ne dediniz ülkeyi böldürmeyeceğiz...Bu mu sizin vatan millet aşkınız...OHAL i eleştiriyorsun..Ne yapacak devlet??Sadece eleştiri yapıyorsunuz..Sizin çözümünüz nedir??Ondan haber vermiyorsunuz..Çıkıp deyin ki CHP olarak bizim çözümümüz budur..Ama bir politikanız yok,sadece kuru kuruya eleştiriyle siyaset olmaz..Koyarsın ortaya politikalarını..Millet doğrudur veya yanlıştır der kararını ona göre verir..
21.11.2016 09:02
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Saray’da kayboldu, Çakıllı’da cesedi bulundu
Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz
Kepenek ve Sert Çerkezköy’ü temsil edecek
12 Türkiye birincisi Gülerçin Koleji’nden çıktı
Yeminli Mali Müşavirlik bürosu açtı
YGS öncesi uyarı geldi
Plaket ve hediye takdim ettiler
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’
Son gün 28 Şubat
ÇOSB’den iddialı yatırımlar
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


Enkazdan kurulan cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışıyorsunuz

halka güven chp
Anayasa değişiklik paketini acaba kaç CHP li okudu(genel başkanınız da dahil)..Yok o elden gidiyormuş,yok bu elden gidiyormuş..Son sözü halk söylemeyecek mi??Madem halkın dediği olur,bırakın millet söylesin son sözü,siz de bu karara saygı duyun..Daha baştan yenilgiyi kabullenmeyin..Halk onaylarsa bile sizde çıkarın bir aday..Bu kadar korkmayın AK PARTİ den..Bakınız halk ne derse o oluyor..HALKA GÜVENİN...HALK İŞİNİ BİLİR..En azından sizden çok daha iyi...
halk...


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya