Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Mart 2017 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Abban: En az 400 dersliğe ihtiyacımız var
Abban: En az 400 dersliğe ihtiyacımız var
Kaymakamlar kararnamesi ile Çerkezköy’e atanan İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban’a Çerkezköy Haber Gazetesi yönetimi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarette Çerkezköy’ün eğitimle alakalı büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Kaymakam Abban, ‘’Çerkezköy cazibe merkezi olmakla birlikte hızlı göç alan ilçedir. Çerkezköy’de yüzde 76 oranında ikili eğitim yapılması, gerçekten korkunç bir rakamdır. Çerkezköy’ün biran önce tekli eğitime geçmesi gerekiyor ve bunun için de en az 400 dersliğe ihtiyacı vardır.” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.01.2017 19:52
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

KAYMAKAM ABBAN’I ZİYARET ETTİK

 

Dün saat 09.30’da gerçekleşen ziyarete Çerkezköy Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Şaban Kardeş , Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Faik Onur Kaya ile Haber merkezi muhabirleri katıldı. Ziyaretten ötürü Çerkezköy Haber Gazetesi çalışanlarına teşekkür eden Kaymakam Atilla Selami Abban, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlarken, gazeteci Şaban Kardeş de Kaymakam Abban’a Çerkezköy'de yapacağı  görevinin hayırlı ve başarılı olması temennisinde bulundu.

 

“TEKLİ EĞİTİM İÇİN 400 DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR”

 

Çerkezköy’ün yarattığı istihdamla hızlı göç alan kozmopolit bir yer olduğunu kaydeden Kaymakam Abban “  Çerkezköy gerçekten büyük bir sanayi kentidir. Nimetlerinin yanında külfetleri de bulunmaktadır. Çerkezköy cazibe merkezi olmakla birlikte hızlı bir göç alan ilçedir. Her yıl ortalama 10 bin nüfus artışı gözlemlenmektedir.  Çerkezköy’de yüzde 76 oranında ikili eğitim yapılması, gerçekten korkunç bir rakamdır. 2019 yılında Türkiye genelindeki bütün okulların tekli eğitime geçmesi hedefleniyor. Bu hedefe ulaşmak için Çerkezköy’ün tekli eğitime geçmesi için en az 400 dersliğe ihtiyacı var. Bu açığın kısa sürede devlet yatırımları ile karşılanması mümkün görünmüyor. Burada eğitim gönüllüsü hayırsever vatandaşlarımız ve duyarlı kuruluşlarımızla bu açığın kapatılabileceğine inanıyorum. ” diye konuştu.

 

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

 

Çerkezköy hakkında göreve başlamadan önce bilgiler aldığını kaydeden Abban, “Çerkezköy’ün sanayi kenti olduğunu biliyordum. Ancak eğitimde fiziki olarak ikili eğitim yapıldığını bilmiyordum. Kısacası gördüğüm manzara karşısında hayal kırıklığına uğradım. Çerkezköy’de kapanan dershane binasının Çerkezköy Müftülüğü’ne tahsis edildiğini gördüm. Bu binaya ikili eğitim veren okullarımızdan birisini kazandırmamız gerekiyordu. Bununla ilgili yeni bir durum değerlendirmesi söz konusu olabilir. Diyanete tahsisi yapılan binayı verildikten sonra geri almak gerçekten çok zordur.” dedi.

 

“ÇERKEZKÖY ÖZEL BİR YERDİR”

 

Ülkenin yaşadığı en önemli sorunların başında eğitimin yattığını kaydeden gazeteci Şaban Kardeş “ Siz devleti temsil eden idarecilerimizin siyasi kaygı ve beklentilerin aksine günün ihtiyaçları ve yarınların inşası adına kalıcı yatırımların ilçemize kazandırılmasını adına Çerkezköy'de eğitimin temel sorun olduğu bu işi devletin taşeronlarla değil bizzat denetleyerek eğitimli gençlerin yetişmesi geleceğimiz adına son derece önemlidir.  Türkiye’deki bütün güzellikleri bütün renkleri Çerkezköy’de bulmamız mümkündür.  Çerkezköy 81 ilden 957 ilçeden renklerin huzur içinde yaşadığı ender ilçelerimizden biridir." dedi.

 

“KAMPÜSÜN ORTASINDAN YÜKSEK GERİLİM HATTI GEÇİYOR”

 

Ambardere’de yapılması planlanan eğitim kampüsü hakkında bilgiler aldığını kaydeden Kaymakam Abban, “ Eğitim kampüsünde hayırseverlerimiz tarafından Fen Lisesi ve Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası tarafından Sosyal Bilimler Lisesi yapılacak. 24 derslikli Sosyal Bilimler Lisesinin ihalesi yapılmış ancak kampüsün ortasından elektrik ve yüksek gerilim hattı geçiyor. Bu nedenle de 24 derslikli okul başlayamıyor. 1 yıldır TREDAŞ ile yazışmalar yapılmasına rağmen bununla ilgili çalışmalar yapılmamış. Bu da bizlere sıkıntı oluşturuyor.” dedi.

 

“SIRALAR HASARLI VE TAHRİP”

 

YGS sınavlarının ilk kez Çerkezköy’de yapılacağını kaydeden Abban, “ YSG sınavları Çerkezköy’de yapılacak ancak okullardaki sıraların hasarlı ve tahrip olduğunu gözlemledik. ‘Yap donat adın yaşasın’ projesi ile okullarımıza yeni sıralar kazandırmayı hedefliyoruz. Projeye 4 bin 200 TL veren hayırseverlerimiz sınıfları donattığı zaman bu sıkıntımız sınav öncesi ortadan kalkacaktır. Ayrıca projeye destek veren hayırseverlerin donatılan sınıflara isimlerini vermek istiyoruz. Mart ayındaki sınava kadar sınıfları yetiştirmeye çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

“SİZLERDEN EKSTRA YARDIM BEKLİYORUZ”

 

Gazeteciliğin zorluklarını dile getiren gazeteci Şaban Kardeş ‘’Teknolojinin hızlı gelişimi ve Türk insanının teknoloji ile olan ilişiği dikkate alındığında doğru ve güvenilir habere hızlı ulaşımı bekleyen halkımız adına kamusal bir görevi ifa ediyoruz. Okurlarımız gibi her vatandaş özellikle kamuda yaşanan olumlu olumsuz her şeyi hızlı bir şekilde bilmek ve görmek istiyor. İlçemizde yaşanan ve yaşanması muhtemel olaylarla ilgili bilgilerin birinci ağızdan mülki amirleri tarafından yapılmasını daha sağlıklı buluyoruz. Daha önceki dönemlerde bu sıkıntıları yaşıyorduk. Ancak son Kaymakamımız Metin Kubilay’ın 15 Temmuz darbe girişimindeki duruşu bizleri mutlu etti. Doğru bilgiyi zamanında almak için sizlerden ekstra yardım bekliyoruz. Devlet ile aramızdaki iletişim köprümüz sizsiniz. Başta eğitim olmak üzere ilçemizdeki her konuda gazeteciler olarak sizlerin yanınızda olacağız.” dedi.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Çerkezköylü okul
Sayın kaymakamım, siz buraya yeni geldiniz, ihtiyaçları tespit edip dillendirmeniz doğrudur, fakat şu var, çerkezköy Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşlarına sahip, bu açıdanda vergi gelirleriyle ülke ekonomisini sırtlayan bir bölge. BU yüzdende göç alıyor, amaa devlet buraya okul falan yapmıyo, ilçedeki okullara bir bakın hepsi hayırseverler tarafından yapılmış, devlet okullarına bile belediye ve hayırseverler yardım ediyor, okulların işlerini veliler para toplayıp yapıyor. Yeter artık biraz bastırın devlet doğru dürüst ve düzgün bir okul yapsın artık buraya. Vatandaşın yaptığı okulları devlet sahiplenmesin vatandaştan topladıkları vergileri kullanıp okul yapsınlar.
14.01.2017 12:50
NERGİS
HALİ HAZIRDA BULUNAN BİR OKULU (FEM DERSANESİNİ) MÜFTÜLÜĞE HANGİ HAK VE AKILLA TAHSİS ETTİLER BİLMİYORUM AMA 400 DERSLİĞİN BİR KISMINI KARŞILAYA BİLİRLERDİ. MÜFTÜLÜKTE ÇALIŞAN KAÇ PERSONEL VAR Kİ KOSKOCA BİNAYI ONLARA VERDİLER..
13.01.2017 10:44
öğretmen
fetöden alınan dersane binası,müftülük yerine,milli eğitime kazandırılmalıydı..
11.01.2017 22:45
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Bu sefer de ekmek kasalarıyla girdiler
Polisin Evi Soyulsa Bakacak Polis Yok
Akay: Örnek Sokak projesi ile sokaktaki insan sirkülasyonu arttı
Kavşak düzenlemesi yapılacak
Çocuklar umursanmıyor mu?
10’uncu Okulun da Temeli Atıldı
Süper Lig’de zirvede iki takım kaldı
Bahar Temizliğine Start Verildi
Başkan Akay Yaşlıları Yemekte Ağırladı
Nerede hayat orada AFAD
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
Akay: Örnek Sokak projesi ile sokaktaki insan sirkülasyonu arttı

FABRİKALAR VE TERMİK SANTRALLERE DUR DEMEK
İnsan dolaşımı artıyor,kazanç artıyor.Hep aynı şey söylüyor yöneticiler. Devleti "Özel sektör" gibi yötetecekler.Para para para. Bölgemiz korkunç bir göç alıyor. Bir fabrikamızın 150 makinası çalışırken enerji için bir TERMİK SANTRAL gerekiyor. Göçü durdurmanın yolu YENİ FABRİKALARA DUR demek gerekiyor. Yaşanmaz bir kente dönüşüyoruz. Bir de CEK CAK la olmuyor işler. Açıkladığınız "PRESTİJ CADDESİ'ne" ne oldu ? Yol onarımları bile yapılamıyor.Tugay önü,Ambardere girişi delik-deşik. Seçimler yaklaşıyor.CEK CAK YAK-LA-ŞI-YOR
Kenan Çalışkan


Bu sefer de ekmek kasalarıyla girdiler

AYT
Kardeş başka bişeymi bulamadınız ekmek kasasıyla girdiniz işsizler
Ayt Winchester


Biz Gerginlikten Yana Değiliz

Adalet
AKP kurmayları tarafından 16 Nisan'dan sonra AİHM ile olan siyasi bağın sonlanacağı da açıklandı. Artık herkes kendi adaletini kendi sağlasın, demek mi istiyorlar?
T.KUTLU


o kadına birisi hatırlatsın
o kadına birisi hatırlatsın, böyle dükkan açıp özgürce bağırıp çağırabiliyorsa bu cumhuriyet sayesindedir. eğer cumhuriyet olmasaydı, bırak ticaret yapmayı, bırak bağırıp çağırmayı ağzını bile açmadan evinde kumalarıyla beraber oturup çocuk bakar , yemek ve temizlik yapardı. bu tip nankör kadınlara yazıklar olsun
vatandas


CHP Çerkezköy ‘Hayır’ı anlatıyor

ÇALIŞMANIN GEREĞİNİ YAPIN
Halk zaten kararını vermiş.HAYIR gözüküyor. Bu bir partinin zaferi olmayacak. Sonuçlar alınınca herkes soğukkanlı olmalı. Halk tercihini Demokratik Parlamenter düzenden yana kullanıyor.Aksini düşünmek bile istemiyoruz. Sizlere düşen daha çok partilinin halk oylaması için çalışması.2000 yakın üyesi olan partide daha çok aktif üye olması gerekir.
Kemal ECEVİT


Hayırlı Milliyetçiler neden ‘Hayır’ dediklerini açıkladı


Yokluğunda seni çok özlüyoruz Başbuğum. Dev ret Bahçeliye rağmen son nefesimize kadar emrindeyiz Başbuğum. Sonuna kadar HAYIR
turgay çiçekBiz Allah tarafından bir imtihandan geçiyoruz, ama biz davamızdan ve yolumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz.." Alparslan TÜRKEŞ
turgay çiçekAlparslan Türkeş, bu ülkede Türklerin, Suriyelilerden sonra geldiğini görse sizce evet der miydi? Sanmıyorum. Ben MHP li ama Alparslan Türkeş gibi bir lideriniz olsa bugün MHP'liyim diye gurur duyardım. Kıvrak adamdan lider olmaz. Milliyetçi hiç olmaz.
turgay çiçekALLAH RAHMET ETSIN İYİKİ BUGÜNLERİMİZİ GÖRMEDİN BAŞBUĞUM
turgay çiçekBiz senden vaz geçtik bahçeli şarkı şiir artık sanatçılar değil sen söylesen yine dinlemem biz adamın adamı değil DAVAMIZIN adamiyiz yani ALPARSLAN TÜRKEŞ in BOZKURT lariyiz
turgay çiçekOnlar zaten bölünmek için uğraşıyor Evet diyen gariblerde daha güçlü olacağı yalanina inanıyor adam Kendine bir sor 15 yıldır aynı yalanı duymaktan bikmadii HAYIR
turgay çiçek


Doğan:CHP ve HDP şarlatanlığını herkes gördü

asıl şarlatan
asıl şarlatan kim biliyormusunuz ? hoca efendi diye gözyaşı döküp, hema da türkçe olimpiyatları düzenleyip orada "geri dön" diye ağlayıp, sonra hiç utanmadan çıkıp sağa sola sallayan sizin gibi insanlardır. milletvekilliğini zerre haketmediğiniz gibi, sizi seçen çerkezköye ve tekirdağa en ufak bir faydanız yok. burayı zehirleyecek, buradaki hayatı bitirecek termik santral projesine bile makam korkunuzdan ses çıkaramıyorsunuz.millet asgari ücret için didinirken, siz milyonları cebe indiriyorsunuz. halk için yapılacak faaliyetlere taş konuluyor, korkudan ses çıkarmıyorsunuz. hem ayıp, hem günahtır bu yaptıklarınız.
vatandasGeçmişte Feto ile bağlantısı olanlar nedense daha çok bagırıyor ilçe baskanından tut hepsinin sesi fazla çıkıyor.
Ali


FARKINDA MISINIZ ? SIRA TÜRKİYE'DE.
Ülkeyi uçurumun kenarına getirdiniz.Demokrasi ile yönetilen bir ülkede değişiklik maddelerini okuyun.Eğer tarihe biraz saygınız varsa HAYIR diyeceksiniz.Her şey ama herşey bir kişiye,onun kararlarına bağlı.Ucube diyeceksiniz heykeller yıkılacak,kitaplar yakılacak.Gazeteciler tutuklanacak.Gerekçe olmadan. Irak,Libya Suriye gibi paramparça olacağız bu gidişle.Farkındamısınız? BOP Eşbaşkanlığı bu ülkeleri kan gölüne çevirdi.Sıra İran ve Türkiye'de.Yarın çok geç olacak.
Kemal ECEVİTŞARLATANLARIN KİM OLDUĞU BELLİ DİN İMAM DEYİP TÜM SAHTEKARLIKLARI YAPAN SİZLERSİNİZ SİZLERE VERECEK BİR OYUM BİLE YOK. YILLARDIR EŞEK GİBİ ÇALIŞIP VERDİĞİM VERGİM VAR DEVLETE ONUDA HELAL ETMİYORUM.
ÇİÇEK ER


Bela
Bir sizin parti bir de MHP (seçmeni değil, partinin lideri) bu ülkenin başına musallat olmuş en büyük belasınız. Her tarafı imam hatip doldurdunuz. Okullarda bilim kalmadı. Meslek liselerinin bölümleri kapanmaya başladı. Bu insanlar aç kalınca da dua ile karın doyururlar artık.
T.KUTLU


TBMM'DE ANAYASA OYLAMASINDA BOŞ KAĞITLARA CHP Mİ İMZA ATTI????
Sn. Ayşe Doğan, o koltukları boş yere işgal eden sizlersiniz. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Boş kağıtlara imza attınız. Açık oy kullanmak için sıraya girdiniz.. Tek adama yaranmak için elinizden gelini yaptınız.. Milletin gözü açıldı artık.. Ne oldu, ne değişti?? Düne kadar Fetö ile kol kola olan sizler değil miydiniz? CHP'liler o zaman Feto derken sizler Hoca efendi diyordunuz..Hasretlikten yanıp tutuşuyordunuz.. Suçsuz yere bu ülkenin şanlı ordusunun generallerini, subaylarını hapse attınız. Ölümlerine sebep oldunuz.. İlahi adalet elbet tecelli edecek.. Onların ahı ile beter olacaksınız.. Din ile bu halkı kandıranlar sizlersiniz. Eline kutsal kitabımızı alıp miting meydanlarında din tüccarlığını yapan CHP'lilerdi değil mi Ayşe Hanım. Atatürk'ün bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti devletine ilelebet sahip çıkacağız. Asıl hedefi ülkemizi bölmek olan bu anayasayı kabul etmiyoruz. Kanımızın son damlasına kadar HAYIR, HAYIR, HAYIR, HAYIR, HAYIR.HAYIR
Ali İsmail


kandır
şarlatanları herkes gördü.örgütle siz görüştünüz,kıdem tazminatına siz göz koydunuz,gss borçları sizin işiniz,çözüm süreci deyip örgüte zaman kazandırdınız,kucak kucağa olduğunuz fetö ile kanlı bıçaklı olunca kandırıldık dediniz.ya allah aşkına siz madem kandırılacak kadar safsınız niye o zaman ülke yönetmeye kalkıyorsunuz
samsunlu can


Çalmaya doymayan cezaevine gönderildi

YA HIRSIZIN YÜZÜNÜ SAKLIYON POLİSİN AÇIK NEDEN NASIL HABERCİLİK BU
POLİSİN YÜZÜNÜ SAKLAMAN GEREK YAZI MÜDÜRÜ
sevinç çoban


Siftah Başkan Akay’dan

HAYIRLI OLSUN BAŞKAN
Çerkezköy'de yaşayanlar şunu görüyor.İşler ağır aksak yürüyor. Kısa bir yol çalışması bile bitirilemiyor. Birde kentin altyapı deşikliğinden söz ediliyor.Asbest borular.10 yılda başlamaz.20 yılda bitmez.Her sorun Büyükşehir'e yükleniyor.Büyükşehir otobüsü bile Öztrak caddesinde sıkıştı kaldı.Sokaklar çift sıra parkyeri.Araçlar geçemiyor.Adım adım ilerliyor.Tek yönlü yoldan bahseden siz,uygulamaya geçemeyen yine siz.Belli ki Çerkezköy'ü kaybettiniz.Deniyor ki daha garanti olan TEKİRDAĞ'a aday olacaksınız.Haydi HAYIRLISI.
Kenan Çalışkan


Destek olsa şampiyonluk gelebilirdi

Artık Yeter
Dinamiksporun yıllardır yaptığı başarıyı lütfen birileri görsün.Haberinizde okuduk hep aynı velilerin desteği neden acaba başka insanlar örnek; belediye yada sanayi kuruluşları bu insanlara destek olmaz.Bu insanların Çerkezköy'e neler kazandırdığının az farkında olsalar yıllardır onlarca gençimizi kahve internet köşelerinden kötü alışkanlıklardan kurtardılar kendi vakitlerinden işlerimden evlerinden vakit harcayıp imkansızlıklar içinde her yıl bıkmadan bu gençlere emek verdiler.
Öğretmen


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya