Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Projeyi getirmezse suç duyurusunda bulunacağım”
“Projeyi getirmezse suç duyurusunda bulunacağım”
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, önceki gün saat 14.00’da parti teşkilatında yaptığı basın açıklamasında CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’e yüklendi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 16.09.2012 18:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 CESARETİ YOKSA BİZ GEREKENİ YAPARIZ

CHP’nin Atatürk Caddesi ve Atatürk Viyadüğünü 2009 yerel seçimleri sürecinde sürekli falım sakızı gibi ağzına alıp çiğnediğini, viyadüğün ayağının çalındığını ve şartnameye uygun yapılmadığını iddia ettiğini söyleyen ordu “MHP’nin o dönem milletvekili olan Kemalettin Nalcı’nın bu köprünün müteahhitliğini yaptığını sürekli gündemde tuttular. Biz de böyle bir şey varsa, elinizdeki evrakları getirin, hukuka gidecek cesaretiniz yoksa biz gerekeni yaparız” dedik. Kendileri tekrar tekrar konuyu gündeme getirdiler” dedi.

 

25 EYLÜL’E KADAR SÜRE

CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in 25 Eylül’e kadar kendi bilgilerini, projelerini, şartnameyi almasını isteyen Ordu “Kendilerinde yoksa belediyede temsilcileri var. Onlar vasıtasıyla projeye ve şartnameye ulaşsınlar. Ya tarafsız bir komisyona ya da Çerkezköy’deki inşaat mühendislerine projeyi inceletsinler. Eğer projeye uygun yapılmadığını tespit ederlerse suç duyurusunda bulunsunlar. Ama projeye uygun yapılmadığı iddialarını doğrulayamazlarsa ve projeyi 25 Eylül’e kadar bana getiremezse ben onun hakkında iftiradan suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

 

ÖNCE KENDİ MECLİS ÜYELERİNE BAKSIN

Metin Dönmez ve meclis üyelerinin “Biz zaten hayır oyu vermiştik. Bizim hakkımızda neden suç duyurusunda bulundu” şeklindeki söylemlerine de cevap veren Ordu “Ben söylediğim 29 harfin de, her cümlenin noktasının ve virgülünün de arkasındayım. CHP’li Meclis Üyesi Aktaş Güler meclis üyesi olduktan sonra dükkanını 2 metre genişletti ve kaldırımı işgal etti. Diğer bir meclis üyesi Edip Bülent Uğraş da Atatürk Caddesi’nde daha fazla tüp satmak için arka sokağı imara açtırmadı. Arka bahçesini yola kadar uzattı. Metin Dönmez önce bunları düzeltsin, sonra rozetini takıp ilçe başkanı olarak Atatürk Caddesi’nde dolaşsın. Çiğnediği sakızın falında ne yazıyor diye bakıp bana cevap vereceğine önce bunları düzeltsin. Onun meclis üyeleri 2 tane tüp satayım diye, çiftliğimi koruyayım diye AK Parti iktidarına sessiz kalıyor. Önce bunları düzeltsin sonra şu vekil köprünün ayağını çaldı desin” diye konuştu. 

 

PROJEYE UYGUN YAPILDI

Metin Dönmez’in belgeleri 25 Eylül’e kadar getirmemesi halinde kendi elindeki projeler doğrultusunda açıklama yapacağını ve Dönmez hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Ordu “Bizdeki projeye göre viyadük projesine uygun yapılmıştır” dedi.

 

Haber / Gülveren VATANSEVER

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
HAKTAN BİRİ AÇIKLA BAKALIM ORDU
“MHP rozeti takan AKP’li” olarak tanınan MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı’nın 8 milyon TL’lik yol yapım ihalesi alan bir şirketin müdürü olduğu açığa çıktı. soL (Tekirdağ) Çerkezköy-Saray arasında yapılacak 17 kilometrelik duble yol ihalesini 8 milyon TL’lik teklif ile bir süre önce Erna İnşaat isimli şirket kazandı. Şirket yol çalışmasına başlama hazırlığı yaparken sürpriz bir gelişme yaşandı ve şirket müdürlüğünün halen MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı tarafından yürütüldüğü ortaya çıktı. İhaleye Ankara’dan itiraz eden Bora Kul isimli bir yurttaş “3069 sayılı yasa gereği, TBMM üyelerinin devlete ve diğer kamu tüzel kişiliklerine ait taahhüt işini doğrudan veya dolaylı olarak kabul edemeyecekleri hükmünü’ anımsatarak, Milletvekili Nalcı’nın halen Erna ile organik bağı olduğunu ileri sürdü. İtiraz dilekçesini alan Tekirdağ-Saray Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, Erna İnşaat’ın ihaleye girerken verdiği iş deneyim belgelerini yeniden incelemeye aldı. Bu belgeler içinde Kemalettin Nalcı’yı Şantiye Şefi olarak gösteren iş bitirme belgesi bulan Birlik Yönetimi, imza sirkülerinde ise Kemalettin Nalcı’nın Şirket Müdürü olarak yer aldığını tespit etti. Bunun üzerine çalışmaların başlamasına izin vermeyen Birlik Yönetimi, son karar için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu. İhalenin Nalcı’dan alınıp alınmayacağına Bakanlık’tan gelecek yanıt yön verecek
17.09.2012 23:10
VATANDAŞ KEMALETTİN NALCI MECLİS ÇALIŞMALARI
KEMALLETİN NALCININ VERİĞİ SORU ÖNERGELERİNİN HEPSİ İHALELERLE İLGİLİYDİ SEN NEYİ SAVUNUYON 4 YIL TAKİP ETTİK SN:ORDU
17.09.2012 23:03
çerkezköylü ordu sen dönmezin kesip attığı tırnağı olamasın
CHP için “böyle muhalefet olmaz” diyenler MHP’ye hiç bakıyorlar mı? MHP’nin muhalefet ettiğini gören var mı? Belki sesi çok çıkmadığı için gazetelerde, televizyonlarda MHP ile ilgili fazla bir şey konuşulmuyor. Oysa MHP, özellikle 2007 seçimlerinden bu yana ısrarla ve sürekli olarak iktidarın yanında yer alıyor. Tabii bundan MHP’nin iktidara payanda olduğu izlenimi çıkmasın, MHP lideri ve bazı MHP milletvekilleri zaman zaman iktidarı eleştiriyor, ancak kritik anlarda MHP ya ortada hiç yok ya da iktidarın ekmeğine yağ süren bir eylemde bulunuyor. Hatırlayın, 2007 yılında seçimlerden sonra eğer MHP “Meclis’e girmeseydi” Abdullah Gül o kadar kolaylıkla Cumhurbaşkanı seçilemezdi. Yüzde 47 oy almış AKP’nin karşısında Cumhurbakanlığı seçiminde Meclis’i boykot etmek elbette demokrasiye aykırıydı ama MHP en azından AKP’nin adayını açıklamasını bekleyebilirdi. MHP 12 Eylül referandumunda da daha sessiz kalmayı tercih etti. Sistemli ve siyasi bir muhalefet yapacağına olayların altında ezildi ve referandumda “evet” oranı MHP oylarıyla yükseldi. Aynı MHP, terör olaylarının zirve yaptığı dönemde Meclis’in olağanüstü toplantıya çağırılmasını da reddetti. “Bu, teröre prim vermektir, reklamını yapmaktır” söyleminin baskısına karşı çıkamadı. MHP gelseydi iktidar yine gelmeyecekti, açık Meclis AKP boykotuna maruz bırakılacaktı ya da AKP zorunlu olarak Meclis’e gelecekti.Şimdi yerel seçimlerin erkene çekilmesi gündemde. İktidar önce bir zemin yoklaması yaptı. MHP koşulsuz bu çağrıya destek vereceğini ve anayasa değişikliği için olumlu oy kullanacağını açıkladı. Peki neden?
17.09.2012 22:33
harun yazıcı muhalefet
muhalefet arayan arkadaşlar 4 yıldır süren akp+chp koalisyonuna baksın.m.ordu maskelerini düşürdüğü için kızıyorlar.
17.09.2012 21:38
MUSA SERT REALİST
REALİST MİŞ HADİ ORDAN KEMİK YALAYICI YALAKA
17.09.2012 16:08
realist boş
mustafa ordu boş konuşuyor mhp çerkezköyde bitmıştır akp partiyi bırakıp cumhuriyet halk partisinemi taktın
17.09.2012 14:52
kemal uslu ayıptır,günahtır
partisine iftira atılan ilçe başkanı başka ne yapar.ayıptır,günahtır kardeşim yorum yazarken biraz insaflı olun.mustafa ordu doğru yapmıştır, iftirasını ispatlamayan şerefsizdir.
17.09.2012 13:35
yorumcu Deynekçi
Bakıyorumda Mustafa Başkan ali ertemin deynekçiliğine başlamışsın her platformda maşallah iktidarı eleştireceğine onu savunup kendin gibi muhalefet olan partiti eleştiriyorsun
17.09.2012 11:31
SERHAT YAZIK
Çiğnediği sakızın falını okuyarak cevap veren CHP ilçe başkanı. Seviyesizlik tavan yaptı.
17.09.2012 08:31
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kazada ölümden döndü
5 katlı apartmanda korkutan yangın
Hırsızlık şüphelisi çocukların anne ve babaannesi tutuklandı
Kaçak kazı yaparken yakalandılar
2’nci Keşkek Şenliği sona erdi
Çınar: 4 günde 250 ton çöp topladık
Şarköy tatilcilerin akımına uğradı
ÇOSB Özel İstihdam Bürosu belgesini yeniledi
Akay: 11 bin metrekarelik yol ağını asfaltlayacağız
İrmet Hospital gazeteciler bayramını unutmadı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya