Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
28 Temmuz 2021 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Gecekondu ve ahırlar kaldırılacak
Gecekondu ve ahırlar kaldırılacak
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Partili bazı belediye meclis üyeleri, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ve partililer önceki akşam Bağlık Merkez Kıraathanesi’nde düzenlenen toplantıda mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 19.12.2012 23:08
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MÜSAMAHA SÖZ KONUSU DEĞİL
Toplantıda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, bugüne kadar yasalara aykırı bir eylem içerisinde olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını belirterek “Bugüne kadar belediye tarafından gösterilen müsamahanın bundan sonra gösterilmesi söz konusu değil. Başınız ağrıdığında yanınızda olmayı kendime ilke edindim. Fakat yasal olmayan, her ne olursa olsun, orada olmayacağım gibi, o olayın da karşısında olacağım” diye konuştu.
 
MESELELERİ ÇÖZMEK İÇİN VARIZ
Ekim ayında Çerkezköy’de yaşanan sel felaketine de değinen Ertem, Çerkezköy Belediyesi’nin vatandaşlara devletten daha fazla yardım yaptığını ifade etti. Her pazartesi günü Belediye Binasında vatandaşların problemlerine dair toplantı düzenlediklerini ifade eden Ertem “Biz insanımızın meselelerini çözmek için varız. Kurban Bayramı öncesinde Çerkezköy’de yaşanmış olan felakette, ben her ne kadar burada olmasam da, insanımızın yaşamış olduğu sıkıntıları içimde hissettim. Bir akşamda 80 civarında telefon görüşmem olmuştur. Selzede kardeşlerimize, devletin yapmış olduğu yardımdan daha fazla yardım belediyemiz tarafından yapılmıştır. Oysaki bu yardım, belediyenin görevi dahi değildi. Buna rağmen yapılması gereken her şeyi yapmanın gayreti içerisinde olduk” şeklinde konuştu.
 

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON BAŞLAYACAK

Pınarça Deresi’nin sorulması üzerine konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ali Ertem, Bağlık Mahallesi’nden geçen Pınarça Deresi’nin ıslah çalışmalarına sezonun ilk günlerinde başlayacaklarını belirtti. Pınarça Deresi’nin ıslahına yönelik çalışmaları önümüzdeki dönemde başlatacaklarını ifade eden Ertem, “3200 metre uzunluğunda bir alana sahip olan bu derenin, her iki yakası ve tabanı betonlanacak. Dere yatağının genişliği 30 metre olacak. Dere üzerinde bulunan köprüler, ihtiyacımızı en güzel nasıl karşılayacaksa, o şekilde yapılması için çalışmalarımız olacak. Çalışmalar bittiğinde, dere yatağının her iki yakasını da ağaçlandıracağız. Baharın başlamasıyla birlikte bu konu ile alakalı çalışmalarımıza başlamış olacağız. 2013 yılı sonunda da, bu çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. DSİ ile Çerkezköy Belediyesi’nin protokolü çerçevesinde gerçekleştireceğimiz bu çalışmalar sonrasında, Bağlık Mahallemizin sorunları çözülmüş olacak” bilgisini verdi.
 

ERTELENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Mahalle sakinleri, mahalle içinde hayvan ahırlarının, etrafa yaydığı kokudan duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Ahırlarla ilgili çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Ertem “Belediye Başkanlığına geldiğimizde buradaki hayvan ağılı sayısı yaklaşık 700’dü. Bu işle uğraşan insanlarımıza, mahalle içerisinde bu iş yapmanın komşuları rahatsız ettiğini söyleyerek ağılların şehir dışına taşınmasını istedik. Fazla baskı yapmadan, bu meseleyi çözmeye çalıştık. Başarılı olduğumuzu da söyleyebilirim. Bu gün mahallenizde hayvan ağılı sayısı 35 e düşmüştür. Bu kişilere daha fazla zaman tanıma imkânımız kalmamıştır. Yazbaşı yapacağımız çalışmalar nedeni ile bu yerlerin mücavir alanlarımızın dışına çıkarılmasını sağlayacağız. DSİ ile aramızda imzalamış olduğumuz protokol çerçevesinde, hem gece kondular, hem de ahırlar yaz başı Bağlık mahallesinden kaldırılacaktır. Bunun ertelenmesi söz konusu değildir. Bu nedenle kimsenin mağdur olmaması için, bu kişilerin şimdiden tedbirlerini alması gerekir” dedi. Bazı vatandaşların, ahırların yıkılacağının söylenmesine rağmen, bir taraftan da, Huzur sokağı bitimindeki arsanın ahır yeri olarak 7 yıllığına kiralandığını söylemesi üzerine konuyla ilgili de açıklama yapan Başkan Ali Ertem, “Belediye hiç kimseye ahır yapımı için yer kiralamadı. Söz konusu yer ya da yerler, mücavir alanlarımızın dışındadır. Bu alanlarda, bizim söz sahibi olmamız söz konusu değildir. Kaymakamlık tarafından verilmişse bu meselenin halledileceği yer de orası olacaktır” diyerek, bir taraftan ahırların, Bağlık Mahallesinden kaldırması için çalışırken, diğer taraftan bazı yerleri ahır için kiraya vermelerinin söz konusu olmadığını ifade etti. 
 

MEVCUT ŞEBEKE İHTİYACA CEVAP VEREMİYOR

Elektrik kesintilerinin dile getirilmesi üzerine de Başkan Ali Ertem “Mevcut elektrik şebekesi yirmi yıl öncesinde, 15 bin nüfusa ihtiyaç verecek şekilde yapıldı. Her gün artan nüfus nedeni ile hat ihtiyacı karşılayamıyor. Elektrik kesintileri özellikle şebeke ağının yeraltına alınması nedeni ile meydana gelmektedir. Bu çalışmalarımız yaklaşık iki yıl daha sürebilir. Bu çalışmalar tamamlandığında, elektrikler nedeni ile yaşadığımız sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Oturmuş olduğum mahallede de, aynı şekilde her gün birkaç kere elektrikler kesilmektedir. Bu kesintiler, çalışmalardan kaynaklanmaktadır. Her nimetin bir de külfeti olacaktır” diyerek en kısa zamanda bu sıkıntının da çözüleceğini belirtti.
 

KAT ARTIRIMI İMKANSIZ

Bağlık Mahallesi’nde, kat artırımı yapılmasını isteyen vatandaşların, diğer mahallelerle aralarında kat farkı olduğunu dile getirmesi üzerine, kat artırım işleminin imkânsız olduğunu söyleyen Ertem sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bizim işimiz değildir. Çerkezköy’ün çevre planlaması, 1982 yılında yapılmıştır. Bağlık mahallesinde, kat artırımına gidildiği takdirde, diğer mahallelerde oturan kişilerinde aynı şeyleri talep etmeleri gerekecektir. Böyle bir işlem gerçekleştirildiği takdirde, yasalar diğer mahallelerde bulunan mesken sahiplerinin müracaatlarını değerlendirmiş olacaktır. Emsalden hakkın tespiti şeklinde sürdürülen yasal süreç, sonuçta birçok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Kaldı ki, bu iş belediyenin yetkisi dâhilinde olmayıp, bakanlığın onayına tabi bir iştir” 16 yaş altı için spor parkı yapacaklarını belirten Ertem, Cevizli Sokağına cephe olan arsanın, bir kısmının belediyeye ait olmadığını, bu nedenle yer hususunu aşmaya çalıştıklarını ifade ederek, yer sorununun çözülmesinin ardından spor parkının faaliyete geçirileceğini belirtti. 
 

PARTİLİLER VE MAHALLELİLER KATILDI

Kahvehanede yapılan toplantıya Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Belediye Meclis Üyesi Behçet Güven, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Ak, Mehmet Atbaşı, Vahdet Akın, Murat Aksoy, Adem Akın, Ahmet Yazı, Ferhat Yegin, Gençlik Koları üyesi Sinan Meral, Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün ve mahalle sakinleri katıldı. Toplantıda İlçe Yönetim Kurulu Üyesi vahdet Akın, mahalledeki çocuklara harçlık dağıttı.
 

Haber Merkezi

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
turgut çerkezköy
hersey iyi güzelde bu fabrikaların cevreyi kirletipde ceplerini doldurmalarına göz yumuyorsunuzda hava kirliligi ne göz yumuyorsunuzda 1 2 hayvan larmı cok geldi hayvan besleyici olmazsa sizmi besliceksinizde memlekete faydada bulunucaksanız nerde kentsel dönüşüm 3 yıldır baglık ve dere yatakları için ne yaptınız hiç ankara bütçeyi yollasın sizde yiyin ne olucak nasılsa secim de oy istersiniz recep tayip erdogan olmazsa size oyvermem çerkezköyde ne yapıldı bir köpru birde saatli kule başka ne var gelişimde kızıl pınar hızla gelişirken çerkez nasıl gelişiyor organize fabrikaların vergileri kızıl pınaramı gitdide onlar ilerliyor yoksa çerkezköyemi ??
22.01.2013 20:00
muharrem tosyalı gerçek icraat
Şehirdeki 3-4 tane yaşlı fakir insanın 1-2 ineğini toplamaya gücünüz yeter ancak.Ambarderede belediye ve hazine arazilerine çöreklenmiş para babalarının sürülerine birşey yapamazsınız.
20.12.2012 22:52
ercan AMBARDEREDE hayvan ahırlarının
AMBARDEREDE hayvan ahırlarını KALDIRSANIZ COOK GÜZEL OLCAK SAYIN BAŞKANIM ORDA COOK RAHASIZLIK VERİYORLAR İLLAH DEDİK TELERİMİZİ KESİYORLAR HAYVANLARINI SOKUYORLAR BAHCEMİZE CİNAYET CIKACAK VALLAH KALDIRIN BUNLARI..
20.12.2012 09:58
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Aylar sonra müjde bu fotoğrafla geldi
Kokudan pencere açamıyorlar!
Başarılı memur ödüllendirildi
Dev projede 1’inci etap çalışmaları sürüyor
Altı ayda trafik kazalarında 149 kişi yaralandı
Günay’dan Kozuva’ya ziyaret
Beyzanur Pehlivan Milli Takıma seçildi
Yüksel: Aşılamada en iyi ilçelerden olmayı hedefliyoruz
Yaz Spor Okulları 10 branşta sürüyor
Yazar Şefika Koca, yeni kitabını tanıttı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya