Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Büyükşehiri alamazsak yetim kalırız
Büyükşehiri alamazsak yetim kalırız
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile birlikte önceki akşam saat 19.30’da Kızılpınar Erzurumlular Derneği’ni ziyaret etti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 08.02.2013 19:37
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 MAHALLEMİZE HİÇBİR HİZMET YAPMADI

AK Parti heyetinin Erzurumlular Derneği ziyaretine vatandaşlardan Ömer Çelik’in, Faruk Korkmaz hakkındaki iddiaları damga vurdu. Yıllar önce Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’ı makamında ziyaret ettiğini söyleyen Çelik, “Başkan, her yerde onun arkasından konuştuğumu ve onu karalayıcı söylemlerde bulunduğumu iddia etti. Ben kimsenin arkasından konuşmadım” dedi. Namık Kemal Mahallesi eski Çorlu Caddesi’nde yaşadığını söyleyen Çelik, yıllardır mahallelerinin hizmet almadığını belirtti ve Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e, “Mahallemize hiçbir hizmeti olmadı. Bu nedenle Faruk Korkmaz’a oy vermedim. Eğer sen de öyle yaparsan sana da oy vermem. Bu halk yönetimden memnun olmadığında istediğini yapar. Ama memnun olursa canımız kurban” dedi. Ömer Çelik’in bu açıklamaları Faruk Korkmaz’da adeta soğuk duş etkisi yarattı.
 

AK PARTİ’DEN VAZGEÇME

Haftada en az 3 gün kahve ve esnaf ziyaretlerine çıktıklarını söyleyen Ali Ertem ise, “Hizmet yapmamış olsak insanların karşısına nasıl çıkarız. Yaptığımız hizmetlerle vatandaşın karşısına gururla çıkabilmeyi istiyoruz. Başkanım burada şikayetlerini dinledi. Gerekli çalışmaları yapacaktır. Ama sen yine de AK Parti’den vazgeçme” diye konuştu.
 

AK PARTİ BAYRAĞI ALTINDA HİZMETE DEVAM

AK Parti’nin her zaman belli bir program dahilinde hareket ettiğini söyleyen AK Parti Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit, “Bu ziyarette Belediye başkanlarımız sizleri Büyükşehir konusunda bilgilendirecek” dedi. AK Parti Kızılpınar Belde Teşkilatı’nın bugüne kadar görevini layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Yiğit, bundan sonraki süreçte de AK Parti bayrağı altında hizmete devam edeceklerini ifade etti. 
 

BAZI ENDİŞELER VAR

Kızılpınar Erzurumlular Derneği Kurucu Başkanı İsmail Kurt da ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti. Büyükşehir yapılanması kapsamında bazı kişilerin beldenin kapanacağından dolayı endişelerinin olduğunu söyleyen İsmail Kurt, Erzurumlu hemşerilerinden akılarına takılan her konuyu Belediye Başkanları’na sormalarını istedi.
 

KAYNAK ÇARÇUR EDİLMEDEN KULLANILMALI

Tekirdağ’ın Büyükşehir olması ile gelirlerinin neredeyse 5 kat artacağını söyleyen AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, “Önemli olan kaynağın artması değil, artan kaynağın çarçur edilmeden vatandaşa hizmet için kullanılmasıdır” diye konuştu. Türkiye’nin AK Parti öncesinde IMF’ye 25 milyar dolar borcu olduğunu anımsatan Demirbağ, bu borcun 1 milyar doların altına düştüğünü, hatta Türkiye’nin IMF’ye borç verebilecek hale geldiklerini ifade etti.
 

HİZMETLER DAHA DA ARTACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle gençlere çok büyük önem verdiğine vurgu yapan Demirbağ, “Hükümetimiz seçilebilme yaşını 25’e indirdi. Bunu daha da aşağılara çekmeyi planlıyoruz. Üniversite sayılarımız arttı. Artık her ilde en az 1 üniversitemiz var. AK Parti ile bu hizmetler daha da artacaktır” diye konuştu.
 

AÇILIŞI MİLİ EĞİTİM BAKANI YAPACAK

Kızılpınar Belediyesi olarak şuana kadar yapılanların ortada olduğunu söyleyen Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, “40 derslikli bir Endüstri Meslek Lisesi yaptık. Böylece eğitim için Çerkezköy’e ya da Veliköy’e giden öğrenci ailelerinin öğrenci başına ayda en az 300 TL’si cebinde kalacak” dedi. Mart Ayı’nda okulun açılışının yapılacağını söyleyen Korkmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Hüseyin Çelik’in de açılışa katılmasını beklediklerini ifade etti.
 

KIZILPINAR DAHA EMİN ELLERE EMANET EDİLECEK

Kızılpınar’da belediyeciliğin daha emin ellere emanet edileceğini sözlerine ekleyen Faruk Korkmaz, “Kızılpınar Belde statüsünden İlçe statüsüne yükseliyor” dedi. Okul yollarının Çerkezköy Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Korkmaz, okulun bahçe düzenlemelerinin de Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılması için Başkan Ali Ertem’den söz istedi. Ertem de bahçe düzenlemesinin Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılabileceğini kaydetti.
 

KIZILPINAR ÇERKEZKÖY’ÜN MERKEZİ OLACAK

Kendisinden önceki belediye başkanlarının Kızılpınar’a tek bir eser dahi bırakmadığını iddia eden Faruk Korkmaz, “Beldemizin neresine bakarsanız bakın AK Parti’nin eserlerini göreceksiniz” dedi. Çerkezköy’ün daha da büyüyeceğini söyleyen Korkmaz, Kızılpınar’ın da ilçenin merkezi haline geleceğini ifade etti. 
 

YANLIŞ ALGILANMAMALI

Çerkezköy’e ilk 22 yıl önce geldiğini anımsatan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “O zamanlar Çerkezköy nüfusu 20 bin, Kızılpınar nüfusu ise 2 bin idi. Çerkezköy Merkez nüfusu 84 bine çıkarken, Kızılpınar nüfusu ise neredeyse 9 kat arttı” dedi. Kızılpınar’ın 2014 seçimlerinden itibaren Çerkezköy’ün bir mahallesi olacağını ifade eden Ertem, “Bu Kızılpınar Belediyesi kapanıyor diye algılanmamalı. Bu Kızılpınar’ın beldeyken ilçe statüsüne yükseldiği şeklinde algılanmalı” diye konuştu. 
 

TRAKYA’NIN PARLAYAN YILDIZI OLACAĞIZ

Çerkezköy’ün Veliköy ve Kızılpınar ile birleştikten sonra yeni sınırlar göz önüne alındığında Kızılpınar’ın ilçe merkezi haline geleceğini söyleyen Ertem, “Çerkezköy, Trakya’nın parlayan yıldızı olacak. Bunun olması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gerekiyor” dedi. Çerkezköy, Veliköy ve Kızılpınar’da sanayi kuruluşlarının olduğunu fakat bunların belediyelere en ufak bir katkısının olmadığını söyleyen Ertem, “Büyükşehir ile birlikte sanayi kuruluşlarının devlete verdiği verginin yüzde 6’sı belediye kasasına girecek. Bu da gelirimizi en az 2 kat arttıracaktır” diye konuştu.
 

HER NİMETİN BİR KÜLFETİ VARDIR

Kızılpınar’da su ve doğalgaz çalışmaları nedeni ile yollarda problemler olduğunu belirten Ali Ertem, her nimetin bir külfeti olduğunu, bu sıkıntıların da zamanla giderileceğini ifade etti. Yıllar önce bir belediye başkanının Çerkezköy’e doğalgaz getirilmesinin mümkün olmadığı şeklinde beyanatlar verdiğini anımsatan Ali Ertem, “Halkımız bizi göreve getirdi. Çerkezköy doğalgazı hak ediyor dedik ve bugün doğalgazın ulaşmadığı tek bir sokak dahi yoktur” dedi.
 

BAŞKA BİR BELEDİYE DAHA YOK

Kızılpınarlıların Ak Parti’den desteklerini esirgemeyeceğinden şüphesinin olmadığını söyleyen Ali Ertem, “Fakat önemli olan Büyükşehir’i almaktır. Aksi takdirde yetim kalırız. Belediyecilik anlamında biz yine üzerimize düşeni fazlasıyla yaparız fakat Büyükşehir hizmetlerinin ilçemize gelmesi noktasında sıkıntılar yaşarız” dedi. Kızılpınar’ın hükmünün 1 yıl daha süreceğini söyleyen Ertem, “Trakya Bölgesi’nde Çerkezköy, Veliköy ve Kızılpınar’dan başka okul yaptıran bir belediye daha yoktur” diye konuştu. AK Parti heyeti daha sonra Zafer Kıraathanesi’ne geçerek burada da halkın sıkıntı ve isteklerini dinledi, Büyükşehir hakkında bilgilendirmede bulundu.
 

Haber Merkezi

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Ahmet CAN Kitapçık AKP lileri
Ya Kitapçıktan okuyup okuyup, yarım aklınızın bile kabul etmediği et-tavuk-balık hikayelerini anlatmaktan bıkmadınız mı?Bu millet gerizekalı değil, bırakın bu bayat ve ucuz numaraları..bir de parlayan yıldız sokmez artık !!!
10.02.2013 18:15
Kenz etme İNFAK et Yalan
Hiç sıkılmıyorsunuz değil mi? Bu millete bunları yaparken. Yetim derken?
10.02.2013 12:06
Öğrenci üniversite
Yahu ikide bir herr ile üniversite açtık diyorsunuz akıl var izan var.Edirnedeki Trakya üniversitesinin tekirdağ ve kırklarelindeki kampüslerinin kapısına tabela çaktınız bir gecede 3 üniversite oldu. çerkezköydeki okul 20 senedir aynı sadece tabelası değişti bumu oluk açmak, Trabzondaki KTÜ nün ordu ve rizedeki binalarına tabela çaktınız bir gecede 3 üniversitede ordan çıktı sivastan ankaraya, izmire kadar heryer tabela üniversitesi dolu, kontenjanı %100 artırıyorsunuz, okula bir sürü genç gidiyor sizde "işsizlik rakamları düştü" muhabbetine soyunuyorsunuz. İşsizlik istatistiklerini verdiğinzi tarihte okulların açıldığı aylara denk geliyor. Cidden, geçen seçimdede kendi uçağımızı, kendi tankımızı kendi arabamızı yapıyoruz diye gazete reklamları veriyordunuz, var olan uçakları uçuracak pilotlar istifa ediyor, orduda istifalar almış başını gitmiş, yerli oto diye birşey hala yok, yabancı marka alıp türk malı üretmeye çalışıyorsunzu hala.. Bırakın palavra edebiyatını bdpyle masaya oturmanızı anlatın biraz...apo ne zaman salıverilecek onu anlatın.
09.02.2013 18:11
asgari ücretli Birilerinin yazdığını okumak kolaydır.
Alaattin bey eline tutuşturulan kağıtta 25 milyar dolar imf borcu 11 yıllık iktidarla bittiği yazabilir. Peki Cumhuriyet tarihi toplam dış borcu125 milyar dolar iken dış borç ne kadar arttı ? 600 milyar dolara çıkan dış borcu iktidarın rantçıları ve makarnacıları değil fakir fukara ödeyecek. Ama iktidar nimetlerinden faydalananlar tasasız.onlar cebine girene bakıyor.
09.02.2013 17:57
vatandaş nasıl oluyor?
Ben anlamıyorum. Nasıl oluyor da insanların karşısına çıkıp hala kendilerini savunabiliyorlar? IMF'ye borç verebilecek duruma gelmişiz. Laflara bakan hakkaten Türkiye'nin hiçbir borcu kalmadığını sanar. Bizim sadece IMF'yemi borcumuz vardı? Hadi onu ödedin diyelim. Şu anda iç ve dış borç ne kadar? Cari açık ne kadar? Özelleştirmeden elde edilen gelirler nereye kullanıldı? Dünyanın vergisini getirdiniz, bunlarla ne yapıldı? Benzin fiyatı 5 TLye dayandı. Siz hala neyin peşindesiniz? Vatandaşı salak yerine koymayın lütfen...
09.02.2013 10:18
gerçekler
sayın ilçe başkanımız alaettin bey her ile bir üniversite açtıklarından bahsediyor ama Türkiye tarihinde ilk kez üniversite mezunu işsiz sayısı 600 bin kişi seviyesine ulaştı. Buna göre, her 5 işsizden birini üniversite mezunları oluştururken, diplomalı işsizler ordusunun 241 binini erkekler, 346 binini ise kadınlar meydana getiriyor. ANKA’nın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Hanehalkı İşgücü İstatistikleri’nden yaptığı belirlemelere göre, üniversite mezunu işsiz sayısının ülke tarihinin en yüksek seviyelerine ulaştığı anlaşıldı.
09.02.2013 01:20
bariş gez gez
sayın baskan anca gezersınız kızılpınarın yolunu bılmezdınız sız yetım kalmazsınız aga babalarınız var ama halkın aga babaları yok oy avcılıgını bırakın cerkezköy e ne yaptınızda kızılpınar a vaadlerde bulunuyonuz caktınız bır cıvı soktugunuz tonlarca demır yeyeyeye yeme işi bıttı artık halk konusacak ve sızlerı 22 yıl önce bes kurussuz geldıgınız mekana tırılyonlarla göndermeyecek parlayan yıldız öyle olmaz azıcık sefalet cekenlere dere boyundakılere sorun ama ac tokun halınden anlamaz anca gezer oy avcılıgına cıkar mllet koyun degıl kaval pesınde gezsın 2009 secımlerınde bır adet resmınız yoktu istanbul buyuk sehır ıl baskanlıgı basbakanınızın resımlerı ıle donattı suretını göster kabugundan cık artık mıllet senın ne oldugunu bılıyor bır yıl daha gez ve borc ısteyerek terkedecektın cerkezköyu fırsat verdıler sana ama elıne yuzune bulastırdın asla yetım kalmıcaksınız emın olun gercek baba gelıyor hepınıze babalık yapar CHP kım olursa olsun senıde yetım bırakmaz....
09.02.2013 00:51
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya