Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Mayıs 2021 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Firma sayısı artarsa rekabet de artacak
Firma sayısı artarsa rekabet de artacak
AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı kahve ziyaretlerini sürdürüyor. AK Parti heyeti önceki gün de Tepe Emlak Konutları Doğan Kıraathanesini ziyaret ederek vatandaşların dertlerini dinledi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 26.01.2013 00:01
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 DERTLERİNİZE ÇÖZÜM ÜRETMEYE GELDİK

Periyodik olarak ilçede faaliyet gösteren bütün kahvehaneleri ziyaret etmeye gayret ettiklerini ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, “En son bundan yaklaşık 2-3 ay önce burada sizleri ziyaret emiştik. Sıkıntılarınızı dinledik. Bize mahallenin aydınlatma sıkıntısından bahsettiniz. Emlak Konutları 1993’te yapıldı. Fakat o dönem sokak lambaları hattı çekilmemişti. Belediyemiz konuya el attı ve bu sorun çözüme kavuştu. Okul yolları yapıldı. Kaldırımlar yapıldı. Altyapı adına bir sıkıntı yok. Eğer başka giderilmesini istediğiniz bir problem ya da eksiklik varsa onları dinlemeye ve mümkün olduğu derecede çözüm üretmeye geldik” diye konuştu. 
 

NUTUK ATMAYA GELMEDİK

Tepe Emlak Konutları Doğan Kıraathanesi’ne nutuk atmaya gelmediklerini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ise, “Kafanıza takılan, mahalleyi ilgilendiren ya da şahsi olan sıkıntılarınızı dinlemeye geldik” dedi ve vatandaşların sorularını yanıtlamaya başladı. Tepe Emlak Konutları sakinlerinden Erdoğan Çimendağ “Kavşağa kırmızı ışık sistemi takılabilir mi? Çocuklarımız okula, cemaatimiz camiye ve işçilerimiz de işlerine giderken tehlike yaşıyor. Araçlar bu noktadan çok hızlı geçiyor” dedi. Bunun üzerine konuşan Ertem “Bahse konu yolda belli bir trafik yoğunluğu yok. Bu nedenle kırmızı ışık sistemi konulamaz. Fakat İlçe Emniyet Müdürlüğü ile bir çalışma içerisindeyiz. Buraya Hız Koridoru Sistemi kurmayı planlıyoruz. Bu tarz caydırıcı projelerle sürücülerin aşırı hız yapmasını engellemeye çalışacağız” ifadesini kullandı.
 

SOKAKLAR YALNIZCA İNSANLARA AİT DEĞİL

Ormanlık alan içerisindeki çeşmelerin kırıldığını belirten mahalle sakini İsa Şahin ise Başkan Ertem’den bahse konu bölgede bakım yapılmasını istedi. Aynı zamanda sokaklarda çok sayıda köpeğin başıboş dolaştığını kaydeden Şahin, belediyenin bu probleme de çözüm bulmasını istedi. Ormanlık alandaki çeşmelerin tadilatının yapılacağını kaydeden Ali Ertem, “İlçedeki başıboş köpekler toplanarak Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülüyor. Burada bakımı ve aşıları yapılan köpekler 15 günlük sürenin ardından alındıkları noktalara geri bırakılıyor. Kanuna göre sokaklar yalnızca insanlara değil aynı zamanda diğer canlılara da ait” dedi.
 

TEPE MEVKİİ’NE PAZARYERİ

Cumhuriyet Mahallesi Tepe Emlak Konutları sakinlerinin Pazar Yeri talebini makul bulan Ali Ertem, Piknik Alanı önündeki yol kenarına 15 tezgâhlık bir Pazar Yeri yapılabileceğini kaydetti. Ertem, ayrıca daha önce söz verdiği gibi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 2 parka çocuk oyun grubu kurduracağını ifade etti. Vatandaşların Tepe Emlak Konutları hattında çalışan minibüslerin sabah daha erken saatlerde çalışmaya başlaması talebini yanıtlayan Başkan Ertem, “Bölgede şuanda bin konut var. Yeni yapılan inşaatların teslimi ile birlikte bin konut daha eklenecek ve 2 bin konut olacak. Bu da yaklaşık 6-7 bin nüfusa tekabül eder. Böylesi kalabalık bir bölgede minibüslerin en geç 06.30’da Tepe Emlak noktası’ndan kalkması gerekir” dedi ve konuyla ilgili minibüsçüler derneği başkanı ile görüşeceğini söyledi.
 

SAHİP ÇIKMALISINIZ

Toplantıda bazı vatandaşlar, piknik alanındaki masaların ve tuvaletlerdeki çeşmelerin kırık olduğunu, buralara periyodik olarak bakım yapılması gerektiğini belirtti. Başkan Ali Ertem ise her yıl sezon öncesi belediye olarak piknik alanının yolundan elektriğine, masasından tuvaletlerine her türlü bakımının yapıldığını kaydetti. Piknik alanının belediye tarafından Orman İşleri Müdürlüğü’nden kiralandığını ve vatandaşların hizmetine sunulduğunu anımsatan Ali Ertem, “Belediye olarak bizim burada böyle bir hizmet verme zorunluluğumuz yok. Fakat sizler gelip ailenizle piknik yapın diye burayı kiraladık. Ayrıca her yıl 100-150 adet masa gönderiyoruz. Burada masalara zarar geliyorsa bu biraz da sizlerin mesuliyetsizliğindendir. Vatandaş olarak devletin, dolayısıyla sizin olan malzemelere sahip çıkmıyorsunuz” dedi.
 

SİNİRLER GERİLDİ

Belediyenin ihaleye çıkıp, buranın işletmesini bir firmaya vermesi halinde piknik alanının bakımının ihaleyi alan firma tarafından yapılabileceğini kaydeden bir vatandaşın ‘Neden ihaleye çıkmıyorsunuz? Cumhuriyet Mahallesi olarak belediyeden hiçbir hizmet görmedik’ şeklindeki eleştirisine sinirlenen Ali Ertem, “Piknik alanı işletmesi için 2 kez ihaleye çıktık. Fakat kavgalar sonucu ihale sonuçlanamadı. Mart Ayı’nda tekrar ihaleye çıkacağım” dedi ve belediyeden hizmet alamadıklarını iddia eden vatandaşa “Bizden önce burada okul mu vardı? Cami mi vardı? Yolunuz mu vardı? Parkınız mı vardı? Suyunuz mu vardı? Altyapınız mı vardı? Belediyenin hizmetlerinden faydalanmadığını nasıl söyleyebiliyorsun?” sorularını sordu. Ertem, belediyeden hizmet görmediğini iddia eden vatandaşın art niyetli olduğunu, ziyareti provoke etmeye çalıştığını öne sürdü.
 

TÜRKİYE’NİN EN PAHALI HATTI

Vatandaşın ulaşım konusundaki sıkıntılarında haklı olduğunu belirten Ali Ertem, “Şehirlerarası ulaşımda Türkiye’nin en pahalı hattı Çerkezköy-İstanbul hattıdır. 100 kilometrelik yol için vatandaştan 17 TL ücret alıyorlar. Çünkü vatandaşın başka bir alternatifi yok. Göreve geldiğimiz günden bu yana buraya Kırklareli’nden bir firma getirdik. Mevcut firma bu kişilerle anlaşarak onları buradan yolladı. Türkiye’nin en büyük otobüs firması Metro’yu soktuk. Onlarla da anlaşarak yine tek başlarına kaldılar. Allah kısmet ederse yakında yeni otogar binası hizmete girecek. Burada 10 yazıhane yapılacak. Temennimiz firma sayısının artması ve rekabet ortamının oluşmasıdır. Böylece bilet fiyatlarında bir düşüş yaşanacağına inanıyorum” dedi. AK Parti’nin Cumhuriyet Mahallesi Tepe Emlak Konutları’ndaki Doğan Kıraathanesi’ne yaptığı ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ve AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli de yer aldı.  
 

Haber Merkezi

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş Hata
Bak başkan, sürekli vatandaş sahip çıksın edebiyatı yapıyorsun.Vatandaşın işi gücü bırakıp piknik alanına sahip çıkmasını söylüyorsun.Nasıl olacak? etrafta kimseler yokken içmeye gelen gençlerle serserileri vatandaşlamı boğuşturacaksın? Bir sakatlık çıkarsa senmi alacaksın mesuliyeti? hadi sarhoşun biri etrafa zarar verirken kendisine engel olmaya çalışan bir vatandaşı bıçakladı senmi mesul olacaksın? ağzınızdan birazda provokatörden başka laf çıksın artık, he siz gelmeden önce tepedeki o binalar kuyudan su içiyorlar,katırla çıkıyorlardı evlerine... biraz insaf izan! abartmamak lazım çerkezköyün en eski toplu konutlarından biri orası yoluda vardı suyuda vardı elektiriğide vardı kendi içinde pazarıda vardı.İnsanlar hemen karşıda kuşbahçede pikniklerini de yapardı. Artık yapmak için maaş aldığınız işi hayır işi yapıyormuş gibi anlatmaktan vazgeçin. Sen bu işleri hayrına yapmıyorsun sen bu işleri yapmak zorundasın çünkü bunun için maaş alıyorsun! Çerkezköyde yaptık ettik dediğin hiç bir lafa kimse güvenmiyor,çünkü senin kağıt üzerindeki istatistiklerin vatandaşın gerçekte yaşadığı ve gördüğü ile birbirine uymuyor. Al eline o istatistik kağıtlarını çık orda yazılı sokaklara bir bak kağıt üzerinde bilmem kaç metrekare yol betonlanmış asfaltlanmış kaldırımlanmış yazıyor, ama birebir git gör varmı orada öyle bir yol,kaldırım? sokaklar perişan halde başkan! yol yaptık diyorsun su gideri yapmayı unuttunuz diye sokaklar kaldırımlar komple çamur ve su içinde çık bir yağmurda çerkezköy sokaklarını dolaş audi ile değil yayan dolaş! atatürk caddesinden azıcık daha arka sokaklara in mesela yağmur yağarken otogar civarını çtso civarını hiç gördünmü? yağmur yağarken al yanına heyetini de o sokakları bir gör!
28.01.2013 09:59
derviş enes kır Tepeye yapılanalar yetersiz
Tamam yapılan hizmet var ama bence yetersiz.Bu bölgede yapılması gereken imar planı yıllardır askıda neden yapılmıyor.1993 yılından bu güne kadar bu bölgede bence taş üstüne taş konulmamıştır.Yol yapmakla iş bitmiyor yolda yogunluk yok sebebi imar ve yerleşim yapılmaması.Yinede göstermelik yol park var ama yetersiz...
27.01.2013 14:52
YAŞAR GÜL ÇERKEZKÖY'Ü ALLAH KORUYOR
Tepe emlak konutlarında o kahvehanede, Çerkezköy'ü yöneten Ali Ertem ve çevresindekileri tanıdıktan sonra, ÇERKEZKÖY'Ü ALLAH KORUYOR demekten başka birşey diyemiyorum....
26.01.2013 23:30
yaşar gül ÇerkezKÖY
başkan, yol yapmayacaksın, hizmet yapmayacaksın, çöp toplatmayacaksın, bölgenin en güzel yerinini yok edeceksin, sonrada millet derdini söyleyince provakatör diyeceksin, oldu... iyide en pahalı suyu çerkezköylü, kullanıyor, emlak vergisi gelirlerini paşa paşa alıyorsun, o makam ağlama makamı değil hizmet makamı
26.01.2013 23:27
yurt sever atmayın
sayın başkanım dedikleriniz doğru bizim bildiğimiz kadar tamam eyvallahta istanbul 17 tl sürekli gidenlere 14 tl kadar bilet kesiyolar kaçan firmalarda mrvcut firmalar tarafından değilde sizin tarafınızdan kaçırılmış olmasın sakın bırakın bu işlerle uğraşmayıda siz kendi görevlerinizle uğraşın siz çerkezköyde siz yürüyerek gezdinizmi bide k.pınara - veliköye hizmet götüreceksiniz hiç olcak iş mi sizce
26.01.2013 12:42
mahalleli yazık
bunların huyudur zaten ! bir vatandaş eleştirdiği zaman hemen provakatör olur, işbirlikçi olur, vatan haini olur! 10 senedir başkansın be kardeşim bi zahmet yol yap. gerçi yaptığınız tepe yolunun hali ortada! allah ıslah etsin ne diyim....
26.01.2013 10:04
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kayın biraderini öldüren enişte evinde intihar etti
Facianın eşiğinden dönüldü
Barakaya uyuşturucu operasyonu
33 dönümlük arsa meclisi gerdi
Aygun: Yollar yarım yamalak
Çerkezköy meclisi ilk oturumu tamamladı
Tam kapanma sonrası sahilde yoğunluk oluştu
Çorlu Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı
Albayrak: Modern bir Tekirdağ için çalışıyoruz
Varank: 280 işletmenin ihracatını sadece bir yılda 64 milyon dolar artırdık
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya