Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Şubat 2017 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Mandalı, 2016 yılı faaliyetlerini değerlendirdi
Mandalı, 2016 yılı faaliyetlerini değerlendirdi
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürlüğü’nün bir yıllık faaliyetleri kapsamında açıklamalarda bulundu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 05.01.2017 20:09
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

31 BİN 250 METREKARE BETON YOL YAPILMIŞTIR

 

İlçe merkezinde 11 bin 832 metrekare yama asfalt yapıldığını kaydeden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “ İlçemizde 40 bin metrekare asfalt yol, 3 bin 116 metre kaldırım tamiri, 4 bin 559 metrekare kaldırım, 273 metrekare parke taş tamiri,20 bin 216 metrekare kilitli parke taş, 5 bin 699 metre bordür tamiri, 3 bin 410 metre bordür, bin 266 metrekare beton yol tamiri, 31 bin 250 metrekare beton yol, bin 989 metre yağmursuyu gideri çalışması yapılmıştır.” diye konuştu.

 

MENFEZ VE DERE ISLAHI ÇALIŞMASI DA YAPILDI

 

Tüm mahallerde toplam 35 bin ton malzeme ile stabilize yol çalışmasının yapıldığını kaydeden Mandalı, “İlçe genelinde 50 bin metrekare yeni yol açılmış, Bahçelievler dere yatağında bin 130 metrekare menfez ve dere ıslahı çalışması yapılmıştır. 100 ton soğul asfalt yama malzemesi alınmıştır. İş makinesi çalıştırılması kapsamında toplam bin 198 saat kepçe, 557 saat ekskavatör, 214,50 saat paletli kepçe, 646 saat greyder, bin 800 saat kamyon, 323 saat kamyonet çalıştırılmıştır. Muhtelif cins yol malzemesi alımı kapsamında 24 bin ton balast malzeme, 20 bin ton taş tozu malzeme, 24 bin ton mekanik yol malzemesi alımı yapılmıştır. C25/30 betonarme betonu alımı kapsamında toplam 6 bin 674,5 metreküp beton alınmıştır. Beton bordür alımı ihalesi kapsamında 25 bin  metre 75x30x15 santimetre beton bordür alınmıştır” dedi.

 

GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞTIR

 

Mandalı, “Yıl içersinde belediye hizmet binasına Vrf tesisatı işi yapılmıştır. Belediye Hizmet Binası teras kat ve kafeterya işi yapılmıştır. Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan taşıt ve iş makinelerinin yıl içerisinde gerekli bakım onarımları yapılmıştır.28 Hp Dizel Motorlu Asfalt Kesme Makinesi alınmıştır. Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan 10 adet taşıtın ve 6 adet iş makinesinin trafik sigortası, 3 adet taşıtın da fenni muayene işlemleri yapılmıştır. İlçemiz sınırları içerisinde tespit edilen ve ihtiyaç duyulan bölgelerde kullanılmak üzere yağmursuyu ızgarası imalatı ve montajı yapılmıştır. Yıl içerisinde ilçemizde bulunan okullardan, sağlık merkezlerinden, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve mahalle muhtarlıklarından gelen taleplere cevap verilerek gerekli kaynak çalışmaları yapılmıştır. İlçemiz Yanıkağıl Mahallesi park alanında çevre aydınlatması işi yapılmıştır.” açıklamasında bulundu.

 

YAĞMUR SUYU KANALLARI YAPILDI

 

Mandalı açıklamasını şöyle sürdürdü:  Yol geçişlerinde kullanılmak üzere 2 bin adet paletli belediye bordürü, 30 adet bin milimetre beton konik, 250 adet 300'lük beton boru alınmıştır. Yağmursuyu hattı çalışmalarında kullanılmak üzere 500 adet 500 'lük Beton Büz (1,25 m) ve 300 adet 400'lük Beton Büz (1,25 m) alınmıştır. Müdürlüğümüz muhtelif parke taş yol çalışmalarında kullanılmak üzere 3 bin 500 metrekare 8 cm Kilitli Parke Taş alınmıştır. İlçemiz Pınarça Mahallesi girişi Remzi Garip Konutları ön yolları ve Yanıkağıl okul bahçesine 4 bin 300 metrekare  8 cm kilitli parke taş ve 800 m bordür döşenmiştir. İlçemiz Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesinde 4 bin 316 metrekare 6 cm dekoratif parke taş ve bin 850 m beton bordür döşenmiştir. İlçemiz Pınarça Mahallesi ve Uzunhacı Mahallesinin muhtelif sokaklarına 4 bin metrekare 8 cm dekoratif parke taşı ve 200 m beton bordür döşenmiştir. İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi Yakamoz Sokak, Erdem Sokak ve Kanarya Sokakta toplam 870 m yağmur suyu kanalı yapılmıştır. İlçemiz Karlıköy Mahallesi ve Bahçeağıl Mahallesine toplam 5 bin metrekare 8 cm kilitli parke taş döşenmiştir. Pınarça Mahallesi Eski kantar yoluna 2 bin 600 metrekare 8 cm kilitli parke taşı ve 560 m belediye tipi bordür döşenmiştir. Bahçelievler Mahallesi ile İsmetpaşa Mahallesi arasında yer alan Vahit İnce üst geçidi zaman içerisinde deforme olduğundan bakım ve onarımı yapılmıştır. Pınar Bulvarı üzerinde bulunan dekoratif aydınlatma direklerindeki kuyu logoları arızalandığından 45 adet ışıklı UV baskılı kuyu logosu yenilenmiştir.  Kurulacak olan 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Türbininin ihale dosyası ve projeleri hazırlanmıştır.

 

38 ADET HAFRİYAT RUHSATI VERİLMİŞTİR

 

İş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince belediye hizmet binasında bulunan iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ve işyeri ortam ölçümlerinin yaptırıldığını kaydeden Mandalı “ Bahçeağıl Mahalle Muhtarlığı merdivenlerine ve Kapaklı Atatürk Meydanı Atatürk Büstü çelenk koyma alanına engelli rampasına 80 metrekare mermer yapılmıştır. Yanıkağıl Anasınıfı Binasına 202 metrekare 5 santimetre karbon takviyeli 16 ds yoğunlukta mantolama sistemi yaptık. Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarına bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilmesi muhtemel saldırılara karşı bomba yüklü araçların hızla yaklaşımlarını engellemek maksadıyla, İlçe Emniyet Müdürlüğüne verilmek üzere 50 Adet Karayolları Tipi Beton Bariyer (60x90x150 cm) alınmıştır. İlçemizde bulunan hizmet binasının D grubu müstakil bir hastane olarak hizmete devam etmesi kararlaştırıldığından mevcut hizmet binasının Kapaklı Devlet Hastanesi olarak hizmete başlatılabilmesi için onarımı yaptırılmıştır. Pınarça Mahallesi İkizgöller mevkii 400 KVA Trafo için Enerji Nakil Hattı Projesi Keşif ve Metraj Listesi hazırlanmıştır. Kapaklı Futbol sahasına dijital futbol skorbordu temin edilip montajı edilmiştir. İnönü Mahallesi Küçük Sanayi 3. Sokak No:2 adresinde yapımı devam eden Atık Getirme Merkezi için 2 adet sürgülü dış bahçe kapısı ve 14x12 metre ölçülerinde kapalı alan yapılmıştır. İlçemize bağlı tüm mahallelerde gerekli yol bakım çalışmaları ve muhtarlık binalarında gerekli bakım onarım çalışmaları yapılmıştır. Müdürlüğümüz tarafından yıl içerisinde 38 adet atık taşıma kabul belgesi düzenlemiş hafriyat ruhsatı verilmiştir.  Yıl içerisinde TESKİ’ye  6 adet, Gazdaş’a 15 adet, Tredaş’a 7 adet alt yapı tesisi açılma ruhsatı verilmiştir.  Belediyemize ait hizmet binaları ve park alanlarına 9 adet elektrik aboneliği, 10 adette ön abonelik işlemi yaptırılmıştır. İlçemiz ve bağlı mahallelerinde, okullar, camiler ve muhtarlık binalarında elektrik tesisat ve aydınlatma işleri tamir ve bakımları yapılmıştır.” dedi.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Facia kıl payı önlendi
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
40’ıncı saatte suya kavuştuk

?
suya kavuştuk derken ? hala su yok
Anıl


40 SAAT YALANI
YALAN SÖYLEMEYİN BARİ 42 SAAT OLDU HALEN SU YOK
mensur özaslan


Çerkezköy Adliyesi’nde 5 Şiddetinde FETÖ depremi

fetö
Bu adamın resmini basıp niye reklam yapıp duruyorsunuz? fetö deyince kimse anlamayacakmı?
??


Çerkezköy’e Termik Santral İçin Kamulaştırma

eyvah eyvah
Ölüm santrali geliyor amma velakin; Termik santralin sağlığa zararı olmadığına inanlar hasta olmayacakmış. Yazık oldu Trakya'ya.
sabiha


KANSER
Kanser olduğunuzda sebebini ampulcülere sorarsınız.
T.KUTLUniye mi hayır.İŞTE SEBEBİ.bir kişinin yetkiyi verirsen olacağı budur.ambardere okullar mevkiyi kaç binlerce talebeyi zehir soluyacak.çerkezköy ,çorlu,istanbul,trakyanın tamamı zehir soluyacak.Rüzgar santrali yap,güneş paneli yap.ama O BÖLGEDE kömür bulupta NAKLİYE VERMEMEK İÇİN TERMİK SANTRALİ YAPACAĞINI SÖYLE AÇIK AÇIK.birde çıkan kömürü orda yıkanacağını söyleyin.yani çevre felaketi yaşanacak
hüseyin


Muslukta Su Trafikte Araç Akmıyor


Kıt akıllı adam onlar dösendiği zaman böyle borumu vardı 30 yıl olmuş yeni teknoloji çıktı sen hala ordasın
Sado


çakma çerkezliye
Sevgili cahil çerkezli arkadaş, akıl tutulması dolu yorumunu okudum önce s..et dedim yazmıyacaktım ama yazasım geldi. İnşallah okur ve akıl idrak süzgecinden geçirirsin. 1- Hikmet uğraş döneminde döşenen boruyu 10 senelik senin iktidarında değiştirmedilerse, çerkezköyün bütün altyapısı 25 sene önce yapıldıysa acaba sizin 10 senelik iktidardakiler ne yaptı? 1994 yılında başkanlığı biten adamı suçlarken insan utanır. 1994 yılında bilgisayarı bile devlet dairesinde zor görüyorduk bunu biliyorsun değilmi? 2- asbest borular o yıllarda bütün ülkede hatta avrupada bile kullanılıyordu, ne zaman zararlı olduğu anlaşıldı avrupada yasaklandı, ve 6-7 sene evvel senin partin döneminde caddelere asbest boru döşüyoruz diyen eski belediye başkanını ve 10 sene yönettiği çerkezköydeki bakımsızlıktan çürüyen su borusunu meydanda sergilmesini umarım biliyorsundur. Ben asıl şu zavallı cahepe zihniyeti kafasına şaşırıyorum. Elalem uzaya çıkarken sizin kafanız taa tarih öncesine çalışıyor. 25 sen önce chp lilerin yaptığı işin üstüne bir şey katamamışsınız, burası japonya olsa insan harakiri yapar utançtan, sen gelmiş gevşek gevşek kendince zeki konuşmaya çalışıyorsun. Ayıp bu ayıp, ama haklısın, chp lilerin döşediği su borusundan gelen suyu fazla tükttiğin için beyin hücrelerin yıpranmış.Sen git 10 senelik belediyeniz boyunca yapılan tek şey olan çerkezköy belediy meydanının ortasındaki diyarbakır taşından yapılma saat kulsinin etrafında biraz dolaş beynine kan gider belki.
Hasan


iyide
başkan bey o borular çerkezköy e hangi parti yerel iktidarında döşendi.hatırlatayım:hikmet uğraş ve ce ha pe,peeehhhhh,pppeeehhhhhhhh!!!!!madem sağlığa zararlıydı neden döşetti o chp li belediye ? boruları sergilede chp li belediyenin halka nasıl borulardan su içirdiğini herkes görsün.sonra madem bu borular bu kadar kirli neden sen 3 yıldır bu borulardan bize su içiriyorsun?oldumu ya göz göre göre o pis borulardan yine chp li belediye sayesinde 3 yıldır su içmeye devam ettik.sağolun beya !!!.
çerkezli


Öztrak Büyükşehir’e Dar Geliyor

Ali Ertem
Güzergah değişmemeli. Çerkezköy'ün kabadayı dolmuşçularından bıktık zaten. Ali Ertem sağ olsun, şehrin anasını ağlattı. Şimdi düzelt düzelt bitmiyor.
T.KUTLU


El Bab’da Bir Şehit de Hayrabolu’dan


Allah rahmet etsin, ailesinin ve yüce Türk Milletinin başı sağolsun!
turgay çiçek


Terk Etti Gitti Ali


kötü oldum.. Allah sabır versin. mekanı cennet olsun
turgay çiçekallah rahmet eylesin CANIM KARDEŞİM IŞIKLAR İÇİNDE UYU
turgay çiçek


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya