Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Ocak 2017 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Yüceer Başbakan’a IŞİD’le ticaret yapan şirketleri sordu
Yüceer Başbakan’a IŞİD’le ticaret yapan şirketleri sordu
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, terör örgütü IŞİD'e silah ve patlayıcı yapımında kullanılan materyalleri temin eden şirketlerden 13’ünün Türkiye menşeli olduğu yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıyarak, terör örgütü IŞİD ile ticaret yapan şirketlerin isimlerini Başbakan Binali Yıldırım’a sordu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 23.12.2016 19:09
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

BİNALİ YILDIRIM’A SORU ÖNERGESİ VERDİ

 

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.  Yüceer, İngiliz bağımsız sivil toplum kuruluşu ConflictArmamentResearch (CAR) tarafından yayımlanan Irak ve Suriye raporunda; terör örgütü IŞİD'in terk ettiği yerlerde bıraktığı silah ve mühimmatların incelenmesi sonucunda, IŞİD’e silah ve patlayıcı yapımında kullanılan bazı materyallerin 51 şirket tarafından temin edildiği ve bu şirketlerden 13’ünün Türkiye menşeli olduğu saptamasının yapıldığını belirtti.

 

SİLAH VE PATLAYICIYA AİT MATERYALLER TÜRKİYE’DEN Mİ?

 

Yüceer, söz konusu materyaller arasında el yapımı patlayıcı ve roket yakıtı yapımında kullanıldığı gerekçesi ile Haziran 2016 tarihinden bu yana Türkiye’de satışı kontrol altında bulunan potasyum nitrat gübresinin bulunduğu, bunun yanı sıra silah yapımında kullanılan kimi malzemelerin de IŞİD’e Türkiye’den gittiğinin belirlendiğinin iddia edildiğini kaydetti.  Yüceer, “Ülkemizin terör örgütlerine destek verdiği iddialarının endişe verici olmasının yanı sıra, ülkemizin eli kanlı terör örgütleriyle bir arada anılıyor olması kamuoyumuzu haklı olarak rahatsız etmektedir.’’ diye konuştu.

 

IŞİD İLE TİCARET YAPTIĞI BELİRLENEN ŞİRKET SAYISI KAÇ?

 

Yüceer Başbakan Binali Yıldırım’a yanıtlaması için şu soruları yöneltti: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararlarına paralel olarak 10 Ekim 2013 tarihli ve 28791 no’lu resmi gazetede yer alan Bakanlar Kurulu kararı ile terör örgütleri listesine konulan IŞİD ile 2013 yılından bu yana ticaret yaptığı belirlenen şirket sayısı kaçtır? Söz konusu şirketler hangileridir? Terör örgütü IŞİD'le ticaret yapan şirketlerle ilgili olarak Hükümetinize bağlı istihbarat kuruluşlarınca herhangi bir araştırma yapılmış mıdır? Söz konusu şirketlere uygulanan her hangi bir yaptırım mevcut mudur? Mevcut ise uygulanan yaptırımlar nelerdir?

 

SİYASİ PARTİ İLE İLİŞKİSİ TESPİT EDİLEN KİMLER?

 

Terör örgütü IŞİD'le ticaret yapan şirketlerin yönetim kurulu üyeleri arasında herhangi bir siyasi parti ile ilişkisi tespit edilenler mevcut mudur? Mevcut ise söz konusu kişiler hangi siyasi parti ile ilişkilidir? Terör örgütü IŞİD'e silah, para, enformasyon sağlayan hükümet, şirket ve şahısları belgelemek ve cezalandırmak amacıyla 17 Aralık 2015 tarihli BM Güvenlik Konseyi’nin 7587’inci toplantısında kurulan IŞİD’e Karşı Yaptırım Komitesi kararlarının ihlali anlamına gelen bu duruma karşı Hükümetiniz tarafından alınan önlemler nelerdir?

 

BİLGİ VERİLMEME GEREKÇESİ NEDİR?

 

BM Güvenlik Konseyi’nin 17 Aralık 2015 tarihli toplantısını müteakiben, sair ülkeler tarafından IŞİD’e silah ve patlayıcı yapımında materyal temin ettikleri gerekçesi ile Türk menşeli şirketler hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuş mudur? Bulunuldu ise alınan önlemler nelerdir? Sivil toplum kuruluşu ConflictArmamentResearch tarafından konuya ilişkin bilgi talebine Hükümetiniz tarafından cevap verilmediği iddiaları doğru mudur? Söz konusu iddialar doğru ise bilgi verilmeme gerekçesi nedir?

 

Çerkezköy Haber

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’
12 Türkiye birincisi Gülerçin Koleji’nden çıktı
Yeminli Mali Müşavirlik bürosu açtı
YGS öncesi uyarı geldi
Plaket ve hediye takdim ettiler
ÇOSB’den iddialı yatırımlar
Akay, termik santralin zararlarını anlatacak
Aziz Özkan emekliye ayrıldı
Konsey 25 Ocak’ta toplanacak
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya