Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Ocak 2017 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Abban: En az 400 dersliğe ihtiyacımız var
Abban: En az 400 dersliğe ihtiyacımız var
Kaymakamlar kararnamesi ile Çerkezköy’e atanan İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban’a Çerkezköy Haber Gazetesi yönetimi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarette Çerkezköy’ün eğitimle alakalı büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Kaymakam Abban, ‘’Çerkezköy cazibe merkezi olmakla birlikte hızlı göç alan ilçedir. Çerkezköy’de yüzde 76 oranında ikili eğitim yapılması, gerçekten korkunç bir rakamdır. Çerkezköy’ün biran önce tekli eğitime geçmesi gerekiyor ve bunun için de en az 400 dersliğe ihtiyacı vardır.” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.01.2017 19:52
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

KAYMAKAM ABBAN’I ZİYARET ETTİK

 

Dün saat 09.30’da gerçekleşen ziyarete Çerkezköy Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Şaban Kardeş , Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Faik Onur Kaya ile Haber merkezi muhabirleri katıldı. Ziyaretten ötürü Çerkezköy Haber Gazetesi çalışanlarına teşekkür eden Kaymakam Atilla Selami Abban, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlarken, gazeteci Şaban Kardeş de Kaymakam Abban’a Çerkezköy'de yapacağı  görevinin hayırlı ve başarılı olması temennisinde bulundu.

 

“TEKLİ EĞİTİM İÇİN 400 DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR”

 

Çerkezköy’ün yarattığı istihdamla hızlı göç alan kozmopolit bir yer olduğunu kaydeden Kaymakam Abban “  Çerkezköy gerçekten büyük bir sanayi kentidir. Nimetlerinin yanında külfetleri de bulunmaktadır. Çerkezköy cazibe merkezi olmakla birlikte hızlı bir göç alan ilçedir. Her yıl ortalama 10 bin nüfus artışı gözlemlenmektedir.  Çerkezköy’de yüzde 76 oranında ikili eğitim yapılması, gerçekten korkunç bir rakamdır. 2019 yılında Türkiye genelindeki bütün okulların tekli eğitime geçmesi hedefleniyor. Bu hedefe ulaşmak için Çerkezköy’ün tekli eğitime geçmesi için en az 400 dersliğe ihtiyacı var. Bu açığın kısa sürede devlet yatırımları ile karşılanması mümkün görünmüyor. Burada eğitim gönüllüsü hayırsever vatandaşlarımız ve duyarlı kuruluşlarımızla bu açığın kapatılabileceğine inanıyorum. ” diye konuştu.

 

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

 

Çerkezköy hakkında göreve başlamadan önce bilgiler aldığını kaydeden Abban, “Çerkezköy’ün sanayi kenti olduğunu biliyordum. Ancak eğitimde fiziki olarak ikili eğitim yapıldığını bilmiyordum. Kısacası gördüğüm manzara karşısında hayal kırıklığına uğradım. Çerkezköy’de kapanan dershane binasının Çerkezköy Müftülüğü’ne tahsis edildiğini gördüm. Bu binaya ikili eğitim veren okullarımızdan birisini kazandırmamız gerekiyordu. Bununla ilgili yeni bir durum değerlendirmesi söz konusu olabilir. Diyanete tahsisi yapılan binayı verildikten sonra geri almak gerçekten çok zordur.” dedi.

 

“ÇERKEZKÖY ÖZEL BİR YERDİR”

 

Ülkenin yaşadığı en önemli sorunların başında eğitimin yattığını kaydeden gazeteci Şaban Kardeş “ Siz devleti temsil eden idarecilerimizin siyasi kaygı ve beklentilerin aksine günün ihtiyaçları ve yarınların inşası adına kalıcı yatırımların ilçemize kazandırılmasını adına Çerkezköy'de eğitimin temel sorun olduğu bu işi devletin taşeronlarla değil bizzat denetleyerek eğitimli gençlerin yetişmesi geleceğimiz adına son derece önemlidir.  Türkiye’deki bütün güzellikleri bütün renkleri Çerkezköy’de bulmamız mümkündür.  Çerkezköy 81 ilden 957 ilçeden renklerin huzur içinde yaşadığı ender ilçelerimizden biridir." dedi.

 

“KAMPÜSÜN ORTASINDAN YÜKSEK GERİLİM HATTI GEÇİYOR”

 

Ambardere’de yapılması planlanan eğitim kampüsü hakkında bilgiler aldığını kaydeden Kaymakam Abban, “ Eğitim kampüsünde hayırseverlerimiz tarafından Fen Lisesi ve Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası tarafından Sosyal Bilimler Lisesi yapılacak. 24 derslikli Sosyal Bilimler Lisesinin ihalesi yapılmış ancak kampüsün ortasından elektrik ve yüksek gerilim hattı geçiyor. Bu nedenle de 24 derslikli okul başlayamıyor. 1 yıldır TREDAŞ ile yazışmalar yapılmasına rağmen bununla ilgili çalışmalar yapılmamış. Bu da bizlere sıkıntı oluşturuyor.” dedi.

 

“SIRALAR HASARLI VE TAHRİP”

 

YGS sınavlarının ilk kez Çerkezköy’de yapılacağını kaydeden Abban, “ YSG sınavları Çerkezköy’de yapılacak ancak okullardaki sıraların hasarlı ve tahrip olduğunu gözlemledik. ‘Yap donat adın yaşasın’ projesi ile okullarımıza yeni sıralar kazandırmayı hedefliyoruz. Projeye 4 bin 200 TL veren hayırseverlerimiz sınıfları donattığı zaman bu sıkıntımız sınav öncesi ortadan kalkacaktır. Ayrıca projeye destek veren hayırseverlerin donatılan sınıflara isimlerini vermek istiyoruz. Mart ayındaki sınava kadar sınıfları yetiştirmeye çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

“SİZLERDEN EKSTRA YARDIM BEKLİYORUZ”

 

Gazeteciliğin zorluklarını dile getiren gazeteci Şaban Kardeş ‘’Teknolojinin hızlı gelişimi ve Türk insanının teknoloji ile olan ilişiği dikkate alındığında doğru ve güvenilir habere hızlı ulaşımı bekleyen halkımız adına kamusal bir görevi ifa ediyoruz. Okurlarımız gibi her vatandaş özellikle kamuda yaşanan olumlu olumsuz her şeyi hızlı bir şekilde bilmek ve görmek istiyor. İlçemizde yaşanan ve yaşanması muhtemel olaylarla ilgili bilgilerin birinci ağızdan mülki amirleri tarafından yapılmasını daha sağlıklı buluyoruz. Daha önceki dönemlerde bu sıkıntıları yaşıyorduk. Ancak son Kaymakamımız Metin Kubilay’ın 15 Temmuz darbe girişimindeki duruşu bizleri mutlu etti. Doğru bilgiyi zamanında almak için sizlerden ekstra yardım bekliyoruz. Devlet ile aramızdaki iletişim köprümüz sizsiniz. Başta eğitim olmak üzere ilçemizdeki her konuda gazeteciler olarak sizlerin yanınızda olacağız.” dedi.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Çerkezköylü okul
Sayın kaymakamım, siz buraya yeni geldiniz, ihtiyaçları tespit edip dillendirmeniz doğrudur, fakat şu var, çerkezköy Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşlarına sahip, bu açıdanda vergi gelirleriyle ülke ekonomisini sırtlayan bir bölge. BU yüzdende göç alıyor, amaa devlet buraya okul falan yapmıyo, ilçedeki okullara bir bakın hepsi hayırseverler tarafından yapılmış, devlet okullarına bile belediye ve hayırseverler yardım ediyor, okulların işlerini veliler para toplayıp yapıyor. Yeter artık biraz bastırın devlet doğru dürüst ve düzgün bir okul yapsın artık buraya. Vatandaşın yaptığı okulları devlet sahiplenmesin vatandaştan topladıkları vergileri kullanıp okul yapsınlar.
14.01.2017 12:50
NERGİS
HALİ HAZIRDA BULUNAN BİR OKULU (FEM DERSANESİNİ) MÜFTÜLÜĞE HANGİ HAK VE AKILLA TAHSİS ETTİLER BİLMİYORUM AMA 400 DERSLİĞİN BİR KISMINI KARŞILAYA BİLİRLERDİ. MÜFTÜLÜKTE ÇALIŞAN KAÇ PERSONEL VAR Kİ KOSKOCA BİNAYI ONLARA VERDİLER..
13.01.2017 10:44
öğretmen
fetöden alınan dersane binası,müftülük yerine,milli eğitime kazandırılmalıydı..
11.01.2017 22:45
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Saray’da kayboldu, Çakıllı’da cesedi bulundu
Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz
Kepenek ve Sert Çerkezköy’ü temsil edecek
12 Türkiye birincisi Gülerçin Koleji’nden çıktı
Yeminli Mali Müşavirlik bürosu açtı
YGS öncesi uyarı geldi
Plaket ve hediye takdim ettiler
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’
Son gün 28 Şubat
ÇOSB’den iddialı yatırımlar
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


Enkazdan kurulan cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışıyorsunuz

halka güven chp
Anayasa değişiklik paketini acaba kaç CHP li okudu(genel başkanınız da dahil)..Yok o elden gidiyormuş,yok bu elden gidiyormuş..Son sözü halk söylemeyecek mi??Madem halkın dediği olur,bırakın millet söylesin son sözü,siz de bu karara saygı duyun..Daha baştan yenilgiyi kabullenmeyin..Halk onaylarsa bile sizde çıkarın bir aday..Bu kadar korkmayın AK PARTİ den..Bakınız halk ne derse o oluyor..HALKA GÜVENİN...HALK İŞİNİ BİLİR..En azından sizden çok daha iyi...
halk...


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya