Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Sizden tek farkım kravatımın olması, onu da çıkarıyorum
Sizden tek farkım kravatımın olması, onu da çıkarıyorum
İstasyon Mahallesi ve Tepe Emlak Konutları Mevkiinde kahve ziyaretleri gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ve Belediye Meclis Üyelerini eleştirdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 12.02.2013 18:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 KONFERANS HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Önceki akşam İstasyon Mahallesindeki Tepe Kıraathanesi ve Mert Kıraathanesi ile Tepe Emlak Konutları Mevkiindeki Tepe Kahvehanesi’ne Yönetim Kurulu üyeleri Mümin Kolar ve Ali İhsan Özlem ile ziyarette bulunan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Ordu, 17 Şubat Pazar günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan ‘Kanser ve Kalp hastalıkları” konulu konferansla ilgili vatandaşlara bilgi verdi. 
 

SAĞLIKSIZ İNSAN HİÇBİR ŞEY YAPAMAZ

Çorlu ve Çerkezköy’de büyük oranda kanser ve kalp hastalıkları vakalarının yaşandığını söyleyen Ordu “Özellikle Çerkezköy ve Çorlu’da ciddi oranda kanser ve kalp hastalıklarına yakalananlar var. Dört ay içinde benim delegelerimden beş tanesi kansere yakalandı. Bu kanser hastalığı ve kalp insanlara virüs gibi yapışıyor. Bir ulusun var olmasını istiyorsak toplumumuzda sağlıklı olması gerekiyor. Önce sağlık, sonradan diğerleri geliyor. Sağlıksız insan hiçbir şey yapamaz” dedi.
 

“VATANDAŞIN KARŞISINA NASIL ÇIKIYORSUN”

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in kahvehane toplantılarına katıldığını anımsatan Mustafa Ordu “Dokuz yılını geçiren Belediye Başkanı kahvelere gelerek dertlerinizi dinleme geldik diyor. Mübarek adam dokuz yıldır bu insanların dertlerini ve sıkıntılarını halledebildin mi? Dokuz sene önce bu vatandaşın sana verdiği oyla yeni doğan meclis dokuz yaşındadır. Hala sıkılmadan vatandaşın karşısına nasıl çıkıyor? Vatandaşın parası, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan 5 milyon TL resmen çöpe gitti” dedi.
 

“BEN GÖREVİMİ YAPIYORUM”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarak kendi imkan ve gücü ile siyaset yapmaya devam ettiğini belirten Ordu “Ben ne devletten ne de kimseden para alarak bu siyaseti yapıyorum. Kimseye de gebeliğim yoktur. Zaten benim gibi on tane aynı kafada olan kişi benim yanımda olsa ben bunları hallaç pamuğu gibi atarım. Kim olursa olsun 2009 seçimlerinde gördünüz. Tek başıma dört belediyesi olan Ak Parti’nin belediyesini 1.5’a indirdim. Ben görevimi yapıyorum” diye konuştu.
 

“BANA KÜFÜR MÜ EDİYORSUN DERDİM”

İstasyon Mahallesi’ndeki bazı arazilerin, Çerkezköy Belediyesi’nin borçları yüzünden icra yolu ile satıldığını söyleyen Ordu; “Yaklaşık 100 bin lira değerinde olan arsalar, Belediyenin eski avukatı tarafından, icra yolu ile 27 bin liraya satın alındı. Bugün vatandaşın hakkı olan Belediye’ye ait arsalar icra yolu ile yok pahasına satılıyorsa, 5 milyon lira harcanarak dökülen asfalt, üzerinden 15 gün geçmeden dağılıyorsa, bu iktidar hangi yüzle kahveleri geziyor. Ben bu kahve ziyaretlerinde vatandaş olsam Ali Ertem’e ne geliyorsun kardeşim bana küfür mü ediyorsun derim” ifadesini kullandı.
 

“BUYURUN KRAVATIMI ÇIKARTIYORUM”

Yapılan yanlışlara Çerkezköy halkının göz yummaması tavsiyesinde bulunan Ordu’nun sözleri üzerine kahvehanedeki bazı vatandaşlar “Yapılan usulsüzlerin bizler de farkındayız. Fakat gerçekten ses çıkarmaya korkuyoruz” dedi. Bu cevap üzerine çok sinirlenen Ordu “Benim yapılan usulsüzlüklere ne kadar karşı çıkmaya hakkım varsa, sizlerin de bir o kadar hakkı vardır. Ben de tıpkı sizler gibi bir kalp ve göz taşıyorum. Benim İlçe Başkanı olarak üzerimde çelik zırh yoktur. Şu an sizden tek farkım kravatımın olmasıdır ama eğer sorun buysa, buyurun kravatımı çıkartıyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.
 

Haber / Faik Onur KAYA

 
 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
çaycı çokmu hüner li
yahu yere göğe sığdıramadığı nız adam çerkezköyde hiç kimsenin yapmadığı ilkleri yaptı bir kaçını paylaşalım,telefonla delege seçi mi yaptı,kongrelerde kendisine muhalif olanları salona almamak için kaymakamlığa başvurup salon un kapısına nöbetçi polis dikti verilen listeye bakarak içeri alındı mhp liler (samanyolu düğün salonu )ramazan ayında tombala oynattı millet teravih namazındayken o güneşler düğün salonunda eğlence yaptı,genelmerkezden gelen genelgeye aykırı olarak bir çok insan ın üyeliği nisildi,sırf kongre kazanmak için camhuriyet başsavcılığından onaylı listeyi kenara bırakıp kafasına göre delege belirledi,öyleki udurduğu delege listesinde o gün belediye meclis üyeliği yapan isimler den arif seçkin ve bayram keleş bile vardı beğenmediği niz muhaliflerin itirazı üzerine seçim kurulu o kişileri listeden çıkararak parti nin olası bir ihtar alması nı önlediler,daha yeni son ilçe kongresinde aynı şekilde delege listesi nin yarısı nı yasal olmayan listeden yazarak itiraz sonucu düşmelerine sebep oldu tabii kurnaz dı kalan delegeler zaten onun derlediği kişiler di,devlet bahçeli nin kovduğu rezil bir adama ses düzenikurarak sayın diye bağırdı defalar ca,bunun hünerleri saymakla bitmez,daha genel seçimde vekil adayları ile arasında geçen ve sayılı kişi nin bildiği mhp ye asla yakışmayacak ilişkiler var ki buradan yazmam mümkün değil bunu isteyenle istediği yerde paylaşırım,olmaz sa seçimler yaklaşıyor pankarta yazar halk la paylaşırım siz onu övmeye mhp ninn gücü nü kendi partisinde kendi mahallesinden delege seçilememesi üzerine parti parti dolaşıp pazarlık la mhp ye ilçe başkanı olmuş ve geldiği günden itibaren mhp lilere el sıkışmayı unutturmuş bir adamı övecek kadar derin mhp liler olmaya devam edin,başkaları seçim kazan sın si mustafa orduyla kongre kan ın seçim kaznıp belediye yi alan lar zarar etsin siz kar edin ALLAH hiç bir topluluğa hak etmediği belayı vermez ALLAH BAŞINIZDAN EKSİK ETMESİN,
18.02.2013 16:41
demirci sorarlar
mustafa orduyu meth etmekten öte beceri ve kabiliyeti olmayan vatan kurtarıcıları hiç boş bırakmıyor lar yorumları,(sadece mustafa ordu için değil herkes için geçerli,bir adam bir adamı sıkılmadan meth ediyor sa kel kız dan farkı yok tur,e kel ya oda ablası nın sırma saçları ile övünecek ne yapsın zavallı) adam dediğin sevdiği adamın önce yanlışları nı yüzüne söyler ki hata yapmasın ama nerde bunlar için başkanları hatasız öyle olmadığı nı seçimlerde görüyoruz,ha size göre adam yellen se bir hikmet arıyorsunuz ,şimdi şunu sorun bakalım orduya hani sana sui kast yapılacak tı ne oldu,bülen arınç ın suikast senaryosu gibi olmasın sorabilirseniz yazın öğrenelim
18.02.2013 16:18
Ahmet YILDIRIM Yol ve Asfalt calışması
Sayın ordu cok sıklıkla takip etmeye calışıyorum şu dile getirdiğiniz yol asfalt calışmaları hususunda size sınırsız katılıyorum hatta size ulaşabileceğim bi numaranız varsa sizinle bi hususta konuşmak isterim hele yolsuzluk olursa ne ala
16.02.2013 03:12
Esnaf parti
Ohhooo birileri yine çıkmış ortaya tarih hesabı yapmaya başlamış. Bunlarıda zaten modası geçmez biri gelir 10 sene önce nalcıdan bahseder bir diğeri gelir 15 sene önceki partiden bahseder, bir tanenizde çıkıp vatandaşın halkın milletin hakkını korumak için Delikanlı gibi Erkek gibi hadi onlarıda geçelim zırt pırt ağzınıza aldığınız Gerçek Milliyetçi gibi halkın hakkını savunmaz sesini çıkarmaz sonrada uzaktan orduya laf atar. Ordu o dediğiniz olaydan sonra partiyi bıraktı gitti.. bir kaç sene partiye karışmadı çekildi kenara.. ne yaptınız peki?parti kaldımı çerkezköyde? kendine kartvizit bastırıp hava atanların kaçı partiyi sırtladılar? parti için ne yaptılar? bi çıkıpta anlatın hadi. Doğrudur o dönemlerde mustafa ordu biraz fazla agresifti iticiydi.. ama zamanla duruldu şu hale bakın koca çerkezköyün hakkını iktidar partisine karşı savunan bir tek ordu var! varmı içinizde ordudan daha delikanlısı? varda niye gazetelerde halkın vatandaşın hakkını korurken görmüyoruz? partiden kaçıp suçu orduya atmakla olmuyor, ne yani savaşa gitsek düşmandan korkup bayrağıda atıp kaçacakmısınız? partinin kapıları açık, adam daha geçen seçim herkese davet gönderdi kırgınlar kızgınlar gelsin partiye barışalım diye..gidersiniz partiye madem o kadar kalabalıksınız alırsınız kontrolü elinize yok öyle gazete köşelerinden atıp tutmak.
14.02.2013 11:49
ADALETSİZ MUSTAFAYA ÇOK ADALETLİSİN
SAYIN MUSTAFA ORDU SEN M.H.P.YE GELDİĞİNDE 6400 ÜYE VARDI PEKİ ŞİMDİ KAÇ ÜYE VAR M.H.P DE 600 ÜYE GERİ KALAN 5800 ÜYEYE NE OLDU DERSİN KONGRELERDE SANA OY VERMİYECEK VE SANA YALAKALIK YAPMIYACAK OLAN ÜYELERİ YA BENCİLİĞİNLE YADA Bİ ŞEKİLDE YOLUNU BULUP PARTİDEN İSTİFA ETİRDİN YADA ÜYELİKLERİNİ SİLDİN KONGERE ZAMANIDA SANA OY VERMEYECEK ÜYELERİ DELEGE YAPMADIN VE SON SON KONGREDE İSE 600 ÜYEDEN 400 DELEGE YAPTIN ZATEN KALAN ÜYELERİN YÜZDE YÜZÜ SANA OY VERECEK OLDUĞU HALDE YİNEDE KAN KAYBETİN DEMEK İSTEDİĞİM M.H.P ÇERKEZKÖYDE MUSTAFA ORDUNUN SAHSİ PARTİSİ OLUYOR MUSTAFA ORDU BU ÇERKEZKÖY SENİ İSTEMİYOR NE SİYASETDE NEDE ÇERKEZKÖYDE SÖYLEDİĞİN NE KADAR DOĞRU OLURSA OLSUN SON YEREL SEÇİMLERDE GÖRDÜK HALK OLARAK GERÇEK PARTİLİLER PARTİYE ADAM TAŞIDI SEN AĞZINDA SAKIZ CİĞNİYEREK Bİ YANDANDA SEFER ALKAN GELEN MİSAFİRLERE SURAT YAPARAK VE DENGESİZ KONUŞURAK OY VERECEK HALKI DIŞLADINIZ ADAM GİBİ DAVRANSAYDINIZ BAŞKANLIK KAZANILMASA BİLE EN AZ 5 MECLİS ÜYEN OLURDU YANİ BU DURUMDA BELEDİYEDE Bİ KOALİSYON BELEDİYESİ OLURDU VE BU SAYDIĞIN YOLSUZLUKLARDA OLMAZDI MUSTAFA ORDU ŞUNU BİLKİ SEN ÇERKEZ KÖYDE M.H.R DE OLDUĞUN SÜRECE 1000 YILDA GEÇSE BIRAK BELEDİYE BAŞKANLIĞINI 1 TANE BİLE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ CIKARAMAZSIN
13.02.2013 19:28
Vatandaş Mhp
Mhp de ki diğer kadrolar maalesef hazırcı. Tüm yük Ordu nun sırtında. Diğerleri ise sessiz kalıp ocak milliyetçiliği yapıyorlar. Mehmet Uz a gelince, geçen seçimi Mhp zaten onun yüzünden kaybetti, yok bir daha aday olaydı.. kişiliği dürüstlüğü çalışkanlığı önemli değil. Mhp nin siyasi duruşunun tam zıddı bir partiden gelmiş taban onu kabul edemedi.
13.02.2013 16:45
millet kadro yok
mhp güzel muhalefet yapıyor.ancak tek kişilik parti gibi.mustafa ordunun dışında kadro yok.mehmet uzda mhp den aday değilim dedi,aday bulamazlar.
13.02.2013 11:56
trakyalı pes doğrusu
sayın vatandaşlar adam yolsuzlukları açıklıyor,siz nalcıyı soruyorsunuz,pes yani.chp ye elinizdeki belgeleri getirin ben mahkemeye verecem demedi mi?chp ne yaptı
13.02.2013 10:10
Vatandaş helal
Tebrikler sayın ordu, sizde olmasanız kim koruyacak halkın hakkını. İkide bir nalcı lafını eden arkadaşlara gelince; Nalcının yanlışları varsa bunları takip etmekte, yargıya götürmekte akepe ye düşer. Hadi Mustafa ordu nalcının haksızlığını görmezden geldi, akp chp ne yapıyor? gitsinler mahkemelere. Nasılki Mustafa ordu hataları takip ediyor buyrun sizde takip edin bulun hatasını verin yargıya, gazete yorumlarında ağlamakla olmuyor.
13.02.2013 09:44
tc adalet için
sayın ordu adalet için halkın yanındaysan kemalettin nalçın yaptıgı yanlışlarıda konuş ve yargıya götür.
13.02.2013 08:16
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya