Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
20 Ocak 2017 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Mandalı, 2016 yılı faaliyetlerini değerlendirdi
Mandalı, 2016 yılı faaliyetlerini değerlendirdi
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürlüğü’nün bir yıllık faaliyetleri kapsamında açıklamalarda bulundu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 05.01.2017 20:09
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

31 BİN 250 METREKARE BETON YOL YAPILMIŞTIR

 

İlçe merkezinde 11 bin 832 metrekare yama asfalt yapıldığını kaydeden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “ İlçemizde 40 bin metrekare asfalt yol, 3 bin 116 metre kaldırım tamiri, 4 bin 559 metrekare kaldırım, 273 metrekare parke taş tamiri,20 bin 216 metrekare kilitli parke taş, 5 bin 699 metre bordür tamiri, 3 bin 410 metre bordür, bin 266 metrekare beton yol tamiri, 31 bin 250 metrekare beton yol, bin 989 metre yağmursuyu gideri çalışması yapılmıştır.” diye konuştu.

 

MENFEZ VE DERE ISLAHI ÇALIŞMASI DA YAPILDI

 

Tüm mahallerde toplam 35 bin ton malzeme ile stabilize yol çalışmasının yapıldığını kaydeden Mandalı, “İlçe genelinde 50 bin metrekare yeni yol açılmış, Bahçelievler dere yatağında bin 130 metrekare menfez ve dere ıslahı çalışması yapılmıştır. 100 ton soğul asfalt yama malzemesi alınmıştır. İş makinesi çalıştırılması kapsamında toplam bin 198 saat kepçe, 557 saat ekskavatör, 214,50 saat paletli kepçe, 646 saat greyder, bin 800 saat kamyon, 323 saat kamyonet çalıştırılmıştır. Muhtelif cins yol malzemesi alımı kapsamında 24 bin ton balast malzeme, 20 bin ton taş tozu malzeme, 24 bin ton mekanik yol malzemesi alımı yapılmıştır. C25/30 betonarme betonu alımı kapsamında toplam 6 bin 674,5 metreküp beton alınmıştır. Beton bordür alımı ihalesi kapsamında 25 bin  metre 75x30x15 santimetre beton bordür alınmıştır” dedi.

 

GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞTIR

 

Mandalı, “Yıl içersinde belediye hizmet binasına Vrf tesisatı işi yapılmıştır. Belediye Hizmet Binası teras kat ve kafeterya işi yapılmıştır. Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan taşıt ve iş makinelerinin yıl içerisinde gerekli bakım onarımları yapılmıştır.28 Hp Dizel Motorlu Asfalt Kesme Makinesi alınmıştır. Müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan 10 adet taşıtın ve 6 adet iş makinesinin trafik sigortası, 3 adet taşıtın da fenni muayene işlemleri yapılmıştır. İlçemiz sınırları içerisinde tespit edilen ve ihtiyaç duyulan bölgelerde kullanılmak üzere yağmursuyu ızgarası imalatı ve montajı yapılmıştır. Yıl içerisinde ilçemizde bulunan okullardan, sağlık merkezlerinden, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve mahalle muhtarlıklarından gelen taleplere cevap verilerek gerekli kaynak çalışmaları yapılmıştır. İlçemiz Yanıkağıl Mahallesi park alanında çevre aydınlatması işi yapılmıştır.” açıklamasında bulundu.

 

YAĞMUR SUYU KANALLARI YAPILDI

 

Mandalı açıklamasını şöyle sürdürdü:  Yol geçişlerinde kullanılmak üzere 2 bin adet paletli belediye bordürü, 30 adet bin milimetre beton konik, 250 adet 300'lük beton boru alınmıştır. Yağmursuyu hattı çalışmalarında kullanılmak üzere 500 adet 500 'lük Beton Büz (1,25 m) ve 300 adet 400'lük Beton Büz (1,25 m) alınmıştır. Müdürlüğümüz muhtelif parke taş yol çalışmalarında kullanılmak üzere 3 bin 500 metrekare 8 cm Kilitli Parke Taş alınmıştır. İlçemiz Pınarça Mahallesi girişi Remzi Garip Konutları ön yolları ve Yanıkağıl okul bahçesine 4 bin 300 metrekare  8 cm kilitli parke taş ve 800 m bordür döşenmiştir. İlçemiz Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesinde 4 bin 316 metrekare 6 cm dekoratif parke taş ve bin 850 m beton bordür döşenmiştir. İlçemiz Pınarça Mahallesi ve Uzunhacı Mahallesinin muhtelif sokaklarına 4 bin metrekare 8 cm dekoratif parke taşı ve 200 m beton bordür döşenmiştir. İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi Yakamoz Sokak, Erdem Sokak ve Kanarya Sokakta toplam 870 m yağmur suyu kanalı yapılmıştır. İlçemiz Karlıköy Mahallesi ve Bahçeağıl Mahallesine toplam 5 bin metrekare 8 cm kilitli parke taş döşenmiştir. Pınarça Mahallesi Eski kantar yoluna 2 bin 600 metrekare 8 cm kilitli parke taşı ve 560 m belediye tipi bordür döşenmiştir. Bahçelievler Mahallesi ile İsmetpaşa Mahallesi arasında yer alan Vahit İnce üst geçidi zaman içerisinde deforme olduğundan bakım ve onarımı yapılmıştır. Pınar Bulvarı üzerinde bulunan dekoratif aydınlatma direklerindeki kuyu logoları arızalandığından 45 adet ışıklı UV baskılı kuyu logosu yenilenmiştir.  Kurulacak olan 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Türbininin ihale dosyası ve projeleri hazırlanmıştır.

 

38 ADET HAFRİYAT RUHSATI VERİLMİŞTİR

 

İş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince belediye hizmet binasında bulunan iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ve işyeri ortam ölçümlerinin yaptırıldığını kaydeden Mandalı “ Bahçeağıl Mahalle Muhtarlığı merdivenlerine ve Kapaklı Atatürk Meydanı Atatürk Büstü çelenk koyma alanına engelli rampasına 80 metrekare mermer yapılmıştır. Yanıkağıl Anasınıfı Binasına 202 metrekare 5 santimetre karbon takviyeli 16 ds yoğunlukta mantolama sistemi yaptık. Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarına bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilmesi muhtemel saldırılara karşı bomba yüklü araçların hızla yaklaşımlarını engellemek maksadıyla, İlçe Emniyet Müdürlüğüne verilmek üzere 50 Adet Karayolları Tipi Beton Bariyer (60x90x150 cm) alınmıştır. İlçemizde bulunan hizmet binasının D grubu müstakil bir hastane olarak hizmete devam etmesi kararlaştırıldığından mevcut hizmet binasının Kapaklı Devlet Hastanesi olarak hizmete başlatılabilmesi için onarımı yaptırılmıştır. Pınarça Mahallesi İkizgöller mevkii 400 KVA Trafo için Enerji Nakil Hattı Projesi Keşif ve Metraj Listesi hazırlanmıştır. Kapaklı Futbol sahasına dijital futbol skorbordu temin edilip montajı edilmiştir. İnönü Mahallesi Küçük Sanayi 3. Sokak No:2 adresinde yapımı devam eden Atık Getirme Merkezi için 2 adet sürgülü dış bahçe kapısı ve 14x12 metre ölçülerinde kapalı alan yapılmıştır. İlçemize bağlı tüm mahallelerde gerekli yol bakım çalışmaları ve muhtarlık binalarında gerekli bakım onarım çalışmaları yapılmıştır. Müdürlüğümüz tarafından yıl içerisinde 38 adet atık taşıma kabul belgesi düzenlemiş hafriyat ruhsatı verilmiştir.  Yıl içerisinde TESKİ’ye  6 adet, Gazdaş’a 15 adet, Tredaş’a 7 adet alt yapı tesisi açılma ruhsatı verilmiştir.  Belediyemize ait hizmet binaları ve park alanlarına 9 adet elektrik aboneliği, 10 adette ön abonelik işlemi yaptırılmıştır. İlçemiz ve bağlı mahallelerinde, okullar, camiler ve muhtarlık binalarında elektrik tesisat ve aydınlatma işleri tamir ve bakımları yapılmıştır.” dedi.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
O alan vergi dairesine tahsis edildi
Kurslara ilgi yoğun oldu
Hesaplar incelenmeye başladı
 As: Tanyeri’nin açıklamasını doğru bulmuyorum
Sokak karanlığa mahkum edildi
İnsanların sağlığı hiçe sayılıyor
Kulakların pası silindi
Abban’dan şoförler odasına iade-i ziyaret
Mandalı’yı ziyaret etti
Doğanspor’un hedefi 3 puan
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’

TERMİK SANTRAL DE ÇÖZÜM OLABİLİR.
"Çerkezköy ciddi anlamda sanayisiyle beraber ticareti de güçlenen bir şehir halini almış"diyor Başkan.Çerkezköy'ün yanı sıra Veliköy,Velimeşe,Çorlu,Kapaklı ve çevre ilçeler yüzlerce fabrikanın faaliyette olduğu sanayi bölgeleri.Trakya'da meralar satılırken ne Edirne,nede Kırlareli ve Tekirdağ'ın iktidar ve muhalefet partileri buna karşı çıkmadı.Koca bir sanayi yarımadasında yaşıyoruz.Termik santrallere karşı olmama rağmen bu gelişme önlenemez.O zaman yapılması gereken filtre sistemleri yeterli termik santraller.Sayın Organize bölge başkanının dediği gibi.Enerji gereksinimi bir gerçek.Ya fabrikalar durur ve işsizlik başlar.Çözüm enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak.Ticaretiyle güçlenen iş adamlarıda sanayici gibi artık üretken yatırımlara yönelmelidir.Sadece kentin rantını yemek alışkanlığından kurtulmalılar.
Kemal Efe


kızılpınar
başkan vala sayende kızılpınarda nefes alamıyoruz,ya Allah aşkına hiçmi sıkılmıyorsunuz kızılpınar yolarını görünce.sizi ve meclis üyelerini akp-chp farketmez sizleri Allaha havale ediyoruz.inşllah bu halka yaşatıklarınız fitil fitil burnunuzdan gelir.AMİN
ömer


ÇOSB’den iddialı yatırımlar

FİLTRE SİSTEMLERİ UYGUN TERMİK SANTRALE EVET
“Teknolojiye uygun yapılırsa tabi ki termik santrale karşı olmam. Yani filtre sistemleri hem kuru hem ıslak arka arkaya yapılırsa ki bunun örnekleri Avrupa’da da var."Bu açıklama önemlidir.Sayın Sözdinlerin açıklamaları dikkatle okunmalı.Çerkezköy Organize Sanayi bölgesi Türkiye'nin yüzakıdır.Kaz dağları dahil sadece Çanakkale'de 20 santral,Vize,Çerkezköy de 3 santral düşünülüyor.Gerçekleşen proje sayısı 50 kadar.Direnmek nereye kadar.Ya yoksulluk yada ileri gelişmiş ,dış borçları olmayan bir ülke.Sayın Akay da bu yazıyı dikkatle okumalı.
Kemal ECEVİT


Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

TRAFİK EKİPLERİ
Sadece o sokakta değil yanlış park çerkezköyün her sokağında ama!!!!!!!TRAFİK EKİPLERİ NEREDE???????
VATANDAŞ


HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Aziz Özkan emekliye ayrıldı

çok önemli değil
zaten fazla bir işe yaramıyordu...gitmesi bir boşluk yaratmaz belediye veya kapalıda....
kapaklılı


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya