Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
28 Ocak 2022 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
İmam Hatip Lisesi’nin yapım sözleşmesi imzalandı
İmam Hatip Lisesi’nin yapım sözleşmesi imzalandı
Arsası Çerkezköy Belediyesince bağışlanan ve geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Valiliği ile protokolü yapılan Çerkezköy İmam Hatip Lisesi için önceki gün de yüklenici firma AK Kardeşler İnşaat ile sözleşme imzalandı. 12 bin 460 m2 alan üzerinde kurulacak ve yaklaşık 6 milyon 500 bin TL'ye mal olacak 40 derslikli okulda 1200 öğrenci eğitim görebilecek.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.06.2012 09:14
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Çerkezköy Haber - Arsası Çerkezköy Belediyesi tarafından bağışlanan ve geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Valiliği ile protokolü yapılan Çerkezköy İmam Hatip Lisesi için önceki gün yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.
1200 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK
Çerkezköy Ambardere Mevkii, 1215 Ada, 2 Numaralı parseldeki 12 bin 460 m2 alan üzerinde yapılacak ve 40 derslikli olacak okulda 1200 öğrenci eğitim görecek. Çerkezköy İmam Hatip Lisesi ihale sözleşmesi imza törenine Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Demir, Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, Çerkezköy Müftüsü Mahmut Emin, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri Avukat Ziya Osmanoğlu ve Süleyman AK, Çerkezköy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İsmail Karagöz ile Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇESİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Sorumlusu Tuncay Yeğin, AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi İrfan Ak katıldı.
Protokol töreninde konuşan Çerkezköy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İsmail Karagöz, derneğin kuruluşundan bu yana çok önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade etti. “Bölgenin en önemli ihtiyacı olan, geleceğimizi de yakından ilgilendiren böyle bir okulu inşa etmenin mutluluğunu yaşıyorum” diyen Karagöz, tüm Çerkezköy ve beldelerinden, sanayicilerden, işadamlarından okul için maddi ve manevi destek beklediklerini kaydetti.
200 YATAKLI YURT DA YAPILACAK
Yaklaşık 6 milyon 500 bin TL'ye mal olması planlanan İmam Hatip Lisesi hakkında bilgilendirmede bulunan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Demir de, “yapılması gereken bütün çalışmaları tamamladık. Fatih Mahallesi’nde 1215 ada 2 numaralı parselde yapılacak olan 40 derslikli İmam Hatip Lisesi için 4 firmaya davet gönderdik. Bu firmalardan üçü ihalemize teklif gönderdi. Yapılan değerlendirme sonucu 3 milyon 300 bin TL’lik (KDV dâhil değil) teklif ile İmam Hatip yapım işini AK Kardeşler Yapı İnşat firmasına verdik. Önceliğimiz lisenin bir an önce yapılması. Daha sonra buraya 200 yataklı bir öğrenci yurdu da yaptırmayı planlıyoruz” dedi. İmam Hatip Lisesi yapımından Çerkezköy’de yaşayan herkesin sorumlu olduğunu da kaydeden Demir, “Bu okullar ülkenin geleceğidir. Okula hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.
5 GÜN İÇİNDE İŞE BAŞLANILACAK
Yapım çalışmalarına sözleşmenin imzalanmasının ardından 5 gün içinde başlanacağını ifade eden Demir, 18 ay içerisinde tüm çalışmaların tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti. Çalışmaların zamanında tamamlanmaması halinde yüklenici firmanın ihale bedelinin 10 binde 6’sı kadar günlük cezaya maruz kalacağını kaydeden İrfan Demir, çalışmalar esnasında derneğimizin oluşturduğu komisyon da denetimlerde bulunacaktır” güvencesini verdi. Yapılan başarılı çalışmaların yadsınamayacağını söyleyen İrfan Demir, “İhaleyi çok uygun fiyatla verdiğimizi düşünüyoruz. Bu konuda yüklenici firmamız AK Kardeşler İnşaat da fedakârlıkta bulunmuştur. Bizler bir aksilik olmazsa İmam Hatip Lisesi’nin hesaplanan tarihten daha erken sürede yapılacağına inanıyoruz” dedi.  
İŞİN BİR DE MANEVİ BOYUTU VAR
Çerkezköy İmam Hatip Lisesi’nin ilçe için büyük bir proje olduğunu ifade eden AK Kardeşler İnşaat ortaklarından Süleyman Ak, “İmam Hatip Lisesi fikri ortaya çıktığında kendi adıma çok heyecanlandım. Bugüne dek yapılan tüm projelere ticari gözle bakıyordum. Fakat bu projenin manevi boyutu çok önemlidir. İnşallah Allah bizi utandırmaz ve ilçemize bu İmam Hatip Lisesi’ni kazandırırız” dedi. Lise yeri için Çerkezköy Belediyesi’nin desteklerinin büyük önem taşıdığını söyleyen AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sait Yazı, proje için maddi manevi destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Projenin 18 aydan daha kısa sürede tamamlanacağına inandığını söyleyen Yazı, “Bizler bu işe sadece birer vesileyiz” dedi.
TELEFONLA BAĞLANDI
Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal da protokol törenine telefonla bağlanarak yapılacak olan İmam Hatip Lisesi’nin Çerkezköy ve tüm ülkeye hayırlı olmasını temenni etti. Programı dolayısı ile protokole katılamadığını söyleyen Zenginal, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.
MADDİ SIKINTI YAŞANMAZ
Belediye meclisinin aldığı karar doğrultusunda Çerkezköy İmam Hatip Lisesi’nin yapılacağı alanın belirlendiği ve derneğe bağışlandığını anımsatan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de “meclis üyelerinin her birine yürekten teşekkür ediyorum. Çerkezköy gibi Türkiye’nin her yerinden gelen insanları içinde barındıran bir merkezde İmam Hatip Lisesinin olmaması büyük bir eksiklikti” dedi. Okulun yapımında maddi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmediğini söyleyen Ertem, “Okulumuz inşallah 2013–2014 eğitim öğretim dönemine yetişir” temennisinde bulundu.
33 YIL DEVRİ ZAMAN DEMEKTİR
Kendisinin de İmam Hatip Mezunu olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Ertem, “33 sene önce İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum. 33 yıl demek, devri zaman demektir. 33 sene önce İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Ali Ertem, bugün Belediye Başkanlığı yaptığı Çerkezköy’de İmam Hatip Lisesi yapılması için öncülük edenlerden biri oldu” dedi ve İmam Hatip Lisesi’nin tüm Çerkezköylülere hayırlı olmasını temenni etti.
İFTİHAR ETTİM
İmam Hatip Lisesi çalışmaları dolayısı ile iftihar ettiğini söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, çalışmanın, Çerkezköy’de çok geç kalınmış bir çalışma olduğunu kaydetti. Bir Çerkezköylü ve bir imam hatip mezunu olarak konuşan Efrahim Yeşil, “Beylikdüzü’nde de yetkilerim çerçevesinde yardım için çalışmalar yürütüyorum. Bazı hayırsever vatandaşlardan söz aldım. Kaldı ki, Çerkezköy’ün potansiyeli bunlara gerek bırakmayacaktır” dedi.
100 AİLE ÇOCUĞUNU İLÇE DIŞINA GÖNDERİYOR
Törende konuşan Çerkezköy Müftüsü Mahmut Emin de İmam Hatip Lisesi’nin Çerkezköy için geç kalınmış bir proje olduğunu kaydetti. Her eğitim döneminde 100’e yakın ailenin çocuklarını imam hatip lisesinde okutabilmek için ilçe dışına göndermek zorunda kaldığını kaydeden Müftü Emin, “Bu lise ile söz konusu durumun da önüne geçilecektir. Diyanet olarak bu işin içindeyiz” dedi. AK Partili Meclis üyesi Ziya Osmanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, ÇESİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Sorumlusu Tuncay Yeğin, AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi İrfan Ak da yapılacak olan İmam Hatip Lisesi’nin başta Çerkezköy olmak üzere tüm ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.
? Haber / Ahmet KARDEŞ 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
peh Yurttaş'a cevap
Hangisi bu çocuğunu bu okula gönderecek diye soran kişiyedir cevabım, huzurevi açmış olasalardı yaşlısını buraya koymak gibi bir mecburiyetimi olacaktı veya çocuk esirgeme kurumu açsaydı çocuğuma bakmıyorum veya bakamıyorum diyerek buraya getirmesinimi beklerdin...
04.06.2012 09:59
Şemsettin ÖZTÜRK HALKIN SESİ GAZETE
Bu yazı ile ilgili yorumumu neden yayınlamadınız, merak ediyorum. Nasıl halkın sesi olacaksınız.
02.06.2012 21:15
yurttaş
hayırlı olsun ..şimdi hep beraber izleyelim bakalım bu resimdeki beylerden hangisi cocuğunu bu okula gönderecek?....
02.06.2012 18:04
Şemsettin ÖZTÜRK KARAAĞACI DUYAN YOKMU
Gelişmekte olan İlçemiz Çerkezköy'e İhtiyaç duyulan bir imam hatip lisesinin yapılması çok önemli. Öncü olanlara, emeği geçenlere, maddi destekte bulunanlara, orada okuyacak topluma faydalı olabilecek gençler ve velileri adına teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Eğitim öğretim açısından insanlık adına memnuniyet ve huzur verici bir gelişme. Başka bir konuya daha değinmek istiyorum. Ben Karaağaç halkındanım, hani yanıbaşınızda unutulmuş adam sende denilmiş, hizmetten mahrum bırakılmış bir belde varya işte oradanım. Karaağaç yakın üç köyü ile birlikte 20 bin nüfusa hitap ediyor, fakat bir lisesi daha yokki, bu gençler sağa sola savrulmasında, eğitimsiz kalmasında, kendi beldesinde okuyabilsin, bu konu beni ve benim gibi düşünenleri oldukça rahatsız ediyor. Sözümü bir ayetle bitirmek istiyorum. "MUHAKKAK ALLAHÜ TEALA ADELETLE HÜKMEDENLERİ SEVER" (Hucurat suresi ayet 9) Bu ayetin neresindeyiz. Buradaki insanlarda bizim insanlarımızdır. Herkese saygı ve sevgilerimle
02.06.2012 12:16
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kazada iki sürücü de ehliyetsiz çıktı
Yazı’nın koronavirüs testi pozitif çıktı
Minibüs ile çarpışan araç yan yattı
Balıkçı tezgahlarında hamsi ve istavrit bolluğu yaşanıyor
AK Parti’den darp edilen memura geçmiş olsun ziyareti
7 ilde FETÖ operasyonu: 18 gözaltı
Rüzgar Beyza 9.Turkish Open’da şampiyonluk hedefliyor
Kocaçınar: Başvuru için son gün 15 Şubat
Başkan Yardımcısı Bayram’dan dolandırıcı uyarısı
DEVA Partisi’ne ‘Hayırlı Olsun’ ziyareti
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya