Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
15 Ocak 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Albayrak: Özcan karalama kampanyası yürütmeyi alışkanlık haline getirdi
Albayrak: Özcan karalama kampanyası yürütmeyi alışkanlık haline getirdi
Saray Büyükyoncalı mahallesinde bulunan tarihi okul binasının önünde sosyal medya hesabından canlı yayın gerçekleştirerek Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı eleştiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’a Albayrak’tan cevap gecikmedi. Albayrak “31 Mart 2019 Yerel Seçiminde aldığı ağır yenilginin hezeyanıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve kurum yönetimi hakkında gerçek dışı iddialar ortaya atarak karalama kampanyası yürütmeyi alışkanlık haline getiren AKP Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan, yalan rüzgârı estirmeye devam etmektedir” dedi. 
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 01.10.2020 19:56
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, geçtiğimiz günlerde kendisine ait sosyal medya hesabından Saray Büyükyoncalı Mahallesi'nde bulunan tarihi okul binasının önünde canlı yayın yapmış”  Saray Büyükyoncalı'daki tarihi okulumuz için "klasik olarak" verilen sözler yine tutulmadı. Yüzde 70'ini devletimizin karşılayacağı ve restoresi için milletin gözüne baka baka sözler verilmiş olmasına rağmen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi projeden çekildi” açıklamalarını gerçekleştirmişti. 

 

ÖZCAN’A HİÇ YAKIŞMAMIŞTIR

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın bu sözlerine sert tepki gösteren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde aldığı ağır yenilginin hezeyanıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve kurum yönetimi hakkında gerçek dışı iddialar ortaya atarak karalama kampanyası yürütmeyi alışkanlık haline getiren AKP Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan, yalan rüzgârı estirmeye devam etmektedir. Saray ilçesi Büyükyoncalı Mahallesi'nde bulunan tarihi okul binasının önünde sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Sayın Mestan Özcan, restorasyon çalışmalarının henüz başlatılamamış olmasından dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve kurum yönetimini hedef almıştır. Eleştiriyi aşan bir üslup kullanan Sayın Mestan Özcan'ın, "vaatler işkembeden kübra atarak olmuyor" şeklindeki sözleri, bir siyasi partinin il başkanına hiç yakışmamaktadır” dedi. 

 

ÖZCAN’A CEVAP VERDİ 

 

Albayrak “ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yönetimi olarak 2014 yılından bu yana kültür varlıklarının korunması, yaşatılması ve kentimize kazandırılması konusunda göstermiş olduğumuz hassasiyet bilinmektedir. Miras Atölyesi I-II Projelerimiz kapsamında Süleymanpaşa, Şarköy ve Çorlu ilçelerinde bulunan yok olmaya yüz tutmuş kültür varlıkları kentimize kazandırılmıştır. Söz konusu projelerimiz, Etkin Belediye Proje yarışmasında 1'incilik ödülüne layık görülmüştür. Tüm bu gerçekler ortadayken mülkiyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize ait olmayan tarihi binada restorasyon çalışmalarının henüz başlatılamamış olmasından dolayı argo ifadeler kullanılarak kurumumuzun ve kurum yönetimimizin hedef alınması haksızlıktır. Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payına Dair Yönetmelik, tahakkuk eden emlak vergilerinin yüzde 10'u nispetindeki oranın belediyelerin ve il özel idarelerinin görev alanlarında kalan taşınmaz kültür varlıklarının korunması ve değerlendirilmesi amacıyla kullanılması amacıyla çıkarılmıştır. Kısaca katkı payı olarak nitelendirdiğimiz bu pay; büyükşehir olan illerde Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları, diğer illerde ise İl Özel İdarelerinde toplanmakta ve Valilik makamının onayı ile kullandırılmaktadır. Bu payın yüzde 50’si belediyeler, yüzde 30’u yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları, yüzde 20’si Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kullanılmaktadır. İlimiz Saray ilçesi Büyükyoncalı Mahallesi'nde bulunan ve mülkiyeti Maliye Hazinesine ait, tahsisi İl Milli Eğitim Müdürlüğünde olan tarihi okul binasının restorasyonuna yönelik rölöve restitüsyon ve restorasyon projeleri Saray Kaymakamlığı'nın talebi doğrultusunda yine katkı payından alınan % 95 oranındaki ödenek ile tarafımızca hazırlatılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün okulun restorasyonunun tarafımızca yapılmasını talep etmesi üzerine rölöve restitüsyon ve restorasyon projelerinin hazırlatılmasında olduğu gibi yine katkı payından ödenek talep edilmiş, yüzde 95 oranında ödenek sağlanmasına imkan olduğu halde Valilik makamınca yüzde 70 oranında ödenek sağlanmıştır. Bu okulun mülkiyeti ve sorumluluğu tarafımızda olmadığından bütçemizde herhangi bir ödenek bulunmamaktadır. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına bu durum bildirilerek proje hazırlanmasında tarafımıza verilen ödenek miktarı sağlandığı takdirde okulun restorasyonunun tarafımızca yapılacağı taahhüt edilmiştir. Tekirdağ'ın bir medeniyetler kenti olduğunun bilinciyle hareket eden Büyükşehir Belediyemiz, kültür varlıklarımızı kentimize kazandırmaya, geçmiş ile gelecek arasında köprü olmaya devam edecektir” dedi. 

Haber/Şaban KARDEŞ

 

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Hem kafalar hem işler karıştı
Buzda kayan otomobil, evin bahçesine girdi: 2 yaralı
Konutların yüzde 16.9'u ipotekli satıldı
Metruk binada korkutan yangın
628 bin 426 hasta şifa buldu
Erseçkin: EYT’lilerin pansuman değil, hemen tedavi edilmesi gerek
Öztrak: Kedi buradaysa ciğer nerede?
Kapaklı'da 661 nikah kıyıldı
Çorlu'da yeni bir yaşam merkezi doğuyor
Saray'da denetimler devam ediyor
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya