Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Savcılık soruşturma başlattı
Savcılık soruşturma başlattı
Basın açıklaması yapan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, yine Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e yüklendi. Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı, Ertem’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasını ihbar kabul ederek konuyla ilgili soruşturma başlattı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 16.12.2012 19:21
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in kendisini ve partisini zan altında bıraktığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Ordu, önceki gün saat 13.00’da Teşkilat Binası’nda düzenlediği basın toplantısında iddialı açıklamalarda bulundu.

 

SİYASETİ ÖĞRENEMEMİŞ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçe başkanları ve üyelerinin vatanı temsil sorumluluğu olduğunu söyleyen Mustafa Ordu, “Kanun dışı yollarla vatandaşın hakkına tecavüz edenlere karşı halkı savunmak bizim en önemli görevlerimizdendir” dedi. İlçede siyasetçiyim diye geçinen birçok kişi kısa pantolonla dahi gezemezken, kendisinin Çerkezköy halkına hizmet kapsamında mücadele verdiğini ifade eden Ordu, “Bugün siyasetin S’sinden dahi anlamayanlar, siyaset yapmaya, insanlara çamur atmaya çalışıyorlar” diye konuştu. Ordu, 9 yıldır Belediye Başkanlığı yapan Ali Ertem’in siyaseti öğrenemediğini iddia ederek, “Başkan, yaptıkları ile bu işin ehli olmadığını göstermiştir” dedi.
 

ÇİVİ DAHİ ÇAKILMAMALIYDI

Ali Ertem’in, Atatürk Caddesi’ndeki bir arsanın kamulaştırılması hakkında kendilerini suçlamaya kalktığını söyleyen Mustafa Ordu, Ertem’in öncelikle kamulaştırmanın nasıl yapıldığını öğrenmesi gerektiğini ifade etti. Yasalar çerçevesinde kamulaştırma yapılmamasının altında art niyet olduğunu öne süren Ordu, “Bahse konu alana kamulaştırma yapılmadan 1 çivi dahi çakılamamalıydı” ifadesini kullandı.
 

BİZİ DİNLEMEDİLER

Kamulaştırma yapılırken önce komisyon kurulması ve fiyat tespiti yapılması gerektiğini söyleyen Ordu, daha sonra da mal sahibi ile fiyat konusunda anlaşma sağlanabilmesi için başka bir komisyonun kurulması gerektiğini belirtti. Mal sahibinin rıza göstermemesi durumunda mahkemeye gitme hakkının olduğunu dile getiren Mustafa Ordu, “Çerkezköy Belediyesi bu işlemlerden 1 tanesini dahi yapmamıştır. Buna rağmen büyük paralar harcayarak söz konusu alana ‘Şehitlik Parkı’ yapmıştır” dedi. Parti olarak bu uygulamanın yanlış olacağı konusunda Belediyeyi uyardıklarını kaydeden Ordu, “Belediye bizi dinlemedi. Vatandaş mahkemeye gitti ve bahse konu arsa bir gecede boşaltıldı” şeklinde konuştu. 
 

PEŞKEŞ ÇEKEN ŞEREFSİZDİR

Bu olaydan 2.5 yıl sonra Eren İşcan’ın, denize düşen balığın yılana sarılması misali Çerkezköy Belediyesi’ne sarıldığını söyleyen Ordu, “Belediye Başkanı da pırlanta bulmuşçasına konuya müdahil oldu ve Mustafa Ordu’nun bilirkişiye para verdiğini söyledi” diye konuştu. Bilirkişiye para verildiğine yönelik iddiaları da yanıtlayan Ordu, “Kamu malının birilerine peşkeş çekilmesi şerefsizliktir. Peki bu şerefsizliğe zemin hazırlayanlara ne demeli?” diye sordu. Belediye Başkanı’nın son açıklamasında bahse konu arsaya kavşak yapmak istediklerini söylediğini belirten Ordu, “3 sene önce Şehitlik Parkı yapacaktın. Şimdi de kavşak yapacağım diyorsun. İnandırıcılığını kaybettin” diye konuştu.
 

180 DEĞİL 391 METREKARE

Altıntaş’a ait olan arsanın Başkan Ertem’in iddia ettiği gibi 180 metrekare değil 391 metrekare olduğunu kaydeden Mustafa Ordu, “24.07.2009 yılında belediye tarafından bilirkişi olarak görevlendirilen dönemin Emlakçılar Derneği Başkanı Mehmet Özer bahse konu arsanın 3 milyon 910 bin TL değerinde olduğunu belirledi. Daha sonra bilirkişi olarak görevlendirilen Emlakçı Ahmet Şişman da söz konusu arsanın bedelinin 3 milyon 715 bin 500 TL olduğunu belirledi. 3. bilirkişi Bileşim İnşaat firması da arsanın bedelinin 3 milyon 715 bin 500 TL olduğu kanaatine vardı. Mahkemenin 2010’da görevlendirdiği bilirkişi heyeti 899 bin 300 TL, 2011’de görevlendirilen bilirkişi heyeti ise 1 milyon 124 bin TL kamulaştırma bedeli belirledi. Peki nasıl oluyor da Başkan bu arsanın bedelinin 300-400 bin TL olabileceği kanaatine varıyor?” diye konuştu.
 

BU BAŞKANLA BU İŞ YÜRÜMEZ

Yargıtay’ın verdiği karara göre Çerkezköy Belediyesi’nin, kamulaştırma yapılmayan bu alanın 92 metrekarelik kısmına parke taşı döşediğini, 43 metrekare de asfalt yol yapıldığını belirten MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu, “Başkanın en kısa zamanda hastaneye yatması gerekiyor. Yüz kızartıcı suç işlemiş birisinin ifadelerine dayanarak konuya müdahil olması, profesörler tarafından hazırlanan yasalarımıza Eren İşcan’ın el yazısı ile yazılan ifadesini adeta bir ek kanun gibi ortaya koyması, bu belediye başkanı ile bu işin yürümeyeceğinin göstergesidir” şeklinde konuştu.
 

HESABINI SORACAĞIM

Altıntaş’ın arsasına belediye tarafından yapılan yatırım ve oradan sökülen taşların maliyeti ile Belediyenin icralık olan dosyaları yüzünden ödediği 1 milyon 800 bin TL’lik faiz tutarının hesabını Başkan Ertem’e soracağını söyleyen Ordu, “Bu parayı bu milletin kasasına geri koyacağız” dedi. Ertem’in çıkma dükkan açıklamaları hakkında da konuşan Mustafa Ordu, “Emsallerine verdiği inşaat ruhsatını Altıntaş’a vermemiştir” dedi ve takdiri kamuoyuna bıraktığını söyledi.
 

SIRADA BELİNDİR VAR

Belde belediye başkanları hakkında açıklama yapmadığına ilişkin konu hakkında da açıklama yapan Mustafa Ordu, “Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bizim açıklamalarımızın ardından yargılanmıştır ve kendisinin şuanda cezası vardır. Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz hakkında yaptığımız açıklamaların ardından savcılık, hakkında dosya açmıştır. Bunu tüm kamuoyu da biliyor. Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir hakkında gerekli araştırmaları yaptım. Yaza doğru hem gerekli açıklamaları yapacağım hem de suç duyurusunda bulunacağım” dedi.
 

VARSA BİR YOLSUZLUK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN

Başkan Ertem’in Karaağaç Belediyesi hakkında kendisinden açıklama beklememesi gerektiğini söyleyen Mustafa Ordu, “Karaağaç’ı bana sormayacaksınız. Orası MHP belediyesidir. Orayı AK Parti ilçe başkanına soracaksınız. AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Karaağaç’ta bir yolsuzluk varsa çıkıp suç duyurusunda bulunsun” diye konuştu. “Ertem hakkında 400 açıklama yapmışım. Zamanım olsaydı 2 bin 400 açıklama da yapardım” diyen Ordu, Ali Ertem’in, yaptığı açıklamaların yarısı hakkında dahi konuşma hakkının olmadığını söylemesi halinde bir daha kendisi hakkında hiçbir açıklama yapmayacağını söyledi. 
 

BİZ NE SORDUK?

Çerkezköy Belediyesi ve Ali Ertem hakkında bugüne kadar yaptığı konuşmalar ve sorduğu sorulardan bahseden Mustafa Ordu, “Biz Çerkezköy Belediyesi’ne imar kirliliğini sorduk. Vatandaşın iskan sorununu dile getirdik. Narin Park’ın nasıl sanayi bölgesinden çıkarılarak imar bölgesine dahil edildiğini sorduk. Ambardere’nin altyapı sorununu gündeme getirdik. Ambardere’de kanalizasyon hattının içme suyuna karıştığını, bu duruma neden müdahale edilmediğini sorduk. İlçenin içme suyunun kansere neden olduğunu, her 2 kişiden 1’inin kanser riski altında olduğunu dile getirdik. 33 firmanın neden belediyeyi icraya verdiğini ve 1 milyon 800 bin TL faiz aldığını sorduk. Belediyenin kiraladığı araçların kime ait olduğunu sorduk. Sel felaketinde çalışan vidanjörleri sorduk. Su ve katı atık bertaraf ücretine yapılan zammın yüksek olduğunu söyledik. Mezbahanede ayda 12-14 ton et kesildiğini, tüketilen etin ise 120 ton olduğunu söyledik ve 100 tonluk etin hangi koşullarla getirildiğini, nasıl denetlendiğini sorduk. BSH’ın ne karşılığında otogar yapımı için 900 bin TL yardımda bulunduğunu sorduk. AEG önünden, Kızılpınar’a kadar olan dere yatağının neden tahrip edildiğini sorduk. Belediyenin borçlarını sorduk” diye konuştu.  
 

MHP’LİLER İÇİN GÖREV NİTELİĞİNDEDİR

Bu sorular ve cevapları hakkında belediye meclis üyelerinden hiç birinin fikir sahibi olmadığını öne süren Mustafa Ordu, “Bu onlar için önemli olmayabilir. Ama MHP’liyim diyen herkes için görev niteliğindedir” dedi.
 

Haber Merkezi

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
çerkezköy'lü otogardaki büfe...
OTOGARDAKİ BÜFEYE BELEDİYE NASIL OLURDA ÇIKMA İZNİ VERDİ.... HANGİ PAZARLIKLAR KARŞILIĞINDA BU İZİN ALINDI KARDEŞŞ
18.12.2012 01:51
VATANDAŞ
ALTINTAŞ DA MADEN OLUP OLMADIĞINI EREN ERKUT VE ALİ OSMAN İŞCANA SORACAKSIN.ONLAR AİLECE MADENİ BOŞALTIP KAÇMIŞLAR BİRDE MİLLETTEN MADEN TOLAMIŞLAR NE MUSTAFA ORDU YA NEDE SANA BANA MADEN KALMIŞ MADEN ARIYORSAN KIYI KÖYE GİT ORDA ESAS MADENİ BULURSUN 4 KATLI VİLLA ÇİFT BALIKCI TEKNESİ ATV Sİ JEEPLER TAKSİLER JET SKİLER ARSALAR EREN ERKUT KARDEŞLER BARLARDA PAVYONLARDA HEM YEYİP HEMDE YEDİRMİŞLER.
18.12.2012 00:50
vatandaş
Benim tanıdığım İsmail Altıntaş bir kuruş kimseye vermez, Mustafa Ordu da bir kuruş almaz.Onların arkadaşlıkları 28 yıldır menfaate dayalı değil dostluğu arkadaşlığı bakidir.
18.12.2012 00:24
VATANDAŞ KARAAĞAÇLA İLGİLİ
SAYIN YETKİLİ ARKADAŞ KARAAĞAÇLA İLGİLİ Bİ YORUM YAZMIŞTIM AMA GÖREMİYORUM.YORUMLARI SEÇEREKMİ PAYLAŞIYOSUNUZ.
17.12.2012 17:23
alı veliköy
SAYIN mustafa ordu veliköy belediyesi müfettiş tarafından kontoldan geçti ve çok güzel rapor duzenledi inşallah takipcisi olursun
17.12.2012 15:15
vatandaş
Sayın Mustafa Başkan senin gibi insanlara ihtiyaç var.Sen olmasan bunların neler yapacağı belli değil.Senden çekindikleri için fazla zıplayamıyorlar.
17.12.2012 14:38
MHP li Tencere Dibin Kara....
Ali Ertem yolsuzluk ve usulsüzlüklere cevap verebilmeli,Mustafa Orduda şahsına yönelik konulara MHP yi alet etmemelidir. Çerkezköy Belediyesi AKP li olmasaydı başkan yandaşlarıyla hesap verecekti. MHP ilçe başkanı Mustafa Ordu değil MHPli biri olsaydı,sözü özü bir adam olsaydı söyledikleri dikkate alınırdı. AKP nin şansıdır Mustafa Ordu.
17.12.2012 10:34
Vatandaş Helal
Sayın Ordu güzel konulara değiniyor cidden. Muhalefetin yapması gereken budur, her konuda kamuoyunu aydıunlatıyor ve olayları yargıya taşıyor. Karaağaçlı arkadaşa gelirsek, haberi okumadan atlamışsınız, okuyun bakın ne diyor? karaağaçta birşeyler varsa bunu ortaya çıkarmak,yargıya taşımak akepe ilçe başkanının görevidir diyor. Doğruda diyor, adam herşeyi takip edecekse o zaman akepe ilçe başkanının fonksiyonu nedir? gazete köşelerinde sahte isimle dedikodu yorumu yazacak yerde alın elinize kanıtınızı ispatınızı karaağaç belediyesini savcıya verin. Mustafa ordunun zerresi kadar cesaretiniz olsun.
17.12.2012 10:07
karaağaçlı başkan karaağaçtan sende bahset
başkan neden karaağaçtan bahsetmiyon sen madem düzgün adamsın onuda söyle,en son 10 tane adam almışlar belediyeye para karşılığında uzman çavuş getirmişler bütün köy çalkalanıyor birde bu konuya el at bakalım görelim belediyeni hep ak partililere laf atıyorsun
17.12.2012 08:42
vatandaş şarlatanlık
SAYİN MUSTİŞ SEN Bİ ZAMANLAR CEVHER BULMUŞ GİBİ ÇIKTIN BU MİLLETİN HUZURUNA HATIRLIYOMUSUN MECLİSİ VEKİL YÖNETEMEZDİ İPTAL EDİYODUN TOPLANTIYI.CEVHER SANDIN AMA ..... BONCUK BULAN ÇOCUKLAR GİBİ ELİNDE KALDİ.SEN SAKIN ALTINTAŞIN YANINDAN AYRILMA ORDA MADEN VAR.
17.12.2012 01:27
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya