Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
16 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Belediye selzedelere el uzattı
Belediye selzedelere el uzattı
Çerkezköy’de sel felaketinin yaşandığı dönemde hac görevi için kutsal topraklarda olan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, selden olumsuz etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Belediye olarak önümüzdeki hafta selzedelerin hesaplarına zararın boyutu esas alınarak 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasında para yatıracaklarını belirten Ertem, sonraki aşamada da belediye olarak imkanları dahilinde selzedelerin yardımına koşmaya çalışacaklarını söyledi. Dere ıslahları ile ilgili de bilgi veren Ertem, dere çalışmalarının başlatıldığını ifade ederek “Çalışmalar Devlet Su İşleri tarafından sürdürülüyor. Derelerimizin ıslah çalışmalarını öngören proje ihalesi, bu yılsonu itibarıyla yapılacak. Yani bir ay içerisinde dere ıslahı ihalemizin yapılmasını 2013 yılı içerisinde de çalışmaların bitirilmesini planladık” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.11.2012 21:35
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy’de sel felaketinin yaşandığı dönemde hac görevini ifa etmek üzere kutsal topraklarda bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, selden zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

 

GEREKEN YAPILACAK

Dün saat 15.30’da, Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Gökhan İnce, Belediye Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Faruk Şen ile birlikte yağmurun oluşturmuş olduğu sel nedeni ile zarara uğrayan İstasyon Mahallesi, Ayyıldız sitesi civarında bulunan daireleri gezerek mesken sahiplerine geçmiş olsun dileğinde bulunan Başkan Ali Ertem, Fadime Yavaş, Mete Demir, Abdullah Kayaeriş, Kemalettin Topçu, Ahmet Ertürk, Salim Köken ve Dursun Aslan’ın evini ziyaret ederek, tadilat çalışması yapılan dairelerle ilgili bilgi aldı.
 

BOYUTU ORTADA

Afetten dolayı zarar gören mesken sahiplerine önümüzdeki hafta, Çerkezköy Belediyesi tarafından yardım yapılacağını belirten Ertem, “Yaşamış olduğunuz sıkıntıları, şu anda içinde oturmaya çalıştığınız dairelerinizden anladım. Bu Allah’ın bir taktiridir. Ben, bu derece sonuçlar bırakan su taşkının, yaşandığı zamanda, sizlerin ne sıkıntılar yaşadığınızı tahmin edebiliyorum. Bu felaketin ardından, beni en fazla teselli eden şey, bu derece ağır bir felaket zamanında can kaybının yaşanmamış olmasıdır” dedi.
 

HESABINIZA YATACAK

Maddi kayıpların telafisinin kolay olduğunu ifade eden Ertem “Zor zamanlarınız, sıkıntılı günleriniz olmuş. Kaybınızın maddi olması nedeniyle, yaralarınız kolay sarılacak. Prosedür nedeni ile yardımlarımızın sizlere ulaşması gecikti. Bunu biliyoruz. Belediye olarak biz, önümüzdeki hafta, hesaplarınıza zararın boyutu esas alınmak kaydıyla 2 bin 500 ile 3 bin TL arasında bir para yatıracağız. Yaralarınızın sarılması bakımından, çok fazla bir miktar sayılmasa da, işinizi kolaylaştırması bakımından şimdilik bu miktar iban numaraları üzerinden hesaplarınıza aktarılacaktır. İlerleyen günlerde yine imkanlarımız dahilinde sizlerin yardımına koşmaya çalışacağız” diye konuştu.
 

İHALE EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Ali Ertem ve beraberindekiler daha sonra DSİ’nin, dere ıslahı çalışmaları yaptığı Çorlusuyu Deresi mevkiinde incelemelerde bulundu. Dere çalışmalarının başlatıldığını ve çalışmaların Devlet Su İşleri tarafından sürdürüldüğünü ifade eden Ertem “Derelerimizin ıslah çalışmalarını öngören proje ihalesi, bu yılsonu itibarıyla yapılacak. Yani bir ay içerisinde dere ıslahı ihalemizin yapılmasını 2013 yılı içerisinde de çalışmaların bitirilmesini planladık. Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ DSİ Şube Müdürünü ağırlamıştık. Bu konu hakkında detaylı görüşmelerimiz oldu” dedi.
 

BEŞ ASRA CEVAP VERECEK

Çalışmalarının kapsamlı olduğunu ve ıslah çalışmalarına Pınarça Deresi’nden başlayacaklarını söyleyen Ertem “Yapacağımız ıslah çalışması, Çerkezköy’ün 500 yıl daha böyle bir sorunla karşılaşmamasına yönelik bir çalışmadır. Yapılacak olan çalışmayla, dere yataklarının geniş ve derin bir şekilde kullanıma sunulmasını amaçlıyoruz. Daha sonra taban ve her iki yaka beton yapılacak. Bu çalışma aynı esaslar dahilinde yürütülerek dereler Çerkezköy’den çok uzaklara taşınacak. Bu çalışmalarımızı da 2013 yılında bitirmiş olacağız” açıklamasını yaptı.
 

SAHNE BELEDİYEDEN

Selden olumsuz etkilenen Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Binasını da ziyaret eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, HEM Müdür Vekili Yalçın Memiş’den zararın boyutuna ilişkin bilgi aldı. Gösteri salonunda bulunan sahnenin kullanılmaz durumda olduğunu gören Başkan Ertem, sahnenin yapımını Belediye olarak gerçekleştireceklerini belirterek, “Sel felaketi nedeni ile yaşanmış olan sıkıntılar, yetkilerimizin kısıtlı olmasından kaynaklanmaktadır. Daha evvel yapılması gereken işler, prosedür gereği yapılamadığı için bazı sıkıntılar yaşandı. Belki derelerin ıslahının yapımı bu günlere de kalmamalıydı. Ne var ki belediyemizin, bir yıllık bütçesine denk olabilecek bir maliyet, sonuçta bizleri resmi makamlar karşısında zor durumda bırakırdı. Yetkilerimiz yapmayı düşündüklerimizi gerçekleştirebilmemize yetmiyor” dedi.
 

YEREL YÖNETİM YASASI BİRAN ÖNCE ÇIKMALI

Yerel Yönetimler Yasası’nın bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Ertem “Belediyelerin çalışabilmeleri için yerel yönetim yasasının bir an önce çıkarılması gerekiyor. Hükümetimiz, bunu yapmaya kalktığında muhalefet, bir bardak suda kıyametler koparıyor. Sokaklarımız gerçekten kötü durumda. Yapılan yol çalışmalarımız, diğer kurumlar tarafından bozuluyor. Yerel yönetim yasasının çıkması halinde bu sıkıntılar son bulacak. Kurumlara tanınacak zaman zarfında, alt yapıya dair yapmaları gereken çalışmaları, o zamanda tamamlamış olurlar. Bu gün aynı şeyi o kurumlardan istediğinizde kurumlar size ya programlarında olmadığını, yada ödenekleri bittiği için çalışma yapamadıklarını söylüyorlar. Bu da bizleri zor durumda bırakıyor” diye konuştu.
 

NE ALAKA

Büyük Şehir Yasası’na da değinen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, muhalefetin, konu hakkındaki tutumunu eleştirerek “Çıkarılmış olan yasa kapsamında, 13 ilimiz büyük şehir oldu. Muhalefet 13 ilimizin büyük şehir olmasını eyalet sistemine dönüş şeklinde kamuoyuna lanse etmeye başladı. Bunun eyalet sistemi ile ya da ülkemizin parçalanması ile ne alakası var. Nasıl böyle bir hizmet eyalet sistemi ve sonucunda ülkemizin parçalanması şeklinde algılanıyor sözleri ile tepkisini dile getirdi.
 

Haber / Asim YAVUZ

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Serbay Yerle bir.
Başkanın karizma yerle bir artık.
16.11.2012 19:41
ÇERKEZLİ YIKILACAK MI?
HACI BAŞKAN BEY AMBARDEREDEKİ VİLLANIN FAZLALIĞI YIKILACAKTI NE OLDİ???
16.11.2012 13:51
metin kul tercih
su baskını Allah ın takdiri değil,iki çuval kömür,bir paket erzakla kandırılan seçmenlerin yeteneksiz yöneticileri tercihinin sonucudur.
16.11.2012 13:00
muhasebeci şeffaf olmalı
belediye kanunu böyle para dağıtmaya uygun mu bilmiyorum.kayıtların iyi tutularak kime ne kadar yardım yapıldığının belediye internet sitesinden şeffaf bir şekilde yayınlanması ve vatandaşların denetimine açık olması gerekir.vatandaşların kime ne yardım yapıldığını görüp denetlemesi gerekir.
16.11.2012 12:55
mimar nankörlük etmeyin
dere yatakları su baskınından sonra temizlenmeye başladı.Allah tan dere yatakları plan tadilatı ile parsele çevrilmemiş,hiç olmazsa dereleri temizleyecek alan bırakmışlar.bunun için nankörlük etmeyip belediye yetkililerine teşekkür etmek lazım
16.11.2012 12:44
halk sadaka
kömürle erzakla oy toplamaya alışmış olanlardan başka ne beklenir herkese standart para dağıtılırmı kimin gerçek zararı nekadarsa tamamının ödenmesi lazım sel baskını belediyenin ve bakanlığın ihmali sonucu oluşmuştur sadaka gibi para dağıtılarak halkın zararı karşılanmaz zararın tümünün karşılanması gerekir
16.11.2012 12:18
AKIN SEREN UTANIN
AYIPTIR,GÜNAHTIR,UTANIN,UTANIN!ON YILDIR DERELERİ TEMİZLEME YAN GEL YAT,SİZİN HATANIZIN BEDELİNİ MİLLET ÖDESİN,SONRA SADAKA VERİR GİBİ PARA VERMEYE ÇALIŞ,VATANDAŞ HER ŞEYİ UNUTSUN.YAPILAN YAPANIN YANINA KAR KALSIN
16.11.2012 11:55
vehbi taşçı istifa
görevini hakkıyla yapamayan yöneticiler için istifanın da onurlu bir davranış olduğunu düşünüyorum.memleketimizde bu davranışı sergileyen yönetici göremiyorum.bu durumda insanın aklına mecburen acaba bizde onurlu yönetici yok mu sorusu geliyor
16.11.2012 11:22
GERÇEK EMEKÇİ 17 OCAK 2011
17 OCAK 2011 DE BELEDİYE DE NE OLDU DİYE MERAK EDEN YORUMCU ARKADAŞ BANA GÖRE ASLINDA FAZLA MERAK ETMEYE GEREK YOK ON YILDIR ÇERKEZKÖY BELEDİYESİN DE NE OLMUŞSA YİNE O OLMUŞTUR.GEÇEN HAFTA BASINA İHALE KAVGASI YANSIMADI MI?NASIL BİR PAYLAŞIM KAVGASI VARSA BELEDİYE BASILMIŞ,HAKARETLER EDİLMİŞ,KİMSE KİMSEDEN ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞ.ANLAŞILAN ALAN RAZI,VEREN RAZI. YİNE AYNISI OLMUŞTUR.İHALE İLE İLGİLİ BİR KONU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.BAŞKA NE OLABİLİR Kİ
16.11.2012 11:07
osman kurt tebrikler
mühteşemsin başarılar dilerim
16.11.2012 10:56
yönetici cak,cek??
Sayın ali ertem i halkı oylama konusunda gerçekten çok başarılı buluyorum. bu özellik bir yetenek mi yoksa bir eğitim mi aldı merak ediyorum. baksanıza kendi ihmali sonucu su baskını yaşanmış halk zarar görmüş,on yıl belediye başkanlığı yapan bir kişi hala "proje,edilecek,yapılacak" gibi içi boş laflarla halkı oyalayabiliyor.
16.11.2012 10:52
turgay şanlı ambardere ye cevap ver
sayın başkan hacca gitmeden önce ambardere de iskansız,ruhsatsız kaçak villa olayı patlamıştı.villanın eski sahibi eski meclis üyen ve imar komisyonu başkanı yaşar bey yaptığı açıklama ile seni yalanladı.hacı da oldun yakışıyor mu sayın başkan cevap bekliyoruz,yoksa seçim meydanına çıkamazsın.fakir inşaatına fazla bir tuğla koyamasın meclis üyenin kaçağına göz yum olur mu?kul hakkı nerde kaldı?
16.11.2012 10:34
hükümet caddesi yetmez
hacı ali ertem bey sadakamı veriyorsunuz.o para zararımızın onda biridir ancak yetmez.su baskını Allah tan değil kendini yönetici zanneden zavallıların görevini yapmamasından oldu.su bastıktan sonra dereleri temizliyorsunuz,10 senedir aklınız nerdeydi hacı bey???
16.11.2012 10:27
ali tunç duymasın
mustafa ordu açıklamaları duymasın sokağa çıkamazsınız,benden söylemesi.ben sayın ordu nun sorduğu "17 ocak 2011 de belediyede ne oldu" sorusunun cevabını bekliyorum.
16.11.2012 09:20
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Meclis üyesi ve iki muhtar kumar masasında yakalandı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya