Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
05 Ağustos 2021 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Tabanın sesine kulak veririz
Tabanın sesine kulak veririz
Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Tekirdağ’ın büyükşehir olması ve Kapaklı’nın ilçe olmasını kapsayan Büyükşehir Yasa Tasarısı kapsamında kapanma tehlikesi ile karşı karşıya olan Kızılpınar, Veliköy ve Karaağaç’ta referanduma gidiyor.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 18.10.2012 19:55
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Parti merkezinin aldığı karar doğrultusunda, belediyelikleri iptal edilecek beldelerde referanduma gidiyor.

 

EVET YA DA HAYIR

Pazar günü 10.00 ile 17.00 saatleri arasında sandığa gidecek olan beldelerdeki seçmenler, Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 13 ilin Büyükşehir statüsüne kavuşturulmasını öngören yasa tasarısıyla belde belediyelerinin kapatılıp kapatılmaması yönünde oy kullanacaklar. GİZLİ OY

AÇIK TASNİF USULÜ

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Yardımcısı Uğur Duran, önceki akşam saat 19.00’da parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, yapılacak olan referandumla ilgili bilgi verdi. ‘Gizli oy, açık tasnif usulü ile yapılacak olan referandumun sonucunun, CHP genel merkezi için oldukça önemli olduğunu belirten Duran “Parti tabanımızın sadece, kapatılsın veya kapatılmasın yönünde verecekleri cevap genelin tercihinin belirlenmesi açısından büyük önem taşıyor” dedi. 

 

SANDIKLAR TEŞKİLATLARDA KURULACAK

Parti Genel Merkezinin bilgilendirilmesini amaçlayan bu referanduma yüz kişi katılmış olsa da sonucun yüzde hesabıyla merkeze sunulması bakımından önem taşıdığını belirten Duran, “Parti Genel Merkezimiz bu yönde bir talepte bulundu. Beldelerimizde yaşamakta olan seçmenimizin konu hakkında ne düşündüğü sandıkta ortaya çıkacaktır. Sandıklar parti teşkilatlarımızda kurulacaktır. Bu beldelerden yalnızca Veliköy’de teşkilatımız olmadığı için Kaymakamlıktan yer konusunda talepte bulunacağız. Kaymakamlığın Veliköy’de göstereceği yer hakkında da önümüzdeki günlerde basın aracılığı ile seçmenleri bilgilendireceğiz” diye konuştu. Yasa tasarısının meclisten geçerek yasalaşması durumunda, Kızılpınar, Veliköy ve Karaağaç Belde Belediyeleri kapanacak. Kızılpınar ve Veliköy mahalle olarak Çerkezköy’e bağlanırken, Yanıkağaç, Pınarca, Uzunhacı, Karlıköy ve Bahçeağıl köyleri ile Karaağaç da Kapaklı’ya bağlanacak. 

 

Haber / Asim YAVUZ

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
aks hahaha
yav aptalık varmı mıllete zekı gurcun en buyuk makama geldı haya edemezdı sizler chp oy potansıyelını unuttunuz veya ısınıze gelmıyor kım chp ıcınde kendı ıcınde dahıl muhalefetlık yapıyorsa allah belasını versın ıkıncısı kadır bagcı vahap akay hılmı ıpek ertan asut bunla koyu chp lıydı neden remzının pesınden dusmedıler kapaklılı önce sız bı aday bulun sonra konusun eeee yumurda agza geldı artak ötersınız otun ama kuluckaya yatmayın sızden gelenler sızın gıbı olurlar ...
20.10.2012 01:01
barıs hagla koyun
ey halk siz hala calınan kavalın pesınden gitmeyi seviyorsunuz kıs geldı dogru kömure makarnaya ıhtıyac var sizler surunmeye layık bır kesımsınız acımam asla sızlere metın donmezı cekmemenızı hala anlamıs degılım zaten partılıyım dıyen deyuslarda var sandıga gomulen sızler olursunuz sizin alı ertem yuzbır oynamaktan vakıt bulup hac ca gıttı siz surunmeye ve melemeye devam edın onlar omur verır bızler ot verıcez azıcıkta yesıllık yıyın dıye METİN DÖNMEZ adam gıbı adamsın ha bıde partı ıcerısınde yonetımı sevmeyenler azıcık cesaretlı olun rumuz kullanmayın
20.10.2012 00:56
CEMİL DÖNER CUMHURİET HALK PARTİMİZ KURUM OLARAK MÜKEMMELDİR , GAYRETLİDİR SEÇİMLE GÖREV ALANLARIMIZ.
SAYGIDEĞER İLÇE YÖNETİMİ SİZLERİN GAYRET VE MÜCADELE EDEN KAREKTERİNİZİ İNANIN TAKDİR EDİYORUM.SİZİ YEREL SİYASETTE HAKİMİYET İÇİNDE GÖRÜYORUM. TEKİRDAĞ İLİMİZİN BÜYÜK ŞEHİRE DÖNÜŞTÜRÜLMEK İSTENMESİ , BELDEMİZİN FESHİ MERKEZİ YÖNETİM YANİ YASAMA ORGANIMIZIN TÜM AMA TÜM ÜYELERİN İRADESİNİN SONUCU OLARAK ALGILAMIYORUZ. ULUSAL MEDYADAN OKUYUP İZLEDİĞİMİZDE BU ARZUNUN BAŞBAKANIN GİZLİ GÜNDEMİNİ ÇAĞRIŞTIRIYOR BİZLERDE , HER BASİRET SAHİBİ VATANDAŞ KASABASINDAN ANKARAYA BAKINCA BEN İSTEDİM ODU-OLCAK MANTELİTESİ İLE YAPILAN YASALARA BENZEDİĞİ GÖRÜNÜYOR. REFERANDUM İLE KÖY STATÜSÜNDEN KASABA STATÜSÜNE GEÇEMEK İÇİN EVET OYU KULLANMIŞ İNSANIMIZIN ÇOĞU HAYATTA DEĞİLDİR. İSTERİM VE DİLERİMKİ TBMM BU TASARIYI YASALAŞTIRMAK İÇİN AÇILLDIĞINDA MESAİYE BAŞLAYAN 549 YASA YAPICIMIZ TRE'NİN OUYUNUNU BOZAR. SAYGILARIMLA
20.10.2012 00:32
amele mühendise
Eğer sen mühedis isen ben ameleyim diyeceğim aöa amelelerede ayıp olacak.Hadi başkaları dese neysede bir mühendisin bunu dememesi çok ayıp.Çimento eksik desen neyse demir eksik desen hadi o da kabul ama oda olmaz bugünkü teknolojiyle o da tesbit edilir.Ama köprünün ayakları projesinden eksik demek ancak G-Z kuralıyla izah edilebilir böyle büyük bi yalan olabilirmi hiç.
19.10.2012 23:14
Diyarbakırlı Mühendise cevap
Mühendis kardeş ,iftira atmak ,çamur atmak bunların mayalarında vardır.Onun için yolsuzluk iddialarını normal karşılamak lazım .
19.10.2012 19:15
MÜHENDİS KÖPRÜNÜN AYAKLARINA NE OLDU?
BELEDİYENİN YAPTIRDIĞI DEMİR YOLUNUN ÜZERİNDEN GEÇEN KÖPRÜNÜN AYAKLARI PROJESİNDEN EKSİK YAPILMIŞTI,YANİ KÖPRÜDE YOLSUZLUK VARDI.NE OLDİ ,SİZİ GİDİ ÇAKALLAR SİZİ..
19.10.2012 18:12
yöneticiye cevap yok öyle
yönetiçi isimli vatandaş yok öle başkan adayımız falan chp nin başkan adayı bellidir oda metin dönmezdir kabul eden eder etmeyen istediği yere gider.zeki gürcün il meclisine seçildiyse metin dönmezin harcadığı parayla seçildi insan nankörlük yapmaz aday olmak isterse diyarbakıra gitsin ordan aday olsun burası trakya adayımız trakyalı metin dönmezdir.
19.10.2012 18:02
Casio Murat Tabanın sesine kulak veririz
doğru sese kulak verin..#
19.10.2012 17:51
yönetici belediye başkan adayımız
M.Zeki Gürcün bey her şey bir tarafa şu fotoğraftaki asaletiniz bile çerkezköy belediye başkanı olmanız gerektiğini söylüyor.okuyucular bir ilçe başkanına birde size baksınlar.artık öne çıkma zamanı geldi. bilginiz,deneyiminiz,sosyal konumunuz,il genel meclisinde yaptığınız çalışmalar,göz önüne alınarak delegeler değerlendirsin.chp için büyük şanssınız inşallah chp bu defa potansiyalinizi değerlendirir.hayırlısı olsun.saygılar..
19.10.2012 12:44
Hasan burs
Birilerinin cidden damarına dokunmuş burs muhabbeti.Sahi bu burslar kimlere verildi? biri çıkıp anlatsın bilmeyen öğrensin, etrafımızda bir sürü fakir fukara çocuğu var ama hiçbiri burs almıyorken, dağıtılan yüzlerce burs kimlere gidiyordu? Fakir fukaranın bursu diyebilmeniz için önce burs alan fakir fukarayı göstermeniz lazım, varmı böyle biri şimdiye kadar gösterilmiş bir örneği varmı? meclis üyesinin yeğeni bilmem hangi hocanın çocuğu bilmem hangi partilinin çocuğu diye burs dağıtacaksınız madem bari cebinizden verin vatandaşın parasından değil.
19.10.2012 12:29
Şemsettin ÖZTÜRK TARAFSIZ GÖZÜYLE DEĞERLENDİRME
Refarandum yapılması bütün partilerin ortak kararı ile Büyük şehir olacak İllerde Vali veya Kaymakamların gösterecekleri ortak yerlerde yapılmalıydı. Yanlız CHP teşkilatlarında yapılması şaibeli olur.
19.10.2012 11:22
Vatandaşın biri CHP İlçe yönetimi
Fazla söze gerek yok CHP ilçe yönetimi göreve geldiğinden beri almış olduğu kararlara sadece gülüyorum.Başkaları sokak sokak çalışırken bu arkadaşlar ancak odada toplanıp basın toplantısı yapmaktan başka bir şey yapmıyorlar.
19.10.2012 09:16
komik
CHP üyelerini toplayıp oy attıracaklar sonrada halkımız istemiyor deyip gezecekler ortalıkta. Allah aşkına ya kim CHP'nin parti binasına gelipde oy kullanacak? :)
19.10.2012 08:04
kapaklılı sandıkda görüşürüz
kapaklının ilçe olması sizi çok üzmüş sayın başkan her yerde kapaklı çerkezköye bağlanacak diye konuşuyordun ama olmadı siz böyle boş sandiklarla uğraşın seçimden kaçın yanındaki kapalı teşkilatın seçimde nasıl oy isteyecek sizi kapaklıda sandığa gömeceğiz
19.10.2012 01:09
vatandaş işini bilmeyen çavuşlar
Allah aşkına millette ciddi bişey var zannediyo.Duygu sömürüsü yapmayın bunun ne geçerliliği var söylermisiniz.Vekilleriniz partiniz fakir fukaranın burs almasını engellemek için anayasa mahkemesine koşmasını biliyodu ya şimdide versinler anayasa mahkemesine.Bursları iptal ettirirken neden sormuyordular millete.Bunun gibi nice şeyler daha varda sizde utanmak yok.
19.10.2012 00:32
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kooperatif Marketlerin 3’üncü şubesi açıldı 
Düğün yemeği 115 kişiyi hastanelik etti
Mazot yüklü tanker devrildi, faciadan dönüldü
Aşı olmayanlar kıraathane ve kafelere giremeyecek
Vaka sayılarında korkutan artış
Uyuşturucuları 'Kekik var mı', 'Nane şekeri getir' şifreleriyle satmışlar!
CHP'li 11 Başkan’dan THK’ya iş birliği deklarasyonu
İşten atılan işçilerden Büyükşehir Belediyesine tepki
Hasattan toplanan nohutlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak
Polisi görünce elinden attığı torbadan uyuşturucu çıktı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya