Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Şubat 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
ÇOSB’de Türk Eximbank’ın irtibat bürosu açıldı
ÇOSB’de Türk Eximbank’ın irtibat bürosu açıldı
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde hizmet verecek olan Türk Türk Eximbank İrtibat Bürosu düzenlenen törenle açıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 13.03.2018 22:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Dün imzalanan işbirliği protokolü ile açılan irtibat bürosu, Tekirdağlı firmaların hem Türk Eximbank ürünleri hakkında daha fazla, hızlı ve güncel bilgi alabilmesini, hem de Türk Eximbank’a daha kolay erişebilmesini sağlayacak.

 

VALİ CEYLAN’DA KATILDI

 

Dün saat 16.30’da ÇOSB toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, ÇOSB Başkan Vekili NatanYakuppur ile iş adamları katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler“ 9 Ocak 2018’de Türk Eximbank yetkililerimizle bir arada bu salonda yaptığımız toplantıda birlikteliğimizin yeni bir ivme kazanması, bölgemiz ihracatçılarına yeni bir atılım ve dönüşüme yol açmasını dileğimizi belirtmiştik. Bugün bu anlamda bu dileğimizin ilk ciddi adımını hızlı bir şekilde atarak, Türk Eximbank Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi İrtibat Ofisinin açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

“ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

 

Türk Eximbank’ı ve çalışmalarını çok önemsediklerini kaydeden Sözdinler “Bölgemiz, zaman zaman ifade ettiğimiz üzere,  ülkemiz ekonomisi için yaklaşık 20 milyar dolarlık bir cironun gerçekleştiği çok ciddi bir üretim alanıdır. Bu çerçevede;  Eximbank’ın çok değerli Genel Müdürü ve heyetine, bölgemize verdikleri önem çerçevesinde, bu irtibat bürosunun açılışına gösterdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.  Gönlümüz bu irtibat bürosunun ardından bölgemize Türk Eximbank’ın bir şubesinin açılmasından yanadır. Umut ediyoruz ki, bu irtibat bürosunun ardından bu şubenin açılışını da kısa zamanda gerçekleştiririz. Bölgemiz sanayicilerinin Türk Eximbank ile olan çalışmalarını hızlandıracak bugünkü irtibat bürosu açılışının bölgemiz sanayicilerine ayrıca yeni bir perspektif kazandıracağına inanıyorum.  Bu vesileyle başta Sayın Valimiz Mehmet Ceylan olmak üzere, tüm katılımcılarımıza gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

“İHRACATIN YÜZDE 25’İNİN FİNANSMANINI SAĞLADIK”

 

Programda konuşan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım” Kredi büyüklüğünde Türkiye’nin 9’uncu büyük bankasıyız. İhracat kredilerinin yüzde 46’sını tek başına veren bankayız. İhracatın yüzde 25’inin finansmanını sağladık. Türkiye’nin en büyük alacak sigortalı şirketi olmakla birlikte kredi, sigorta ve garanti ile tüm hizmetleri tek çatı altında veren bankayız. 2017 yılında ihracatçılarımıza 39,3 milyar dolarlık finansman desteği vererek ihracatın yüzde 25’ine katkı sağladık. 2018 yılında ise bu desteğimizi yüzde 17’lik bir artışla 46 milyar dolara, ihracatı destekleme oranımızı da yüzde 27’ye yükselteceğiz. Toplam 9 bin 48 müşteri sayımız var. Hedefimiz ise 100 bin mal ve hizmet ihracatçısına ulaşmaktır.

 

“TİCARET YAPMA İMKANINA KAVUŞACAK”

 

Yıldırım “ Yeni şubelerimiz ve bu irtibat büroları aracılığıyla bir yandan Bankamızı ihracatçılarımıza daha iyi anlatabileceğiz. Diğer yandan da ihracatçılarımızın bize erişimini kolaylaştıracağız, çünkü irtibat bürolarımız bilgilendirme dışında başvuru evraklarının iletilmesinde de aracılık yapacaklar. Bu vesile ile Tekirdağ’lıfirmalar, ihracatın finansmanı alanında Bankamızın sunduğu düşük maliyetli kredi ve alacak sigortası imkanlarından faydalanarak, daha rahat, güvenli ve istikrarlı bir finansman ortamında ticaret yapma imkanına kavuşacak. Bu irtibat büroları sayesinde firmalarımızın ihracata yönelmelerinin avantajları konusunda farkındalıklarının artması da sağlanacak” diye konuştu.

 

“ÖNEMLİ BİR YERE SAHİPTİR”

 

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinin en önemli sanayi kuruluşlarından birisi olduğunu kaydeden Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan “ Özellikle son yıllarda bölgemizde OSB olarak gerek meslek lisesi, gerek diğer yatırımlarla, hem sosyal etkinlikleri, sanayicinin işini kolaylaştırıp onlara hızlı hizmeti sunmak için ciddi çalışmalar yapıyorlar. Çorlu, Çerkezköy’deki sanayi tesislerinde üretimle birlikte ihracatımız önemli bir yere sahip olacaktır.

 

Ülke ekonomisi açısından da önemli bir değere sahiptir. İnşallah Türk Eximbank’ın ofisinin kurulmasıyla birlikte bölgemizdeki sanayicilerin ihracatla ilgili ve diğer konularla ilgili hizmet sunumunda daha hızlı ve efektif bir imkan elde edecekler. İleride şubenin açılmasıyla birlikte Tekirdağ’da ticaret ve ekonominin gelişmesine daha da yansıyacaktır”diye konuştu. Konuşmaların ardından Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ile ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler iş birliği protokolünü imzaladı. Protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesiminin ardından irtibat bürosu gezildi.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç çukura düştü
Bu iş bu kadar çetin olmamalı
Kaplan: Tekirdağ'a yazık etmeyin!
3 bin 600 uyuşturucu hap yakalandı
Sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalı
Tekirdağ'a istinaf mahkemesi kurulacak
Belediye Meclisi toplanıyor
Okullar yüz yüze eğitime hazır
Sosyal medya konserine yoğun ilgi
Ergene'de zabıta denetimleri
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya