Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Nisan 2017 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“İtibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık”
“İtibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık”
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Ergene İlçe Örgütünün danışma kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda ülke gündemini dair açıklamalarda bulunan Yüceer,  ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu yangının giderek büyüdüğünü, bu gelinen noktanın iş bilmezliğin, beceriksizliğin, basiretsizliğin sonucu olduğunu kaydetti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 25.10.2016 22:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

“DIŞ BORÇ 400 MİLYARDAN FAZLA”

 

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Ergene İlçe Örgütünün danışma kurulu toplantısında OHAL, ekonomik politikalar, dış politika, iç güvenlik, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Yüceer, akıl tutulmasına uğramış, kendini dev aynasında gören politikacılar eliyle yaratılan, zor günlerden geçtiğimizi, ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu yangının giderek büyüdüğünü ifade etti.  Gelinen noktanın iş bilmezliğin, beceriksizliğin, basiretsizliğin sonucu olduğunu ifade eden Yüceer, 15 Temmuz’u yaratanın da bu olduğunu kaydetti.  Devlet, özel sektör ve bankaların toplam dış borcunun 400 milyardan fazla olduğunu söyleyen Yüceer,  Hükümetin Darbe teşebbüsünü bahane ederek, OHAL’i kullanarak  ülkeyi hukuk tanımaz bir hale getirdiğini, Tüm muhalif seslerin üzerinde inanılmaz bir baskı olduğunu, basının susturulduğunu,  sesini çıkaranın hapse atıldığını kaydetti.  Yüceer, “Darbeyle  darbecilerle muhakkak ki mücadele edilmelidir. Ancak darbecilerle mücadele adı altında muhalif her sesi susturma girişimine, darbeyle, darbecilerle ilişkisi olmayan okulların kapılarına kilit vurulduğuna, gazetelerin kapatıldığına, insanların gözaltına alındığına tanık oluyoruz. İktidarın 14 yıldır kendi elleriyle besleyip büyüttüğü canavarla savaşırken,  bağlantılı bağlantısız, suçlu suçsuz herkesi aynı sepetin içine doldurması, günahsız insanlara zarar vermesi, haysiyet cellatlığı yapması kabul edilemez” dedi.

 

“ÇOCUKLAR İSTİSMAR EDİLİYOR”

 

Çatışma, kamplaşma, kutuplaşmanın toplumu esir aldığını söyleyen Yüceer “ Hukuk devletinin ortadan kalktığını, saray darbesiyle devlet yönetiminin çocuk oyuncağına çevrildiğini, laikliğin içinin boşaltılmak istediğini ifade etti. Yüceer, “Kan durmuyor, insanlar yatağa korku içinde giriyorlar, herkes yarınından kuşku duyuyor,çocuklar istismar ediliyor, kadınlar öldürülüyor, dış politika çökmüş, itibarımız yerlerde ama tek dertleri Başkanlık.Son birkaç yıldır Türkiye’ye has bir başkanlık sistemi diye bir ucube tutturdular. Amaç Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu Meclis Başkanlığı koltuğunu işgal eden zatın itiraf ettiği gibi laikliği ortadan kaldırmak. Tek adam yönetimini kurmak ve meşrulaştırmak. Bunu yaparken demokrasiymiş, insan haklarıymış, toplumsal barışmış, sosyal devletmiş umurlarında değil. Varsa yoksa ihtirasları aklının önüne geçmiş Erdoğan’ın tek adam olacağı otoriter bir rejim” dedi.

 

DIŞ POLİTİKA ÇÖKTÜ

 

IŞİD’i Musul’dan kovmak için altmış küsur ülkeye topraklarını açan Irak’ın Türkiye’yi “işgalci güç” olarak görüp Musul operasyonuna katmadığını kaydeden Yüceer “ Burnumuzun dibinde birileri bir paylaşım savaşı yaparken, Türkiye ise kenardan seyirci olarak yaşananları izliyor. Geleneksel Türk Dış Politikasının özellikle Ortadoğu’da dengeleri sert bir biçimde bozacak politikalardan sakınmak üzerine kuruluyken, AKP iktidarı sonrasında çatışan taraflar arasında mezhepsel nedenlerle tercihte bulunuyor. Politika ise bu tercihlere göre biçimlendiriliyor. Türkiye bölgede yalnızlaştırılıyor ve izole ediliyor” diyerek sorumsuz ve öngörüsüz politikalar nedeniyle Türkiye’nin hem ekonomik hem politik alanda ağır bedeller ödeyeceği bir döneme girdiğini kaydetti.

 

TEK ADRES: CHP

 

Bu zor günleri aşmak için tek adresin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyen Yüceer, şöyle devam etti:  Dış politikadaki itibar kaybının da, ekonomik zorlukların da, demokrasi eksikliğinin çaresi de Cumhuriyet Halk Partisidir. Bize kızıyorlar çünkü kurmak istedikleri dünyanın karşısında biz engeliz. Biz, Demokrasinin güvencesiyiz. Cumhuriyetin güvencesiyiz.

 

“YOLLARI GÖRMÜYORLAR”

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in Saray’da yaptığı açıklamalara da değinen Yüceer “ Gönül ister ki Sayın Yüksel aynı hassasiyeti Tekirdağ’ın vergi veren iller sıralamasında 8’inci ancak  yatırım alan illerde ilk sıralarda olmaması; bizden daha az nüfusa sahip olmalarına, bizim kadar sorunları olmamasına rağmen Sivas’ın, Zonguldak’ın, Erzurum’un daha gerisinde yatırım alması içinde  gösterse.  Doğamızın, ormanlarımızın, meralarımızın rant politikalarına kurban edilmesi; ilçelerimize kurulmak istenen termik santraller; Safaalan’ın 22 hektar ormanının ÇED raporuna bile gerek duyulmadan taş ocağına kurban edilmesi; göstermelik olarak 6 sene önce temeli atılan tek çivi dahi çakılmayan Şehir Hastanesi; 7 yılda adı ölüm yoluna çıkan 18 kilometrelik Kapaklı-Saray yolunun yapılmaması;  birçok ölümlü kazanın yaşandığı 11 yıldır yapılmayan Tekirdağ-Hayrabolu yolu için de gösterse. Devletin varını yoğunu özelleştirme adı altında satarak, bu parayla ‘duble yol yapıyoruz’ diyenler Saray-Kapaklı, Tekirdağ-Hayrabolu yolunu görmüyorlar.  Büyükşehir Belediyemiz daha yeni kurulmasına, kısıtlı imkanlara rağmen tam 640 kilometre yolun bakımını, onarımını, asfaltlamasını yaptı. Eğitimden, sosyal yaşama, sağlığa kadar  bütün hizmetleri sunuyoruz.Bu kent bizim, hepimizin. Ortak paydamız Tekirdağ.   Konu Tekirdağ olduğunda siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakırız. Tekirdağ’ı bir adım daha ileriye götürebilecek, sorunlarına çözüm getirecek her girişimi destekledik. Desteklemeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Pınar SANCAR

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
vatandaş ..............
Candan kanım iyi güzel de...PKK lılarla birlikte daha dün mitingler düzenlediniz..Adına da ne dediniz ülkeyi böldürmeyeceğiz...Bu mu sizin vatan millet aşkınız...OHAL i eleştiriyorsun..Ne yapacak devlet??Sadece eleştiri yapıyorsunuz..Sizin çözümünüz nedir??Ondan haber vermiyorsunuz..Çıkıp deyin ki CHP olarak bizim çözümümüz budur..Ama bir politikanız yok,sadece kuru kuruya eleştiriyle siyaset olmaz..Koyarsın ortaya politikalarını..Millet doğrudur veya yanlıştır der kararını ona göre verir..
21.11.2016 09:02
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Genç kız ailesine teslim edildi
Çocuğa çarpmamak için park halinde araca çarptı
23 Nisan coşkusu Çerkezköy’de ilk günkü gibi
Özel insanların doğum günlerine Çınar ve Mardin ailesi sponsor oldu
Minikler haberin mutfağını gezdi
Çerkezköy 23 Nisan’ı Coşku ile kutladı
23 Nisan coşkusu Çerkezköy’de ilk günkü gibi
OKULİSTİK DEĞERLENDİRME SINAVINDA 4 TÜRKİYE BİRİNCİSİ
BAL'ın böylesine can kurban
Makama Şeran oturdu
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
23 Nisan coşkusu Çerkezköy’de ilk günkü gibi


Karda yağsa çığda düşse ATA'sına minnettar milyonlarca yürek kıyamete kadar ona gitmekten onun ışığında yürümekten asla ama asla vazgeçmiyicek ve onunda dediği gibi naciz bedeni toprak olsada Türk'un yurdu ve Cumhuriyet'i ilelebet payidar kalıcaktır.
turgay çiçek


Çerkezköy 23 Nisan’ı Coşku ile kutladı


Erdoğan başkomutan sananlar yanılmışlar o bize ölüm ve savaştan başka hiçbirşey vermedi ama Bize ve çoçuklarımıza 23 nisanı 19 mayıs gençlik bayramı ve bir çook bayramı Armağan eden BÜYÜK ATAMIZI Saygıyla anıyorum Yıllarda geçse BAŞKIMUTAN SENSİN EY ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜR
turgay çiçek


23 Nisan coşkusu Çerkezköy’de ilk günkü gibi


türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettigi bu günün hayatımızda hep büyük bir yeri var..Çünkü dünün çocukları bugünün büyükleri...nice Cumhuriyetci nesiller yetistirmek umuduyla 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımiz kutlu olsun!
turgay çiçek


Düz yoldan orta refüje

Apaçi
Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.
t.kutlu


Pesçilerin dikkatine!

Hayırlı olsun!
Kardeşlerimizin yeri hayırlı olsun. İnşallah fiyatları da uygun olur. Bol kazançlar dilerim.
t.kutlu


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya