Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Ekim 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Girişimciye müjde!
Girişimciye müjde!
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, kendi işini kurmak isteyenlere İŞKUR anlaşmalı olarak "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" başlatacağını açıkladı. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimcilere KOSGEB destekli 50 bin TL hibe, 100 bin TL de iki yıl geri ödemesiz kredi alma şansı doğuyor. Dört gün süreli bu eğitimlere katılım için ise ücret ödenmiyor.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 29.01.2017 21:01
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

8 ADET EĞİTİM İÇİN ANLAŞMA SAĞLANDI

 

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın İŞKUR ile yaptığı görüşmeler sonucunda 2017 yılında 8 adet “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” için anlaşma sağlandı. Şubat ayı başında imzalanacak protokol ile bu sene 8 adet uygulamalı girişimcilik eğitimi başlatılacak. Uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayıp sertifikalarını alan girişimciler, KOSGEB destekli olarak 50 bin liraya kadar hibe alma şansına yakaladıkları gibi yatırımlarını büyütmek ve geliştirmek için de iki yıl geri ödemesiz olmak üzere 100 bin lira kadar daha talepte de bulunabilecekler.

 

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ NEDİR?

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerinin artırmak amacıyla düzenlenir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri; KOSGEB birimleri tarafından düzenlenen, Ulusal veya uluslararası projeler kapsamında, KOSGEB tarafından yürütülen, KOSGEB ile işbirliği içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimler, Üniversiteler tarafından örgün eğitim kapsamında verilen girişimcilik dersleridir. Bu eğitimler, 4 günlük eğitimler olup; genel katılıma açık ve ücretsizdir.

 

DESTEK UNSURLARI

 

Girişimciye sağlanacak destek unsurlarıyla ilgili Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, ‘’ İşletme kuruluş giderleri için geri ödemesiz olarak iki bin TL destek sağlanır. Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği kapsamında, işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 24 ay içinde satın alınan/alınacak makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanımları için geri ödemesiz olarak üst limiti 18 bin TL destek sağlanır. İşletme Giderleri Desteği kapsamında, işletme kuruluş tarihinden itibaren 24 ay içinde gerçekleşen işyeri kirası ve personel net ücretlerine yönelik olarak, aylık azami 5 bin TL ve toplamda geri ödemesiz olarak 30 bin TL destek sağlanır.’’ denildi.

 

YAZILIM VE OFİS DONANIM DESTEĞİNİN ÜST LİMİTİ 27 BİN TL

 

Açıklamada, ‘’Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Yazılım ve Ofis Donanım Desteği ile İşletme Giderleri Desteği üst limitleri; bu destek unsurları için belirlenen üst limitlerin toplamını aşmamak üzere ihtiyaç duyulması halinde Kurul Kararı ile  yüzde 50’ye kadar arttırılabilir. Bu durumda Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Yazılım ve Ofis Donanım Desteğinin üst limiti 27 bin TL, İşletme Giderleri Desteği üst limiti 45 binTL ve her iki desteğin üst limitleri toplamı ise 48 bin TL’yi geçemez. Sabit Yatırım Desteği kapsamında, işletme kuruluş tarihinden itibaren 24 ay içinde satın alınacak makine, teçhizat ve yazılım için teminat karşılığı geri ödemeli olarak 100 bin TL destek sağlanır.’’ bilgisi paylaşıldı.

 

SGK HÜKÜMLERİNE TABİ OLARAK ÇALIŞMAMASI GEREKİYOR

 

Ayrıca, destek başvurusunda bulunacak işletmenin Türk Ticaret Kanununda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsünde kurulmuş olması (Adi Ortaklık İşletmeleri Yeni Girişimci Desteğinden yararlanamaz.) ve girişimcinin başvuru tarihi itibariyle; Son 1 (bir) yıl içerisinde aynı faaliyet konusunda vergi mükellefiyetinin bulunmaması, mevcutta kendine ait gerçek kişi statüsünde başka bir işletmenin bulunmaması, tüzel kişi statüsünde kurulmuş herhangi bir işletmede yüzde 50’den fazla ortaklığının olmaması, başka bir işletme/kurum/kuruluşta SGK hükümlerine tabi olarak çalışmaması gerektiği bildirildi

 

BAŞVURU SÜRECİ

 

Eğitim tarihleri Çerkezköy TSO’nun web sayfasında açıklandıktan sonra başvurular İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi’ne yapılacak.

 

Haber / Pınar SANCAR

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
İhtiyaç olan üst geçidi kim yapacak?
Önlem almanız için canımızın yanması mı lazım? 
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya