Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Ocak 2017 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kar sularına dikkat!
Kar sularına dikkat!
Cuma günü yoğun yağmur yağışının ardından akşam saatlerinde Çerkezköy’de etkisini artıran kar yağışı hayatı felç ederken yağışının ardından yaşanan kısa süreli araç yoğunluğu kaosu vatandaşı ve yetkilileri çileden çıkardı. Çerkezköy Belediyesi kendi içinde oluşturduğu kriz masası ile bir taraftan ihbarlara koşarken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı barınma ve erzak başta olmak üzere önlem aldı. Ekipler, karların erimesi sonrası oluşacak ani su ve sel baskınlarına karşıda alt yapıdaki giderleri açık tutmak için aralıksız kontrollerini sürdürüyorlar.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 08.01.2017 22:11
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

 

Çerkezköy’de Cuma akşam saatlerinden etkisini artıran yoğun kar yağışı mesai çıkış saati ile çakışınca yaşanan  olumsuzluklara anlık çözümler üretmek üzere harekete geçen Çerkezköy Belediyesi akşam saatlerinde kriz masası oluşturdu. İlçede hayatı durma noktasına getiren kar yağışıyla mücadele etmek için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ve Zabıta müdürlüğü ekiplerinin oluşturduğu birimler Belediye Başkanı Vahap Akay koordinesinde kurulan kar kriz masasında idare edildi.

 

HAYAT NORMALE DÖNDÜ

 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile Zabıta Müdürü Kenan Erez, birim müdürleri ve zabıta ekipleri, ilçe merkezinde yolların açılması için gece boyu kar kaosuna karşı mücadele verdiler. İlçe genelinde elektrik kesintisi yaşanmazken, belediye ekiplerinin özverili çalışmaları ile pazar alanında yapılan temizleme sonrası ilçede pazar kurulan pazar kısa süreli kaos sonrası hayatı normale çevirdi.

 

“ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRDÜ”

 

Cuma ve Cumartesi gecesi yollardaki çalışmaların aralıksız bir şekilde gerçekleştirildiğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “ Cuma günü ilçe merkezinde etkisini artıran yağmurun ardından yoğun kar yağışının özellikle ana arterlerde kış lastiği takmayan birçok araç yollarda kalarak trafiği olumsuz etkiledi. Yollara bilinçsiz olarak çıkan yaklaşık 500 araçta yapılan kontrollerde sadece üç aracın zincir taktığını ve kış lastiği takmayan araçların yollarda mahsur kaldığını tespit ettik. İlçemizi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ekiplerimiz özellikle ana arterlerde Cumartesi ve Pazar günleri de çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam etti. 3 greyder, 11 kepçe (8 adet kiralık), 1 tuzlama, 1 solisyon, 1 kar küreme ve tuzlama, 3 tuzlama için açık kasa kamyonet araç ve 20 personel ile Cuma günü kar ve tipinin başlaması ile teyakkuz durumuna geçen Teknik Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimize 1 küreme ve tuzlama ve 1 açık kasa kamyonet ve 90 personel ile temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz  1 kepçe, 1 açık kasa kamyonet, 2 traktör, 1 sepetli vinç ve 25 personel ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz destek verirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise 1 greyder, 1 tuzlama aracı ve 1 açık kasa kamyonet ile karla mücadele çalışmalarına destek verdi. Cumartesi ve Pazar günü ilçe merkezinde yapılan Açık Öğretim sınavı öncesi 11 okulumuzun önlerinde oluşan kar birikintilerini ekiplerimiz aracığı ile açarak, öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması adına elimizden geleni yaptık” diye konuştu.

 

KONAKLAMA ALANI OLUŞTURDUK

 

Akay “ Cuma gecesi 50 kişilik ekiple birlikte bir taraftan karla mücadele bir taraftan ise yolda kalanlara yardım için mücadelemizi sürdürdük. Cumartesi sabahı saat 06.00’da 70 kişilik ekip takviyesi ile 09.30’da yapılacak sınav için gerekli önlem aldık. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğünde görevli 30 personelimiz takviye olarak kar temizleme çalışmalarına katıldı. Destek Hizmetler Müdürlüğünde oluşturduğumuz konaklama alanında ise kar nedeniyle mahsur kalan vatandaşlarımız için konaklama alanı oluşturduk.” diye konuştu.

 

300 TON TUZ VE 15 TON SOLİSYON KULLANILDI

 

Akay “ Karla mücadele çalışmaları kapsamında 300 ton tuz, 15 ton solisyon kullanılırken, kış lastiği olmadan ve zincirsiz olarak yola çıkan yüzlerce araç ve araçlar da mahsur kalan vatandaşlarımız da Çerkezköy Belediyesi Ekipleri tarafından kurtarılarak, güvenli şekilde evlerine teslim edildi” dedi.

 

ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

 

Çerkezköy'ü etkisi altına alan beyaz kabus sonrası sosyal medyadan yapılan olumsuz eleştirilere yine sosyal medya hesabı üzerinden çalışanları ile paylaştığı fotoğrafla cevap veren Belediye Başkanı Vahap Akay "Kar ile mücadelede halkımızın huzur, mutluluğu ve güvenliği için özveriyle çalışan ve çalışmalarına devam eden emekçi personelimize teşekkür ederim. Halkımıza göstermiş olduğu anlayış ve sabrından dolayı teşekkür ederiz " mesajı ile cevap verdi.

 

Haber / Şaban Kardeş - Emrah ÇOĞALAN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
HAKAN AYDINLIK belediyenin kar temizleme faaliyetleri..
Çerkezköy belediyesi inanılmaz bir çaba ile yolları açık tutmuştur...organizeye bağlantı yollarıda dahil...ancak bizim kural bilmez ama akılda etmez bazı sürücülerimiz yazlık hemde kabak lastiklerle kendi canlarını bir kenara koyun kışlık lastik ve zincir kullanan insanlarında hayatını hiçe sayarak tüm yolları tıkamışlar ve sonrada öylece angut gibi sağa sola laf etmişlerdir. belediye başkanımızı ve tüm ekibini canıyürekten çabaları için kutluyorum.eksik olmasınlar..hem aptal hem fırsatçı hemde akılsız ideolojıstlerin söylemlerini ciddiye almasınlar....
09.01.2017 12:27
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’
12 Türkiye birincisi Gülerçin Koleji’nden çıktı
Yeminli Mali Müşavirlik bürosu açtı
YGS öncesi uyarı geldi
Plaket ve hediye takdim ettiler
Son gün 28 Şubat
ÇOSB’den iddialı yatırımlar
Akay, termik santralin zararlarını anlatacak
Aziz Özkan emekliye ayrıldı
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


Enkazdan kurulan cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışıyorsunuz

halka güven chp
Anayasa değişiklik paketini acaba kaç CHP li okudu(genel başkanınız da dahil)..Yok o elden gidiyormuş,yok bu elden gidiyormuş..Son sözü halk söylemeyecek mi??Madem halkın dediği olur,bırakın millet söylesin son sözü,siz de bu karara saygı duyun..Daha baştan yenilgiyi kabullenmeyin..Halk onaylarsa bile sizde çıkarın bir aday..Bu kadar korkmayın AK PARTİ den..Bakınız halk ne derse o oluyor..HALKA GÜVENİN...HALK İŞİNİ BİLİR..En azından sizden çok daha iyi...
halk...


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya