Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
 “Ordu, bir Ali Ertem düşmanıdır”
“Ordu, bir Ali Ertem düşmanıdır”
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, gerek Altıntaş davasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Eren İşcan’ın mahkemeye sunduğu ek ifade, gerekse basında çıkan haberler doğrultusunda davaya müdahil olmak için Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı’na başvurduklarını ifade etti. Belediye başkanlığı görevine geldiğinden beri Mustafa Ordu’nun kendisi hakkında en az 400 karalayıcı demeç verdiğini belirten Ertem, “Hakkımda 400 kez haber yapılırken, diğer 4 belediye başkanı hakkında haber yapılmaması kendisinin bir ilçe başkanından çok, bir Ali Ertem düşmanı olduğunun göstergesidir” dedi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.12.2012 19:56
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, dün saat 15.30’da makamında düzenlediği basın toplantısında, Altıntaş davasına müdahil olacaklarını belirtti.

 

DAVAYA MÜDAHİL OLMAK İÇİN BAŞVURDUK

Eren İşcan’ın Altıntaş davasından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını anımsatan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Suçu ispatlanmamış hiç kimse suçlu değildir. Eren İşcan, tutuklu yargılandığı süre içinde mahkemeye şahsımı ve belediyemizi de ilgilendiren ek ifade sundu. Biz de Çerkezköy Belediyesi olarak davaya müdahil olmak için Cumhuriyet Savcılığı’na başvurduk” dedi. 
 

İŞCAN’IN İFADESİNE ULAŞTIK

Eren İşcan’ın mahkemedeki ifadesi ve yerel basında çıkan haberler üzerine konuya müdahil olduklarını belirten Başkan Ali Ertem, konuyla ilgili incelemelerde bulunduklarını ve akabinde Eren İşcan’ın mahkemedeki ifadesine ulaştıklarını kaydetti. İşcan’ın mahkemede, “İşcan’ın mahkemedeki ifadesine göre: İsmail Altıntaş, Atatürk Caddesi Uğur Dershanesi yanındaki arsasında işyeri yapmak istedi. Belediye çıkma dükkana izin vermediği için mahkemelik oldular. Bu nedenle devamlı görüştüğü ve samimi olduğu Mustafa Ordu’ya basın yolu ile Belediye Başkanı Ali Ertem’i karalayıcı ve iftira amaçlı haberler yapması, açıklamalarda bulunması için şirket kasasından 65 bin TL ödeme yapıldı” şeklinde ifade verdiğini belirten Ali Ertem, iddiaların bununla kalmadığını ifade etti.  
 

BELEDİYE İLE İLGİLİ BEYANLAR VAR

Eren İşcan’ın mahkemedeki ifadesinde İsmail Altıntaş’ın, yine Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir arsanın kamulaştırılması için belediyeyi mahkemeye verdiği şeklinde beyanlarının bulunduğunu söyleyen Ali Ertem, “İşcan’ın ifadesi şöyle devam ediyor: Mahkeme belediye ile Altıntaş’ın mahkemelik olduğu arsanın kamulaştırma bedelinin tespiti için bilirkişi tayin etti. Söz konusu bilirkişi heyetine 58 bin TL ödeme yapıldı. Bu ödeme karşılığında arsanın bedeli olduğundan çok daha yüksek gösterildi. Ayrıca işyerinde kullanılan altın ayar ölçme suları ve mihenk taşı da Mustafa Ordu’ya verildi. Bu olaydan sonra Mustafa Ordu’ya şirket kasasından peyder pey 350 bin TL ödendi” diye konuştu.  
 

EN AZ 3 DEMECİ VAR

Eren İşcan’ın bu açıklamaları üzerine davaya müdahil olduklarını söyleyen Ali Ertem, “Çıkma dükkan için beni ve belediyemizi karalayıcı haberler yapılması karşılığı Mustafa Ordu’ya verildiği iddia edilen 65 bin TL konusunun araştırılmasını istiyorum” dedi. Söz konusu olayın, bir önceki başkanlık döneminde gerçekleştiğini anımsatan Ertem, o dönemde Mustafa Ordu’nun konuyla alakalı olarak, belediyeyi karalamak ve baskı altına almak adına en az 3 demeci olduğunu belirtti.   
 

KAMU DAVASI AÇMAK İÇİN BAŞVURDUK

Ayrıca yine Eren İşcan’ın ifadeleri doğrultusunda İsmail Altıntaş’ın bilirkişilere verdiği iddia edilen 58 bin TL’nin de araştırılmasını isteyen Belediye Başkanı Ali Ertem, “Mustafa Ordu’ya peyder pey verildiği iddia edilen 350 bin TL hakkında da gerekli araştırmaların yapılmasını istiyoruz. Konunun incelenmesi ve gerçeklerin ortaya çıkması adına Cumhuriyet Savcılığı’na Kamu Davası açmak için başvurduk” dedi. 
 

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR

Ortalama 10 günde bir basın açıklaması yapan Mustafa Ordu’nun, bu konunun gündeme gelmesiyle birlikte hemen her gün açıklama yapar olduğunu ifade eden Ali Ertem, “Her gün belediyemize ve şahsıma saldırır oldu. Bu şekilde, gündemi değiştirmeye çalıştığını düşünüyorum. Öyle ki son açıklamalarında bu kez Eren İşcan ve ailesi hakkında da açıklamalarda bulundu” dedi.
 

NEDEN MUSTAFA ORDU?

Mustafa Ordu’nun son basın toplantısında konuyla alakalı olarak, Eren İşcan’ın babası Ali İşcan ile İsmail Altıntaş arasında aracı olduğunu iddia ettiğini anımsatan Ali Ertem, “Neden bir başkası değil de Mustafa Ordu aracı oluyor? Bunu anlamak mümkün değil. Acaba bizim bilmediğimiz bir yerde kuyumculuk mu yapıyor? Yoksa kuyumcu malzemeleri tedarikçisi midir ki altın ayar ölçme suyu ve mihenk taşı karşılığında aracılık yapıyor” sorularını kamuoyunun vicdanına sorduğunu söyledi.       
 

HAKKIMDA 400 DEMEÇ VERDİ

Göreve başladığı günden beri Mustafa Ordu’nun kendisi hakkında en az 400 kez gazetelere karalayıcı amaçlı demeçler verdiğini kaydeden Başkan Ertem, “Elbette bir ilçe başkanı sorumluluğu altındaki tüm alanlarda kamuoyunu bilgilendirme hakkına sahiptir. Fakat benim hakkımda 400 kez haber yapılırken, diğer 4 belediye başkanı hakkında haber yapılmaması kendisinin bir ilçe başkanından çok, bir Ali Ertem düşmanı olduğunun göstergesidir” dedi.  
 

KAMUOYU BUNU YUTMAZ

Tüm açıklamaları, Eren İşcan’ın ifadeleri ve yerel basında çıkan haberler üzerine yaptığını söyleyen Başkan Ali Ertem, “Bundan sonrası Mustafa Ordu’nun yapacağı iştir. Suçsuzluğunu ispat etmelidir. Konuyu ört pas etmeye çalışmasını anlıyorum fakat kamuoyu bunu yutmaz” diye konuştu.  
 

KAMULAŞTIRMAYA KARŞI DEĞİLİM

Kendisinin de Çerkezköy Belediyesi ile İsmail Altıntaş’ın davalık olduğu arsanın kamulaştırılması taraftarı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ali Ertem, “Orada bir kavşak düzenlemesi yapılarak trafik daha da rahatlatılabilir. Fakat 180 metrekarelik arsaya 2010 yılında görevlendirilen bilirkişi heyeti 899 bin 300 TL, 2011’de görevlendirilen bilirkişi heyeti ise 1 milyon 124 bin TL kamulaştırma bedeli belirledi. Söz konusu alan yeşil alan. Orada bina yapılamaz. Bu nedenle belirlenen fiyatlar olması gerekenin 3-4 katı olarak hesaplanmış. Kamulaştırma yapılsın tabiî ki fakat gerçek bedeli hesap edilerek yapılsın” şeklinde konuştu.
 

Haber Merkezi

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Ali İhsan Yeterin
Gazete yöneticileri çerkezköy de başka haber yokmu??? sizde haber bulamıyor ha bire tecrit pilavı gibi aynı haberleri ısıtıp ısıtıp yazıyorsunuz yeterin yaaa...1 Mustafa ordu 2 Ali ertem başka haber yok..
12.12.2012 17:20
hasan açıklama
Belediye "bilgi edinme yasası" kapsamında icra borçları olduğunu açıklamış zaten. Kamuoyu daha neyini yutmasın bunun? Vatandaşın size emanet ettiği belediyeyi icralık hale getirmişsiniz işte, sokakların halide malum, kusura bakmayın kamuoyu bunu yutmak şöyle dursun hemen kabul eder, çerkezköyde mustafa ordu dan başka bu tür olayları vatandaşa bildiren, anlatan kimse olmadığı için, ordu ne dediyse haklı çıktığı için vatandaş ordunun söylediği herşeyi hemen kabul eder, sizin yaptığınız açıklamalara vatandaş inanıyormu acaba? bir anket yaparak vatandaşın size güvenini ölçün bence.
12.12.2012 10:42
Vatandaş kavşak
Ne bu kavşak sevdası başkan? boş araziye kavşak yapıp trafiği nasıl rahatlatacaksın?Trafik orada düm düz akarken kavşak dikip trafiği nasıl rahatlatacaksın? Bir kere de otopark yapacağız sokaklardaki arabaları parkedecek yer yapacağız, sokaklardaki arabaları kaldırıp trafiği öyle kaldıracağız de.Geri kalan açıklamalara gelince, icra olayına cevap bile vermemişsin, mustafa ordu senin yeni yeni açıklama yaptığın altıntaş olayına koskoca bir röpörtajla çoktan cevap verdi. Kusura bakma inandırıcı olamıyorsun, mustafa ordu 400 kere haber yaptıysa onun peşinden sende 400 açıklama yapıyorsun neticede :)
12.12.2012 09:29
vatandaş yeter artık
Çerkezköyde yediden yetmişe herkes Ali Ertem/Mustafa Ordu diyaloğundan gına geldi.Birinden biri çıkıp al misketlerını ver misketlerimi ''küsdüm'' desede kurtulsak
12.12.2012 09:25
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya