Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
İnsanımız fakirleştikçe AK Parti'nin oyu artıyor
İnsanımız fakirleştikçe AK Parti'nin oyu artıyor
22 Nisan’da Cumhuriyet Halk partisi İlçe Başkanlığına seçilen Metin Dönmez’e, yaklaşık bir hafta önce taşınmış oldukları yeni parti binasında ilçemiz, yurt ve dünya gündemine dair sorularımızı yönelttik.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 14.10.2012 09:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AK Parti Genel Kurulunda, Başbakan Erdoğan, hedeflerini 2023 olarak belirlediğini söyledi. Bu söyleme bakıldığında CHP’ye yaklaşık on yıl daha iktidar yolu kapatılmış oluyor. Bu hususla alakalı neler söylemek istersiniz?           

-Mutlaka bütün siyasi partilerin hedeflerinde iktidar olmak vardır. İktidar olup, ülkeye hizmet etmek vardır. AKP’nin, 3. dönem iktidar olarak hedefini 2023 olarak belirlemesi gayet doğaldır. Fakat bu söylem ve sloganlar,  AKP’nin 2023 yılına kadar iktidarda kalacağı manasına gelmez. Vatandaşımız gerçekleri elbette görecektir. Ülkemizin gidişatının iyi olmadığı, çocuklarımızın geleceğinin ipotek altında olduğu, apaçık ortadadır. Ülkemiz,  Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmadığı kadar borç altına girmiş, insanlarımız fakirleştirilerek, ödenemez hale getirilen borçları yüzünden ezdirilmektedir. Borçlandırılan vatandaşımız sadaka kültürüne alıştırılarak oy avcılığı yapılmaktadır. Bütün anketler, araştırmalar göstermektedir ki, eğitim düzeyi düştükçe AKP’nin oyu artmakta, insanımız fakirleştirildikçe AKP’nin oyu yine artmaktadır. Bu şunu göstermektedir ki, yapılan son 4+4+4 sistemi ile eğitimle oynanarak gelecek kuşakların da eğitimsiz ve fakir kalmaları sağlanarak, amaçlarına ulaşmaları hedefleniyor. Tabi AKP iktidarının son 11 yıldır neler yaptığını, neler yapamadığını ve olumsuzluklarını sıralamaya kalksak buna ne zamanımız ne de gazete sayfaları yeter.

-Siyasi partilerde öteden beri belirlenmiş bir anlayış hâkimdir. Önce ilçe başkanlığı daha sonra da belediye başkanlığı. Siz önümüzdeki yerel seçimlerde CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olmayı düşünüyor musunuz?

-2009 yerel seçimlerinde,  Belediye Başkan adayı olma onurunu yaşamıştım. Ben aday olmadan önceki son üç dönemde CHP, yerel seçimlerde yüzde 1 oy almışken, benim başkan adaylığım döneminde bu rakam yüzde 25’lere çıktı. Belediye başkanlığını kazanan mevcut iktidar partisi ile aramızda 3 puan kalmıştı. Çeşitli oyunlar düzenlenmesi sonucunda CHP’nin oyu parçalanarak başka adaylara yönlendirilmesi sonucunda seçimi kazanamadık. Kaybeden Çerkezköy oldu. Bir beş yılımızı daha heba ettiler.

22 Nisan 2012 tarihinde yapılan ilçe kongresinde delegelerimizin teveccühü ile ilçe başkanlığına seçildim. İlçe başkanı olmanın bana yüklediği sorumluluk bilinciyle hareket ederek, partimi Çerkezköy’de yükseltmek ve yerel iktidara taşımak için gayret sarf ediyorum. Geçtiğimiz yerel seçimlerde partimizden aday adayı olan dört arkadaşımız vardı. Yapılan kamuoyu yoklaması sonucunda Çerkezköy halkının teveccühünün bana olması hasebiyle,  bu onurlu göreve ben getirildim.

2013’te yapılacak olan yerel seçimlere bir yıl gibi bir zaman kaldı. Artık bıçak kemiğe dayandı. Çerkezköylü vatandaşlarımızın şu anki belediye yönetiminin yanlışlarının Çerkezköy’den her geçen gün bir şeyler daha eksilttiğini görmektedirler. Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’li belediye başkanı ve yönetiminin göreve getirileceği inancındayım. Bizim siyasi anlayışımız, ben değil, biz olmaktır. Bu bağlamda, partimizin kapıları bütün yurttaşlarımıza açıktır. Partimize her gün onlarca vatandaşımız gelip üye olmakta ve çalışmaktadırlar. Bu gün üye sayımız 3 bin 500’ün üzerindedir. Tekirdağ’ın merkez ve ilçeleri arasında Çerkezköy en fazla üyeye sahip teşkilatımızdır. Bu, yönetimimizin siyasi anlayışının bir sonucudur. Benim ilçe başkanı olmam demek belediye başkan adayı olacağım manasında değerlendirilmemelidir. Çerkezköy’de CHP’den belediye başkanı ya da meclis üyesi olmak isteyen vatandaşlarımızı CHP’ye davet ediyor, çalışmalarını bekliyorum. Günü geldiğinde ben de görevimden istifa ederek, partimden adayı olurum. Diğer arkadaşlarımla birlikte çalışırım. CHP’nin belediye başkan adayı onuru kime verilirse (bu ben de olabilirim, bir başkası da olabilir) canla, başla iktidar için çaba gösteririm. Sonuç itibarıyla Çerkezköy Belediye Başkanlığı aday adayı olacağım ama diğer aday adaylarını da bekliyorum. Partimiz kimi aday gösterirse diğer adaylarla hep birlikte arkasında oluruz.

-Seçmenin genellikle sosyal demokrat olduğu bilinen Çerkezköy’de yerel seçimleri AK Parti’nin kazanmış olmasını neye bağlıyorsunuz?

-Bir kere Çerkezköy seçmeninin çoğunluğunun sosyal demokrat olduğu söylenilemez. Öyle olsaydı son 4 dönem CHP iktidar olurdu. Çerkezköy’ün seçmen yapısı,  Türkiye genelinin mikro örneğidir. Çerkezköy Türkiye’nin her bölgesinden yaşam kalitesini artırmak ve geleceğini daha sağlıklı yaşamak amacıyla ilçemize gelerek Çerkezköy’ü kendisine yuva yapmış kardeşlerimizin yaşadığı bir ilçedir,  Türkiye genelinde AKP’nin oy oranı belli, sosyal demokratların bellidir. Bu bağlamda Çerkezköy’ün çoğunluğunun sosyal demokrat olduğu söylenemez. Ancak hepimizin bildiği gibi yerel seçimlerde, siyasi partilerden çok, aday olan kişilerin seçmen gözünde önemi daha çoktur. Bu nedenle AKP, ülke genelinde yüzde 50’lerde iken, Çerkezköy’de yerel seçimlerde yüzde 25 - yüzde 28’dir. Ancak CHP son üç dönemde yüzde 1 oy almışken, son yerel seçimlerde oyunu artırarak yüzde 25’lere çıkarmıştır. Bu yükseliş devam etmektedir. Yerel seçimlerde belediye yönetiminin CHP tarafından alınacağı gözükmektedir.

-İki dönemdir belediye başkanlığını diğer siyasi partilere kaptırmayan Ali Ertem’in yapmadığı yada yapamadığı işler nelerdir?   

Belediye Başkanı ve yönetiminin mevcut imar planları çerçevesinde yol çalışmaları, kaldırım, alt yapı çalışmaları yapması, halkın içtiği suyu evine kadar ulaştırması, parklar, yeşil alanlar, çevre düzenlemesi çalışmaları yapması, olmazsa olmaz görevlerindendir. Ve bu çalışmaları yaptım demek övünülecek durum değildir. Ki bu çalışmaları yaparken gerçek manada belediyenin bütçesini hesaplı kullanarak halkımızdan toplanan vergi ve diğer gelirlerle oluşturulan bütçeyi yönetemediği, yanlış uygulamalarla bütçenin çarçur edildiği ortadadır. Çerkezköy Belediyesi bu gün borç batağında ve icra takibindedir. Vergide borç şampiyonu olan ve vergi yüzsüzü olan bir belediyemiz vardır. Devletin bir çok kurumuna ve belediyemize iş yapan firmalara ve esnafa çok büyük meblağlarda borçlarının olduğu bilinmektedir. Bir belediye, bütçesi kadar borç içindeyken, Çerkezköy halkına ben yol yaptım, su getirdim, park yaptım diye övünemez. Herkes görüyor, kaldırım ve sokakların ne halde olduğunu. Yapılan cadde ve sokaklar, bir başka kurum tarafından yıkılarak çalışmalar yapılıyor. Vatandaşımız arabasıyla seyrederken, hangi sokağı kullansam daha rahat gidebilirim diye düşünmektedir. Şimdi sormak lazım; Belediye yönetimi ilçemize hizmet eden diğer kurumlarla konuşarak, anlaşarak o kurumların çalışmalarını hızlandırıp, çalışma bittikten sonra, altyapı sorunu çözüldükten sonra, üstyapı çalışmalarını (yol, kaldırım) yapsa da vatandaşımızın parası sokağa atılmasa olmaz mıydı?

İnsanımızın hakkını, vatandaşın parasını korumak belediyenin görevi değil midir? Diğer yandan Çerkezköy’de yaşayan yurttaşlarımızın çalışmak, üretmek kadar doğal hakkı olan eğlenmek, kültürel faaliyetlere katılmak, sosyal yaşantılarında mutlu olmak hakları değil mi? Bu amaçla kültür merkezleri, gençlik merkezleri, spor alanları, kültürel amaçlı parklar, insanımızın beraberce oturup kaynaşabileceği, hemşehrilik duygularını artırabileceği, Çerkezköylü olabilmenin gururunu yaşayabileceği ortamlar hazırlamak belediyenin görevi değil midir? İşte bunları yapabilen bir belediye başkanı, ben başarılıyım deme hakkına sahip olabilir.

-Sayın Dönmez, AK Parti sloganlarında söylediği gibi 2023 yılına kadar iktidarda kalması gerçekleşirse yurt ve dünya gündeminde ne gibi değişiklikler olur?

-AKP özelleştirme adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütün mirasını yok ederek, yabancıları ülke yönetimine ortak etmiştir. Birçok dinamiklerimiz yabancılar tarafından yönetilmektedir. Yine yabancıların sahibi olduğu bazı bankalar çiftçilerimizi borçlandırarak topraklarımızı ellerine geçirdiler. Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizi parçalayıp ele geçirme amacıyla ülkemizi işgal eden emperyalistler, Mustafa Kemal’in önderliğinde halkımızın büyük ve onurlu mücadelesi sonucunda kurtarılmış, ancak bu gün o emperyalist güçler hain emellerine silah çekmeden, para gücüyle sahip olmaya çalışmaktadırlar. Halkımız bunu görmektedir ve geleceğimizin tehlikeye girdiğini artık anlamaktadır. Ülkemizi bir yandan para ile parçalayan, dinamiklerimizin başına geçen emperyalistler, diğer yandan da bizi sonu olmayan bir macera içine çekerek komşularımızla savaşın içine çekmeye çalışmaktadırlar. Ülkemiz, on yıl öncesine kadar komşularıyla sıfır kavga içerisindeyken bu gün herkesle kavgalı ve savaşın eşiğine getirilmiştir.

İç politikada, ülke yönetiminde, başarısız olan hükümet, dış politikada da, uluslar arası arenada da ülkemizi parçalanmanın eşiğine getirmiştir. AKP hükümetinin değil 2023’e kadar, bir beş sene daha iktidarda kalması durumunda, kurtuluş savaşında atalarımızın yüz binlerce şehit vererek kurtardığı bu topraklar olan Misak-i Milli’nin de değişeceği korkusunu yaşıyoruz. Emperyalistler ve ABD ülkemiz üzerinde böl, parçala ve yönet politikalarını yürütmekte ve biz bunu üzülerek görmekteyiz. Vatandaşlarımızın aklıselim davranarak önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde AKP iktidarını yönetimden uzaklaştırması gerekmektedir. 

 

Haber / Asım YAVUZ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Çerkezköy için hüseyine cevap
HÜSEYİN ARKADAŞ :hayellerine hayran kaldım perde arkası dediğin ne film çevirmiyoruz.SEN galiba o dediğin cümleyi yaşıyorsun seni yönetenleri sen seçemezsen ancak böyle saçma kelimeler kurarsın.Örgüt derken çoğunluktan bahsediyorum siz erhalde kimseleri dinlemiyor yönlendiriliyorsunuz sanırım.ZOR dediğine gelince kendini yok eden bir başkandan bahsediyoruz sen eralde başkabir yerde oturuyorsun siyasetti takip edersen birazda olsa farkına varırsın.saygılar.
17.10.2012 15:53
yönetici gerçekler acıdır
chp ilçe başkanına mideden bağlı olanlar nasıl belli oluyor.bir deney yapın ineğe istediğiniz güzel kokulu çiçeği yedirin,dışkısı çiçek gibi kokmaz.siz çiçek gibi kokmasını istiyorsunuz ama nafile kusura bakmayın durumunuz işte tamda böyle..
16.10.2012 10:06
aks herkez için gecerli
anlam veremedım bu metin dönmeze ya metin baskan sen milletin her an yanında oldukca mılletın burnunu havalaramı kaldırıyosun bu muhalıfler yarayı cok derin almıs sen bunları tekrar partıye davet edıyosun bunlar ters ters kacıyolar ne tatlı koltukmus bıde ben gelıp otursam ıznınız olursa kardesım bırakın bu işleri adam gibi baskanınız var degerini bilin bilmeyen ise ceksın gıtsın nerde yallanacaksa zaten sızler degılmısınız bu partiyi camurdan camura sokanlar chp lıyız deyıp remzının kapısında yatanlar anlasılan metın baskan ayagınıza fena bastı gerceklerı soyledı sızlerde gurur meselesı yaptınız gururu olan partısının kım baskan adayı gösterırse onun pesınde gıtmektır remzının onun bunun pesinde degil gıdın oralarda cayınızı için partıde degıl partının yolunu bılmeyen chp lıyız dıyor yazık valla...
15.10.2012 23:26
barıs SİZLER NE BİÇİM CHP LİSİNİZ
ya chp lıyız diyenler piyasada gezenler üç dönemdir meclis uyesı cıkaramadınız metin dönmez gibi bir adam geldi partıyı toparladı hala bataklıktaydınız cirkeflik camur bol masallah ama akp ekmegının yagsı sızlersınız akıllı olun dalasmaya gerek yok metın dönmez aday gösterılmesın yıne yuzde bırlere dusecek meclıs uyelerıne adam gıbı işinizi yapın diyecek sonrada meclıs uyelerı ıle arası acık dıyeceksınız yeni parti binası kuruldu sıfırdan malzemeler alındı kac kurusunuz var içinde nasıl chp lı oluyorsunuzya eskıler yenıler dıye bırsey yok ÇEKEMEYENLER diye bir nitelik var gercek chpli partısıne baskanına destek cıkar belkıde 2009 da o beyenmedıgınız metın donmezın gursagınızdan mutlaka bırseyler gecmiştır ıkıncısı hangi makama erısemedınızde miyav miyav ötüyorsunuz trakyalı anadolulu hepımız kardesız yardım fonu demıs bır okur demekkı akp nın fonuna ıhtıyac duyuyorsunuz kömure ve makaarnaya kendınızı satıyorsunuz kalkıp chp lıyız dıyosunuz yazıklar olsun size bakın görün akp teles ıcınde metın cıkacak dıye ama sız bu partılı olamazsınız..
15.10.2012 23:18
Huseyin Kuyu kazma baslamis
Kendine orgut diyen arkadas eski ilce baskanini gorevden almis simdide metinin performansini begenmemis degistirecekmis. Perde arkasindaki Akil hocalariii goreve baslamis. İsiniz zor zoooor
15.10.2012 21:13
Çerkezköy için VERİLEN SÖZLER
CHP herzaman doğru işlerin yapıldığı ve emin adımların atıldığı bir partidir. Yukarıda'ki yorumları okudum.Metin bey için iyi yada kötü yorumlar yapılmış.Metin bey iyibir arkadaş dost canlısı fakat siyaseti bizim ondan beklediğimiz gibi yapamadı.Örgütünü iyi yönetemedi ilçe başkanlığı sürecini iyi taşıyamadı.Başta meclis üyeleri olmak üzere kendi ekiplerini lav etmek için elinden geleni yaptı oysaki bizler yani örgüt metin beyden beklenen performansı alamadık.Bu yüzden metin beyin siyasi hayatı ilçe başkanlığı ile sonlanmıştır.Örgütüne sahip çıkmayan başkanların sonu herzaman aynı kapıya çıkmıştır.Eski ilçe başkanımızı görevden alan örgüt.Tekrar görev değişikliği yapmaya yeni yüzler çıkarmaya değerler üretmeye ilerlemeye devam edecektir.İ
15.10.2012 18:48
TRAKYALI gerçek chpliye cevap
Sayın vatandaş, çıkıp da "Siz Trakyalılar kendinizi ne sanıyorsunuz..." diye bir cümle kurmak senin haddin değil.Hem başka yerden gelmişsin hem de birçok kültürden insanın beraber yaşadığı bir coğrafyada ırkçılığa dayalı ayrım yapıyorsun.Herkes haddini bilsin.Biz kedi-köpek gibi birbirimizi yerken çakallar bizi Suriye ile çatışmaya sokmaya çalışıyor.Dizilerden ve maçlardan kafanızı kaldırın da dünyada neler olup bittiğini görün.
15.10.2012 14:40
gerçek chp li hayrabolluya cevap
siz trakyalılar kendinizi ne zannediyorsunuz.seçim döneminde hepiniz başka partilere dağılıyorsunuz.sonrada yok eski chp li yok hayrabollu yok çerkezli dedikodu yapıyorsunuz.sizden adaylar denendi bu seçimde adayımız anadoludan olacak ve seçimi alacağız.metin dönmez chp yi seviyorsa ilçe başkanı olarak kalabilir.trakyalılar giderse chp bitmez seçim kazanır göreceksiniz.
15.10.2012 13:18
hayrabollu dokunmayın metinime
dokunmayın metinime;adam 20 yıllık memuriyet birikimini belediye başkanlığına yatırdı.bizim derneğe bile bilgisayar aldı.seçim döneminde allah için herkese bi şeyler dağıttı,ama insanlar nankör kardeşim.alacaklarını aldılar,giyindiler,yediler içtiler oy vermediler metinim chp den aday olmazsa bizde chp de yokuz.trakyalılar giderse chp biter.
15.10.2012 12:39
uğur koca ooooo!!
metin bey röportaj önceden hazırlanmış soru-cevaba benziyor,çünkü böyle cümleler kuramayacağını tanıyan herkes bilir.sana tavsiyem önüne yazılıp konan yazıyı okuyacağına kendi görüşünü açıkla.kısaca ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol.(anlayamadıysan hocaya sor yardımcı olur)
15.10.2012 11:32
salih koç eski chp liye
daha çok beklersin ama boşuna beklersin ve cevap alamazsın.çünkü belli ki m.dönmez i tanımıyorsun.
15.10.2012 11:09
eski chp li cevap bekliyoruz !!!
metin dönmez iletişim çağında yaşıyoruz.lafı döndürmeye gerek yok aşağıda aynen aldığım yoruma cevap ve açıklama bekliyorum... Vatandaş Yorum Tarihi: 12.10.2012 00:02 | Yayınlanma Tarihi: 12.10.2012 08:43 Egitim şart Sayin il baskanı egitimi önce ilçe başkanına ver. Siyasetçide olmaması gereken bütün vasıflar ilçe başkanında var. Fakir fukaranin kullanacagi kaymakamlık fonundan isim gücüm yoktur diye " saglık hizmeti" istemişmi istememişmi soruver bı zahmet
15.10.2012 10:11
hasan topçu ciddiye almayın
emekçi arkadaş metin dönmez i ciddiye alma.meclis üyelerinin davranışlarından asıl utanması gereken kendisidir.doğru yolcuları meclise o soktu.bizler chp ye sahip çıkmak zorundayız.metin bu gün var yarın yok ama biz hep chp de olacağız.lütfen pire için yorgan yakmayın.sizler partiden uzaklaşırsanız chp metin dönmez ve adamlarına kalıyor
15.10.2012 09:58
emekçi meclis üyelerin ne yaptı?
chp ilçe başkanının desteksiz atmasına alıştık ta seçmenleri aptal yerine koyması gücümüze gidiyor.akp belediyede kimsenin tasvip etmeyeceği icraatlarda bulunuyor,peki chp li meclis üyeleri ne yapıyor?belediye başkanının faaliyet raporu oy birliği ile onaylanmıyor mu?belediyenin kesin hesapları oy b irliği ile onaylanmıyor mu?bunlar chp li üyelerin oy birliği ile kabul ediliyorsa chp ilçe başkanı neyi,kimi eleştiriyor.bu güne kadar soldan başka bir yere oy vermedim,son belediye seçiminde chp ye oy verdim.ilk defa pişmanlık duyuyorum.chp ilçe başkanının açıklamaları pişmanlığımı utanca dönüştürüyor.bir daha chp ye oy vermek mi,Allah korusun!
15.10.2012 08:49
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya