Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Ocak 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kapaklı meclisi gündem maddelerini görüştü
Kapaklı meclisi gündem maddelerini görüştü
Kapaklı Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nın ilk oturumunu bugün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.12.2020 17:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya mazeret bildiren Halil İbrahim Erkan, Nalan Çolak ve Adem Sekmen katılmadı. Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıya iki adet ek gündem maddesi gündem maddeleri arasına eklendi.

 

 

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

 

Gündem maddeleri öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘Belediyemizin tüm personeli ve meclis üyelerimizle Kapaklı’nın beklemiş olduğu hizmetleri yapmaya gayret ediyoruz. Halkımız yapılan hizmetlerin daha iyilerini hak ediyor. İnşallah önümüzdeki 3 yılda Kapaklı’da özlenen, beklenen, ilçemize değer katan projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte, bize katkı veren tüm meclis üyelerimiz ve belediye birimlerimizle Kapaklı halkı adına hepinize teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki yıl bu hastalıktan kurtuluruz. Mart ayından itibaren yaşanan olumsuz tabloda belediye olarak bir şeyi net gördük, halkın temel ihtiyacı karşılayacak bir birimin eksikliğini gördük. Yeni bir müdürlük kurduk bizde, 2021 yılı bütçesi faaliyete geçtiğinde Kapaklı’da, nüfusun yüzde 10’un temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir organizasyon ortaya koyacaktır. İnşallah 2021 yılı itibari ile evde aç vatandaşımız kalmayacak, üşüyen çocuğumuz olmayacak. İlçemizin STK’ları ile bir araya geldik, bu sosyal birimimizi doğru kullanabilmek için gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için onlarında tespitlerine ihtiyacımız olacak. Sosyal belediyeciliğin örneklerini ortaya koyacağız” dedi.

 

 

 KAPAKLI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Başkan Çetin, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: 4 yıldır süren üzerinde hassasiyetle durduğumuz hastane projesi hayata geçti. Hafriyat çalışmaları yakında başlıyor. Hükümet konağımız da faaliyete girdi. Yıldızkent kavşağımız var bir de, bu sorunu direkt Cumhurbaşkanımıza ilettik. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız konuyla ilgili talimat verdi, olumlu dönüşler aldık yakında bunun müjdesini vereceğiz.İlçemize beş halı saha ve beş basketbol sahası kazandıracağız. Yüzme havuzu ile ilgili çalışmalar sürüyor. Gençlik merkezi projesi de tamamlandı ve Etüt Proje Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkacak. Karaağaç mahallesine bir spor salonu yapacağız. Çocuk akademisi ve Gündüz Bakım Ünitesinin ihalesi ise 29 Aralık’ta ihaleye çıkacak. İhtiyacımız olan projeleri ilçemize kazandıracağız. Millet bahçesi çalışmaları sürüyor. MTA ile yaptığımız protokol kapsamında termal su için 15-20 gün içinde kazı çalışmalarına başlanacak. Değişen ve gelişen kapaklı tüm olumsuzluklara rağmen olmazları olur hale getirmek için mücadele ediyoruz.  Halkın beklediği hizmetleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Ankara’ya gidip temaslarda bulunacağım. Kapaklıya bir toplu iğne getirmek için mücadele edeceğim” diye konuştu.

 

 

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından ilk gündem maddesinde Pınarca mahallesi 144 ada 14 parselde bulunan 27.15 metrekarelik belediye hissesinin hissedarına satılması oy birliği ile kabul edildi.  Emlak İstimlak Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ek bütçesi yapılması konusunun Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Kapaklı Belediyesi Disiplin Amirleri Yönetmeliği konulu yazısı ise oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki gündem maddesinde boş kadro değişikliği konulu yazı oy birliği ile kabul edilirken, tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak iki mühendisin aylık çalışma ücretlerinin belirlenmesi konulu yazı ise Plan ve Bütçe komisyonuna gönderildi.

 

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

 

 

Daha önce yer altı katlı otopark yapılmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen Cumhuriyet Mahallesi, 209 ada 3 numaralı parselin doğusunda kalan tapudaki tescilsiz alanın, Kapaklı Belediyesi tarafından park (yeşil alan) olarak düzenlemek üzere kullanım hakkının Kapaklı Belediyesi’ne verilmesi, Kapaklı Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında protokol yapılması konulu yazı ise görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hibe edilecek araç için yetkilendirme konulu yazısı görüşülürken, aracın hibe olarak alınması, tescil için gerekli evrakları imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin bir diğer maddesinde Kapaklı Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Teşkilat Yapısı, Görev yetki ve sorumluluk ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, Temizlik işleri Müdürlüğü’ne bütçe tertibi açılması ve bu tertibe ödenek aktarılması konulu yazı da yine Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Şükrü Elibol isminin Kapaklı’da yeni yapılan parklardan birine verilmesi talebi İmar Komisyonuna havale edilirken, İnönü Mahallesi 2149 ada 1 parselde bulunan 1.47 metrekarelik belediye hissesinin satışı ise oy birliği ile kabul edildi. Fatih Mahallesi 109’uncu caddenin isminin Nadir Tütüncü olarak değiştirilmesi talebi de İmar Komisyonu’na gönderildi.

 

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

 Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ödenek ayrılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen gündemin ikinci ve dokuzuncu maddeleri görüşüldü. 15 dakikalık ara komisyonun ardından yeniden toplanan meclis iki gündem maddesini de oy birliği ile meclisten geçirdi.

 

 

Haber/Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yük asansörünün altında kalan işçi öldü
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya