Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Kasım 2020 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Bu konuyu siyaset yapanlara gereğini anlatacağız
Bu konuyu siyaset yapanlara gereğini anlatacağız
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi Emlak ve İstimlak Servisi’nde ortaya çıkan dolandırıcılık iddiaları ile ilgili kendisine ‘ görevinden istifa etsin. Belediye’ye kayyum atanabilir’ açıklaması yapan AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök ve ‘ Soruşturma süresince birim amirleri ile Belediye Başkanı izne ayrılsın’ diyen MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e sert sözlerle tepki gösterdi. Bu konuyu gündemde tuttuklarını kaydeden Akay “Bu konuda siyaset yapan arkadaşlarımıza da gereğini anlatacağız” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 19.06.2019 20:31
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay dün saat 14.00’de makamında basın toplantısı gerçekleştirerek soruşturmayla ilgili son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

 

“SAHTE TAHAKKUK FİŞİ OLDUĞUNU TESPİT ETTİK”

 

İkinci bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdiği kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay “ Bugün ikinci bir bilgilendirme toplantısı için sizi davet ettik.  Gelen, katılan tüm basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi ruhsat ve iskan işlemlerinde çoğunlukla olmak kaydı ile ödeme emirlerinin tahakkuk ve tahsilatlarının gerçekleşmediği ve belediye kasasına girmeyen bedellerin verilmiş yada verilmek üzere olan ruhsatlarla ilgili bir süreç yaşamıştık. Bilgilendirme toplantımızı yapmış, tutanaklarımızı paylaşmış ve savcılığa suç duyurusundan bahsetmiştik. Ben şimdi başından özetle devamında ne gibi işlemler gerçekleştirdi Çerkezköy Belediyesi bugüne kadar onlarla ilgili ilave olarak açıklamalarımı sizlerle paylaşacağım kamuoyu önünde. Bildiğiniz gibi iki türlü bir işlemimiz var. Ruhsat alma aşamasında ortaya çıkan sahte tahakkuk fişleri, bazılarında da sahte tahsilat fişlerinin var olduğu işlemler ile alakalı bir durumumuz var. Olayı sadeleştirmek ve daha iyi anlaşılabilmesi için sade şekilde anlatmaya çalışacağım. Birincisi ruhsat alma aşamasında belediye personellerinden bir arkadaşımızın İmar Dairesi’nden Emlak Dairesi’nden teyit etmesi üzerine süreç başladı ve sahte tahakkuk fişini tespit ettiğimiz tarih 28 Mayıs 2019. Geçen toplantıda galiba yanlışlıkla 2018 demişim ama o toplantıda bayramdan önceki salı günü de demiştim. Anlamayan, anlamak istemeyen arkadaşlarımız için yeniden söylüyorum 28 Mayıs 2019 tarihinde ruhsat almaya çalışan bir dosyada biz sahte tahakkuk fişi olduğunu tespit ettik ve tutanak altına aldık. Yani Belediyeye yatması gereken para sahte evraklarla başka kişilere verilmiş, belediyeye yatırılmış gibi gösterilmiş. Biz bunu verilmemiş ruhsatta tespit ettik.  Sonra tutanak tutulduktan sonra bizzat dosya tarafımdan inceleme altına alınmıştır. 28 Mayıs Cuma gününden bayramdan önceki iş günü olan cuma gününe kadar 3 gün boyunca bu dosya bizzat takip edilmiştir tarafımdan. Neden? Bu sahte tahakkuk fişini bu dosyaya kimin ya da kimler tarafından konulmaya çalışıldığının, bu dosya sahibinin kim olduğunun, bu dosya sahibinin bu sahte tahakkuk fişini buraya koyarak ruhsat almaya çalışan kişi ya da kişilerin kimler olduğunu tespit etmek için bizzat tarafımdan bu konu takip altına alınmıştır. Tutanak altına alındıktan sonra çarşamba, perşembe ve cuma günleri takip edilmiştir bu konu. Devamında bayram arası girmiştir. Bayramdan sonrası pazartesi ve salı günü de bu takip devam etmiştir. Detayları vardır bende. Bunun sonucunda da 12 Haziran çarşamba günü suç duyurusu hazırlanmış bununla alakalı ve 13 Haziran günü de savcılığa teslim edilmiştir.” dedi.


“KOMİSYON KURDUK”


Akay “  Şimdi tabi aynı şekilde bunun gibi ruhsat alma aşamasında devam eden  bu aşamadayken bir ikinci tutanakla bunun gibi dört işlem tutanak altına alınmıştır. Ruhsat ve iskan alma aşamalarında savcılığa teslim ettiğimiz iki tutanakta 297 bin 11 nokta 90 tl bedel yatmadığı için sahte makbuzlarla o yatırılmaya çalışılan o işlemi Çerkezköy Belediyesi gerçekleştirmemiştir. Ruhsat alma aşamasındayken üç, dört tane dosya ve bunun toplam bedeli 297 bin TL içerlerinde sahte evraklarla ruhsat ve iskan almaya çalışıldığı tespit edilmiş, ruhsat ve iskanları verilmemiştir. Bu evrakların tamamı tutanak altına alınmış sahte evraklar savcılığa teslim edilmiştir. 297 bin bedeli Çerkezköy Belediyesine yatması gereken bedeli öyle anlaşılıyor ki bu arkadaşlar 2’inci ellere 3’üncü ellere vermiş ve bu konuda mağduriyetin birinci sahibi olmuşlardır. Tabi bu tespitten sonra 12 Haziran günü biz devam eden ruhsat alma işlemlerinde böyle bir işlem varsa o zaman bizim verdiğimiz ruhsat ve iskan verdiğimiz dosyaları da böyle bir şeyin olma ihtimalini tabi ki düşünerek, Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, birimlerden sorumlu Başkan yardımcıları Mustafa Gümüş, Kemal Gümüş ve Nevzat Kumru’dan oluşan komisyonu kurarak 2019 yılından geriye doğru ne kadar belge varsa tarama işlemlerine başladık” dedi.

 

“BU KONUYU GÜNDEMİMİZDE TUTTUK”

 

Tarama işlemleri sonunda üçüncü tutanakların savcılığa teslim edildiğini kaydeden Akay “ 2018-2019 yılları arasında toplamda 32 ruhsat dosyası tespit ettik. 32 dosyada sahte tahakkuk fişlerine rastladık, bunlar da savcılığımıza teslim edildi. Devamında 32 ruhsat dosyasında 2019 yılında 85 bin 378, 2018 yılında 667 bin 833.50 liralık Çerkezköy Belediyesi’nin kasasına yatması gereken para yatmamış. Bu sorumlu kişiler tarafından yatırılması gereken bedel ikinci kişiler tarafından kötüye kullanılarak yatırılmamış. Sonra verilen bu ruhsatların iptal işlemlerinin başlatılacağını dosya sahiplerine teslim etmeye başladık. Kaymakamlık makamına ve Valilik makamına muhakkik talebinde bulunduk. İçişleri Bakanlığı’na da teftiş için başvuruda bulunduk. Bu olaya farklı bakmaya çalışanlara söyleyeceğim; ben ortaya çıkan sahtekarlığı savcılığa teslim etmek ve oluşan zararı Çerkezköy Belediyesi’ne geri kazandırmakla mükellefim. Bu konuyu gündemimizde tuttuk. Bu konuda siyaset yapan arkadaşlarımıza da gereğini anlatacağız” dedi.

 

“SADECE GÜLÜYORUM”

 

Akay açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Seçimden önce konunun gündeme geldiği fakat seçim kaygısından dolayı bu konunun belediye nezdinde gündeme getirilmediğine dair iddiaları cevaplayan Akay “ Gerçekten gülüyorum. Samimiyetle söyleyeyim gülüyorum. Bir sahtecilik meselesini görüp de seçim kaygısı düşünülerek yorum yapanların hangi kafayla siyaset yaptıklarını gördükten sonra gerçekten gülüyorum. Siyaset yapma sorumluluğuyla toplumun önüne çıkmış kesimler olarak bizler böyle bir sahteciliği görecek ve aman seçim var diye ses çıkarmayacağız. Bunu düşünmeye çalışmak bir gaflettir. Bu millet bana 5 yıl görev verdi, bir 5 yıl daha görev verdi. Benim gibi ilçe başkanlığında siyaset yapan herkesin bu kentte görev ve sorumlulukları vardır. Bunun üzerine siyaset yapsınlar. 28 Mayıs 2019’da konuyu tespit ettik. Adam evrak almaya çalışıyor ve personelle diğer adamlar arasında bir sahtecilikten bahsediyor. Ben de konuyu gözlemledim, incelemelerimizi yapıyorum. Ben gideceğim yarın savcıya kendim anlatacağım. Bu yorumu yapanların Çerkezköy’e fayda sağlamak gibi bir derdi yok. Bunun bir süreci var. Önce savcı, hakim atanır, delil toplanır, sonrasında gerekli işlemler yapılır. Bunun adeti budur. Misal, bir tane müteahhit diyor, ‘Ruhsat harcı yatıracağım’ 50 bin lira bedeli vardır. Bir tanesi çıkıyor diyor ki, ‘Ben bunu 40 bin liraya yaparım. Arkadaş domates mi bu. Bunun rakamı elli. Siz ikinci ve üçüncü ellere bu işin yaptırılabileceğini hangi gerekçeyle düşünüyorsunuz? Ben de onlara sorayım. Biz incelmemizi yaptık, konuyla araştırmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

“BUNLARI GÖREVLENDİRMİŞİM, RAPOR İSTEMİŞİM”

 

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’in ‘ Komisyonlara meclis üyeleri neden almadınız’ sorusunun hatırlatılması üzerine konuşan Akay “  Komisyonu ben kurmuşum. Çerkezköy Belediyesinin durumu bellidir. 3 başkan yardımcısından 1 başkan yardımcısını komisyon başkanı, 2 memur başkan yardımcısını komisyon üyesi ve 1 birim memurunu komisyon üyesi yapmışım. Bunları görevlendirmişim, rapor istemişim. O talimattan sonra da bu araştırmalarda 32 dosya oluşturulmuş, savcılık dosyasına eklenmiş ve bu paralar Çerkezköy Belediyesi’nin kasasına girmediği için işlem başlatılmıştır” diye konuştu.

 

“SAVCILIK SORUŞTURMASINDAN SONRA ÇIKACAK”

 

Çerkezköy Belediyesi’nin İSO Kalite belgesi aldığını ve bu kadar kaliteli bir kurumdan nasıl böyle bir sahtekarlık yapıldığına dair sorulan soruyu da cevaplayan Akay “ İşlemin içerisindeki bir boşluktan yola çıkarak bir sahte evrak üretiminden bahsediyoruz. Bu konuda belediyeye ait eksik bir işlem varsa gereği yapılacak. Sadece tahakkuk tahsilat değil, bu konuda yapılmış işlem dahilinde tabi ki de araştırmalarımız sürüyor. Şu anda zaten üzerine atılan suçlardan ötürü işe gelmeyen kişiler var. 1 personel izinli, 1 personel yurtdışına gitmiş. Tabi ki konu savcılık soruşturmasının ardından ortaya çıkacak. Savcılığın yapacağı işlemlerin önünü açmak adına çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

 

32 DOSYADA ORTAK NOKTALAR VAR

 

“Müteahhitler hakkında da suç duyurusunda bulunulacak mı? “ sorusuna Akay “ Burada 32 kişiden bahsetmekteyiz. Şimdi ben bu 32 tespite takılırken, vatandaşın birisi iptal işlemlerine takılmış. Çerkezköy Belediyesi’nin kasasına girmemiş bir belgeyi konuşmuyorlar. Bu paranın Çerkezköy Belediyesi’nin kasasına girmediğini tespit ettik mi? Ettik mi? Şimdi bu Çerkezköy Belediyesi’nin kasasına girmeyen bir para için ‘Ruhsatları iptal etti mi?’ size kimler dedirtiyor. Biz sonu ne olursa olsun işlemleri yerine getireceğiz. 32 tane ruhsat dosyada ortak noktalar var. Neredeyse 16-17 tanesinin ruhsat projesi aynı. 4-5 tanesinin ruhsat işlemini yürütenler aynı. Bunları bize soranlar önce bir etrafına baksın. Daha başka şeyler de söylerim ama bunu savcılık soruşturmasının ardından söylerim. Biz 32 dosyamızı tespit etmiş, savcılığa göndermişiz, savcılık araştırmayı yapacak. Bu 32 tane dosyanın tespitinde 14-15 tanesinin projesi ortak, diğer 5-6 tanesinin projesi ortak” dedi.

 

BİR MÜTEAHHİT GELDİ

 

Olayla ilgili belediyeye bir müteahhidin geldiğini kaydeden Akay “ Açıklamayı yapalı 6 gün oldu. 6 günden beri bana 1 arkadaş geldi. O da vurguna dahil olmuş. Samimiyetle geldi. Durumu izah etti. Ben de bütün durumu savcılığa bildirdiğimi söyledim. Kendisi de ‘Tamam’ dedi” diye konuştu.

 

“ARKADAŞLARA KOLAYLIK VERSİN”

 

Çerkezköy Belediyesi’ne kayyum atanma iddiasına yönelik soruya Akay: “Sanıyorum bunların tamamı seçimden kalma. Zannediyorum toplumdan yeterli desteği görememenin iç acısıyla bunları nasıl siyasete alet ederiz düşüncesiyle ‘Yok kayyum atansın’ demiş. Yani siz kimsiniz de bu kararı veriyorsun. Önce bir aynaya baksınlar. Çerkezköy Belediyesi’nin durumu bellidir. Durum tespiti yapmış, korkmadan aynı anda savcılığa başvurmuş, gerekli işlemleri başlatmıştır. O yüzden böyle boş laflara benim söyleyecek lafım yok. Allah bu arkadaşlara kolaylık versin” dedi.

 

“DURUM TESPİTİ YAPILACAK”

 

Geriye dönük işlemlerle ilgili bir durum tespiti yapılacak mı sorusuna Akay: “Hepsini tarayacağız. Haziran 2019’dan 2018’e kadar geldi. Bu sabahtan itibaren 2017’ye kadar bulduk. Bütün kalemlerde gidebildiğimiz kadar geriye gideceğiz. Buldukça tutanak altına alıp, buldukça savcılığa teslim ediyoruz ”Konuyla ilgili siyasi bağlantısı olanlar var mı? Sorusuna Akay: “Liste elimde, listeyi verebilirim. Ama şimdi savcılık soruşturması var. Dosyanın selametinin doğru bir zeminde yürümesi, bu işten mnfaat sağlayarak haksız kazanç elde etmek isteyen kimse ben bunun peşindeyim. O yüzden ben bu paranın yatmasını istiyorum. Para Çerkezköy Belediyesi’nin sorumluluğunda. Bu arkadaşlar ikinci elden üçüncü elden git Çerkezköy Belediyesi’ne para yatır diye para vermişler ama bize gelen yok. Kime verdin parayı? ‘Ahmet’e verdim, Mehmet’e verdim, şuna verdim buna verdim’ bizim derdimiz bu konudan şöyle çıkarız, böyle çıkarız değil. Ben gerçeğe bakarım. O yüzden bu listeyi yayınlamak benim işim değil. Bu işi kim yaptı?, müteahhit kim?, aracı kim? hepsi savcılığa gönderildi. Dışarıda 10 bin liralık işi 5 bin liraya yaptırmak isteyenler kim? hepsi ortaya çıkacak” dedi.

 

“DELİL TOPLAMA SÜRECİ VAR”

 

Akay, kendisine yöneltilen, “Muhalefet tarafından olay anlaşılır anlaşılmaz savcılığa bildirmediğiniz, komisyonda neden AK Parti ve MHPli isimlerin yer almadığı ve olayın daha önce tespit edilmiş olup seçim kaygısı nedeni ile mi bugüne bırakıldı da tespit edildiği gibi açıklanmadı yönünde eleştiriler var” sorusunu da yanıtlayan Akay, “Bir sahtecilik meselesini görüp de seçim kaygısı düşünerek yorum yapanların bu memlekette hangi kafa ile siyaset yaptıklarını bu cümleleri duyduktan sonra gülüyorum gerçekten. Siyaset yapma sorumluluğu ile toplumda öne çıkmış insanlar olarak bizler böyle bir sahteliği göreceğiz ve aman seçim var diye ses çıkarmayacağız. Bunu düşünmeye çalışmak bile bir gaflettir. Biz hepimiz kamu adına görev yapıyoruz. Millet bana 5 yılın ardından bir 5 yıl daha görev verdi. Benim dışımda da belediye başkanlığı dışında da olan ilçe başkanı veya yöneticisi siyaset yapmaya çalışan herkesin bu topraklarda sorumlulukları var. O yüzden herkes neyi araştırdığını, ne dediğini dinlesin ona göre yorum yapsın. Böyle bir şey olabilir mi? Buradan ne çıkarırız diye düşünerek değil de nasıl yardımcı olarak bakarsak topluma da daha fazla faydalı olur.” dedi. Tespit sürecini de dile getiren Akay, “Bunun bir süreci var. Savcı tayin oldu, delil toplama süreci var. Böyle bir usul yok. Bizim hiçbir eksik işlemimiz yok bu konuda. Siz ikinci ve üçüncü ellere daha düşük bedellerle bunu hangi gerekçe ile olabileceğini düşünüyorsunuz. Biz üzerimize düşen sorumluluğu korkusuzca yaptık yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

“SORGULAMAYA BAŞLAMA HAKKI DOĞAR”

 

Komisyona da değinen Akay, “Komisyonu kurmuşuz. Dön geriye ne kadar belge var hassasiyetle araştır. Şeffaf olmayan akıllarına takılan bir şey yok ortada.” ifadelerini kullandı. “Müteahhit, mal sahibi ile ilgili şikayetlerde bulunacak mısınız.” Sorusuna Akay, “32 tespitten bahsettik. Benim ruhsat ve iskanları iptal etmeme takılıyor arkadaşlar. Çerkezköy Belediyesi kasasına girmemiş bir parayı, belgeyi bulmuş mu? Bulmuş, Tespit etmiş mi? etmiş. Bunu ettikten sonra bize ruhsatı iptal etmek düşer. Mağdur olacak söylemlerini size söyleten kim? O yüzden bizim yapacağımız işlemlerin ne olacağına bu arkadaşlar karar vermiyor. 32 tane ruhsat dosyası var. Ortak noktalar var. 16-17 tanesinin ruhsat projecisi aynı. 4-5 tanesinin işini takip eden aynı. Bu soruları bize soranlar önce bir etrafına baksın derim. Onsan sonra sorgulamaya başlama hakkı doğar.” dedi.

 

 “SUÇLU KİMLER BUNUN PEŞİNDEYİM”

 

Basın mensuplarının ‘ Listeyi bizlerle paylaşacak mısınız? Sorusunu da cevaplayan Akay  “ Listeyi paylaşmak benim için sorun değil ama bir soruşturma var. Bunu yayınlatıyor olmak bu soruşturmanın önünü mü açar, tıkar mı bunun derdindeyim. Ben soruşturmanın doğru bir zeminde yürütülmesini suçlu kim, kimler ise ben bunun peşindeyim. Ben ruhsat iptal etmek ister miyim, istemem ama para yatmamış” dedi.

 

“AKLINDA SORU İŞARETİ OLANA YENİDEN ANLATIRIM”

 

Diğer partilerin ilçe başkanları  sizi bu konu ile ilgili aradı mı? sorusuna ise Akay, “Beni kimse aramadı. Yaptıkları açıklamaları dinledim. Burada toplanmamızın sebebi Çerkezköy kamuoyunun aklında bir soru kalmamasıdır. Aklında soru işareti kalan kim varsa ben bunu sil baştan anlatırım. Bunun ilçe başkanı olmasına da gerek yok. Bir vatandaş dahi çıkıp gelse ben bu süreci kendisine anlatırım. Anlatmamın bir başka sebebi de belki bu konu ile ilgili bir bildiği, duyduğu vardır. İyi niyet ile bunları savcılığa ulaştırmamızda bizlere yardımcı olabilir” diye konuştu.

 

“BU SAHTEKARIN DÜMENİDİR”

 

“AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada 3. bir ihtimalden bahsedildi. Bu ihtimalde ise borç karşılığı müteahhit ile mahsuplaşma yoluna gidildiği oldu. Bununla ilgili ne söyleyeceksiniz?” sorusunu cevaplayan Akay “  O aslında 3. bir ihtimal değil, bu konuyu tam olarak kavrayamamanın bir yorumudur. Mahsuplaşma ne demektir? Sahtekar demiş ki ruhsat sahibine kaç para bu fiş 50 bin lira. Ben senin işini 40 bin liraya yaparım. Belediyeden alacağı olandan da mahsup ederim. Adam 40 bin liraya razı olur. Bu sahtekarların dümenidir. Ortada bir mahsuplaşma yok ki. Sahtekar ya da sahtekarlar bu işin peşine düşmüşler. Çerkezköy Belediyesi’nde kaç para ruhsat harcı 50 bin lira diyelim. Demişler biz sizin işinizi 40 bin liraya yaparız. Nasıl yapacaksın? Belediyeden borcu olanlardan mahsup edeceksin. Etmiş mi? Etmemiş” diye konuştu.

 

“BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

“Geriye dönük yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak miktarın Çerkezköy Belediyesine geri gelmesini sağlayacak mısınız” sorusu üzerine konuşan Akay “ Ruhsat alma aşamasında yakaladığımız ruhsatını salmadığımız kişilerin ruhsatını vermedik. Bu bir kamu zararı değildir. Çünkü ruhsatlarını vermedik. Şimdi kamu zararı oluşmaması adına sahte fişler ile ödenmiş gibi görünen dosyaların tespitini gerçekleştiriyoruz. Bu ruhsatların bedelleri belediye kasasına girene kadar o binaların ruhsat ve iskanları verilmemiş olacak. Bu paranın tahsis edilmesi noktasında benim bir görevim ve sorumluluğum var. Görevimi de sorumluluğumu da her şeyi ile yerine getiriyorum. Geriye dönük taramalar sonucunda çıkacak dosyalar sonucunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yılmaz ailesinin acı günü
Yılmaz ve Görgün ailelerinin acı günü
Geri dönüşüm tesisinde korkutan yangın
Saray’da sahte içki operasyonu
Başarılı öğretmenler ödüllendirildi
Şehit Öğretmen Neşe Alten anıldı
Kapaklı’da öğretmenler günü kutlandı
TBMM Başkanı Şentop: Hayatımızda iz bırakan öğretmenlerimiz oldu
“Toplumlara yön verenler, yalnız ve ancak öğretmenlerdir”
Minik öğrenciler öğretmenler gününü kutladı
  ANKET
YARIN CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN ERKEN SEÇİM OLURSA OYUNU KİME VERİRSİN?
Bu adayların dışında başka bir adaya
Millet ittifakı'nın Adayına
Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'a
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya