Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Alamayacağım belediye başkanlığı yok
Alamayacağım belediye başkanlığı yok
Yaklaşık 14 yıldır MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Kapaklı’nın ilçe statüsüne alınmasını öngören Yasa Taslağı’nı sevinçle karşıladığını belirten Ordu, MHP’nin 2009 yerel seçimlerinde Veliköy ve Karaağaç Belediyeleri’ni alarak büyük bir başarıya imza attığını ifade ederek “Alamayacağım belediye başkanlığı yok” iddiasında bulundu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.10.2012 19:02
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 2013’te yapılacak olan yerel seçimlerde adayın ön seçimle belirleneceğini ifade eden Ordu, aday çıkmaması durumunda ise 2004 yılında olduğu gibi Çerkezköy Belediye Başkanlığına kendisinin aday olacağını söyledi. 

Mustafa Ordu, Kapaklı beldesinin çıkan kararname ile İlçe olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kapaklı, nüfus ve yerleşim konumu itibarıyla ilçe olmayı hak etmiş beldelerimizden biriydi. Hükümetin bu gibi yerleri ilçe statüsüne kavuşturmasını ben şahsım adına sevinçle karşıladım. Hayırlı olsun.

 

Kapaklı’nın ilçe statüsüne kavuşturulmasını partiniz açısından değerlendirir misiniz?

Elbette ki çevremizdeki il, ilçe ve beldelerin kalkınmış olduğunu görmek, Milliyetçi Hareket Partisi idarecisi olarak beni sevindirmektedir. Biz MHP adına konuşuyoruz. Yani söylediğim her şey aynı zamanda partimin görüşüdür.

 

Kapaklı’nın ilçe olması nedeniyle önümüzdeki zaman zarfında burada siyasi manada teşkilatlanmalar olacaktır. Siz bugünkü duruma hakim olmanız sebebiyle 2013 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Kapaklı İlçesi Belediye Başkanlığı seçimlerini alabileceğinizi söyleyebilir misiniz?

Geçmiş seçimlerde olduğu gibi gelecek yıl yapılacak olan yerel seçimlerde de iddialı olduğumu şimdiden söylüyorum. Bölgede alamayacağımız belediye başkanlığı yoktur. Kaybetme gibi bir endişe taşımıyoruz. Var olduğumuz her yerde seçimlerden galip çıkacağımızın bilinmesini istiyorum.

 

Çerkezköy’de Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak başarılı olduğunuzu söyleyebilir misiniz? Eğer başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, Çerkezköy’de Ali Ertem’in iki dönemdir AK Parti adına başkanlığı kazanmış olması söylediklerinizle çelişmiyor mu?

Tabi, öyle görünse de işin aslı o değil. 2003 yılında partimize gelip ‘sizinle çalışmak istiyorum’ diyen Remzi Garip’in azizliğine uğradık. Biz o zaman Remzi Garip’in bizimle çalışma talebini olumlu karşıladık. Başkan adaylığını da kabul ettik ve onun istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütmeye başladık. Çalışmalarımız esnasında ben ona, ‘bu seçimi mutlaka almak zorundayız. Seçimi kaybedersek bunun nedeni ikimizden biri olacaktır. Yani ikimizden biri aşağılıktır’ dedim.

Bakın ne gariptir ki o kişi seçimlere bir ay kalmışken saf değişerek başka bir partiden aday olduğunu açıkladı. Şimdi o kişi hangi sıfatla nitelendirilmelidir, ona sizler ve kamuoyu karar versin. Kaldı ki Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’ın kayda değer bir çalışması da yok. 2004’ten 2012 yılına kadar toplumumuza yarayan hiçbir icraatı olmamıştır. Bilakis memlekete zararı olmuştur. Hele hele imar konusu başlı başına bir muamma. Benim bildiğim hacca giden insan önce konu komşu ve teşriki mesai içinde bulunduğu insanlarla helalleşir. Sonra o mukaddes topraklara yolcu olur. Ali Ertem helalleşmek için kime gidecek, buna zamanı yeter mi? Belediyeye bağlı diğer birimlerin çalışması da aynı şekilde içler acısı. Gıda denetimi diye bir şey yok. Al birini vur ötekine.

 

2004 yılında olduğu gibi önümüzdeki yerel seçimlerde yine MHP’den Çerkezköy belediye başkan adayı olmayı düşünüyor musunuz?

O malum şahsın seçimlere bir ay kala saf değiştirerek başka bir partiden aday olması sonucunda ben mecbur kalarak aday olduğumu söylemiştim. Bu gün seçimlere takriben bir yıl gibi bir zaman kala ben yine sizin vasıtanızla şunu söylüyorum. 2013 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde herkes 01.06.2013 tarihine kadar ilçe teşkilatımıza müracaat ederse, getirmiş olacağı arkadaşlarını da üye olarak kayıt edeceğiz. Aday adayları için yapılacak olan ön seçim ise,  son üye kayıtlarının mevcut olduğu liste üzerinden yapılacak. O gün hangi aday teşkilat içinde en fazla oyu alırsa onun adaylığı üzerinde karar kılınacak. Bizim adayımız bu şekilde belirlenecek. Şayet 2004’te olduğu gibi yine bir başkası aday adayı olmazsa o görevi de partimiz adına icra etmeye hazır olduğumu söylemek isterim.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatının Kapaklı Belediye başkanlığını alma yönünde bir iddiası olacak mı?

Evet, rahatlıkla bunu söyleyebiliriz. Seçime giren siyasi partiler, taşları yerine oturttuğunda seçimi alabilirler. 2004 yılı yerel seçimlerinde biz Veliköy’de yüzde 7, Karaağaç Beldesi’nde yüzde 34 oy almıştık. 2009 yılında yapılmış olan yerel seçimlerindeyse seçimi kazanarak iki belediyeyi de aldık. Bu sonuçlar göz önünde bulundurulduğunda Çerkezköy havalisinde oylarımızda artış olduğu gözlemlenmektedir. Kapaklı’yı almakta iddialı olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyorum. Önemli olan kurulacak olan ekibin bölgenin mozaiğine göre serpiştirilmesidir. Bunu sağladığımız taktirde Kapaklı İlçesinde başarısız olmamız söz konusu olamaz.

 

4 Kasım’da MHP Genel Kurulu yapılacak. Aday adaylarından Koray Aydın’ın kazanabileceği kulislerde konuşulmaktadır. Sizce böyle bir ihtimal söz konusu mudur?

Hangi seçim olursa olsun aday adaylığını açıklamış olan herkes galip gelmenin hesabını eder. Bu yönde beyanatlar verir, gündem oluşturmaya çalışır. Seçimlerde kazanamayacağını bilen kişiler de sonuçlara dair sorulara ben kazanırım diye cevaplar verir. MHP köklü bir partidir. Aday adayları, genel başkanlık için yarışıyor. Hangisi kazanırsa kazansın MHP’nin kimliği yıllar önce belirlendiği gibi bundan sonra da aynı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanlığı için yarışan Koray Aydın ve diğerleri bizim nazarımızda eşittirler. Biz Çerkezköy’den iki üst kurul delegesi olarak oy kullanacağız.10 bin 500 kişinin beklentileri doğrultusunda bize verilmiş olan görevi yerine getirmeye çalışacağız. Umarım partimiz için en hayırlısı neyse o olur. Türkiye’nin en köklü, en büyük partisi, Türk Milletini temsil eden yegane parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

 

Büyük Parti tanımlamasını hangi kriterlere göre yapıyorsunuz?

Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Diğer siyasi partilerin hangisine bakarsanız bakın, biri Müslüman kimliğine bürünürken  Türklük kavramını sahiplenmez, diğeri Türklüğü kabullenip Müslümanlık kavramından bağımsız olduklarını  savunur. MHP bu partilerin aksine tanımını Müslüman Türk olarak bütün dünyaya ilan etmektedir. Bu ve benzer özelliklerimiz nedeniyle en büyük parti konumundayız. Diğer partilerin bu kimlikten yalnızca birini benimsemiş olmaları bizi alakadar etmiyor. Bu bağlamda Müslüman Türk kimliğiyle mevcut coğrafyamızı böldürmeyecek, bir bütün olarak gelecek nesillere miras olarak bırakacak siyasi parti MHP’dir

 

Çerkezköy’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel seçimlerde başarısız oluşunu neye bağlayabilirsiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısız olduğunu söylemek tamamen yanlış bir itham olur. Bilakis teşkilatımız bir önceki dönemde zor şartlara rağmen mahalli seçimlerde başarılı sonuçlar elde etmiştir. İki beldede belediye başkanlığını MHP’nin kazanmış olması bizim için yeteli bir sonuç, büyük bir başarıdır.

 

Sizce iki beldede belediye başkanlığını kazanmak siyasi parti teşkilatı açısından başarı mıdır?

Evet, hem de bu sonucu büyük bir başarı olarak değerlendirebiliriz. Bakın bunun başarı olduğunu söyleyebiliyorsam mutlaka bir mesnedi vardır. E-6 şeridi güzergahında bulunan yerleşim birimleri içinde Bolu’dan Tekirdağ’a kadar 101 ilçe içerisinde Çerkezköy 2. sıradadır. Bizim teşkilatımız iki belediye başkanlığını kazanmakla büyük başarı sağlamıştır.

 

Gelişen olaylara baktığınızda Türkiye’nin dış politikası hakkında neler söylemek istersiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi, yıllar önce hep şunu söylemiştir. ‘Bayrağımızı Kandile dikelim’ Ama her nedense, Genel başkanımızın söylemiş olduğu bu sözler AKP iktidarı tarafından dikkate alınmadı. Dikkate alınmayan bu önemli sözlerin sonuçlarını her geçen gün acı bir şekilde yaşamak zorunda kaldık. Bir günde sekiz şehit verdik. Sokaklarda insanlarımız patlatılan bombalar neticesinde hayatlarını kaybettiler.

Suriye olayları nedeniyle, vatandaşımızın başına düşen bombaya karşılık Genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi gül atacak değiliz ya. Mutlaka gereken merciler tarafından gerekli yerlere lisanı hal ile cevaplar verilmelidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından çıkartılan tezkere gerekliydi. Ama bu aşamaya gelinmesinde hükümetin yanlış politikaları mevcuttur. Suriye ile Başbakanın canciğer görüntüleri üzerinden fazla zaman geçmeden gerginlikler baş gösterdi. Öylesine bir gerginlik ki, iki ülke arasında savaş başladı başlayacak.  Bu da tamamen büyük güçlerin bir oyunudur. Maalesef ki bizim hükümetimiz dış güçler tarafından sahnelenen her oyuna alet olmaktadır.

 

Haber / Asım YAVUZ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
osman Mustafa Ordu
Yapacak bişey yok. O da böyle mutlu :)))
17.10.2012 09:54
Teşkilat yazık çok yazık
Yorumları okuyunca yorumcuların ne kadar kin,nefret,haset duygularını yansıttığını görmemek elde değil.Hepsi objektiflikten,yapıcılıktan uzak tamamı ile taraflı yazılar,kelimeler. Sayın yorumcular hiç kimse kusura bakmasın,ister kabul edin, ister kabul etmeyin Mustafa ORDU sadece Çerkezköy'ün değil,yörenin en samimi,tecrübeli,dik duruşlu siyasetçisidir. Bu özelliklerinden dolayı art niyetli insanlar tarafından sevilmemesi doğaldır. Sizin yorumlarınızda bunu gösteriyor zaten! Size sözümüz şudur: Ne yaparsanız yapın, istediğiniz kadar hoplayıp zıplayın Mustafa Ordu ve MHP İlçe teşklatının başarıları ortadadır. Arkadaşlar bakın şunu kabul etmek lazım: Doğru Belediye Başkan Adaylarını seçmek bile başlı başına bir başarıdır. Mustafa Ordu 2009 yerel seçimlerinde kazanabilecek adayları seçmiştir ama, seçilen belediye başkanlarının sonraki yanlışları Mustafa Ordu ve MHP teşkilatına mal edilemez. Edenlerde olayları,gerçekleri bilmeyen fitneci,dedikoducu insanlardır. Mustafa Ordu ve teşkilat hiç bir zaman haramilerin,ağaların,kralların,güçlülerin yanında olmamış hep haklıların yanında olmuş, karıncalar ile birlikte yol almıştır. Beğenenler gelir bizimle yani karıncalarla birlikte çalışır, beğenmeyen ise yukarıda belirttiğimiz harami,ağa,güçlü ve krallar ile yer alır. Mustafa Ordu Çerkezköy MHP Teşklatının kapılarını şaibesiz,samimi herkese sonuna kadar açmıştır. Tüm bunlara rağmen görmemekte,anlamamakta ısrar edenlere yazık çok yazık diyoruz. Anlaşılan siz bu huyunuzdan vazgeçmeyecek ve daha çok kınalar yakacaksınız. SAYGILARIMLA
16.10.2012 20:17
vatandaş atış serbest
Bu Mustafa Ordu bi zamanlar Tekirdağ'ın beş milletvekilinide alıyodu.Sallamak serbest nasıl olsa.
16.10.2012 17:28
Vatandaş Başkanlık
Bazı yorumcular sırf laf atma babında yorum yazıyorlar. Mustafa Ordu iktidar partisinin başkanı değilki ondan icraat bekliyorsunuz, Kendisi Çerkezköydeki en sıkı muhalefettir, Çerkezköydeki onca siyasetçinin, politikacının partilinin hiçbirinde olmayan bir cesareti mangal gibi yüreği vardır. Bu sebeple böyle rumuz altında laf atarlar kendisine Mustafa ordu ise çıkar adını verir resmini basar açık açık söyleyeceğini söyler. Bu gazete delikanlılarının bir tanesi bile mustafa ordunun karşısına çıkıp buraya yazdığını söyleyemez o biraz sıkar:) MHP nin zaten parti yönetiminin hatalarından dolayı sorunları var taraftar toplayamama sebebi ondandır yoksa mustafa ordu ile alakası yok, milliyetçi insan oyunu mustafa ordunun şahsına değil partiye verir zaten. Mustafa başkanada söyleyeceğim şu, Başkan sen mangal gibi yüreğinle muhalefetini yap, çalınanı çırpılanı yanlışları her zamanki gibi vatandaşa duyurmaya devam et, partinin göstereceği belediye başkanı adayları konusuna gelince, partiye yakışan dürüst başkan adayları seçin gerisi gelir. Geçen seçim MHP %100 kazanacağı oyu sırf dürüst olduğu halde mhp tabanından olmayan Mehmet uz da ısrar ettiniz diye kaybettiniz. Mehmet uz dürüst adaydı ama MHP tabanından değildi, öyle olunca da ne sağdan ne de kendi tabanı olan soldan oy alamadı ne sağa yaranabildi ne sola! Mustafa başkan senden ricam çık şu çerkezköy sokaklarını bir arşınla, yollara asfalt döküp sonrada yeni baştan kazıyorlar, nedir bunun hikmeti? bir sor soruştur. Koskoca caddede 1 tane yazıyla BİR tane yağmur deliği yok, bir yağmur yağarsa nereye gidecek o su onu bir sor bu işleri kime kaç paraya yaptırmışlar, sonra bu yapılan asfaltı kırdırıp rögar kapağı taktırma işini kaça mal etmişler bir sor bunu sen soramazsan taa öteki tarafta münkerle nekir sorar ama biz insanız merakta kalmayalım bilelim.
16.10.2012 16:19
AYŞE çok güldüm
Çok yaşa sen Ordu, sayende çok güldüm. Hakikaten çok komik bir haberdi :)
16.10.2012 13:36
yrt cvp
almayacağı belediye yokmuş geç bunları sadece böyle gazetelere konuşursun halkın içine çık kimse seni tanımazsın sayın ordu lütfen icraat
16.10.2012 12:44
Şemsettin ÖZTÜRK TARAFSIZ GÖZÜYLE DEĞERLENDİRME
Sayın Mustafa ORDU sen bulunduğun bölgede yeteri kadar tabana inemiyorsun, bağ kuramıyorsun dolayısı ile taraf da topluyamıyorsun. Çizgisi, düşüncesi MHP'ya yakın olan şahıslarıda itiyorsunuz, çekici, bağlayıcı olamıyorsunuz. Karaağaç'ta kazandığınız belediye başkanıda tombaladan çıktı gibi bir şey oldu, 6 kişi KARS'lı adayın birleşmeme inadı neticesinde aradan çok az bir farkla çıktınız. Hiç bir işede yaramadı hiç bir hizmette vermedi, gününü gün etti, halada ediyor. Karaağaç'ta acil bekleyen Eğitim ve diğer hizmetlerde yetersiz oldu.
16.10.2012 11:54
halil ortaca tutarsız
başkan partisine adaylık başvurusu olmazsa kendisinin aday olacağını açıklamış.belediyeyi almayı hedefleyen partiye adaylık başvurusu olmazsa belediyeyi kazanmak hayal olur.ayrıca bir nokta daha var başkan kendi aday olmaya niyetledi de başkası adaylık başvurusunda bulunmasın diye mesajımı veriyor?mhp nin işi olmaz ne ilçe başkanıyla nede başkasıyla.mhp ak partiye çalışır.
16.10.2012 11:26
derviş enes kır Yürü be başkan seni kim tutar
MHP çerkezköyde iyi bir başkan seçerse eyvallah ama ordu biraz şey ne desem bilmemki.Zeten çerkezköyde adam gibi bir başkan bulmak zor bu bütün partiler için geçer....
16.10.2012 11:07
turgut &ali doru konuş başkan
mustafa orduyu severim ama remzi beyle ilgili doru konuşmuyo remzi beye mhp adayı olsun diye yalvardılar remzi bey aday olurum ama mustafa orduyu istemem dedi mhp kabul etmedi sona ak parti bize gel diye teklif etti remzi beyde ak partiyi kabul etti ordanda ali ertem şikayet edince aday olmadı dorusu böle oldu
16.10.2012 10:40
VATANDAŞ İNSANDA UTANMA OLUR BİRAZ
Sayın Başkan sen ne konuştuğunun farkında değilsin ama bu millet farkında karşındaki insanları kendin gibi zannatme.Sende biraz utanma olsa ne o makamı işgal edersin bede böyle konuşursun.Bu Millet senden haz etmiyor. Onun için karşı tarafı deslekliyor artık bunu gör ne olur???????
16.10.2012 10:07
bol kepçe fasulye
mustafa ordu alamayacağım belediye başkanlığı yok demiş.dediğini yapması için epey kuru fasulye yemesi lazım ama oda çok gaz yapar,hem kendisi hemde yanındakiler rahatsız olur.mecburen katlanacak artık belediyeleri boş lafla almanın başka yolu yok çünkü
16.10.2012 09:58
kemal arı aç tavuk
aç tavuk kendini buğday ambarında görürümüş,sen bu abdestle daha çok namaz kılarsın,ama nafile tesadüfen aldığın iki belediyede gitti ve sen bu yasayı destekliyorsun,belediyesi sende olan belde kapanıyor destek veriyorsun,hadi ordan çürük domates sende
16.10.2012 09:52
vatan
bu adam hakikaten deli ya
16.10.2012 08:57
ERDAL hayal
şimdi sen TÜRKİYEde de bütün seçimleri alacağını söylersin UFAK AT BAŞKAN.....
16.10.2012 08:42
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya