Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
28 Temmuz 2021 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
 “Özür dilemezse doğduğuna pişman edeceğim”
“Özür dilemezse doğduğuna pişman edeceğim”
MHP İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İlçe Başkanı Mustafa Ordu, bir süre önce MHP eski genel başkanı merhum Alparslan Türkeş hakkında açıklama yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’a sert cevap verdi. Türkeş’in sesinin kayıtlı olduğu bir CD’yi Demirbağ’a göndereceğini söyleyen Ordu “Eğer bunu dinledikten sonra özür dilemezse, açıklamalarımla anasından doğduğuna pişman edeceğim” dedi. Ali Ertem’in de devlet malı yediğini iddia eden Ordu “Peygamber Efendimiz devlet malı yiyenin cenaze namazı kılınmaz demiş. Ben de Ali Ertem ölürse namazını kılmam” dedi. İftar yemeğine MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, MHP eski milletvekili adayı ve eski futbolcu Saffet Sancaklı ile çok sayıda partili katıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 31.07.2012 09:47
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Haber - MHP’liler önceki, akşam düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemeğin ardından konuşan Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, tüm Müslümanların sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir Ramazan geçirmelerini temenni etti.

 KİRLİLİKLERİN HEPSİ ÇERKEZKÖY’DE
 MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu da Türkiye’nin Türklüğün, Müslümanların ve bayramların tartışıldığı bir ülke haline geldiğini belirterek “Bir milletin asıl gücü iman ve şuurdur” dedi. Yerel yönetimlerle ilgili de konuşan Ordu, “Rant kirliliği, imar kirliliği, su kirliliği, hava kirliliği Çerkezköy’de. MHP ilçe teşkilatı böyle bir ortamda muhalefet yapıyor. Belediye başkanı beni muhatap almadığını söylüyor. Madem muattap almıyorsun neden mahkemeye veriyorsun. Neden mecliste Mustafa Ordu’nun ailesini konuşuyorsun” dedi.
 BİR ELMANIN İKİ YARISI
 CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret ettiğini anımsatan Ordu “Kendi ilçe başkanı yetmiyormuş gibi ondan yardım istemiş. Bunlar bir elmanın iki yarısı. CHP İlçe Başkanı gitti “Mustafa Ordu ağır muhalefet yapıyor’ dedi. Benim vatandaşlarımın 4’ünden 2’si kanser. Bunu bakanlık ve kurumlar açıklamıyor. Çocuklarınızın geleceğini hiçe sayan AK Parti’nin yerel yönetimine ne demeli?” diye konuştu.
 CENAZE NAMAZINI KILMAM
 MHP olarak çalışmaya devam ettiklerini ve Ergene’nin temizlenmesi için bir rapor oluşturduklarını belirten Ordu “Onlar gelsinler bu raporu görsünler. Onlar Ergene’yi temizlemeye Uzunköprü’den başlıyorlar ama Ergene’nin başı Çerkezköy ve Saray’dır” dedi. 
 
Ali Ertem’i eleştiren Mustafa Ordu “Allah gecinden versin ama ölürse namazını kılmam. Çünkü peygamberimiz ‘devlet malı yiyenin namazı kılınmaz’ demiş. Namazını kılacak olan varsa hayırlı olsun” dedi.
 ÖZÜR DİLEMEZSE PİŞMAN EDECEĞİM
 AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın bir süre önce “Türkeş yaşasa AK Partili olurdu” şeklindeki açıklamalarını da sert bir dille eleştiren Ordu, elindeki CD’yi göstererek “Burada Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sesi var. Bunu kendisine göndereceğim ve bunu dinledikten sonra çıkıp özür dilemese anasından doğduğuna pişman edeceğim” dedi. Seçimlere kısa bir süre kaldığını belirten Ordu partililere seslenerek “Seçimlere kadar bir tane daha üye arkadaşınızı getirerek üye yaptırın. Ben belediyeyi alacağım söz veriyorum. Sizden tek istediğim bir arkadaşınızı getirmeniz” diye konuştu.
 BU HÜKÜMETTEN KURTULUN
 MHP Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan da hayırlarla, güzelliklerle müjdelenen Ramazan’ın kana bulanmadan birlik ve beraberlik içinde icra edilmesini temenni ederek “Ülke yörüngesinden çıkmış uydu gibi boşlukta kayboluyor. Askerlerimizin başına çuval geçiriliyor bir şey yapmıyoruz, Suriye’de uçağımız düşürülüyor bir şey yapmıyoruz” dedi. Kaplan “Komşularınızı ikna ederek bu hükümetten kurtulun Başbakan şehide kelle, apoya sayın derken, bizim genel başkanımız Devlet Bahçeli ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez diyor” sözleri ile konuşmasını tamamladı.
 ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ
 Eski futbolcu Saffet Sancaklı da Trakyalıların vatansever olduğunu belirterek “Trakya, vatanını kaybetmiş insanların çoğunlukta yaşadığı bir yer. Ülkemizi düşünmek zorundayız. Ülkemiz güçlü olmazsa şahsi güçlerimizin anlamı yok. Oy verirken, çalışırken, her hareketimizde bu hareketin ülkemize faydası var mı yok mu diye bakmamız lazım. Cennet bir ülkede yaşıyoruz ama maalesef biz biraz duyarsızız. Elimizi taşın altına koymamız gerekiyor” dedi.
 MHP, BU ÜLKENİN TEMEL TAŞI
 MHP’nin bu ülkenin temel taşı olduğunu ifade eden Sancaklı “MHP olmazsa ülkenin gideceği yer çok farklıdır. MHP’ye sahip çıkmalıyız. Partilerin düşüncelerine, ne yaptıklarına da iyi bakmalıyız. MHP ‘vatan, bayrak, ezan’ diyor. Ülkenin yüzde 95’i bunu diyor. MHP’ye sahip çıkarsak ülkemiz daha iyi bir noktaya gelebilir. Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlar. Türkiye’yi serbest bıraksalar 10 yılda Avrupa Birliği diye bir şey kalmaz ve Türk Birliği kurulur” diye konuştu.
 
 BAŞKANLIK SİSTEMİNİN BAŞLANGICI OLUR
 MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen de, AK Parti hükümetinin bu ülkeyi bölmeye götüreceğini savunarak “Erdoğan, okyanus ötesinden aldığı talimatla, Büyük Ortadoğu Projesine yönelik kanun tekliflerini meclise getirerek yasalaştırmaya çalışıyor. 5 milletvekili yeni bir yasa tasarısı sundu. Bu kanunlaşırsa başkanlık ya da yarı başkanlık sisteminiN başlangıcı olur. Erdoğan başkanlık koltuğuna oturarak 10 yıl daha bu halka zulmedecek yasaları çıkarmaya çalışıyor. Onları devirmenin yolu bir yıl sonra yapılacak mahalli idareler seçimlerinden geçiyor” dedi.
 SEÇİM MEYDANLARINDA MİLLETİ ALDATACAKLAR
 Partiyi tek başına iktidardan uzaklaştırmak için gece gündüz çalışmalıyız. SSK’lıların geriye dönük borçlanabilmesi için kanun teklifi verdiğini fakat bunun hala bütçe komisyonunda durduğunu belirten Belen “Çerkezköy de işçilerin ağır olarak yaşadığı bir bölge. Bunun için kanun teklifi verdim. Asıl emekçiye bu hak tanınmadı. Ama teklif 6 aydır bütçe plan komisyonunda duruyor. Bu konunun takipçisi olacağım” diye konuştu. Çorlu Deresi ve Ergene için verdiği araştırma önergesinin de hala beklemede olduğunu ifade eden Belen 4+4+4 sistemi ile ilgili de şunları söyledi: “Seçim meydanlarında milletimizi aldatmak için ‘Kuran-ı Kerim’i ortaokulda, liselerde seçmeli ders yaptık’ diyecekler, yalandır. Yasa teklifi meclise geldiğinde böyle bir madde yoktu. Biz MHP olarak Kuran-ı Kerim’in seçmeli ders olması için teklif verdik. AK Partili milletvekilleri hayır oyu verdi. Kuran’ın, Peygamberimizin hayatının okutulması ile ilgili teklife AK Partililer hayır oyu verdi. Sonra biz yaptık demek için kendileri önerge verdiler ve biz de MHP olarak evet dedik”
 Belen konuşmasını “Ne mutlu Türküm diyene” sözleri ile tamamladı.
 YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKILDI
Mustafa Sözen, Rıdvan Aka, Ertan Güler, Harun Yelken, Onur Hasko, Soner Tabak, Reyhan Güler, Sıttık Maden, Necla Maden, Sedat Maden, Serap Algül, Raziye Arslantaş, Teşrife Arslantaş ve Faik Arslantaş’a parti rozetleri takılırken, en yaşlı üye olan 97 yaşındaki Teşrife Arslantaş’a ise parti rozetini eski futbolcu Sadet Sancaklı taktı.
 
 

Haber / Gülveren VATANSEVER

 
 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Başbuğun askeri bitmişler..
cümleden slm...yorumlara bakıyorumda bi çekişme içerisinde olmuşlar,,ne gerek var çekişmeye seçim zamanı verin derslerini geldikleri yere gitsinler BU BİTİKLER..- ORDU VE TAYFASI VEDE HAVVARI..BUNlar mhp isminin , m si dahi olamazlar,,bir dönem 100 kişilik salonlarda çoşku içerisinde iftar proğramı düzenlenirdi , ya şimdi aynı kongerede yaptıkları gibi alan küçük sayısal güç azalmış , yinede çıkmışlar siyaset yapıyorlar,,insanda azbi haya utanma olur yaw..idolojik siyasi güdümü olan kos koca mhp teşkilatını ne durumlara getirdiniz bu bölgede böyle..başbuğumuz dirilip kalksa önce sizleri ordan kovalardı,,sonrada o akp li kişiyede gereken cevabı verirdi..
03.08.2012 11:52
Server -34 Tebrik Ediyorum
Siyasi duruşu ve ilkeli yaklaşımlarından dolayı sayın Mustafa Ordu gerçekten saygı duyulacak bir ( Lider )Ülkemizde sorun siyasette yüreklice kendisini anlatan kişiler kaşı kırlan, dövülen ,ezilen yanlız ,bırakılan liderler siyasette bir yere gelemiyor önü kesiliyor. Her gelen hükümete göre siyaset yapan siyaseti sahada maç gibi görenlere( örnek kişi )sayın Mustafa Ordudur .Ağacı belli mayası belli ordunun ağacından düşenin yaprak olacağını biliyoruz ! Teslimiyetçiler ve dış maşalar zaten duruşunuz olsaydı düşünceniz ideolojiniz davanız ozaman MHP karşısında diz çöker ve Ülkücüler hakkında konuşma cesareti bulamazdınız .Ee bir söz var keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Sayın MUSTAFA ORDU Yönetici statükoyu kabül eder,lider meydan okur..Adam gibibi adamların dünyasından gelen lider Mustafa Ordu Düzen adamı değil Gerçek Vatansever Lütfen eleştirilerinizin aslı belgesi olsun .
31.07.2012 22:43
Musa kabul etmesi zor ama
Değerli yorumcular Mustafa Ordu'nun konuşma metnini ya tam okumadılar yada okuduklarından bir şey anlamadılar veya anladılar da işlerine gelmiyor gerçekleri görmek. Mustafa Ordu Çerkezköy'de imar,rant,hava ve su kirliliği var diyor neresi yanlış? CHP ve AKP, MHP'ye ve Mustafa Ordu'ya tavır aldı diyor başkan. CHP İlçe başkanı Mustafa Ordu hakkında Ali Ertem'in ''gözlerinin içine bakarak'' Mustafa Ordu'yu kötülemedi mi? Bakın gazetelere bulursunuz bu haberi. AKP İlçe başkanı merhum başbuğ hakkında akla gelmeyecek,tamamen hayal ürünü kehanetlerde bulunmadı mı? Rahmetli Başbuğu AKP li yapmaya kalktı bunun yalan olduğunu söylüyor Mustafa başkan ve buna ait kanıt niteliğindeki CD yi gönderiyor bunun neresi yanlış? Yani arkadaşlar neresinden bakarsanız bakın siz önyargılısınız. Ali Ertem'in cenaze namazını kılmam diyor Mustafa Ordu ve nedenini de Hz. Muhammed S.A.V 'e bağlıyor bunu da araştırın.Tüm bunların ne kadar doğru olduğunu görmek istemiyorsunuz anlaşılan. Ali Ertem'in başkanlık öncesi ve başkanlık sonrası yaşantısına,durumuna bakın ve Mustafa Ordu'nun neden cenaze namazını kılmam dediğini anlarsınız. Ama görecek gözünüz,duyacak kulağınız varsa.
31.07.2012 22:17
vatandaş riyakarlar
Çerkezköylü adıyla yazan kardeşimi tebrik ediyorum.Doğru demiş.Eevet sadece cenaze namazların ön sırada ve abdestsiz.Farz olan namazı kılmıyolarda vacip için ön sirada yer almak için birbirini eziyolar.Bunlar bayağı var böyle.
31.07.2012 17:47
ahmet ortaca yıkılacaklar
mustafa başkan salla yıkılacaklar.mhp geliyor mhp.arkandayız başkanım Allaha emanet ol.
31.07.2012 15:43
türkiyeli
ya bu çerkezköyün çektigi ney sizleden Al birini vur ötekini hepiniz aynı memleketlisiniz çerkezköyü paylasamıyorsunuz .Ramazan ayındayız hos görü ayı kardeslik dostluk ayı siz cıkmıssınız nelerle mücedele ediyorsunuz aslında burada böyle atıp tutuyorsunuz menfatiniz oldumu kardeş olursunuz siz.Bırakında artık adam gibi yönetiçiler gelsin cerkezköye bizim orlarda bir söz var ama söylemeyecegim.
31.07.2012 14:46
yavuz her yer trabzon
mustafa ordu ali abiyi kıskanıyor.karadenizlilerin ali abiyi desteklemesini hazmedemiyor.boşuna uğraşmasın biz ali abiyi bırakmayız.kendisinden memnunuz.mhp gelse ne olacak,ali abinin bize yaptıklarını yapacakmı.yapamaz.karadenizlilerin yüzüne bile bakmaz.
31.07.2012 14:12
61 ORDU YA
ALLAH GEÇİNDEN VERSİN SENİN CENAZE NAMAZINI KİM KILACAK ACABA?
31.07.2012 14:07
çerkezköylü
sayın başkan sizi zaten cenaze namazlarından başka namazlarda görmüyoruz .Sorun degil belediye başkanı öldügünde kılsanda kılmasanda farketmez zaten.Önemli olan sizn arkanızda namaz kılacak cemaat.Siz onu düsünün.
31.07.2012 13:33
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Aylar sonra müjde bu fotoğrafla geldi
Başarılı memur ödüllendirildi
Günay’dan Kozuva’ya ziyaret
Yaz Spor Okulları 10 branşta sürüyor
Yazar Şefika Koca, yeni kitabını tanıttı
Tekirdağ’da vaka sayılarında korkutan artış
Vali Yıldırım: Yüzde 18’ini sadece Tekirdağ karşılıyor
Mehmet Emin Pırtıcı da milli takıma seçildi
Cengiz Günay’dan aşı çağrısı
Tekirdağ İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya