Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Temmuz 2021 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Bir bütün olarak görüyoruz
Bir bütün olarak görüyoruz
CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi, bu haftaki yönetim kurulu toplantısını Kızılpınar’da yaptı. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Metin Dönmez, Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’ü bir bütün olarak gördüklerini belirtti. Kızılpınar’ın AK Partili belediye olmasına rağmen hizmet görmediğini öne süren Belde Başkanı Kamil Kafalı da, dışarıdaki vatandaşların Kızılpınar’a hizmet yapıldığını söylemesi durumunda AK Parti’ye geçeceği iddiasında bulundu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 13.12.2012 21:47
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın haftalık yönetim kurulu toplantısı önceki akşam saat 19.30’da Kızılpınar Belde Teşkilatı’nda yapıldı.

 

HALKA SORMADAN MAHALLE YAPTILAR

Toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, Büyükşehir Kanunu’nun ardından Çerkezköy’e bağlanan Kızılpınar’da ilk toplantılarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Beldelerin kapatılıp kapatılmamasına ilişkin referandum yaptıklarını anımsatan Dönmez “Halkımızın yüzde 98’i kapatılmasın dedi. Ama AK Parti hükümeti halkın iradesine saygı göstermedi. Halka sorarak belde yaptığı yerleri bu kez halka sormadan mahalle yaptı” dedi. 
 

MAHALLE OLMAK MORALİNİZİ BOZMASIN

Beldelerin kapanmaması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Dönmez, “Kızılpınar ile Veliköy halkı mahalle olmak istemiyordu ama hükümet bu değişikliği yaptı. Bundan sonra Çerkezköy’ün 8 mahallesine ek olarak Kızılpınar’ın Gültepe, Namık Kemal, Akşemsettin, Fatih Sultan Mehmet ve Yunus Emre Mahalleleri katıldı. Çalışmalarımızda CHP olarak Kızılpınar’ın mahalle değil de ilçe olmuş gibi bu belde yönetiminin daha fazla çalışması gerektiğine inanıyorum” dedi. Kızılpınar Belde Teşkilatı’nın bir ilçe teşkilatı kadar aktif olması gerektiğini ifade eden Dönmez, Kızılpınar’da 10 bin civarında seçmenin olduğunu belirterek “Mahalle olmak morallerinizi bozmasın. Belki gelecekte bunların artısı olacaktır bilemeyiz ama bizler artık önümüze bakacağız” diye konuştu.
 

KIZILPINAR HALA BELDEDİR

“CHP olarak Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’ü bir bütün olarak görüyoruz” diyen Dönmez, Kızılpınar’ın bu iki merkezin tam ortasında kaldığını ifade etti. Kızılpınar’ın gelişmeye ve büyümeye açık bir alan olduğunu söyleyen Dönmez “Bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz. Kapanan belde belediyeler için anayasa mahkemesine başvuracağız” dedi. Kapaklı’daki belde teşkilatının tabelasını hala değiştirmediklerini ifade eden Dönmez, “AK Parti ise ilçe olmadan hemen ilçe Teşkilatı diye tabelasını yazmıştır. Biz henüz bir şeyin değişmediğini gördüğümüz için yazmadık. CHP hala uğraşıyor ve bu demek oluyor ki Kızılpınar hala beldedir” dedi.
 

KİMSE BİZE SORMADI

CHP Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Kafalı da, 1989 yılında Kızılpınar’ın belediye olup olmaması için referandum yapıldığını ve çoğunluğun belediye olmasını istediğini anımsatarak “Bizim beldemiz alınırken bize kimse bir şey sormadı. Bu bizim derdimiz ve sorunumuzdur” dedi. Referandumda Belediye Başkanı Faruk Korkmaz ile görüştüğünü ve kendisinin beldelerin kapanmasını istemediğini söylediğini belirten Kafalı “Bizim yaptığımız seçimlerde Belediye Başkan Yardımcısının hayır oyu kullandığını gördüm. Ama Belediye Başkanı hiçbir zaman kitlesiyle yada arkasında nasıl bir örgüt varsa onlarla dahi gelmeden Kızılpınar’da hiçbir şey yapmadı” şeklinde konuştu. 
 

HİZMET VAR DESİNLER AK PARTİ’YE GEÇMEYE HAZIRIM

Kızılpınar’daki AK Partililerin, beldenin Çerkezköy’e bağlanmasının daha iyi olduğunu ve bundan sonra beldeye daha iyi hizmet geleceğini söylediğini belirten Belde Başkanı Kafalı “AK Partili belde olmanıza rağmen bugüne kadar neredeydiniz. Biri Kızılpınar’da bir hizmet var desin CHP Belde başkanı olarak AK Parti’ye geçmeye hazırım” dedi.
 

17 MİLYONA HANGİ HİZMETLER YAPILDI?

Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’a “Kızılpınar’ın satılmayan kaç metrekaresi kaldı” sorusunu soran Kafalı “Kızılpınar’da 1300 dekar yer satılırken, bildiğim kadarıyla 17 Milyon TL para elde edildi. Bugüne kadar Kızılpınar’da 17 Milyon TL’lik ne kadar hizmet yaptılar. Bizim sorunlarımız var ve sesimizi duyuramıyoruz. Bizim sesimizi duyurabilmek için 9 bin 103 seçmenimiz var” şeklinde konuştu.
 

KİMSE BİZE YUTTURMAYA KALKMASIN

Kafalı “Kızılpınar’da mera olarak kullanılan alanlar her zaman Belediye’nin emrinde. Bu Büyükşehir yasasını kimse bizlere yutturmaya kalkmasın. Biz bunların ne olduğunu biliyoruz. Gelsinler hizmet etsinler, biz de destek vererek arkalarında olalım” diyerek Kızılpınar’ın sorunlarının ve dertlerinin ön plana çıkması için İlçe yönetim toplantısının burada yapılmasından dolayı tüm ilçe teşkilat üyelerimize ve İlçe Başkanı Metin Dönmez’e teşekkür etti.
 

VATANDAŞLARIMIZ NEFES ALACAK

Belde Başkanı Kamil kafalı’nın sözleri üzerine konuşan İlçe Başkanı Metin Dönmez de, bu konuşmanın altına imzasını atabileceğini belirterek “Kızılpınar’da son iki dönemdir Ak Parti kadroları ne iş yapıyor. Kendi öz kaynakları satıldı ve büyük nakit paralar döndü. Ama bunun karşılığında Kızılpınar’da hiçbir şey göremedik. Yol, kanalizasyon ve içme suyu getirmek belediyenin yaptım diyerek övüneceği işler değildir. Onlar zaten olmazsa olmaz yapılması gereken işlerdir. Bunları yapmazsan vatandaş sana buraya ne aramaya geldin der. Bunları mecbur yapacaksın da onun üstüne sosyal kültürel alanda bazı yatırımlar olsun. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali Çerkezköy Belediye Başkanı ile aynı huydalar. AK Parti belediyeciliğinin olduğu hiçbir yerde halkın lehine yapılmış bir şey görmedim. Çerkezköy berbat durumda olmakla birlikte bu durum Kızılpınar’da da karşımıza çıkıyor. Bu iktidarın sonunun geldiğini görüyoruz. Çalışmalarımızla Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’ün birleşmesinden doğan yeni büyük ilçeye CHP’yi getireceğiz. Vatandaşlarımız da inşallah rahat bir nefes alacak” dedi.
 

MİLLİ ANAYASA FORMU

CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcı Nezahat Tunalı da 21 Aralık Cuma günü düzenlenecek olan etkinlikle ilgili bilgi verdi. 21 Aralık’ta ADD önderliğinde CHP’nin de desteği ile düzenlenecek olan formda milli anayasa formunun anlatılacağını belirterek Altınsaray Düğün Salonu’nda düzenlenecek olan etkinliği Haluk Duray’ın yöneteceğini ve etkinliğe CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TGB Genel Başkanı İlker Yücel ve Prof.Dr.Zekeriya Beyaz’ın da katılacağını söyledi. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.
 

Haber Merkezi

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Cemil DÖNER BELDEMİZ İNSANIN SUSUZ KALMAMASI İÇİN JENERATÖR ALINMADI
DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM HEPİMİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZKİ SU KUYUMUZDAN YILLAR ÖNCE 20 BİN LİRALIK JENERATÖRÜMÜZ HIRSIZ VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN YARDIMIYLA ÇALINDI. ELEKTRİK KESİNTİSİ DEMEK KIZILPINARDA YAŞAYAN BİZLERİN SUSUZ KALMASI DEMEK , 300 MİLLYONLUK BEYTÜL MAL MALESEF 17 MİLYONA SATILABİLMESİ İÇİN İHALE GÜNÜ YEREL YÖNETİMİN NASIL BİR TUTUM İLE BİZ KARŞITLARI REFİZE ETTİLER BİLİNİYOR KABALIKLARI. 52 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE 7 MİLYONLUK SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAĞI SÖZÜ VEREREK MECLİS ÜYELERİ İKNA EDİLDİ BAŞKAN KORKMAZ SÖZÜNÜ TUTMADI. KIZILPINARDA HZ.ÖMERİN ADALETİNİN UYGULAYICISI OLDUĞUNU BEYAN EDEN ŞAHIS KASABA HALIKIN YANİ BİZLERİN SUSUZ KALMAMASI İÇİN ŞİMDİYE SATTILARINDAN PARA AYIRIP SU KUYUMUZA BİR JENERATÖR ALMAYARAK ZULÜM EDEN OLMAYI TERCİH ETTİLER. YURDUMUN İNSANI HÜMANİST YÖNETİCİLERE ÇOK AMA ÇOK İHTİYACI VAR.BİZLERE AKGÜN GÖSTERMEYEN , AKGÜN GÖRMESİN DİYORUM. SAYGILARIMLA
14.12.2012 23:47
sosyal demokrat
soyal demokrat arkadaşa, sizin gibi çok sesli sosyal demokratları 2009 belediye seçimlerinde çok gördük kendi partisine ihanet edip kimlerin peşinde koşduğunu çok sesli sosyal demokratlar iyi bilir,bizler partinin afişlerini asarken çok sesli sosyal demokratlar ve şu andaki belde başkanın dağil nerelerdeydi merak edip bir araştır
14.12.2012 23:45
Vatandaş :)
haber tutarsız değil kapaklılı kardeş senin gözlerin ve akli muhakemen bozuk. Adamlar kızılpınardan bahsediyor beldesiniz ilçe gibi davranın diyor sen kapaklı anlıyorsun. Yazıları okumadın bari haberin başındaki kocaman siyah harfle yazılmış yerleri oku. :) bütün gazetelerdeki haberleri özellikle takip edip chp haberlerine saçma sapan yorumlar yazan kendine güldüren tip sensin kesin, kapaklıya bıraksak kaybolursun bırak kapaklıyı çok düşünüyormuş numarası yapmayı :)))
14.12.2012 20:15
sosyal demokrat arkadaş... sosyal demokrat arkadaş...
Eğer sosyal demokratsanız , sizin gibi kenardan bakan sessiz sosyal demokrat insanlarla beraber (birilerinin değiştirmesini beklemeden) buyrun siz gidin görev alın ve o ekibi değiştirin ...Lütfen "vaktim yok " da demeyiniz...
14.12.2012 13:37
hüseyin komik
şu fotoğrafta birbirinin kuyusunu kazmayan hiçkimse yok bunu sizde biliyosunuz herkesinde haberivar malesef.rezil ettiniz partiyi.
14.12.2012 13:01
Kapaklı'dan cevap
sayın başkan,açıklamalarınız tam bir tutarsızlık içinde,bir ilçe gibi çalışın diyon,bir beldesiniz diyon.kapaklı' da tabelayı tembelliğinizden değiştirmemişsinizdir.isterseniz kapaklı halkına beldesiniz deyin,tabi cesaretiniz varsa.
14.12.2012 12:31
sosyal demokrat
kapaklıda chp nin tabelasından başka na var başkan,zaten kapaklıdaki yönetimle tam tabela partisi olduk bence tabele yerine şu andaki yönetimi bir kişi kalmadan komple değiştirin yoksa sonu tam bir hüsran olacak başkan, ikide birde şu anayasa mahkemesini bırakın
14.12.2012 09:22
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Hamarat Karadağ’a mı kaçtı ?
Tekirdağ’da denizde bir kişi boğuldu
Çerkezköylü müteahhit de parti kurdu
Maddi hasarlı kaza, yaralamalı kazaya sebebiyet verdi
Tekirdağ'da aranan 14 kişi yakalandı
Asansör boşluğuna düşen köpeği itfaiye ekipleri kurtardı
Kozuva Şirketler Grubu Adana Demirspor’a sponsor oldu
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Optimed’in Çorlu Hastanesi’ni ziyaret etti
Çerkezköy protokolü ilk gün bayramlaştı
TBMM Başkanı Şentop hemşerileriyle bayramlaştı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya