Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
21 Ocak 2022 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Bu görevi hak ettim”
“Bu görevi hak ettim”
Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Başkanı Alaettin Demirbağ, yarın yapılacak olan 4.Olağan İlçe Kongresi öncesi önemli açıklamalarda bulundu. 2 Kasım 2008 tarihinde seçilen yönetimin üstüne düşeni fazlasıyla yaptığını ifade eden Demirbağ, “Birlik ve beraberlik içinde bayram havasında kongremizi yapacağız. Partili partisiz bütün halkımızı kongremize bekliyoruz” dedi. Kongrenin ardından çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Başkan Demirbağ, “Adliye Sarayını kimin yapacağı kesinlik kazanacak. 31 bin metre kara kullanım alanlı devlet hastanesi için çalışmalar devam edecek, girişimlerimizi hızlandıracağız. Projesi bitiyor ve bu sene içinde ilk kazması vurulacak. Çerkezköy’de imam hatip lisesi’nin protokolü imzalandı. Fevzipaşa İlköğretim Okulu’nun sorunu yakın zamanda hallolacak. Karaağaç’a bir meslek lisesi kazandırılacak” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 03.02.2012 19:12
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Aleattin Demirbağ, 5 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongre öncesi açıklama yaptı.
“TEŞKİLATIMIZ ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR”
2 Kasım 2008 tarihinde gelen AK Parti İlçe Teşkilatının hafta sonunda coşkulu bir seçim gerçekleştireceğini belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Başkanı Alaettin Demirbağ “39 aylık süreci tamamlayarak yeni bir Genel Kurulun heyecanını yaşayacağız. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bu süreç içersinde yerel seçim, referandum ve genel seçim geçirdik. Bu dönemde yönetim kurulumuz üstüne düşeni fazlasıyla yapmıştır. Bütün seçimlerde bölgesinde açık ara farklı birinci parti olarak çıkmıştır. Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı yüzde 46 oy ile Ege, Marmara ve Akdeniz’in kıyı kesimlerini dikkate alıldığında birinci parti olmuştur. Kısacası teşkilat olarak her şeyi yaptık. Şunu da yapsaydık demeye mahal bırakmadık” dedi.
“BAKAN ERGÜN’Ü BEKLİYORUZ”
Yarın Çerkezköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 4. Olağan Kongreye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ü beklediklerini belirten Demirbağ “Mecliste sıkıntılar devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ve Bilim,  Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Nihan Ergün’ü de kongremize davet ettik. Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç hafta sonunda Bursa’da yapılacak İl Kadın Kollarının kongresine katılacağını bizlere iletti. Bir aksilik çıkmazsa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün kongremize gelecek. Ak Parti Türkiye’nin partisidir, partili partisiz bütün halkımızı kongremize bekliyoruz” dedi. 
“10 BİN 514 RESMİ ÜYEMİZ VAR”
Olağan kongrede 30 kişiden oluşacak yönetim kurulu ve 30 kişiden oluşacak olan yedek yönetim kurulu üyelerinin seçileceğini belirten Demirbağ  “Seçimde 400 seçilmiş ve 32 doğal delege oy kullanacak. Çerkezköy’de AK Parti İlçe Teşkilatında 10 bin 514 resmi girişi yapılan üyemiz var. Son dört aydır üye girişleri yapamıyoruz. Kongre dolayısıyla sistem kapatıldı. Üyelik formları doldurulmuş girişleri yapılmamış da 500’ü geçmiş üyemiz bulunuyor” dedi.
BAYRAM HAVASINDA GEÇECEK
Yeni yönetimde bir takım değişiklikler olacağını da belirten Demirbağ “Yeni yönetimde herhangi bir eksiklikten dolayı değil, işi dolayısıyla katılamayan ve ‘beni yedeğe yaz’ diyen arkadaşlarımız oldu. Yorulan arkadaşlarımızın yerine genç ve dinamik bir kadro oluşturacağız. Herhangi bir devre dışı bırakma yok. Birlik ve beraberlik içinde bayram havasında kongremizi yapacağız. Kim olursa olsun, yönetimde olup olmamak önemli değil. Yönetimden ayrılan arkadaşlarımızın zamanı geldiğinde yönetimde bulunan arkadaşlarımızdan daha fazla toplantıya katılacağını göreceksiniz” diye konuştu. Demirbağ “Başkanlık için adı geçen adaylar yeni yönetimde yer alacak mı” sorusuna ise cevap vermekten kaçındı. 
“İLK KAZMA VURULACAK”
Olağan Genel Kurulun ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Başkan Demirbağ, “Adliye Sarayını kimin yapacağı kesinlik kazanacak. 31 bin metre kara kullanım alanlı devlet hastanesi için çalışmalar devam edecek, girişimlerimizi hızlandıracağız. Projesi bitiyor ve bu sene içinde ilk kazması vurulacak. Çerkezköy’de imam hatip lisesi’nin protokolü imzalandı. Fevzipaşa İlköğretim Okulu’nun sorunu yakın zamanda hallolacak. Karaağaç’a bir meslek lisesi kazandırılacak” dedi.
“BU GÖREVİ HAK ETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”
Adaylık süresinde herkesten destek aldığını ve bu destekten ötürü çok mutlu olduğunu ifade eden Demirbağ “Temayül yoklamasında bana büyük destek verildi. Bu görevi hak ettiğime de inanıyorum. Gerçekten çok çalıştım. 2004 yılından beri teşkilatın içindeyim. Çerkezköy’de olduğum her gün mutlaka ayağım teşkilata basmıştır. Yapılan bütün faaliyetlerde benim emeğim vardır” dedi.
SAAT 13.00’DA BAŞLAYACAK
Yarın saat 13.00’da Çerkezköy Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan kongre açılış ve yoklamanın ardından başkanlık divanının seçilmesi ile başlayacak. Gündemin okunması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması, gelir gider hesap raporunun okunması, raporlar üzerinde görüşmeler, raporların ayrı ayrı oylanması, yeni yönetim tahmini bütçe tasarısının görüşülmesi ve yönetim kurulunun ibrası ile devam edecek kongre seçimlerin ardından sona erecek.

Haber / Faik Onur KAYA 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
yalnızkurt )))
İlçe kongresini sonuna kadar takip edenlerdenim.Toplam 432 delegeden,oy kullanmaya gelen ve oy kullananların sayısı 220.Kongreye katılım oranı yaklaşık olarak yüzde 50.Başarı mı?Asla.Alaaddin başkana yeni görevinde başarılar dilerken,kongrede bir eski ilçe başkanının,bir eski milletvekili adayının kürsüye ne sıfatla çıktığını,protokolü ne sıfatla meşgul ettiğini benim gibi bir çok kişi de anlayamadı.Böyle bir görüntünün Sait Yazı tarafından yapılıyor olması,ilçe kongresindeki yönetimi kimin belirlediğini çok net olarak bize gösteriyor.Sait Yazı,artık yeter.Eski bir ilçe başkanı ve vekil adayı olarak ellerini birazcık da olsa çek.Siyasi hırsı bir kenara koy.Sizlerin siyasi hırsı yüzünden hakkımız olan vekilliği yaban ellere teslim ettik.Artık gerçekleri görün.Çerkezköy ün başarısı Çerkezköy ün halkınındır.Sizin bundaki emeğiniz ancak yüzde 10 dur.Çerkezköy de ilçe teşkilatında kim olursa olsun aynı oy oranı her halükarda alınır.Marifet,siyaseti yerinde ve zamanında,hiç bir hırs gütmeden bırkabilmektir.Bırak teşkilat kendi başına bir şeyler yapsın.Sen olsan da olmasan da bu kervan yürür.Bu dava şahıslara endeksli değil.Bu dava elbette başarıya ulaşır.Yeter ki sen ve senin gibi ihtiras ve hırsla siyaset yapanlar uzak olsun..
09.02.2012 17:31
vatandaş boş laf
ak parti ilce başkanının aleattin demirbagın bu görevi hakettim yazısını hayretle okudum.kendisine hic yakıştıramadım.genel merkezin tek aday gösteripte secime girmek marifet degil. karsısında rakip olsaydı kazanıpta deseydi eyvallah.vatandaşı kandırmayı ve genel başkanın arkasına saklanmayı bırakın artık.
05.02.2012 18:17
yalnızkurt )))
HİÇ KİMSE ŞUNU UNUTMASIN;HER ORTAMDA ÇERKEZKÖY İLÇE TEŞKİLATI ÇOK BAŞARILI DİYE BİR LAF EDİLİYOR..BİR BAŞARI VARSA,AK PARTİ ÇERKEZKÖY DE BAŞARILI İSE BUNUN TEK BİR MİMARI VAR...ÇERKEZKÖY DE YAŞAYAN HALK..ÇERKEZKÖY DEMOGRAFİK YAPISI İTİBARİ İLE KÜÇÜK BİR TÜRKİYE MOZAĞİ..TEŞKİLATIN BAŞARISI YÜZDE BİR...HALKIN BAŞARISI YÜZDE 99..SİZ SAKIN BAŞARIYI KENDİNİZE VEYA SAİT YAZI YA MAL ETMEYİN..RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ÇERKEZKÖY HALKIDIR BURADA BAŞARIYI GETİREN..SİZ DE SADECE BUNUN ARKASINDAN NEMALANMAYA ÇALIŞANLARSINIZ..ÇOK BAŞARILI BİR TEŞKİLAT İSENİZ,KAPAKLI NEDEN BAŞKA BİR PARTİDE???
05.02.2012 16:37
abdullah KANZER
dediğim gibi bence ha sen ha zayıt yada ali ertem siz tam bir kanzersiniz çünkü bu millet sizi istemediği halde bin bir dalevereyle o teşkilattan çıkmıyorsunuz. aleattin bey sanki daha öncede siz yokmuşsunuz gibi konuşuyorsunuz dönünde bir arkanıza bakın başarınızı görün çerkezköye vede çevre belediyelere ne kadar zarar vermişsiniz. şimdi utanmadan halen orda duruyorsunuz yazıklar olsun size sizi burda tutanlara. bu arada şaban ağbi yorumlarımız. yayınlanmıyor nedense.
05.02.2012 15:30
Şenol DANACI TEBRİKLER....
Kurulduğundan beri icraatları ve ülkeye hizmet gayretlerini takdirle ifade etmek istediğim AKP ilçe teşkilatlarında görev alan arkadaşların yaptıkları ile öğünme lüksü olamaz. Asıl olan yapamadıklarına üzülmesidir.Dolayısıyla,Bu partinin her neferinin bu millete daha çoook yenilikler göstermesini bekliyoruz. BU İMAN VE NİYETLE, VATAN VE VATANDAŞINA HİZMET EDEN TÜM KARDEŞLERİMİ TAKDİR EDİYORUM.
04.02.2012 15:14
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Karşıdan karşıya geçen öğrencilere çarptı
Şahin: UKOME’nin her kararında neden sessiz kaldığını anlatsın
Koçak: Emekçilerimiz sizden sadaka değil, alın terinin karşılığını istiyor
‘Kapaklı Sesini Arıyor’ yarışmasına kayıtlar başladı
1.Amatör Ligde şampiyonlar bu hafta belirlenecek
‘Ömrümün Sonuna Kadar’ Çerkezköylülerle buluşacak
Çerkezköy’de kar yağışı başladı
Ergene Atatürk Evi’ne ziyaretler devam ediyor
İki haftalık yarıyıl tatili başladı
Kapaklı Belediyesi 2021 faaliyet toplantısı gerçekleştirdi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya