Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Ocak 2017 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Çerkezköylülük bilinci için ilk adım atıldı
Çerkezköylülük bilinci için ilk adım atıldı
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, önceki  gün, Çerkezköy’de faaliyet gösteren hemşeri derneklerinin yöneticilerini akşam yemeğinde ağırladı. Vahap Akay, yemekte yaptığı konuşmasında, Çerkezköy’de Türkiye’nin dört bir yanından insanların yaşadığını ve hemşericilik bilincini yaşatmak, kültürel entegreyi sağlamak, Çerkezköylülük bilincini yeni nesillere aktarmak amacı ile ilçedeki hemşeri derneklerin katkıları ile yöresel ürünler ve yemeklerin sergileneceği bir organizasyon yapmak istediğini açıkladı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 10.01.2017 21:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ÖNERİ VE GÖRÜŞ ALMAK İSTEDİ

 

Golden Palas Otel’de düzenlenen toplantının ana amacının tüm hemşeri derneklerinin Başkan ve Yönetimlerinin bu konu ile ilgili düşünce, fikir ve önerilerini almak olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu konuyla ilgili tüm arkadaşlarımız fikir, düşünce, öneri ve görüşlerini bizler ile paylaşırsa ortaya güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum.” dedi. Zaman zaman Çerkezköy dışındaki oluşum ve derneklerin Çerkezköy’de bu tür organizasyonlar düzenlemek istediklerini fakat kendisinin bu olaya soğuk baktığını belirten Başkan Akay, “Bu tür organizasyonları bizim burada bulunan derneklerimiz de yapabilirler. Bir Erzurumlular, Ordulular veya başka bir ilimizin hemşeri derneği bu tür organizasyonları pekala yapabilecek potansiyeli var. Eğer bu konudaki düşünce ve fikirlerinizi paylaşırsanız yapacağımız festival daha güzel olur ve amacına ulaşır.” diye konuştu.

 

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

 

Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasının ardından Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı söz alarak, düzenlediği toplantı organizasyonu için Akay’a teşekkür ederek, Çerkezköy’e katkı sunacak her türlü projeye destek vermeye ve oluşum içinde olmaya hazır olduklarını belirtti.

 

SALON SIKINTISI VAR

 

Çerkezköy’de  büyük organizasyonları yapacak yeterli büyüklükte salon almadığını belirten Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı, en az 5 bin kapasiteli bir sosyal tesisin Çerkezköy’e kazandırılması gerektiğini belirttikten sonra, zaman zaman derneklerin düzenlediği kermesler için de yer sıkıntısı yaşandığını belirterek, Belediye Başkanlarının bu konulara eğilmesi gerektiği üzerinde durdu.

 

BÜYÜK YARAR SAĞLAR

 

Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı’nın ardından söz alan Çerkezköy Ordulular Dernek Başkanı Beytullah Coşkun ise kendisinin 18 yıldır Çerkezköy’de ikamet ettiğini ve ilk defa bir Belediye Başkanının Çerkezköy’de bulunan hemşeri derneklerini bir araya getirdiğini belirterek, “Çerkezköy’de de ülkemizin her vilayetinden insanlarımız yaşıyor. Neden İstanbul’daki Feshane Günleri gibi bir festival düzenlenmesin? Kendi kültürümüzü yaşatmak, kendi yöremizin ürünlerini ve yemeklerini burada yaşayan diğer insanlara tanıtmak için bu tür organizasyonların olmasını destekliyoruz. Küçük ölçekli de olsa bu tür organizasyonların başlamasında büyük yarar var diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

GEÇ KALINMIŞ BİR PROJE

 

Çerkezköy’de her ilden insanlarımızın yaşadığını vurgulayan Çerkezköy Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hasan Hatipoğlu da toplantı için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ettikten sonra “Bana kalırsa bu tür bir proje geç kalınmış bir proje. Yöresel ve kültürel zenginliklerimizin Çerkezköy’de sergilenmesi, diğer yörelerimizin insanlarına tanıtılması son derece yerinde bir düşünce. İnşallah zaman ile bu organizasyon geleneksel hale gelir.” açıklamasında bulundu.

 

FESHANE GÜNLERİ NEDEN ÇERKEZKÖY’DE OLMASIN?

 

Hemşeri derneklerini bir araya getirdiği için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden Genç  Erzurumlular Dernek Başkanı İlyas Akın ise böyle bir organizasyonun olmasının çok iyi bir düşünce olduğunu, İstanbul’daki Feshane Günleri’nin Çerkezköy’de de kurulmaması için bir neden olmadığını belirterek, “Kapalı Otopark’ın üzerinde her derneğe 2-3 gün verilir ve arkasından Belediyemiz tarafından bir halk konseri düzenlenirse Çerkezköylülük bilincinin pekişmesine katkı sağlanır. Bunun için bir Komisyon kurulmasının ve hazırlıklara başlanılmasını öneriyorum.” dedi.

 

TAM DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

 

Düzenlenecek organizasyonda 2-3 dernek yerine toplu stant açılmasını öneren Çerkezköy Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmet Keleş ise bu sayede kaynaşmasın ve dayanışmanın daha güzel olacağına vurgu yaparak, Çerkezköy Malatyalılar derneği olarak düzenlenecek böyle bir organizasyona tam destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

 

ENTEGRASYONA KATKI SAĞLAR

 

Bu tür bir festival veya organizasyon düzenlenmesinin Çerkezköy’ün entegrasyonuna katkı sağlayacağına inandığını belirten Çerkezköy Erzurumlular Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın da, “Kültür alışverişi yaparsak, yöresel ürünlerimizi ve kültürel zenginliklerimizi tanıtırsak bence yerinde olur. İlerleyen yıllarda ilçemize bir Kültür Merkezi yapılırsa bu tür organizasyonlar orada yapılabilir.” dedi.

 

ÇERKEZKÖY ÇOK ZENGİN BİR İLÇE

 

Çerkezköy’de her yöreden insan olduğunu ve bu nedenle çok zengin bir ilçe olduğunu belirten Muş Vartolular Dernek Başkanı Hüseyin Özmen ise “Bu zenginliği pekiştirmek, diğer yörelerin insanları ile kaynaşmak için bir şeyler yapmak lazım. Ben yer konusunun sıkıntı olacağına inanıyorum. Eğer bunu çözersek güzel bir organizasyon ortaya çıkar.” açıklamasını yaptı.

 

GELİR ELDE EDİLİRSE HAYIR İŞLERİNDE KULLANILSIN

 

Düzenlenmesi planlanan festivalden bir gelir elde edilmesi durumunda bu gelirin öğrenci okutulması, ihtiyaç sahibi kimselere yardım gibi hayır işlerinde kullanılmasını isteyen Hayrabolulular Dernek Başkanı Ömer Sevil, düzenlenen toplantı için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür etti.

 

ÖNEMLİ KATKI SAĞLAR

 

Vizeliler Dernek Başkanı Eşref Kahraman ise “İnşallah bu yaz bizlerin desteği ile Belediye Başkanımız bu organizasyonu düzenler ve burada yaşayan insanların kaynaşmasına önemli bir katkıda bulunur. Derneklerimiz inşallah daha sosyal etkinlikler ile bir araya gelerek, ilçemizdeki hemşericilik bilincinin gelişmesine katkıda bulunurlar.” ifadelerini kullandı.

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

 

Toplantıda konuşan Vezirköprülüler Derneği Başkanı Dursun Yıldız ve Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Emrullah Ataçay da düzenlenen toplantı için Başkan Vahap Akay’a teşekkür ettiler ve düzenlenecek organizasyon veya festivalin Çerkezköy’e önemli katkılar sağlayacaklarına inandıklarını belirttiler.Hemşeri derneklerinin Çerkezköy’de bir festival için bir araya gelecek olmasından dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Enver Bayram da Samsunlular Derneği olarak her türlü destek ve katkıyı vermeye hazır olduklarını belirtti.

 

ASTSUBAY LOJMANLARINDA SONA GELİNDİ

 

Dernek Başkanlarının olumlu görüşlerinin ardından Başkan Akay, toplantıya girmeden Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile görüştüğünü ve Köprülü’nün bugün Milli Savunma Bakanı ile TBMM’de görüştüğünü ve Astsubay Lojmanları konusunun çözüme kavuşmak üzere olduğunu Bakan Beyin Emre Köprülü’ye ilettiğini belirterek, “Çerkezköy’de yer sıkıntısı olduğuna katılıyorum. Çerkezköy’de maalesef etkinlik alanı denilecek bir yer yok. Onu bırakın çocuklarımız resmi bayramları Belediyemiz önündeki dönel kavşakta kutluyorlar. Hazırladıkları gösterileri vatandaşlarımızın büyük kısmı izleyemiyor bile. ‘’ dedi.

 

ETKİNLİK ALANI YAPACAĞIZ

 

Biz Astsubay Lojmanlarının olduğu 8 dönümlük alanı devir aldığımızda orayı yıkacağız ve orada bir etkinlik alanı yapacağız. Belki bu seneye yetişmez ama 2018’deki festivali orada yaparız. Bu sene nerede yapabiliriz, neresi uygun olur, bu konuda kurulacak olan Komisyon çalışmasını yapsın ve fikirler ortaya çıksın. Ondan sonra kararı verelim. Ayrıca zamanlama da ramazan ayı öncesi veya sonrası mı olur, yoksa içinde mi olur, bu konuda tartışılsın” dedi.

 

ORGANİZASYON TERTİP  KOMİTESİ OLUŞTURULDU

 

Akay’ın konuşmasının ardından Organizasyon Tertip Komitesi oluşturulurken, Komisyonda Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hasan Hatipoğlu, Erzurumlular Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın, Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmet Keleş, Çerkezköy Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aydın Şanlı, Genç Erzurumlular Dernek Başkanı İlyas Akın ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ümit zengin yer aldı. Toplantıya katılan Dernek Başkanları bu yıl ilki düzenlenecek olan festivalin Ramazan ayı içerisinde düzenlenmesi yönünde görüş bildirirken, yer konusunda da Eski Otogar Alanı ön plana çıktı. Komisyonun yapacağı toplantıların ardından festivalin tarihi, yeri ve içerisindeki etkinlikler daha sonra kamuoyuna açıklanacak.

 

Haber / Seyit SÜREN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Saray’da kayboldu, Çakıllı’da cesedi bulundu
Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz
Kepenek ve Sert Çerkezköy’ü temsil edecek
12 Türkiye birincisi Gülerçin Koleji’nden çıktı
Yeminli Mali Müşavirlik bürosu açtı
YGS öncesi uyarı geldi
Plaket ve hediye takdim ettiler
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’
Son gün 28 Şubat
ÇOSB’den iddialı yatırımlar
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


Enkazdan kurulan cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışıyorsunuz

halka güven chp
Anayasa değişiklik paketini acaba kaç CHP li okudu(genel başkanınız da dahil)..Yok o elden gidiyormuş,yok bu elden gidiyormuş..Son sözü halk söylemeyecek mi??Madem halkın dediği olur,bırakın millet söylesin son sözü,siz de bu karara saygı duyun..Daha baştan yenilgiyi kabullenmeyin..Halk onaylarsa bile sizde çıkarın bir aday..Bu kadar korkmayın AK PARTİ den..Bakınız halk ne derse o oluyor..HALKA GÜVENİN...HALK İŞİNİ BİLİR..En azından sizden çok daha iyi...
halk...


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya