Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
16 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Trakya’nın en iyi altyapısı Çerkezköy’de
Trakya’nın en iyi altyapısı Çerkezköy’de
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, bir süre önce hac görevini yerine getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret etti. Çerkezköy’de Kurban Bayramı öncesinde sel felaketi yaşandığını anımsatan Özlem Yemişçi, selden sonra yapılan çalışmalarda herkesin üzerine düşeni layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 16.11.2012 18:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ÇERKEZKÖY TARİHİNİN EN YOĞUN YAĞIŞI
Belediye olarak selzedelerin yanında olduklarını söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de belediye olarak vatandaşların yanlarında olduklarını belirterek “Böyle afet durumunda yapacak çok fazla bir şey kalmıyor. Eşyalar için belediye olarak vatandaşlarımıza yardım yapacağız. Giden mal geri gelir. Önemli olan cana bir şey olmamasıdır” dedi. Meydana gelen yağışın, Çerkezköy tarihinin en yoğun yağışı olduğunu söyleyen Ertem “2001 Aralık ayında meydana gelen sel felaketinde metrekareye 64 kilogram yağış düşmüştü. Son yağışta ise metrekareye 150 kilogramın üzerinde yağış düştü. 2001 yılında yaşan sel felaketinde derelerin temiz olmaması önemli bir etken olmuştu. Metrekareye 64 kilogram yağışın düştüğü Çerkezköy’de 2001 yılında sel felaketi yaşanırken, 2011 yılı Eylül ayındaki yağışta metrekareye 96 kilogram yağış düşmesine rağmen sel felaketi yaşanmadı. 2001 yılındaki sel felaketinden sonra 4 defa daha şiddetli yağış meydana gelmesine rağmen sel baskını yaşanmadı. Son yağış ise Çerkezköy tarihinin en etkili yağışıydı” diye konuştu.
 

500 YILA CEVAP VERECEK

Son yaşanan sel felaketinin her şeye rağmen ucuz atlatıldığını belirten Ertem, “Derelerin ıslahı projesini biz hazırlattık. Devlet Su İşleri yılsonuna kadar ihalesini yapacak. Çerkezköy’ün 500 yılına cevap verecek bir proje olacak” dedi.
 

BÖLGENİN EN İYİ ALTYAPISI ÇERKEZKÖY’DE

Çerkezköy’de sel felaketi nedeniyle yıkılan evin bulunmadığını, eşyaların zarar gördüğünü söyleyen Ertem, “Dereden taşan su, cadde ve sokaklardaki suyu yavaş yavaş yükseltti. Sürüklenme olmadığı için yıkılan ev de olmadı” diye konuştu. Trakya’da en iyi altyapıya sahip bölgenin Çerkezköy olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ali Ertem “Kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu ile bölgenin en iyi altyapısı Çerkezköy’de” ifadesini kullandı. AFAD’dan gelen yardımın birinci parti olarak değerlendirilmesini isteyen Başkan Ertem “Vatandaşlarımızın kaybı yüksek. Sizden vatandaşlara gelen yardımın yükseltilmesi için girişimlerde bulunmanızı istiyoruz. Vatandaşlarımızın asgari ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri lazım. Bunun için de ikinci yardım paketi gelmeli. Şuanda valilikten 800’er TL para geldi. Bunun üzerine 1300’er TL daha eklenmesini talep ediyoruz” dedi. Özlem Yemişçi de böyle bir talep varsa takibini yapacaklarını söyledi.

 

TEKİRDAĞ’A 3 YENİ İLÇE

Ziyarette Büyükşehir Kanunu ile ilgili de konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, “Büyükşehir Kanunu’nun kabul edilmesi ile birlikte Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 13 il büyükşehir statüsü kazandı. Yeni düzenleme ile birlikte Tekirdağ’da 3 yeni ilçe oluştu. Büyükşehir Yasası’nın tüm Tekirdağ halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Tekirdağ halkının hak ettiği hizmeti almasının arzu ettiğini söyleyen Yemişçi, “Bizler halkımızın büyükşehrin imkanlarından faydalanabilmeleri için gereken mücadeleyi verdik. Yerel seçimlere kadar yapılanma tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.
 

ANA MUHALEFET SEÇİMDEN KAÇTI

Yerel seçimlerin tarihi ile ilgili de konuşan Yemişçi, seçimlerin normal süresinde yapılacağını belirterek “Biz iktidar partisi olarak seçimlerin öne alınmasından çekinmedik. Ama dünya tarihinde bir ilktir ki, ana muhalefet partisi seçimden kaçtı” dedi.
 

BELEDİYELERİN GELİRLERİ DE ARTACAK

Büyükşehir Kanunu’nun hayırlı olmasını temenni eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Tekirdağ’ın büyükşehir olması gerektiğini her zaman söylüyorduk. Eğer bir belde ilçe olacaksa bunun da Kapaklı olması gerektiğini ifade ediyorduk. Yeni oluşumla birlikte Tekirdağ büyükşehir olurken, Kapaklı da Karaağaç ve köylerle birleşerek ilçe oldu. Tekirdağ’ın büyükşehir olması, belediyelerin gelirlerinin artması açısından da çok önemli” şeklinde konuştu.
 

TEK AMACIMIZ TEKİRDAĞ VE İLÇELERİNİ KAZANMAK

Kapaklı’nın ilçe olması gerektiğini ifade eden Ertem “Fakat Çerkezköy’den ikinci bir ilçenin çıkması Çerkezköy’e zarar verecekti. Bunun için yaptığınız çalışmalardan dolayı da sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Kızılpınar ve Veliköy’ün Çerkezköy’e çok yakın olmasından dolayı o talebin uygun görülmediğini ifade eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi de “Kızılpınar ve Veliköy’deki vatandaşlarımız için hizmet anlamında bir sıkıntı olmayacak. Nüfusa göre bütçe gelecek. Bu aslında onlar için de bir avantaj. İnşallah bu bölgeden 2 tane belediye başkanımız olacak. Tüm amacımız ilçeleri ile birlikte Tekirdağ büyükşehir belediyesini kazanmak” dedi.
 

Haber / Gülveren VATANSEVER

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
rafet teşekkürler başkan
başlıkta dediğim gibi başkan size teşekkür ederim elektriği yolu kanalizasyonu geçtik ama her yarmur yağdığında bizi susuz bırakmadınız tonlarca suyu bedava kullandık alt yapı drseniz altımıza bez bağlıyoruz senin makam odanda eski başkanların fotoğrafları var Sayın HİKMET UĞRAŞ, ın bakışına bir bak bakalım sana nasıl bakıyor
18.11.2012 03:02
anaboliq
hangi altyapıdan söz ediyor aceba düşündüm bulamadım... bayramı abdestsiz geçirdi millet bu belediye yüzünden sular yoktu vekil hanım 2 gun elektrik su rezillikti...şimdide elektrikleri toprak altına alıyo 2 sene once kendı yaptıgı kaldırımları kırarak...yazıklar olsn.müteahht firma denetlenmiyor kazıp bırakıyo...kışın yol mu kazılır allah aşkına millet çamurdan kurtulmadı çerkezköyde.ama halkta hiç bi tepki yok ki böyle devam aynen
18.11.2012 01:32
pasali
sayin vekil kendi alt yapindan mi bahsediyon.. bayramda susuz elektriksiz yasamaya calistik bundan haberin yok ama senin tok acin halinden anlamaz tabi...yukardaki yorumlarin hepsini gonulden destekliyorum soyleceklerim bu kadar...
18.11.2012 00:22
yaşar vekilim nereye baktınız
Sayın vekilim, ben bayramı susuz elektriksiz geçirdim... günde en az iki kere bu köyde elektrikler kesiliyor, yağan bir yağmurda 400 tane evi su bastı... sen hangi alt yapıdan bahsediyon hangi hizmetten bahsediyon... Bırakın birbirinize masal okumaqyı, yüzünüz varsa azıcık utanın...AKP sayesinde çerkezköy KÖY olarak kalıyor....
17.11.2012 18:51
vatandaş
Başkan lütfen kendi oturduğun sokağa bak ,ne kadar mükemmel bir altyapı görürsün...Bu tredaşçılarında dokunulmazlığı var heralde!Kaldırımları dağıttılar,güya elektrikleri yer altına alacaklar...aaaalmaz olaydılar..Kaldırımları eski haline getirmek zorundalar.Yanılıyormuyum?yoksa anlaşmada böyle bir taahhütleri yok mu?
17.11.2012 16:39
altyapımız süpermiş.vallamı.
siz birbirinizi kandırmaya devam edin çerkezköy belediyesi ve akp milletvekili özlem hanım.çerkezköyde hemen hemen hergün biryerlerde su kesintisi,elektrik kesintisi oluyor.vekile çerkezköy değilde sanki başka bir belediyeyi anlatıoyrlar.tabi vekil nerden bilecek belediye ne anlatırsa o da tamam,doğrudur diyor.bu haberi görünce zannettimki ali ertem başka bir belediyeye reis olmuş.çünkü onların anlattıkları nın hiçbiri çerkezköyde yaşanmıyor.
17.11.2012 10:59
Abdullah GÜMÜŞ Merhum Hikmet Uğraş.
Şu an varolan altyapı merhum Hikmet Uğraş'ın döneminde yapılan altyapıdır. Sanki kendi dönemlerinde bir altyapı çalışması yapılmış gibi konuşmanın alemi yok.
17.11.2012 10:30
Ertan ahaha
Çorluya,tekirdağa bakıyorum lüleburgaza edirneye bakıyorum bir de köylükten kurtulamamış çerkezköye, hangi altyapı abi? yok öyle bişey herkes kendi yönetimini abartır ama bu abartınında ötesine geçmiş.Altyapı var diyip sonrada altyapısızlıktan oluşan su baskınlarına bahane uydurmayın inandırıcı gelmiyor.1994-1995 yılında dönemin beldiye başkanı çerkezköyün tüm sokaklarını boydan boya kzıp kanalizasyon yapmıştı, kocaman iş makineleri toprak çökmesin diye yere kazık çakıyor kepçelerde o kazıkların ortasını eşiyordu, bugün altyapı dediğiniz şeylerin hepsi o zamandan kalma, o yıllardan bu yana kadar bu ebatta bir çalışmayı gören duyan çerkezköylü yoktur. Sokakları daraltmak,süz havuzu,saat kulesi dikmek altyapı değildir daha doğrusu bildiğim kadarı ile öyle olması lazım.
17.11.2012 09:40
EN İYİSİ
bölgenin en iyisi buysa en kötüsünü düşünmek istemiyorum.en iyi alt yapı burda elektrik yok su yok hiç hiçbirşey yok problem yok.ne diyelim allah beterinden korusun...
17.11.2012 08:38
esnaf ??
sayın vekile hava olsun diye baya abartmışsınız, ama çerkezköylü bir vatandaş olarak göz var nizam var diyorum. Hangi altyapı? yok öyle birşey sayın başkan. Kağıt üzerinde bir kamyon altyapı planınız vardır, size göstermişlerdir falan filan ama çerkezköy bsokaklarında yok öyle bir altyapı olayı. Yağmur suyu caddeyi yavaş yavaş yükseltmedi, altyapısızlıktan dolayı çerkezköy sokaklarında biriken yağmur suyu akacak logar deliği,yağmur kanalı olmadığı için alçak kesimlere doğru aktı ve siteler ve dere bölgesine doldu. En basitinden gidin otogar civarına bir bakın tek bir yağmur deliği su kanalı göremezsiniz bunun adı altyapısızlıktır yukarı mahallelerden akan su bu sokaklarda birikip adliyeye doğru hücum etmiştir. Ha altyapınız olsa 3 ay evvel döktürdüğünüz betonlar bugün delik deşik olmaz 2 haftalık asfaltı iş makineleri ile allak bullak etmezdiniz.Hangi alt yapı? bölgeyi bilmeyen birine masal anlatmak başka, çıkın sıradan bir vatandaşa anlatın görün bakın nasıl gülüyor.Her sene çerkezköyün bir bölgesini su basıyor geçtiğimiz senede anfi civarı su altındaydı, ondan evvelki senede sel baskını yaşayan evler oldu, belediye binanızın bodrumu bile komple 20 santim su altında kalıyordu yani yağmur sırf bu sene değil her sene yağıyor gazete arşivlerine bir bakın.
17.11.2012 00:45
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Meclis üyesi ve iki muhtar kumar masasında yakalandı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya