Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Mayıs 2021 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Suya zam yok
Suya zam yok
Çerkezköy Belediye Meclisi Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nın ikinci oturumu yapıldı. Tahmini bütçenin 51 milyon TL olarak kararlaştırıldığı toplantıda, 2013 yılı gelir tarifeleri de karara bağlandı. Meclis, harç ücretlerine yüzde sekiz zam yaparken, içme suyuna zam yapılmaması ve Edirne, Kırklareli, İstanbul’a gidecek cenaze araçlarından ücret alınmaması yönünde karar aldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 12.11.2012 20:05
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “Çerkezköy Belediyesi olarak Trakya bölgesinin en ucuz ve en kaliteli suyunu, en kesintisiz ve yeterli suyunu veriyoruz” dedi. Siirt’in Pervari İlçesi’nin kırsal kesiminde jandarmaya ait skorsky tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Çerkezköylü Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’u binlerce kişi ile rahmetle son yolculuğuna uğurladıklarını ifade eden Ertem “Bugün cenaze namazında şehidimizin annesi ve babası dimdik ayakta durdular. Böyle aileler olduğu sürece bu ülkenin sırtı yere gelmez kimsenin de bizi parçalamaya ve bölmeye hakkı olmaz” dedi.

 

İKİNCİ OTURUM YAPILDI

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında belediye meclis toplantısı salonunda dün saat 15.00’da başlayan toplantıya mazeret bildiren Ak Partili Meclis Üyeleri Aynur Düzgünel, Zafer Erdağ ve Süleyman Ak katılmadı. Açılış ve yapılan yoklamanın ardından Siirt’in Pervari İlçesi’nin kırsal kesiminde jandarmaya ait skorsky tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy ve bütün şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Gündemin ikinci maddesinde bir önceki meclis toplantısında görüşülmek üzere Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen 2013 mali yılı gelir ve gider bütçesi görüşülerek karara bağlandı

 

TAHMİNİ BÜTÇE 51 MİLYON TL

Gerçekleşen bütçe ile ilgili bilgi veren komisyon üyesi Vehbi Demirtaş “Son on yılda Çerkezköy Belediyesi’nin bütçesi hızla artıyor. Belediye meclis üyeleri olarak bütçenin gerekli yerlere ve ihtiyaçlara kullanıldığını düşünüyoruz” dedi. 2012 yılı tamamlanmadan tahmini bütçenin yüzde yüzünü geçeceklerini söyleyen Başkan Ali Ertem “Şuan seviyemiz yüzde 95 seviyesinde. Tahmini bütçelerde hesabını başka emeller dışında doğru tespit etmek gerekiyor “diye konuştu. 2013 yılı tahmini bütçesi 51 milyon TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

SUYA ZAM YOK

İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından 2013 yılı gelir tarifesi ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Tarife komisyonu, belediye harç ücretlerine yüzde 8 zam yapılması, içme suyuna zam yapılmaması ve Edirne, Kırklareli, İstanbul’a gidecek cenaze araçlarından ücret alınmaması kararlarını aldı. Konuyla ilgili bilgi veren Demokrat Partili Meclis Üyesi Ahmet Azcan “Su konusu uzun bir süredir gündemde kalıyordu. Komisyon olarak duygusal olarak ve sel felaketi nedeniyle suya zam yapmadık” dedi.

 

“EN UCUZ VE EN KALİTELİ SUYUNU VERİYORUZ”

Çerkezköy Belediyesi olarak bugüne kadar sudan para kazanmadıklarını ifade eden Ertem “Çerkezköy Belediyesi olarak belediyenin bütçesini sarsmayacak şekilde güvenli su vermeye çalıştık. 2004 yılında göreve geldiğimizde su 1.40 TL olurken, 9 yılda 60 kuruşluk bir zam yapmışızdır. Su konusunda diğer belediyelerle karşılaştırmayı ise vatandaşlarımız yapsın. Bazı istismarcılar su konusunda belediyeyi karalamak istiyorlar ama sizler bu konuda sağduyulu olun. Çerkezköy Belediyesi olarak Trakya bölgesinin en ucuz ve en kaliteli suyunu,  en kesintisiz ve yeterli suyunu veriyoruz. Sel felaketinde ana su hattının zarar görmesi nedeniyle sularımız kesildi. O şartlarda bile kendini feda eden ve hazırlayan personelin hakkını hiçe sayan bazı kesimler emeğe saygı göstermediler. Bu konuyu kendilerine malzeme yaptılar. Allah onları bu davranışlardan dolayı ıslah etsin” dedi.

 

PARKOMAT SİSTEMİ OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Komisyonun aldığı kararların hayırlı olması temennisinde bulunan Ertem “Komisyon üyelerimiz belediye harç ücretlerine yüzde sekiz zam yapılması, içme suyuna zam yapılmaması ve Edirne, Kırklareli, İstanbul’a gidecek cenaze araçlarından ücret alınmaması yönünde karar almıştır” dedi. Parkomat sistemi de oy çokluğu ile kabul edildi.

 

TARİFE KOMİSYONU KARARLARI OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından yine bir önceki meclis oturumunda tarife komisyonuna havale edilen 2013 yılında görev yapacak olan itfaiye ve zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücretleri konusu karara bağlandı. Komisyonun aldığı, en yüksek rakam oy birliği ile kabul edilirken, 2013 mali yılı uhdelerinde resmi görev bulunmayanlara ödenecek olan ücret de tespit edildi. Komisyonun aldığı en yüksek devlet memurunun bir günlük harcırah ücreti oy birliği ile kabul edildi.

 

LİSE KAMPÜSÜ YAPILACAK

Gündemin son maddesinde ise bir önceki meclis toplantısında incelenmek ve uygun okul alanını tespiti için İmar Komisyonuna havale edilen Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortaöğretim Kampusü için en az 150 dönümlük okul alanı ihtiyacına ilişkin dilekçesi karara bağlandı. Konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Ertem “Tugay Komutanlığının güneydoğusunda Ambardere mevkiinde bulunan yerde lise kampus alanı içinde eğitim yapılması planlanıyor. 4+4+4 projesinde ilk ve ikinci dört birbirinden ayrıldığı ve her birine ayrı okul yapmak zor olduğu için mevcut liseler 4+4 projesinde kullanılmayacak. Liseler bu proje kapsamında tek kampus içinde yönetilecek ve güvenliği ise tek çatı altında yapılacak. Trakya’da ilk olan bu projenin Çerkezköy’de yapılması için yer temin ettik ve uygulamaya başlayacağız. Tek çatı altında mekanizma oluşturursak bütün okulların birbiri ile dayanışmasını sağlamış olacağız. Bu proje kapsamında liselerin boşalttığı okullara ilköğretim ve orta okul öğrencileri yerleştirilecek. Bu projeyi en yakın zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. İlgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

ŞEHİDE RAHMET DİLEDİ

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Siirt’in Pervari İlçesi’nin kırsal kesiminde jandarmaya ait skorsky tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Çerkezköylü Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’u binlerce kişi ile son yolculuğuna uğurladıklarını belirterek “Şehidimize ve bütün şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit haberini aldığım andan itibaren ailesi ile her dakika irtibat halinde oldum. Bugün cenaze namazında şehidimizin annesi ve babası dimdik ayakta durdular. Böyle aileler olduğu sürece bu ülkenin sırtı yere gelmez ve kimsenin de bizi parçalamaya ve bölmeye hakkı olmaz” dedi.

 

NÜFUSUMUZ 100 BİN OLDU

Büyükşehir yasasının çıktığını ve resmi gazetede yayınlanmasını beklediklerini ifade eden Ertem “Yeni yasa ile birlikte Karaağaç Beldesi ve köyler Kapaklı ilçesine bağlandılar. Kızılpınar ve Veliköy ise Çerkezköy’e bağlandı. Bağlanan beldelerle birlikte nüfusumuz yüz bine geldi. Seçimlere kadar nüfusumuzun 115 bin olacağını düşünüyoruz. Çerkezköy artık büyük bir ilçe olmuştur. Bunun neticesinde de mahallerimiz çoğalmıştır. Artık Kızılpınar’da ve Veliköy’de mahallerimiz olacak” dedi.

 
Haber / Faik Onur KAYA 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş Yok yahu?
Hadi yahu, vallamı? niye sıkıntıya girdiniz? yapsaydınız bir zam daha! Tredaş dozerlerle beton yollara girdi eşti eşeledi yolları batırdı sonrada gitti sadece eşelediği yerlere 2 karış beton attı bitirdi. Dozer paletleri ile karman çorman olmuş yollar kalıverdi ortada.Bunu kapatmak için para lazım zam yapın suya toplayın paraları, bankadan kredi çekip süs havuzu, taksi durağı falan yaptınız yolları yapacak para kalmamıştır.
14.11.2012 15:00
A.ahmet yetiş m.ordu
yetiş mustafa ordu nerdesin bunların hakkından ancak sen gelirsin
13.11.2012 16:29
vatandaş chp li yorumcular
chp de ne kadar çok yorumcu varmış bugünlerde işleri güçleri yok herhalde durmadan yorum yazıyorlar yorumlar akp ye yarar
13.11.2012 16:20
çerkezli ??????
ambardere ? villa ? iskan ? imar ? eski meclis üyesi ? banka ? icra ? yıkılacak? ruhsata aykırı yapıların listesi ? haydi hayırlısı???????
13.11.2012 16:08
recep yankı eski akp li
değerli hocam yorumunu okuduktan sonra bir an hacı ali ertemin çerkezköy belediye başkanı olmadığını düşündüm.neden acaba?..kendini fazla yorma sebebini nasılsa bulamayacaksın ampul!!!
13.11.2012 15:56
"sade vatandaş" "hacı"
meclis üyeleri nerede yaşıyorlar merak ediyorum.başkan hacca gitmeden hemen önce ambarderede eski meclis üyesi yaşar beyin villası ile ilgili bir tartışma oldu.belliki meclis üyelerini hiç ilgilendirmemiş.ama bu konu biz sade vatandaşları ilgilendiriyor."hacı başkan" konu ile ilgili olarak yaşar beyin gazetelere yaptığı açıklamalara "hacı"olduğunu unutmadan cevap verirse biz "sade"vatandaşlar aydınlanmış oluruz.
13.11.2012 15:47
AKIN CHP YE CEVAP
CHP Lİ HEMŞERİM DESTEKSİZ SALLAMIŞSIN.CHP NİN SEÇİM BİLDİRGESİNE BAKTIM PROJESİ HAZIR DERE ISLAHI GÖREMEDİM.HAKLARINI YEMEK İSTEMEM DERELERE KURULACAK BARAJDAN ELEKTRİK ELDE EDİLECEK HALKA VE SANAYİCİYE UCUZ ELEKTRİK VERİLECEK DİYOR AMA BUNUN SENİN SÖYLEDİKLERİNLE ALAKASI OLDUĞUNU ZANNETMEM.NE DERSİN?
13.11.2012 15:36
salim duru seçim rüşveti
suya zam yapılmaması seçim rüşvetidir.ayıptır,günahtır,seçmenleri aptal yerine koymayın.açın bakın gazetelere geçen sene suya zam yaparken hangi gerekçelere sarılmışsınız,şimdi o gerekçeler ne oldu?demekki geçen sene o kadar yüksek zam olmayabilirdi.ama yapmadınız ne ekonomik kriz dinlediniz ne işsizlik dinlediniz,sandık görününce insafa geldiniz.nafile bu rüşvet sizi kurtarmaz.
13.11.2012 15:25
su fiyatı 4,88tl
benim gecen ayki faturam 18 ton su karşılığı 87,99tl yani ton başına 4,88 tl ödedim. nasıl oluyorda 1,40tl/ton deniyor...?
13.11.2012 14:49
CHP MÜSTEHAKTIR
METİN DÖNMEZ DERELERİN TEMİZLENECEĞİNE SEÇİM BİLDİRGESİNDE YER VERMİŞTİ.PROJELER HAZIRDI SEÇİMİ KAZANSAYDI ÇERKEZKÖYÜN SEL KORKUSU OLMAZDI.PROJELERİ HAZIR BÖYLE BİLGİLİ,EHLİYETLİ KADROLARA SEÇİMDE OY VERMEYEN SEÇMENLER OLUMSUZLUKLARA MÜSTEHAKTIR.
13.11.2012 14:36
DADAŞ MAĞRUR OLMA
O KADAR MAĞRUR OLMA ALİ BAŞKAN SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR
13.11.2012 13:36
yönetici korku
ali bey ve akp yönetimi chp nin adayının metin dönmez olması için ellerini ovuşturup dua ediyorlar,ama yanılıyorlar.korkunun ecele faydası yok bu defa sanal değil gerçek bir adayla yarışacaklar.adayımız:m.zeki gürcün,akp nin on yıllık saltanatına son verecek.suya zam ucuz bir seçim yatırımı halk bunları yemez artık...
13.11.2012 13:31
ülkücü akp yüzünden
kürt açılımı,habur rezaleti,oslo görüşmesi derken on yıl sonunda akp iktidarının teröre teslim olmasının ülkemizi getirdiği nokta: şehit cenazeleri ve göz yaşı olarak geri dönüyor. akp liler ne kadar övünse azdır.
13.11.2012 13:19
eski akp li özür
sayın ali ertem etrafını saran yanlış insanlar yüzünden zor durumda kalıyor,kendisini yanlış yönlendiriyorlar.mesela sel baskını sonrası belediyenin ihmali nedeniyle bir özür dilemeyi bile akıl edemediler.başkan vekili ve başkan yardımcıları görevlerini yapamadı tek sorumlu ali ertem gibi yansıtıldı,doğru değil.zaten olay sırasında kendisi çerkezköy de değildi.
13.11.2012 13:04
turgay şanlı neden?
sayın başkan lafı evirip çevirmeden soruma cevap bekliyorum:9 yıldan buyana dereler neden temizlenip ıslah edilmedi?şark kurnazlığı yapıp sorumluluğu dsi ye yıkmaya kalkmayın ama.samimi olarak sorunu çözmek isteseydiniz defalarca yap-boz ihale ettiğiniz kaldırımlara veya yapıp-yıktığınız havuzlara veya kurudu diye söküp tekrar diktiğiniz ağaçlara heba ettiğiniz parayla vatandaşı selden koruyacak tedbir alabilrdiniz, ama yapmadınız.bizde seçimde yapacağımızı biliyoruz,az kaldı gününüzü göstereceğiz size !!
13.11.2012 12:27
MAĞDUR VATANDAŞ ZARARIMIZ KARŞILANSIN
SUYA ZAM YAPMAMAK DEVLETİN İHMALİ SONUCU SELDEN MAĞDUR OLAN VATANDAŞLARIN ZARARINI KARŞILAMAZ.GÖSTERE,GÖSTERE GELEN SELDEN DOLAYI UĞRADIĞIMIZ ZARARIN,GEREKEN TEDBİRLER ZAMANINDA ALINMADIĞI İÇİN BELEDİYE VE/VEYA BAKANLIK TARAFINDAN KARŞILANMASI GEREKİR.BU KONUDA AYRINTILI AÇIKLAMA BEKLİYORUZ.ZARARIMIZ KARŞILANMAZSA YARGIYA GİDECEĞİMİZİ HERKESİN BİLMESİNİ İSTİYORUM.
13.11.2012 11:47
emekçi yok artık!
ali bey sana belki anlatmadılar yada yanlış anlattılar,gerçeği bizim gibi mağdur vatandaşlardan dinle açıklamalarını öyle yap."en kesintisiz su verdiğini"söylediğin çerkezköy de vatandaş bayramı susuz geçirdi,abdest alacak su bulamadığı için bayram namazına gidemedi bayram namazına.ya bundan haberin yok yada çok pişkinsin o zaman da sana söyleyecek sözüm yok!
13.11.2012 08:47
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kayın biraderini öldüren enişte evinde intihar etti
Facianın eşiğinden dönüldü
Barakaya uyuşturucu operasyonu
33 dönümlük arsa meclisi gerdi
Aygun: Yollar yarım yamalak
Çerkezköy meclisi ilk oturumu tamamladı
Tam kapanma sonrası sahilde yoğunluk oluştu
Çorlu Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı
Albayrak: Modern bir Tekirdağ için çalışıyoruz
Varank: 280 işletmenin ihracatını sadece bir yılda 64 milyon dolar artırdık
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya