Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Mart 2017 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Çerkezköylülük bilinci için ilk adım atıldı
Çerkezköylülük bilinci için ilk adım atıldı
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, önceki  gün, Çerkezköy’de faaliyet gösteren hemşeri derneklerinin yöneticilerini akşam yemeğinde ağırladı. Vahap Akay, yemekte yaptığı konuşmasında, Çerkezköy’de Türkiye’nin dört bir yanından insanların yaşadığını ve hemşericilik bilincini yaşatmak, kültürel entegreyi sağlamak, Çerkezköylülük bilincini yeni nesillere aktarmak amacı ile ilçedeki hemşeri derneklerin katkıları ile yöresel ürünler ve yemeklerin sergileneceği bir organizasyon yapmak istediğini açıkladı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 10.01.2017 21:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ÖNERİ VE GÖRÜŞ ALMAK İSTEDİ

 

Golden Palas Otel’de düzenlenen toplantının ana amacının tüm hemşeri derneklerinin Başkan ve Yönetimlerinin bu konu ile ilgili düşünce, fikir ve önerilerini almak olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu konuyla ilgili tüm arkadaşlarımız fikir, düşünce, öneri ve görüşlerini bizler ile paylaşırsa ortaya güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum.” dedi. Zaman zaman Çerkezköy dışındaki oluşum ve derneklerin Çerkezköy’de bu tür organizasyonlar düzenlemek istediklerini fakat kendisinin bu olaya soğuk baktığını belirten Başkan Akay, “Bu tür organizasyonları bizim burada bulunan derneklerimiz de yapabilirler. Bir Erzurumlular, Ordulular veya başka bir ilimizin hemşeri derneği bu tür organizasyonları pekala yapabilecek potansiyeli var. Eğer bu konudaki düşünce ve fikirlerinizi paylaşırsanız yapacağımız festival daha güzel olur ve amacına ulaşır.” diye konuştu.

 

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

 

Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasının ardından Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı söz alarak, düzenlediği toplantı organizasyonu için Akay’a teşekkür ederek, Çerkezköy’e katkı sunacak her türlü projeye destek vermeye ve oluşum içinde olmaya hazır olduklarını belirtti.

 

SALON SIKINTISI VAR

 

Çerkezköy’de  büyük organizasyonları yapacak yeterli büyüklükte salon almadığını belirten Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı, en az 5 bin kapasiteli bir sosyal tesisin Çerkezköy’e kazandırılması gerektiğini belirttikten sonra, zaman zaman derneklerin düzenlediği kermesler için de yer sıkıntısı yaşandığını belirterek, Belediye Başkanlarının bu konulara eğilmesi gerektiği üzerinde durdu.

 

BÜYÜK YARAR SAĞLAR

 

Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı’nın ardından söz alan Çerkezköy Ordulular Dernek Başkanı Beytullah Coşkun ise kendisinin 18 yıldır Çerkezköy’de ikamet ettiğini ve ilk defa bir Belediye Başkanının Çerkezköy’de bulunan hemşeri derneklerini bir araya getirdiğini belirterek, “Çerkezköy’de de ülkemizin her vilayetinden insanlarımız yaşıyor. Neden İstanbul’daki Feshane Günleri gibi bir festival düzenlenmesin? Kendi kültürümüzü yaşatmak, kendi yöremizin ürünlerini ve yemeklerini burada yaşayan diğer insanlara tanıtmak için bu tür organizasyonların olmasını destekliyoruz. Küçük ölçekli de olsa bu tür organizasyonların başlamasında büyük yarar var diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

GEÇ KALINMIŞ BİR PROJE

 

Çerkezköy’de her ilden insanlarımızın yaşadığını vurgulayan Çerkezköy Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hasan Hatipoğlu da toplantı için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ettikten sonra “Bana kalırsa bu tür bir proje geç kalınmış bir proje. Yöresel ve kültürel zenginliklerimizin Çerkezköy’de sergilenmesi, diğer yörelerimizin insanlarına tanıtılması son derece yerinde bir düşünce. İnşallah zaman ile bu organizasyon geleneksel hale gelir.” açıklamasında bulundu.

 

FESHANE GÜNLERİ NEDEN ÇERKEZKÖY’DE OLMASIN?

 

Hemşeri derneklerini bir araya getirdiği için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden Genç  Erzurumlular Dernek Başkanı İlyas Akın ise böyle bir organizasyonun olmasının çok iyi bir düşünce olduğunu, İstanbul’daki Feshane Günleri’nin Çerkezköy’de de kurulmaması için bir neden olmadığını belirterek, “Kapalı Otopark’ın üzerinde her derneğe 2-3 gün verilir ve arkasından Belediyemiz tarafından bir halk konseri düzenlenirse Çerkezköylülük bilincinin pekişmesine katkı sağlanır. Bunun için bir Komisyon kurulmasının ve hazırlıklara başlanılmasını öneriyorum.” dedi.

 

TAM DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

 

Düzenlenecek organizasyonda 2-3 dernek yerine toplu stant açılmasını öneren Çerkezköy Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmet Keleş ise bu sayede kaynaşmasın ve dayanışmanın daha güzel olacağına vurgu yaparak, Çerkezköy Malatyalılar derneği olarak düzenlenecek böyle bir organizasyona tam destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

 

ENTEGRASYONA KATKI SAĞLAR

 

Bu tür bir festival veya organizasyon düzenlenmesinin Çerkezköy’ün entegrasyonuna katkı sağlayacağına inandığını belirten Çerkezköy Erzurumlular Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın da, “Kültür alışverişi yaparsak, yöresel ürünlerimizi ve kültürel zenginliklerimizi tanıtırsak bence yerinde olur. İlerleyen yıllarda ilçemize bir Kültür Merkezi yapılırsa bu tür organizasyonlar orada yapılabilir.” dedi.

 

ÇERKEZKÖY ÇOK ZENGİN BİR İLÇE

 

Çerkezköy’de her yöreden insan olduğunu ve bu nedenle çok zengin bir ilçe olduğunu belirten Muş Vartolular Dernek Başkanı Hüseyin Özmen ise “Bu zenginliği pekiştirmek, diğer yörelerin insanları ile kaynaşmak için bir şeyler yapmak lazım. Ben yer konusunun sıkıntı olacağına inanıyorum. Eğer bunu çözersek güzel bir organizasyon ortaya çıkar.” açıklamasını yaptı.

 

GELİR ELDE EDİLİRSE HAYIR İŞLERİNDE KULLANILSIN

 

Düzenlenmesi planlanan festivalden bir gelir elde edilmesi durumunda bu gelirin öğrenci okutulması, ihtiyaç sahibi kimselere yardım gibi hayır işlerinde kullanılmasını isteyen Hayrabolulular Dernek Başkanı Ömer Sevil, düzenlenen toplantı için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür etti.

 

ÖNEMLİ KATKI SAĞLAR

 

Vizeliler Dernek Başkanı Eşref Kahraman ise “İnşallah bu yaz bizlerin desteği ile Belediye Başkanımız bu organizasyonu düzenler ve burada yaşayan insanların kaynaşmasına önemli bir katkıda bulunur. Derneklerimiz inşallah daha sosyal etkinlikler ile bir araya gelerek, ilçemizdeki hemşericilik bilincinin gelişmesine katkıda bulunurlar.” ifadelerini kullandı.

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

 

Toplantıda konuşan Vezirköprülüler Derneği Başkanı Dursun Yıldız ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Emrullah Ataçay da düzenlenen toplantı için Başkan Vahap Akay’a teşekkür ettiler ve düzenlenecek organizasyon veya festivalin Çerkezköy’e önemli katkılar sağlayacaklarına inandıklarını belirttiler.Hemşeri derneklerinin Çerkezköy’de bir festival için bir araya gelecek olmasından dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Enver Bayram da Samsunlular Derneği olarak her türlü destek ve katkıyı vermeye hazır olduklarını belirtti.

 

ASTSUBAY LOJMANLARINDA SONA GELİNDİ

 

Dernek Başkanlarının olumlu görüşlerinin ardından Başkan Akay, toplantıya girmeden Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile görüştüğünü ve Köprülü’nün bugün Milli Savunma Bakanı ile TBMM’de görüştüğünü ve Astsubay Lojmanları konusunun çözüme kavuşmak üzere olduğunu Bakan Beyin Emre Köprülü’ye ilettiğini belirterek, “Çerkezköy’de yer sıkıntısı olduğuna katılıyorum. Çerkezköy’de maalesef etkinlik alanı denilecek bir yer yok. Onu bırakın çocuklarımız resmi bayramları Belediyemiz önündeki dönel kavşakta kutluyorlar. Hazırladıkları gösterileri vatandaşlarımızın büyük kısmı izleyemiyor bile. ‘’ dedi.

 

ETKİNLİK ALANI YAPACAĞIZ

 

Biz Astsubay Lojmanlarının olduğu 8 dönümlük alanı devir aldığımızda orayı yıkacağız ve orada bir etkinlik alanı yapacağız. Belki bu seneye yetişmez ama 2018’deki festivali orada yaparız. Bu sene nerede yapabiliriz, neresi uygun olur, bu konuda kurulacak olan Komisyon çalışmasını yapsın ve fikirler ortaya çıksın. Ondan sonra kararı verelim. Ayrıca zamanlama da ramazan ayı öncesi veya sonrası mı olur, yoksa içinde mi olur, bu konuda tartışılsın” dedi.

 

ORGANİZASYON TERTİP  KOMİTESİ OLUŞTURULDU

 

Akay’ın konuşmasının ardından Organizasyon Tertip Komitesi oluşturulurken, Komisyonda Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hasan Hatipoğlu, Erzurumlular Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın, Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmet Keleş, Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı, Genç Erzurumlular Dernek Başkanı İlyas Akın ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ümit zengin yer aldı. Toplantıya katılan Dernek Başkanları bu yıl ilki düzenlenecek olan festivalin Ramazan ayı içerisinde düzenlenmesi yönünde görüş bildirirken, yer konusunda da Eski Otogar Alanı ön plana çıktı. Komisyonun yapacağı toplantıların ardından festivalin tarihi, yeri ve içerisindeki etkinlikler daha sonra kamuoyuna açıklanacak.

 

Haber / Seyit SÜREN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Bu sefer de ekmek kasalarıyla girdiler
Polisin Evi Soyulsa Bakacak Polis Yok
Akay: Örnek Sokak projesi ile sokaktaki insan sirkülasyonu arttı
Kavşak düzenlemesi yapılacak
Çocuklar umursanmıyor mu?
10’uncu Okulun da Temeli Atıldı
Süper Lig’de zirvede iki takım kaldı
Bahar Temizliğine Start Verildi
Başkan Akay Yaşlıları Yemekte Ağırladı
Nerede hayat orada AFAD
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
Akay: Örnek Sokak projesi ile sokaktaki insan sirkülasyonu arttı

FABRİKALAR VE TERMİK SANTRALLERE DUR DEMEK
İnsan dolaşımı artıyor,kazanç artıyor.Hep aynı şey söylüyor yöneticiler. Devleti "Özel sektör" gibi yötetecekler.Para para para. Bölgemiz korkunç bir göç alıyor. Bir fabrikamızın 150 makinası çalışırken enerji için bir TERMİK SANTRAL gerekiyor. Göçü durdurmanın yolu YENİ FABRİKALARA DUR demek gerekiyor. Yaşanmaz bir kente dönüşüyoruz. Bir de CEK CAK la olmuyor işler. Açıkladığınız "PRESTİJ CADDESİ'ne" ne oldu ? Yol onarımları bile yapılamıyor.Tugay önü,Ambardere girişi delik-deşik. Seçimler yaklaşıyor.CEK CAK YAK-LA-ŞI-YOR
Kenan Çalışkan


Bu sefer de ekmek kasalarıyla girdiler

AYT
Kardeş başka bişeymi bulamadınız ekmek kasasıyla girdiniz işsizler
Ayt Winchester


Biz Gerginlikten Yana Değiliz

Adalet
AKP kurmayları tarafından 16 Nisan'dan sonra AİHM ile olan siyasi bağın sonlanacağı da açıklandı. Artık herkes kendi adaletini kendi sağlasın, demek mi istiyorlar?
T.KUTLU


o kadına birisi hatırlatsın
o kadına birisi hatırlatsın, böyle dükkan açıp özgürce bağırıp çağırabiliyorsa bu cumhuriyet sayesindedir. eğer cumhuriyet olmasaydı, bırak ticaret yapmayı, bırak bağırıp çağırmayı ağzını bile açmadan evinde kumalarıyla beraber oturup çocuk bakar , yemek ve temizlik yapardı. bu tip nankör kadınlara yazıklar olsun
vatandas


CHP Çerkezköy ‘Hayır’ı anlatıyor

ÇALIŞMANIN GEREĞİNİ YAPIN
Halk zaten kararını vermiş.HAYIR gözüküyor. Bu bir partinin zaferi olmayacak. Sonuçlar alınınca herkes soğukkanlı olmalı. Halk tercihini Demokratik Parlamenter düzenden yana kullanıyor.Aksini düşünmek bile istemiyoruz. Sizlere düşen daha çok partilinin halk oylaması için çalışması.2000 yakın üyesi olan partide daha çok aktif üye olması gerekir.
Kemal ECEVİT


Hayırlı Milliyetçiler neden ‘Hayır’ dediklerini açıkladı


Yokluğunda seni çok özlüyoruz Başbuğum. Dev ret Bahçeliye rağmen son nefesimize kadar emrindeyiz Başbuğum. Sonuna kadar HAYIR
turgay çiçekBiz Allah tarafından bir imtihandan geçiyoruz, ama biz davamızdan ve yolumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz.." Alparslan TÜRKEŞ
turgay çiçekAlparslan Türkeş, bu ülkede Türklerin, Suriyelilerden sonra geldiğini görse sizce evet der miydi? Sanmıyorum. Ben MHP li ama Alparslan Türkeş gibi bir lideriniz olsa bugün MHP'liyim diye gurur duyardım. Kıvrak adamdan lider olmaz. Milliyetçi hiç olmaz.
turgay çiçekALLAH RAHMET ETSIN İYİKİ BUGÜNLERİMİZİ GÖRMEDİN BAŞBUĞUM
turgay çiçekBiz senden vaz geçtik bahçeli şarkı şiir artık sanatçılar değil sen söylesen yine dinlemem biz adamın adamı değil DAVAMIZIN adamiyiz yani ALPARSLAN TÜRKEŞ in BOZKURT lariyiz
turgay çiçekOnlar zaten bölünmek için uğraşıyor Evet diyen gariblerde daha güçlü olacağı yalanina inanıyor adam Kendine bir sor 15 yıldır aynı yalanı duymaktan bikmadii HAYIR
turgay çiçek


Doğan:CHP ve HDP şarlatanlığını herkes gördü

asıl şarlatan
asıl şarlatan kim biliyormusunuz ? hoca efendi diye gözyaşı döküp, hema da türkçe olimpiyatları düzenleyip orada "geri dön" diye ağlayıp, sonra hiç utanmadan çıkıp sağa sola sallayan sizin gibi insanlardır. milletvekilliğini zerre haketmediğiniz gibi, sizi seçen çerkezköye ve tekirdağa en ufak bir faydanız yok. burayı zehirleyecek, buradaki hayatı bitirecek termik santral projesine bile makam korkunuzdan ses çıkaramıyorsunuz.millet asgari ücret için didinirken, siz milyonları cebe indiriyorsunuz. halk için yapılacak faaliyetlere taş konuluyor, korkudan ses çıkarmıyorsunuz. hem ayıp, hem günahtır bu yaptıklarınız.
vatandasGeçmişte Feto ile bağlantısı olanlar nedense daha çok bagırıyor ilçe baskanından tut hepsinin sesi fazla çıkıyor.
Ali


FARKINDA MISINIZ ? SIRA TÜRKİYE'DE.
Ülkeyi uçurumun kenarına getirdiniz.Demokrasi ile yönetilen bir ülkede değişiklik maddelerini okuyun.Eğer tarihe biraz saygınız varsa HAYIR diyeceksiniz.Her şey ama herşey bir kişiye,onun kararlarına bağlı.Ucube diyeceksiniz heykeller yıkılacak,kitaplar yakılacak.Gazeteciler tutuklanacak.Gerekçe olmadan. Irak,Libya Suriye gibi paramparça olacağız bu gidişle.Farkındamısınız? BOP Eşbaşkanlığı bu ülkeleri kan gölüne çevirdi.Sıra İran ve Türkiye'de.Yarın çok geç olacak.
Kemal ECEVİTŞARLATANLARIN KİM OLDUĞU BELLİ DİN İMAM DEYİP TÜM SAHTEKARLIKLARI YAPAN SİZLERSİNİZ SİZLERE VERECEK BİR OYUM BİLE YOK. YILLARDIR EŞEK GİBİ ÇALIŞIP VERDİĞİM VERGİM VAR DEVLETE ONUDA HELAL ETMİYORUM.
ÇİÇEK ER


Bela
Bir sizin parti bir de MHP (seçmeni değil, partinin lideri) bu ülkenin başına musallat olmuş en büyük belasınız. Her tarafı imam hatip doldurdunuz. Okullarda bilim kalmadı. Meslek liselerinin bölümleri kapanmaya başladı. Bu insanlar aç kalınca da dua ile karın doyururlar artık.
T.KUTLU


TBMM'DE ANAYASA OYLAMASINDA BOŞ KAĞITLARA CHP Mİ İMZA ATTI????
Sn. Ayşe Doğan, o koltukları boş yere işgal eden sizlersiniz. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Boş kağıtlara imza attınız. Açık oy kullanmak için sıraya girdiniz.. Tek adama yaranmak için elinizden gelini yaptınız.. Milletin gözü açıldı artık.. Ne oldu, ne değişti?? Düne kadar Fetö ile kol kola olan sizler değil miydiniz? CHP'liler o zaman Feto derken sizler Hoca efendi diyordunuz..Hasretlikten yanıp tutuşuyordunuz.. Suçsuz yere bu ülkenin şanlı ordusunun generallerini, subaylarını hapse attınız. Ölümlerine sebep oldunuz.. İlahi adalet elbet tecelli edecek.. Onların ahı ile beter olacaksınız.. Din ile bu halkı kandıranlar sizlersiniz. Eline kutsal kitabımızı alıp miting meydanlarında din tüccarlığını yapan CHP'lilerdi değil mi Ayşe Hanım. Atatürk'ün bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti devletine ilelebet sahip çıkacağız. Asıl hedefi ülkemizi bölmek olan bu anayasayı kabul etmiyoruz. Kanımızın son damlasına kadar HAYIR, HAYIR, HAYIR, HAYIR, HAYIR.HAYIR
Ali İsmail


kandır
şarlatanları herkes gördü.örgütle siz görüştünüz,kıdem tazminatına siz göz koydunuz,gss borçları sizin işiniz,çözüm süreci deyip örgüte zaman kazandırdınız,kucak kucağa olduğunuz fetö ile kanlı bıçaklı olunca kandırıldık dediniz.ya allah aşkına siz madem kandırılacak kadar safsınız niye o zaman ülke yönetmeye kalkıyorsunuz
samsunlu can


Çalmaya doymayan cezaevine gönderildi

YA HIRSIZIN YÜZÜNÜ SAKLIYON POLİSİN AÇIK NEDEN NASIL HABERCİLİK BU
POLİSİN YÜZÜNÜ SAKLAMAN GEREK YAZI MÜDÜRÜ
sevinç çoban


Siftah Başkan Akay’dan

HAYIRLI OLSUN BAŞKAN
Çerkezköy'de yaşayanlar şunu görüyor.İşler ağır aksak yürüyor. Kısa bir yol çalışması bile bitirilemiyor. Birde kentin altyapı deşikliğinden söz ediliyor.Asbest borular.10 yılda başlamaz.20 yılda bitmez.Her sorun Büyükşehir'e yükleniyor.Büyükşehir otobüsü bile Öztrak caddesinde sıkıştı kaldı.Sokaklar çift sıra parkyeri.Araçlar geçemiyor.Adım adım ilerliyor.Tek yönlü yoldan bahseden siz,uygulamaya geçemeyen yine siz.Belli ki Çerkezköy'ü kaybettiniz.Deniyor ki daha garanti olan TEKİRDAĞ'a aday olacaksınız.Haydi HAYIRLISI.
Kenan Çalışkan


Destek olsa şampiyonluk gelebilirdi

Artık Yeter
Dinamiksporun yıllardır yaptığı başarıyı lütfen birileri görsün.Haberinizde okuduk hep aynı velilerin desteği neden acaba başka insanlar örnek; belediye yada sanayi kuruluşları bu insanlara destek olmaz.Bu insanların Çerkezköy'e neler kazandırdığının az farkında olsalar yıllardır onlarca gençimizi kahve internet köşelerinden kötü alışkanlıklardan kurtardılar kendi vakitlerinden işlerimden evlerinden vakit harcayıp imkansızlıklar içinde her yıl bıkmadan bu gençlere emek verdiler.
Öğretmen


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya