Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Ocak 2017 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Selman AKI / Siyaset Kazanı
SU ALAN GEMİYİ KAPTANI DA TERK ETTİ
Efendim bu haftaki mevzuumuz, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur’un, İl Başkanlığı görevinden istifasıyla ilgilidir. Malumunuzdur, İl Başkanı Ahmet Kambur Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile görüştükten sonra istifasını açıklamıştı.
Yayın Tarihi: 03 Haziran 2014 Salı, 19:21
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

O istifa eder de hiç millet istifası ile ilgili ahkamlar kesmez mi? Keser elbet, hem de en alasından. Kimileri, “Tekirdağ’daki tarihi hezimetin faturası ona kesildi, sen eski vekilsin, kaldı ki sen yaşlı-başlısın, senden bu saatten sonra bir cacık olmaz, en iyisi görevden alınmadan istifanı veriver.” Babından dediklerini söyler, kimileri de; “Ahmet agamız partisini çok seven bir siyasetçidir, partisine kambur olmamak için ortadaki başarısızlığı üstlenme erdemliğini göstermiştir” der, falan-filan.

Uzaktan akrabam olan Ahmet Kambur’un istifası hakkında herkes bir şeyler söyler de bu kazancı gazatacı hiçbir-iki kelam etmez mi? Ederim elbet hem de en alasından, alın size kıt aklımızla kestiğimiz gün görmemiş ahkâmlar:

  Efendim akrabamız Ahmet Kambur’un kaptan köşkünden yönettiği AK Parti’nin Tekirdağ gemisi delik-deşik olup durmadan su almaktadır. Bunda, aday tespitlerini eline-yüzüne bulaştıran Genel Merkeze rağmen başarı için çırpınan dümendeki akrabamızın hiçbir suçu yoktur. Zaten bu gemi: Gezi olaylarında, 17 Aralık yolsuzluk operasyonlarında, çiftçiyle dalga geçercesine belirlenen taban fiyatlarıyla, ekonomik krizdeki vatandaşın kapısından eksik olmayan haciz memurları nedeniyle delik-deşik olmuştur. Anadolu’daki vatandaşın aksine Trakya halkı artık gemideki deliklerin kolay kapatılamayacağını düşünmektedir. Su alan gemiye aha bu son seçimlerde binmediği gibi deliklere tepki göstermek için de mührü altı okun üzerine basmıştır. Hezimetin asıl nedeni de budur.

AK Parti’nin Tekirdağ’daki su alan gemisini ufukta bekleyen bir tehlike daha vardır. Aha bu tehlike de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına yeşillenmesidir. Genel Başkanlarının Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıyla ak gemisinin siyaset denizinde, Süleyman Demirel ve Turgut Özal örneğinde görüldüğü gibi batıp yok olacağına, seçmen kadar partililerde inanmaktadır. Aha bundan da, bu günlerde patisinden istifa edip batmayacağına inanılan CHP gemisine kapak atanların olduğu görülmektedir.

Kıt akıllı gazatacı olarak aha bu söylediklerimizin bir benzerini de istifa eden İl Başkanı Ahmet Kambur’unda dile getirdiğini söylemek isteriz. Basın toplantısıyla istifa gerekçesini açıklayan Kambur, “Önceden İl Danışma Toplantılarımız yüzde ellinin üzerinde bir katılımla gerçekleşiyordu, şimdi katılım oranının yüzde otuzlara düştüğünü görüyoruz…” babından konuşmuştu.

Şimdi biz böyle dedik ya sizlerde, “Gemiyi ilk terk edenlere ne dendiğini herkes bilir, şimdi sen gemiyi terk edenleri malum şeye mi benzettin?” babından bir soru sorabilirsiniz. Efendim bizim böyle bir benzetme falan yaptığımız yok. Biz aslında tren diyecektik ama malumunuzdur bugünlerde hızlı tren dalgasında aksaklıklar, kazalar sıkça olmaya başladı. “Tren” dersek öküz altında buzağı arayanlarla papaz olabiliriz diye düşündük. Kaldı ki, Tekirdağ Marmara Denizi kıyısında olup limanından gemileri de hiç eksik olmaz. Bu limanda olduğunu varsaydığımız AK Parti gemisini ilk terk edenlerin arasında olmayan Ahmet Kambur, dağa sağlıklı, genç ve dinamik bir kaptanın gemiyi yeniden onararak yüzdüreceğine inanmaktadır. Söylediğimiz de budur.

Kestiğimiz bunca ahkâmdan sonra, “Gazatacı istifa eden İl Başkanı Ahmet Kambur’u seçim hezimetinin sorumluları arasından çekip aldın. Neredeyse onu ak kaşık ilan edecektin. Haydi, akraban diye ona yalakalılık yaptın diyelim, bari hiç olmazsa su aldığını gevelediğin bu gemiyi hangi kaptanın tekrar yüzdürebileceğini söyleyiver.”  Diyebilirsiniz.

Efendim öncelikle söyleyeyim, uzaktan akrabam da olsa aramızda bir samimiyet olmadığı için ona yalakalılık falan yapmam. Ben bu yaşında, sağlık sorunları da varken görevini yine de yaptığına inanıyorum. Sonra geminin kaptanlığına kimi getirecekleri beni pek ilgilendirmiyor. Haydi, ilgilendirdiğini varsayıp ‘Mehmet Şık bu gemiyi yüzdürür’ diyelim. Milletvekillerini, teşkilatlarını bile bu mevzularda pek takmayan Genel Merkez bizim gibi kıt akıllı bir gazatacıyı hiç ciddiye alır mı? Almaz elbette.    

Bu haftaki kazanımızı, dostumuz Mehmet Şık’ın ismini kaynatarak tamamlıyoruz. Bir sonraki kazanda buluşana kadar da, ‘kalın salıcakla’ diyoruz…    

 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Saray’da kayboldu, Çakıllı’da cesedi bulundu
Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz
Kepenek ve Sert Çerkezköy’ü temsil edecek
12 Türkiye birincisi Gülerçin Koleji’nden çıktı
Yeminli Mali Müşavirlik bürosu açtı
YGS öncesi uyarı geldi
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’
Plaket ve hediye takdim ettiler
Son gün 28 Şubat
ÇOSB’den iddialı yatırımlar
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
ÇOSB’den iddialı yatırımlar

Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Öğe Termik Santrale yeşil ışık yaktı

santral
akp iktidara geldikten bu yana kesilen biçilen yeşil alanın haddi hesabı yok. sosyal medyada da görüyoruz güney sahillerinde çıkan yangınlar sonrası, kelleşen alanlara birden bire dikilen villaları, 3. köprü ve havaalanı yapacaz iye kesilen ormanları, doldurulan su havzalarını..rize de sit alanının dibinde akan dereye akp li meclis üyesinin yaptığı villa bile oralarda manşet olmuştu dünya harikası vadilerin dibine 5-7 katlı dikilen gecekondumsu yapıları gidip görebilirsiniz, o yemyeşil yerlerde hertaraf çöp içinde. kısacası maksat para kazanmak olduğunda yeşil meşil umurlarında olmuyor. çerkezköy gibi kömürü bulunmayan bir yere santral yapıp kömürü de taa bilmem nereden kamyonla taşımanın getireceği nakliye rantı varken kimse vatandaşı dinlemez parası olan bastırır.kömür santrali denen şey kömür madenine yakın bir yerde yapılır ki en azından yakıtı hemen dibinden alıp yaksın, bunlar yüzlerce km uzağa yapıyor kamyonla taşıyacaksın diye. kömür yakınca yeşillik olur diyen ve buna inanan varsa vallahada gülerim, çerkezköye oğalgaz bağlanmadan önce sokağa çıkıp nefes alamıyorduk heryer duman içindeydi, şimdi bile tek tük apartmanların bacsından çıkan kokuya dayanamıyoruz, bumu çevreci? güldürmeyin insanı, kömür bu kömür, kömür karbondur karbon yanınca çevreci atık bırakmaz!
Hasansayın öğe bu topraklarda doğdun,bu topraklarda ekmeğini kazandın, nasıl olurda zararlı olduğunu bile bile yok cevreci diyerek bu santrali şirin göstermeye çalışırsın anlamadım.çerkezköy e ne faydası olacak zaten fabrikalar işçi bulamıyor.BU DOĞUP,BÜYÜDÜĞÜN VE EKMEĞİNİ YEDİĞİN ÇERKEZKÖYE İHANETTİR.Kimse kusura bakmasın çerkezköyümüze zararı olacak BU TERMİK SANTRALİ BİLE BİLE SAVUNANA OY YOK
hüseyino kömürün yıkanması,bacasından çıkan partürler,havanın pislenmesi, DAHA SAYALIM MI?.PEKİ AVRUPA NİYE YASAKLIYOR.BU SANTRAL YANLIZCA,ÇERKEZKÖYÜN DEĞİL İSTANBUL,KIRKLARELİ,TEKİRDAĞ A bile zararı olacak.alerji ve astım hastası olarak kesinlikle karşıyım.BU YAŞAM HAKKIMIZIN ALINMASIDIR.Cinayet bu
hüseyinEee.. öyle emir gelmiştir. Bildiğiniz üzere üşünceleri olmayan sadece emirlere itaat eden kişilerden oluşur. Ülke umurlarında değil ki Çerkezköy' ü düşünecekler.
selim


Termik e hayır
Termik santral istemiyoruz, nükleer yapılsın Çerkezköy'e. Hem elektrik kesildi diye ağlarsınız, dışarıdan elektrik alıyoruz diye sızlanırsınız. Hem de enerji santraline hayır dersiniz. Tarık Kutlu, inşallah senin evinin bahçesine kurulur termik santral. Yozgat'a yapılsın diyorsun ya. Bu mantıkta birinin dediği lafa göre iş mi yapılır. Yozgat takiler insan değil mi
Osman Kadiroglu


Termik
Şu AKP nedense çevreci olan hiçbir şeyi korumuyor, kollamıyor. İşte bu yüzden bu adamlara oy verilmez. Enerji lazım ama Trakya'nın anasını ağlattınız! Gidin Yozgat'a filan yapın.
Tarık Kutlu


alay eder gibi.
Havayı temizleyen mentollü bacalı termik santral kuracağız derler. (gülmeyin)
hasan


Trakyada termik santrale hayır
Çerkezköy termik santrale hayır
turgay çiçek


4 proje için start veriliyor

..
Kızılpınar sürekli bazı troll ler tarafından gündeme getiriliyor. Birde amerikanvari oy verdik oy diyen oy istemeye gelirsiniz diyen gırla.. öncelikle kızılpınardan bu belediyenin aldığı oy neki? adamlar yinede oraya yatırım yapıyor sırf cadde ışıklandırması için 170 bin lira hava parası ödediler, kızılpınarın 40 tane icrasıyla kaç trilyonluk borcuyla uğraştılar... Yollar da altyapı oranında yapılır, suyu kanalizasyonu doğalgazı kısacası zırnık kadar altyapısı olmayan yerlere yol beklemek saçmalıktır. 10 sene size yol yapmamışlar sesiniz çıkmamış belediye başkanı seçildiği gece daha mazbatasını almadan bu gazetede adamın biri kızılpınarın yolunu niye yapmadınız chp zihniyeti falan diye yorumlar yazıyordu yani ciddiyetten uzak saçma talepleriniz var. Şehrin göbeği için yapılan projeleri kıskanmayın, zamanı gelince yetki kimdeyse yapar.
Vatandaş


bu adamın reklam haricinde başka bir işi yok sadece kaldırım köşelerinde reklam yaparsınız öyle kızılpınar'ın içine bir bakın..
Cerkezköyü siz yönetiyorsunuz tamamda bu kızılpınarı kim yönetiyor acaba ..Bu kadarmı ilgisiz bırakılır bir mahalle...yazık oldu verdiğimiz oylara.
yavuz kara


Oy istemeye geldimi coşuyorlar
Ilgisiz kaliyor kizilpinar Dogru duzgun sokak lambalari bile yanmiyor inin mezarlik tarafina adam kesseler kimsenin ruhu dumaz yollar derseniz oyle
yavuz kara


Enkazdan kurulan cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışıyorsunuz

halka güven chp
Anayasa değişiklik paketini acaba kaç CHP li okudu(genel başkanınız da dahil)..Yok o elden gidiyormuş,yok bu elden gidiyormuş..Son sözü halk söylemeyecek mi??Madem halkın dediği olur,bırakın millet söylesin son sözü,siz de bu karara saygı duyun..Daha baştan yenilgiyi kabullenmeyin..Halk onaylarsa bile sizde çıkarın bir aday..Bu kadar korkmayın AK PARTİ den..Bakınız halk ne derse o oluyor..HALKA GÜVENİN...HALK İŞİNİ BİLİR..En azından sizden çok daha iyi...
halk...


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya