Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
05 Ağustos 2021 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Felaketin sorumlusu Belediye’dir”
“Felaketin sorumlusu Belediye’dir”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Metin Dönmez, Belediye Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile Çerkezköy’de yaşanan sel felaketi ve felaketin nedenleri ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. Yaşanan sel felaketinin sorumlusu olarak Çerkezköy Belediyesi’ni hedef gösteren Dönmez, belediyenin dere yataklarına hafriyat dökülmesine izin verdiğini ve taşkın alanlarını imara açtığını iddia ederken, Çerkezköy Belediyesi’ne cevaplanmak üzere 11 soru yöneltti. Başkan Dönmez sel felaketinden sonra yaptığı incelemelerde derelerde ve dere yataklarında çektiği fotoğrafları da basın mensupları ile paylaştı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.11.2012 19:35
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Belediye Meclis üyeleri Edip Bülent Uğraş, Demet Eroğlu, Reşat Ziya Pekdoğan, Cengiz Eker, Yüksel Sevil, Mehmet Yıldırım ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında Çerkezköy’deki sel felaketini değerlendirdi.

“BELEDİYE YOL AÇMIŞTIR”

Dün saat 13.30’da Teşkilat binasında basın toplantısı düzenleyen Dönmez sel felaketinde Çerkezköy’ün yalnız bırakıldığını ve vatandaşların yöneticilerini yanlarında göremediğini belirterek “11 yıl önce bir sel felaketi yaşamıştık. Ama geçen 11 yılda doğru düzgün bir çalışma yapılmadı. İbret alınsaydı yetkililer bunun bir önlemini alırlardı. Ne Çerkezköy Belediyesi’nin ne de DSİ’nin tekrar aynı olayın yaşanmaması için gereken çalışmaları yapmadıkları ortadadır. Tam tersine, derelere hafriyat dökülmesine izin verip dolmasına neden olarak, birileri rant sağlayacak diye insanların sel mağduru olmalarına yol açmışlardır” şeklinde konuştu.

 

DERELERİ HAFRİYAT İLE DOLDURMUŞLAR

Çerkezköy’de yaşanan sel felaketinin nedenlerini araştırmak için Çevre Mühendisi ve bir Jeoloji Mühendisi ile birlikte ekip oluşturup Çerkezköy’ün içinden geçen derelerde ve Çorlu Deresi’nde incelemeler yaptığını belirten Dönmez “Bu incelemeler sonucunda derelerin taşıma alanlarının hafriyat ile doldurulduğu açık bir şekilde görülmüştür. Kilometrelerce uzunluğunda, yüzlerce metre genişliğinde alanlar birileri tarafından hafriyat ile doldurulmuş. Derelerin içinin tıkanmasına sebep olunmuş. Dere hatları daraltılmış. Ağaçlar temizlenmemiş” diye konuştu.

 

KÖPRÜYÜ ELEŞTİRDİ

Dönmez, inceleme esnasında karşılaştığı bir köprü ile ilgili olarak da, “İncelemede mühendislik harikası bir köprü gördüm. Sanki özellikle suyun önünü kesmek için yapılmış” dedi. Buna benzer birçok olayın Çorlu Deresi’nin geri tepmesine neden olduğunu söyleyen Dönmez, “Eğer bu taşkın alanları hafriyatla doldurulmasaydı, iki tarafa yayılacak ve geri tepmeyecekti” ifadesini kullandı.

 

İZİN VERENLER KİMLER ?

Yaşanan olayın sorumlularının ortaya çıkması gerektiğini belirten Dönmez “ Belediyeye soruyorum. Çerkezköy içinden geçen derelerin etrafındaki taşkın alanlarda kimler rant sağlıyor? O Hafriyatlara kimler izin verdi? İş yerleri, araç makine park yerleri var. Bunlar ruhsatlı mıdır? Kanunlara uygun mudur? Bizzat Başbakanın imzasıyla yayınlanan genelgede dere yatakları ve taşkınlarla ilgili hükümler konulmuştur. Bu hükümlerin hiçbirine uyulmamıştır. Belediye yönetimi bu hükümleri araştırsın ve neden uyulmadığına da cevap versin.  Genelgede açık açık dere yataklarına atık dökülmesi yasaktır deniyor. Kanunlara aykırı işler yapılıyor. Bunun sonucunda Çerkezköylü vatandaşlar çile çekiyor. Felaketten sonra vatandaşlara sadaka dağıtır gibi 500’er lira para verildi. Otellerde konaklama yapıldı. Yarın ne olacak? Bu insanların zararları ne olacak? İnsanların eşyaları gitti. Hastalık tehlikesi var. Bu insanların maddi manevi zararlarını kim karşılayacak? Bu olayın bir ay iki ay sonra olmayacağı nereden biliniyor? Tüm bunların sorumluları ortaya çıkmalı ve sorulara cevap vermelidir” dedi.

 

BU ALANLARA İZİN VERDİ

Çerkezköy Belediye Başkan Vekilliği yapan Ahmet Azcan’ın yaptığı açıklamalara değinen Dönmez “Ahmet Azcan arkadaşımız vicdanlı birisiymiş. Belediyenin eksikliklerini basın önünde dile getirmiş. Ancak Belediye Başkanı’nın aynı şekilde dile getireceğini sanmıyorum. Ahmet Azcan konuşmasında, “Dere yataklarının her iki tarafından da 50’şer metre pay bırakılıp yeşil alan olarak ayrılmalı, imar izni verilmemeliydi’ demiş. ‘DSİ tarafından gerekli çalışmalar yapılmalıydı’ demiş. Yani Çerkezköy Belediyesi bu su taşkın alanlarına imar izni verdi. Yeşil alanları başka yere attı. Yapılması gereken yapılmamış, tam tersine sel felaketi nasıl daha büyük olur, Çerkezköy halkını nasıl daha fazla suya boğarız denilmiştir” diye konuştu.

 

“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Devlet Su İşleri ile Çerkezköy Belediyesi’nin devamlı bir işbirliği içinde olması gerektiğini ifade eden Dönmez “Belediye DSİ’nin Pazar yeri ile Kızılpınar Opet arasında küçük bir çalışma yaptığını ve daha ileri gidilmediğini söylüyor. Kanun açıktır.  Belediye’nin DSİ ile sürekli işbirliği içinde olması gerekir. İktidarsınız, o zaman o kurumları buraya getirip vatandaşın hakkını korurumalısınız” dedi. Adnan Kahveci Parkı’nda başlayan dere ıslah çalışmalarına değinen Dönmez, “Bu konu çok önemli. Biz bunun peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

 

BELEDİYEYE 11 SORU SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Metin Dönmez 09.10 2003 tarih ve 4982 nolu Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’na istinaden Çerkezköy Belediyesi’ne 11 soru yöneltti. “Atatürk Caddesi orta refüj üzerinde geçtiğimiz yıllarda yapılan ancak sonra yıkılarak yok edilen süs havuzlarının yapım ihalesi ile ilgi bilgi belge projeleri ile iş bitirim sonuçları. Atatürk Viyadüğünün yapım ihalesi ile bilgi belge ve projeleri ile iş bitirim sonuçları. Atatürk Viyadüğünün altından geçen derenin ıslahı ihalesi ile ilgili bilgi belge ve projeleri ile iş bitirim sonuçları. İstasyon mahallesinde yapılan hayvan barınağının yerinin imar durumunu ve yapım ihalesi ile ilgili bilgi belge ve proje ile iş bitirim sonuçları. Cengiz Topel Caddesinin yapım ihalesi ile bilgi belge ve projeleri ile iş bitirim sonuçları. Cengiz Topel Caddesinin ağır taşıt trafiğine kapatılmasının nedenleri ve sonuçları. İlçemizin bir çok cadde ve sokağında kaldırım, araç park alanı ve yollarda düzenleme ve yenileme çalışmaları yapıldı. Ancak daha sonra yer altına enerji hatlarının alınması çalışmaları nedeniyle bütün çalışmalar heba edildi. Kurumlar arası iletişimle yer altı çalışmalarının yapılmasını takiben, belediyemizin çalışması yapılamaz mıydı ? Yağmurlarda buralardan yağmur suyu kanallarına dolan çakıl, kum, vb atıklar tıkanmalara yol açarmı ?, Maddi kayıpların, vatandaşın çektiği çilenin hesabını kimler nasıl verecek? İlçemiz imarı ve mücavir alanı içinde olan derelerin her iki yakasındaki arazilerin mevcut imar planındaki durumları ve dere yatağının her iki yakasında bulunan arazilerin kimlere ait olduğuna ait bilgi ve belgeler. 09.09.2006 tarih ve 26284 sayılı resmi gazetede yayımlanan dere yatakları ve taşkınları hakkında ki genelge hükümlerinin belediye yönetiminizce uygulanıp uygulanmadığı varsa yapılan çalışmalar hakkında bilgi belge ve sonuçları. Yaptığımız araştırmalarda ilçemizdeki dere yataklarının bitişiğindeki kilometrelerce alana hafriyat dökümlerinin yapıldığı tespit edilmiş ki üstte belirtilen genelge hükümlerine aykırı olarak gayri yasal konumda dere yataklarına yapılan tecavüz açıkça görülmektedir. İlçemizin imar planı ve mücavir alanı içindeki derelerin bitişiğinde olan arazilere hafriyat atıklarını getirerek o alanlara dolgu yapan kişi ve şirketlerin kimler olduğu, ayrıca varsa belediyenizce yada şirket firma yada şahıslarca verilmiş izin, ruhsat, kira sözleşmesi ile ilişkili bilgi ve belgeler. İlçemiz imar planı yada mücavir alanı içersinde olan dere yatağına bitişik konumdaki taşma alanlarında bulunan iş yeri, şantiye, depo, konut gibi yerlerin tamamının ruhsat, iskan ve çalışma izni ile ilgili bilgi ve belgeleri” soran Dönmez, bu soruların yer aldığı dilekçeyi de belediyeye sunacağını söyledi. 

 

Haber / Faik Onur KAYA 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Arnavut Eğrisi Doğrusu
Hayatımda gördüğüm en basit siyasi görüş olmuş metin beyin yorumu.Sadece biraz Meclis üyeliği ve ilçe başkanlığı birikimi ile verilmiş bir demeç sadece.Bunuda resmi gazetede yayınlanan kanunlar taslaklar öneriler gibi yazıları okuyan veya takip edebilen az çok siyasetin içinde olup tv.den değilde okumayı tercih eden herkes verebilirdi.Bunu bilmeyip sadece dışardan okuyan biri ise vay vay vay bak neler olmuş ilçe meclis üyeleri neleri onaylamış nelere tamam demişler gibi feryat figan okuyup demişler tarzında herşeye veryansın ederler.Derseniz ki siz o zaman bunlara birinden bağlısınız veya çıkarınız var zerre yok ne tanırım nede birini bilirim.Sadece kendimce doğrularıma bakarım.Şimdi metin bey kalkıp ahmet bunu yapmış mehmet bunu yapmış derseniz; sizinle birlikte zamanında olanlar da size derki ya müslüman bu kararlar alınırken ( bir önceki belediye dönemi) sen yokmuydun ? Şimdi kalkıp bunlar eski belediyenin bilmem nelerini oyladı evet dediler kimler rant sağlıyor bu işten demek komik olur.Zaten çerkezköyde sağır sultanının bile duyduğu ama gerçekte bizim halkımızın duymak bile istemediği eski dönemden kalan 3 konu zaten var.1 ncisi sözde uydurma tamamen görüntü kirliliği olan viyadük müdür köprümüdür karışımı bişey.Ne kadara maal oldu ne kadar indira gandi oldu ? projede olupta yapılmayan köprünün 2 ayağı nerde ? 2 ncisi viyadük bölümünden tepeye kadar yapılmış olan yol ne kadara maal oldu ? 3ncüsü sözde otogar diye yapılan ancak girişte çıkışta 2 otobüsün bile yan yana geçemediği otogar maaliyeti ne kadar yapılışı ne kadar ? Ve en sonuncusu ki işte oda bu konuyla alakalı seçimden önce başlıyan sözde ıslah çalışması diye başlanıp seçim ortasında yarıda kalan dere yataklarıyla ilgili ihale kimlere ne kadara verildi ne kadar zaman verildi ve neden haala bitmediği ? Çerkezköyün en büyük problemlerinden birisi zaten alt yapı.10 yıllık yönetiminde bu dediğindiğimiz ıslah çalışmasını beceremiyenler bir kere hemen masum mazlum vatandaş modundan çıkıcaklar.Koca belediye meydanından kaldırıp taşları söküp takacaklarına bu işe bakıcaklardı.Bağlık kesiminde oturan insanlar gerçekten bazı konularda sıkıntılı durumdalar.Sokaklarının bazılarında hala elektrik yok ve sel baskınında büyük boyutta etkilenen yerlerden biriside buradaki insanlar.10 yıllık yönetimde bunu beceremiyenlere sabır etmesini bilenler daha 5-6 olmuş yeni belediye yönetime feryat figan atmek saçma olur.Yeni belediye yönetimininde açısından ise oy zamanı bu insalara işe düşenlerin 5 yılın çabuk geçeçeğini bilmesi gerekir.
20.09.2014 01:58
hasan koç şişede durduğu gibi midede durmuyor.
chp nin olağanüstü kongresinde kılıçtaroğlu nun memleket meselelerini içki masalarında tartışanlardan bu partiyi kurtaracağım sözü aklıma geldi.işte bu olsa gerek.
19.09.2014 18:46
Hasan Tarafsız taraftarlar
Birbirinden 3 er dakika ara ile yorumlar yazan medyum arkadaşlar. Kafanızda antenmi vardı ne biliyorsunuz buraya yorum yazanların tarafsız olduğunu? Yani tarafsız deyip takır takır taraflı yazma gibi bir süper deha sergilemişsiniz ya onada şapka çıkaralım müsade edin. Kendi yazdıklarınızız tarafsız diye isimlenirme garabetinize acınır sadece. Sizin derdiniz halk veya vatandaş değil, millet sel baskınında su kesintisinde bangır bangır belediyeye laf ediyor gıkınız çıkmıyor ama aynı lafı bir siyasi söyleyince maşallah kahraman kesiliyorsunuz. Göbekten bağlı olmak işte bçyle birşey, sıkıyorsa çıkın su baskınına uğrayan evlere ailelere gidinde "biz bişey yapmadık cahepe li meclis üyeleri yaptı" deyin hatta biraz dram katın olaya azıcıkta gözyaşı dökün, görelim bakalım vatandaşın iyi niyet! temennilerini kaldıracakmısınız? Adam herkesin söylediğini söylemiş siz hala yok meclis yok bilmem ne geyiği kovalıyorsunuz.
04.11.2012 23:13
HASAN BEY
FABRİKADA BU KADAR SENE NASIL YÖNETİCİLİK YAPMIŞSIN HAYRET DOĞRUSU.BAK ŞİMDİ MECLİSTEKİ OYLAMALARIN SONUCUNU MERAK ETMİŞSİN İYİ OKU:2009 DAN BUYANA BELEDİYE BAŞKANININ YILLIK OLARAK YAPTIKLARINI YADA YAPMADIKLARINI AÇIKLAYAN FAALİYET RAPORU İLE MECLİSİN VERDİĞİ YILLIK BÜTÇE VE YILLIK BÜTÇENİN NASIL HARCANDIĞINI BELİRLEYEN KESİN HESAP RAPORLARI OY BİRLİĞİ İLE ONAYLANDI.BAŞKA HANGİ OYLAMANIN SONUCUNU MERAK EDİYORSUN YAZARSAN ONUDA CEVAPLARIM.İMAR PLANI TADİLATLARINI SORARSAN MECLİS ÜYELERİNLE KONUŞMANI TASİYE EDERİM,NEDE OLSA BU İŞİN UZMANI ONLAR.(ama ne uzmanlar ama..)
04.11.2012 20:49
hasan ıma cevap mercimek
hasan ım sende mercimek kadar bile beyin yok ama kendini birşey zannedip cevap ermeye çalışıyorsun.belli ki birilerine mide den bağlısın,kendini onları savunma zorunda hissediyorsun.bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.tarafsız yorumları okursan senin için zor olacak ama belki birşeyler öğrenebilirsin.ilçe başkanı sorumlu belediye dir diyor.tarafsız yorumcularda 9 meclis üyesi ile chp bu suça ortaktır diyor,bu gerçek chp nin maskesini indirdiği için kızıyorsun.kızma gerçek tam da budur.
04.11.2012 19:17
Ahmet CAN Sorumlu Aramak
Kısır Siyaset çekişmelerini yerele indirgeyen CHP yi tebrik (!) ediyorum. Sizin meclis üyeleriniz muhalefet yapmaktan bihaberler, CHP liler davranıp daha önce önerge vemiş olsaydınız derelerle ilgili, şu an başka konuşuyor olabilirdiniz. Ancak hem AKP hem CHP Çerkezköy ü haketmiyor ve bu sefer dereyi geçemeyeceksiniz.
04.11.2012 19:10
Hasan garibanlar
Bir takım gariban yorumcular acaip şeyler yazıyor. Be kardeşim, be Allahsız kitapsızlar, siz vatandaşın selden perişan olanın yanındamısınız yoka belediye meclisindeki parti dağılımının mı? yok şu partiden meclis üyesi varmış yok şuymuş buymuş, siz ne yazdığınızın farkındamısınız? belediyedeki meclis üyeleri hadi bir halt etmiş, bu adamda çıkıp onlarla aynı şeyimi yapacak? sanki belediyeye delik ayakkabıyla geli,p BMW ciple çıkanları görmedik hiç... arkadaşlar, belediye meclisinde kimlerin olduğunun partisinin önemi yok, ortada bir ayıp varsa yapan suçludur bu ayıbı dile getiren değil! birde bir delikanlı çıkıpta mecliste yapılan oylamaları açık etse görsek acaba kaç oylamaya evet kaç oylamaya hayır denmiş kimler evet hayır demiş onuda görsek! cidden acıyorum burdaki yorumculara insanın insafı kuruyunca insanlıktan çıkınca böyle oluyormuş demekki!meclis üyesi chp li olunca chp li başkanında çıkıp başka birşey söylemesini vatandaşı savunmasını dalgaya alıyorsunuz ha! ne utanmaz insanlarsınız be! demekki sizin başkanlarınız bunu yapınca alkışlayacaksınız!
04.11.2012 15:50
emekli öğretmen asıl felaket ???
chp ilçe başkanı dönmez:asıl felaket senin gibi çapsız insanların siyaset yapması,bunun sorumlusu da rant ve çıkar beklentisinde olup sağda solda "mührelik" yapan harami tayfasıdır.
04.11.2012 09:33
mustafa KARATAŞ haber gazetesni okumuyorum
yorumlar ayırt ediliyor ve oyle yayınlanıyor,nerde kaldı tarafsızlık hakaretmi ettikte yayınlanmıyor yorumlarımız..
04.11.2012 09:32
emekli kayıkçı kavgası
seçim yaklaştı kayıkçı kavgası başladı.metin dönmezin açıklamalarında bu net olarak gözüküyor.chp nin dokuz üyesi ile mecliste bu güne kadar ne yaptığını açıklaması gerekir.havuzları mahkemeye taşıyacaklarmış doğru söylemiyorlar çünkü faaliyet raporlarında ve kesin hesaplarda oy birliği ile akp ye destekleri var.bir yolsuzluk varsa chp li üyelerin oy birliği ile desteklemedi mi?seçmen artık gözünü açtı sahte muhalefet değil gerçek ve sonuç alıcı muhalefet bekliyor.hem ali ertem ile metin dönmez arasında ne fark varki 4 yıldır mecliste ortak çalışmadılar mı?bakmayın şimdi yaptıkları sanal muhalefete yarın seçimi kim kazanırsa kazansın mecliste yine ortak çalışırlar
04.11.2012 06:56
kaleci utanç
fotoğrafa dikkat çekerim chp liler objektife bakamıyorlar,başlar öne eğilmiş utançtan olabilir mi?
04.11.2012 06:34
Faruk GÖK Adam !
İşte halkı düşünen,gerçegin pesindrn kosan bir başkan,çok sey kaybetmis cerkezköy çok ! Helal olsun Metin bey,sonuna kadar arkadandayız,çok içten tebrik ediyorum sizi !
03.11.2012 21:34
yönetici m.zeki gürcün göreve !
insanları aptal yerine koyarak muhalefet yapılır mı?chp nin belediye meclisnde 9 üyesi varken ve mecliste bu değerli üyeler dut yemiş bülbül gibi otururken bütün sorumluluğun akp de olduğunu vatandaşa nasıl anlatırsınız?zeki bey biraz cesaret ve görev başına chp yi bu yeteneksiz kişilerden siz kurtarırsınız.
03.11.2012 18:54
Vatandaş :)
Klasik yaklaşım "sizinde meclis üyeniz var" bu geyikten sıkılmadınızmı arkadaşlar? Belediyede chp nin meclis üyesi varsa ne olmuş? meclis üyesimi önerge verip yapmayın demiş? meclis üyesimi oylamada el kaldırıp sakın dereyi temizlemeyin demiş? çoğunluk kimde, bir defada biriniz çıkın yapılan oylamaların kaçında hayır oyu kullanmış bunlar onu söyleyin. Adamlar birşey yapıyor siz alakaya maydanoz "sizinde meclis üyeniz var" geyiği kovalıyorsunuz.
03.11.2012 16:44
reşit tokoçin
Sayın Başkan Metin Dönmez Doğruları Söylediği için Seçimi Kaybetti neden mi Halka Hep Bu Olayların Yaşanabiliceğini Anlattı Birilerinin Rant Peşinde Olduklarını Anlattı Peki Sonra Ne Oldu Seçim Zamanı Halka AK partiyi Devirimeye Geliyoruz Diyen Sayın Garip Ve ekibi Ne hikmetse Halka Yalan SÖYLEYEREK Seçim Sonrası 5Meclis Üyesi İle Beraber Ak partiyi Desteklediler Böylece ne Oldu Yalan Söyleyenler İktidar Oldu HALK YALAN ATANI SEVER ARKADAŞ sonrada bu meclis üyeleri başkan çerkezköyde yokken vekaleten belediye başkanı olup nasıl bir çocuğa ağlamasın diye meme verirler ya bunlarda kendilerini birşey zannetiler BAKALIM DAHA NE SU TAŞKINLARI OLACAK
03.11.2012 14:17
Reşit Tokoçin Doğru Söyleyeni Sevmez bu Halk

03.11.2012 14:08
vatandaş meclis üyeleri
fotoğrafı herkesin dikkatine sunuyorum meclis üyelerine dikkat edin başlar öne eğik,yüzler asık,kameraya bakamıyorlar utançtan olabilir mi?
03.11.2012 11:01
gerçek chp li armut
metin bey;kimse kusura bakmasın belediyede dile getirdiğiniz olumsuzluklar yaşanırken gerçekten merak ediyorum meclis üyeleriniz ARMUT mu topluyordu.
03.11.2012 10:52
serkan el öpülür
hıc sevmem chp yi ama dogru söze el öpülür bu konuda haklısın BİR AKP Lİ OLARAK SENI YÜREKDEN DESTEKLIYOZ BU KONU ÜZERINDE
03.11.2012 10:40
emekçi birisi anlatsın
chp de bilen birisi ilçe başkanına suçladığı belediyenin en yetkili organı olan belediye meclisinde 9 (yazı ile dokuz)meclis üyesi olduğunu anlatıversin.ilçe başkanı meclis üyelerini belediyed çalışan emlakçılar olduğunu mu zannediyor yoksa?muhalefet yapacağım diye çok komik duruma düşüyor.allah kimseyi utanma duygusundan mahrum etmesin!
03.11.2012 09:53
mustafa KARATAŞ Komik:)
BUKADARMI BENZERLİK OLUR YAHU TIPKI KILIÇTAROĞLU BUNLAR:) AÇIKLAMAYA BAKIN:Yaşanan olayın sorumlularının ortaya çıkması gerektiğini belirten M.Dönmez! BİRTARAFTANDA ŞUNU SÖYLÜYOR:“Felaketin sorumlusu Belediye’dir” ABİ BUKADARMI OLUR,YALAN YERE BİRİLERİNİ BİRKURUMU SUÇLAMAYA ÇALIŞIRSAN İŞTE BÖYLE SÖYLEDİKLERİN BİRBİRNİ TUTMAZ VE KOMİKDURUMA DÜŞERSİN GENEL BAŞKANIN GİBİ..
03.11.2012 09:04
belediyeci tiyatro başladı
chp ilçe başkanı yine desteksiz atıyor.seçim yaklaştı ya ucuz bir oyula bize chp nin belediye meclisinde üyesi yokmuş algısı yaratmaya çalışıyor.oysa meclis üyeleri ile birlikte toplantı yapıyor.belediyede tüm eleştirdiği konularda usulsuzlük,yolsuzluk varsa,belediyede gizli kapaklı işler kotarılıyorsa chp li üyeler ne yaptı? ne yapıyorlar?revizyon imar planları mecliste oybirliği ile onanmadı mı?o planlarda dere yataklarının konumu belli değilmiydi?başkanın önerisine "ne karşılığ oldunu" bilemediğimiz şekilde evet diyerek revizyon planlarını onaylamadılar mı?ayıp,ayıp insanda biraz utanma olur,mecliste evet de kahvede,meyhanede dedikodu yap.ben kendilerine yakıştıramıyorum,kendileri yakıştırıyorlarsa bir şey diyemem
03.11.2012 09:00
Ali ÇALIŞKAN BAŞKANSIN
Helal olsun başkanım böyle işler yapki belediyeyi kazanalım. Bizler biliyoruzki sen halk adamısın. Birkez daha sorunlara göğüs germenden birileri rahatsızlık duyacak boşver olsunlar sen böyle devam et. saygl.
03.11.2012 08:29
Vatandaş Çok güzel
Çok güzel konulara değinilmiş, ancak bir çerkezköylü olarak bazı hataları düzeltmek isterim. Öncelikle 11 sene önceki sel baskınından sonra birşey yapılmadığı doğru değil. O dönemin başkanı Mehmet uz şimdiki viyadüğün yerinde duran köprüyü yıktırıp yerine daha güzelini yaptırırken dere yataklarını da o dönemin şartlarına en uygun bir şekilde gayet güzel temizlemişti. Bu sebeple bunca sene başka baskın yaşamadık. Şimdiki baskının sebebi ise açık; Bakın, Çerkezköy sokaklarında plansız programsız altyapısız asfaltlama ve betonlamalar yapıldı,yollardaki su kanalları kapatıldı, kapatılmayan kanallar ise zaten büyüyen çerkezköyü kaldıramaz durumdaydı. Yağmur yağdığı zaman sokaklardaki su akacak kanal bulamayınca aşağılara doğru aktı, çerkezköyde 2 çukur alan var birisi tam ordada tıpkı bir çanak gibi duran imar sitesi, diğeride malum dere. Mehmet uz döneminde bu sebeple imar sitesi etrafına istinat duvarı çekilmişti,uzun süre su baskınları yaşanmadı orada, yapılan yollardan doılayı su kanalları kapatılınca fevzipaşa ve saat kulesinin oradaki tüm mahallenin suyu en aşağıya yan imar sitsine doğru aktı ve orayı malum duruma getirdi. Geri kalan sokak ve caddelerde de sular dosdoğru çerkezköyün içinden geçen dereye hücum etti. Suyun akacağı yollarda tıkandığı için çerkezköy suni gölete döndü. Yapılması gereken şu, yolları kırdınız eşelediniz madem, yeniden yaparken su kanallarını künkleri değiştirip daha büyüklerini döşeyin,masrafa acımayın bunun parasınıda tredaştan tahsil edin! vatandaşın vergileriyle yapılmış yol ve kaldırımları kırıp kablo döşüyorlar, ay sonu faturalarada iletim bedeli vs. vs. diye zaten yine bize fatura ediyorlar. Yani beleş yok ödesinler çerkezköylü siyasilern öncelikle bunu takip etmesi lazım. Yapılan çalışma korkunç! 3 ay evvel sıfır beton atılmış yolları iş makineleri ile kazıyorlar gidin mesela fevzipaşa caddesine, fevzipaşa camii yanındaki sokaklara seren evlerin yanına bakın o sokakları haziranın ortasında komple betonladılar ve şu anda o beton yol kalmadı bataklık halinde! Binlerce metreküp beton iş makineleri ile kırıldı kuma toza dönüştü! Bir babayiğit siyasetçi bu sokakların yapımı ,için yapılan ihaleyi ve bunun bedelini bulup çıkarsın kamuyla paylaşsın. Çerkezköyün gelirleri niye yetmiyorda zırt pırt kredi çekiyoruz niye vergi yüzsüzlerinde adımız geçiyor bunun sebebi ayan beyan budur! Çerkezköyün hakkını artık birileri kollasın, siytasidir değildir umrumda değil bunu lütfen artık birileri yapsın çünkü çerkezköyü idare ettiğini düşünenler bunu B-E-C-E-R-E-M-İ-Y-O-O-R...
03.11.2012 00:23
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Başkan Akay yatırımları meclis üyeleriyle gezdi
Kooperatif Marketlerin 3’üncü şubesi açıldı 
TEMEK kursları aralıksız sürüyor
Çorlu’da uyuşturucu operasyonu
CHP’li Yüceer Çorlu’da ziyaretlerde bulundu
Orman yangınları ile mücadele komisyonu toplantısı yapıldı
Çorlu meclisi toplandı
CHP'li 11 Başkan’dan THK’ya iş birliği deklarasyonu
Düğün yemeği 115 kişiyi hastanelik etti
Vaka sayılarında korkutan artış
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya