Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Ordu, 900 bin TL’lik bağışı sordu
Ordu, 900 bin TL’lik bağışı sordu
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, önceki gün düzenlediği basın toplantısı ile Kasım Ayı meclis toplantısının kanuna uygun yapıldığını söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e cevap verdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 18.11.2012 15:07
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ
Cumartesi günü saat 11.00’da İlçe Teşkilatı’nda basın toplantısı düzenleyen Mustafa Ordu, “Biz ilçe teşkilatı olarak bu toplantının usulsüz yapıldığını ifade ettik. Yine de bu sözümüzün arkasındayız. Usulsüz olan mecliste belediye başkanı ve meclis üyeleri, otuz kat zaman ayırarak belediye başkanının katılımı ile meclis toplantısı tekrar yapıp maddeleri tekrar oylayabilirler” dedi. 
 

BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL

Belediye Başkanı Ali Ertem’in katılmadığı toplantıda BSH fabrikasının belediyeye 900 bin TL bağış yaptığını anımsatan Ordu “BSH fabrikası inovasyon merkezi ve Mezbaha ile Kızılpınar köprüsü arasından geçen yolun kendilerine tahsis edilmesi beyanında bulunmasının ardından muhalefet yaptık. Vatandaşlarımızın da burasının neden verildiği yönünde tepki göstermesi ile birlikte bunların verilmesinden vazgeçildi. Bayram değil seyran değil, eniştem beni neden öptü düşüncesi ile BSH fabrikası Çerkezköy Belediyesi’ne bağışta bulunuyor” dedi.
 

“OKULLARA NEDEN BAĞIŞ YAPMADILAR”

Çerkezköy Belediye Başkanın bu bağışta kurnazlık yaparak imza atmadığını söyleyen Ordu “Belediye Başkanı Ali Ertem bu bağışta imzam bulunmasın diye kurnazlık ve tilkilik yapmıştır. Onun yerine kirli el bıraktığı Ahmet Azcan’a imzalatarak bu bağış kabul edilmiştir. Biz bu bağışın neden yapıldığını ve neden bunun sadece otogar inşaatında kullanılacağını merak ediyoruz. Bir ay öncesine kadar yeni başlayan okullarda bu kadar ihtiyaç varken, milli eğitim para ararken otogar inşaatına bağışlayacak olan akıllı ileri görüşlü temsilciler ve kurnazlar 45 okula neden 20 bin TL bağış yapmadılar ve otogar inşaatına bağış yaptılar? Bu gibi insanlar kurnazlığı ve tilkiliği bıraksınlar” diye konuştu.
 

“DOĞRUSUNU AÇIKLASIN”

Belediye Başkanı Ali Ertem’e 900 bin TL bağışın neden yapıldığını soran Ordu “Eğer o açıklamazsa ben bunu o şirketin Almanya’daki Genel Müdürlüğünden aslını öğrenirim. Dört senedir demokrat partililere neden vekillik bıraktığını sorduğumda kekeleye kekeleye söylemeye başladı. Kendisi Demokrat Partililer ile ittifak ve koalisyon yaptığını söyledi. Hacca gitti ve biraz dürüstlüğü öğrendi. Eğer biraz daha dürüst olursa ‘900 bin TL kirli bir paradır ve bu parada benim imzam yoktur’ der” şeklinde konuştu. 
 

“ENCÜMEN YADA BAŞKAN YARDIMCISI VEKALET EDER”

Ordu “Kanun Belediye Başkanının olmadığı yerde vekil yapar demiyor. Belediye Başkanı, meclisin başkan ve vekilleri var. Onlar orayı yönetir. Alınan kararlar da iptal edilir ve tekrar kabul edilir. 5393 sayılı kanunun 30. maddesinin b bendine göre Belediye Başkanının olmadığı toplantılarda toplantıyı belediye encümeni yada başkanın atamış olduğu başkan yardımcısı yapar deniyor. Önce Ali Ertem belediye kanunlarını okusun ondan sonra açıklama yapsın. Bunlar Ali Ertem’in kendine özgü klasik cevaplarıdır. 900 bin TL’nin altına imza atmaktan neden kaçıyor? Bağışı yapacak kişi gider başkana yapar. 900 bin TL’yi başkan vekiline vermez” ifadesini kullandı. 
 

“İSTER VERİRİZ, İSTER VERMEYİZ DEDİLER”

Ali Ertem’e 4 Haziran 2012’de bilgi edinme başvuru formunu verdiklerini ve “1 Haziran 2009’dan 1 Haziran 2012 tarihleri arasında belediyemizin borçlarını alacaklar tarafından icra işlemi uygulanmış mıdır? Uygulandı ise kaç TL’lik icra işlemi uygulanmıştır? Yapılan icra işlemlerine belediyemiz tarafından kaç TL icra masrafı olarak ödeme yapılmıştır? İcra işlemleri ile belediyemize ait ne kadar gayrimenkul satılmıştır? Bunların ada parsel numaraları nelerdir? Satılan gayrimenkullerin beyan değeri kaç TL’dir? Kaç TL’den icra yolu ile satılmıştır? Borçlardan dolayı icralık işlemlerde belediyemiz tarafından kaç TL borç faizi ödemiştir? İcra dairesinde borçlardan bekleyen kaç adet dosya vardır” sorularını yönelttiklerini söyleyen Ordu “Kendisi de bize 11 Haziran’da yazı yazarak icradan bilgi alacağını söyledi. Daha sonra Belediye Başkanının avukatı istenilen bilgiler kapsamında 4987 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’nun 7.maddesini uygulayarak ‘ister veririz ister vermeyiz’ diyerek bizlere yazı yazdı. Mali İşler Müdürü de 7. maddeye göre yine ‘size cevap veremeyiz’ dedi. Bize 8 Ağustos’ta bir yazı daha gönderdiler ve şu maddelere göre yazının ibraz edilmediğini ilettiler. Ali Ertem kabul etmedi diye buranın Hasan Ağa’nın çiftliği olmadığını göstererek ve Ali Ertem’in bilgi vermediğini söyleyerek Ankara’ya Bilgi Edinme Başkanlığı’na yazı yazdık. Yazdığımız yazının karşılığında Başbakanlık Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kurulu 6 Kasım tarihinde Belediye Başkanlığı’na bu bilgileri vermeleri ile ilgili yazı yazdı. Bize de bilgilerin verileceğini söylediler. Bizler gerekli yerlere müracaatımızı yaptık. Bu bilgileri bize verecek ki bunları da Çerkezköy halkı ile paylaşacağız. Bizler görevimizi kanunlar ve yasalar çerçevesinde yapan bir teşkilatız” diye konuştu.
 

“İLÇE BAŞKANI OLARAK GÖRMÜYORUM”

AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın “İrfan Mandalı’yı benim Ankara’ya götürdüğüme Mustafa Ordu bile inanmamıştır. Eğer onu inanarak söylemiş ise çok yazıktır. İrfan Mandalı AK Parti’nin kapısından içeri giremez sözümün arkasındayım” sözlerine de cevap veren Ordu “Ben Alaettin Demirbağ’a yakın zamanda cevap vereceğim. Çekilen fotoğrafta her şey bellidir. Ufak kalan bir Çerkezköy’de kendisini ilçe başkanı olarak görmüyorum. Çerkezköy’ün nasıl bölünüp parçalandığını görsün, ondan sonra İrfan Mandalı hakkında konuşsun” dedi.
 

Haber / Faik Onur KAYA

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
FEVZİPAŞALI para gören masum belediye başkanı
ARKADAŞLAR ARKADAŞLAR LÜTFEN SAKİN OLUN SUSUN SUSUN OTURUN YAHUUU BELEDİYE BAŞKANIMIZIN HİÇ BİR GÜNAHI YOK HEPSİNİ HACILIKTA SİLDİ ): DİMİ YAHUUUU SAYIN MUSTAFA ORDU İYİKİ VARSIN ADAMIN DİBİSİN TAKTİR EDİYORUM FEVZİPAŞALI
19.11.2012 18:59
eski chp li koltuk değneği chp sus pus
koltuk değneği chp ali ertem metin dönmezi koltuğunun altına almış chp sus pus ..helal olsun sana mustafa ordu en iyi muhalefet sensin .bütün ipliklerini çıkarıyorsun.. akp nin... oylar sana abim saygılarımla..
19.11.2012 18:17
HASAN HIZ TEPE DE YAPILAN CAMİ
SAYIN BSH YÖNETİCİLERİ SİZLERE SESLENİYORUM HADİ SİZE BAGIŞ YAPMAK İÇİN TEPE EMLAK BANK KONUTLARINDA TEMEL HARFİYATI YAPILAN CAMİ İNŞAHATI İÇİN YAPILMASI GEREKEN VE SİZ DEGERLİ YÖNETİCİLERİN BAGIŞINI BEKLEYEN CAMİ İNŞAHATINDA KULLANILACAK BAGIŞLAR BEKLENİYOR ÖNCELİKLE EGİTİME YENİ YAPILAN OKULLARA VE YAPILAN CAMİLERE BÖYLE YARDIMLAR BEKLİYOR BUYURUN SİZLERİ BEKLİYORUZ SAYGILARIMLA HASAN HIZ
19.11.2012 11:12
tc rejo ya cevap
rejo belediye yeni otagar ihalesini yapmıştır sanırım bu haberi okumadın burda ihalesi yapılmış otagar inşaatı işin maddesi düşündürüyor ??? sence anormallik yokmu ???? hacı ali ertem çok dürüstse yapılan anlaşmanın maddelerini yayınlasın gazetede orjinalini
19.11.2012 10:01
DP REMZİ PALA
YAZIKLAR OLSUN SİZE İNANDIK OY VERDİL DP SİZİ ADAM BİLDIK ESNAFLAR OLARAK HERŞEYİ GÖZE ALDIK HEPİNİZİN ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN SATTINIZ MİLLETİN OYLARINI Bİ DAHA NE YUZLE OY İSTEYECEKSİNİZ AZCANLILAR BAHAR EMLAK ATATURK CAD ESNEFFLARI
18.11.2012 23:25
rejo otogar için
ORDU ORTALIĞI KARIŞTIRARAK BİRYERLERE GELEMZSİN DAHA BÜYÜK SORUNLARLA İLGİLEN LÜTFEN BSH O PARAYI SUAN REZİL DURUMDA BULUNAN OTOGARIN YAPILMASI İÇİN VERDİ HERGÜN ONLARCA YABANCI GELİYOR OTOGAR OTOGARA BENZİYORMU SENCE?
18.11.2012 23:02
vatandaş
Mustafa başkan seni tebrik ederim.Keşke mhp yerine başka partide olsaydın..Yine de yaptığın muhalefeti kimse yapamaz.Ben 30 yıldır bu ilçedeyim,BSH ın bir çivi çaktığını görmedim,ne okullara,ne camiye nede başka bir kuruma...
18.11.2012 22:12
AHMET ERDEM KOALİSYON
MUSTAFA ORDU YA GİZLENEN KOALİSYON OYUNUNU AÇIĞA ÇIKARDIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.BELDİYE BAŞKANI YAPILAN PROTOKOLÜN BAZI MADDELERİNİ AÇIKLADI,AMA YİNE GİZLEDİĞİ,AÇIKLANMAYAN PROTOKOL MADDELERİ DE VARSA?ONU NE ZAMAN VE NASIL ÖĞRENECEĞİZ ACABA?
18.11.2012 21:49
emekçi bsh yolu için olmasın !
belediye meclisi bsh ın önünden geçen yolun imar planından kaldırılması yönünde karar verememişti(yada biz öyle biliyoruz)bu bağış onunla ilgil, olabilir mi?
18.11.2012 21:43
faruk akan niye öptü?
düğün değil bayram değil eniştem beni niye öptü?
18.11.2012 21:34
tc cevap veremezler
bence bağış yapan şirketin çevresindeki arazilerdeki belediyenin hisseleri olmasın ???
18.11.2012 20:27
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kazada ölümden döndü
5 katlı apartmanda korkutan yangın
Hırsızlık şüphelisi çocukların anne ve babaannesi tutuklandı
Kaçak kazı yaparken yakalandılar
2’nci Keşkek Şenliği sona erdi
Çınar: 4 günde 250 ton çöp topladık
ÇOSB Özel İstihdam Bürosu belgesini yeniledi
Şarköy tatilcilerin akımına uğradı
İrmet Hospital gazeteciler bayramını unutmadı
Akay: 11 bin metrekarelik yol ağını asfaltlayacağız
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya