Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Mayıs 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Emniyet’ten “Güvenli okul ve Güvenli eğitim” projesi
Emniyet’ten “Güvenli okul ve Güvenli eğitim” projesi
Ülkemizde yaşayan eğitim çağındaki çocuk ve gençlerin güvenli ortamda eğitimlerinin sağlanması, şiddet olaylarına karşı korunması ve muhtemel şiddet olaylarının önlenmesine yönelik Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıkları arasında imzalanan protokol ile Güvenli Okul – Güvenli Eğitim Projesi işbirliği ve koordinasyon çalışmaları Çerkezköy’de de İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından başarılı bir şekilde yürütülüyor.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 03.03.2013 18:27
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 OKULLARDA GÜVENLİK EN DÜST DÜZEYDE

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde proje kapsamında yürütülen eğitim ortamlarında güvenliğin sağlanmasına yönelik önlemler, daha önceki yıllarda olduğu gibi 2012-2013 eğitim ve öğretim döneminde de hassasiyetle sürdürüldüğünü belirten Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği yetkilileri “Proje ile, okullarımızdaki mevcut güvenlik durumu ile meydana gelen şiddet içerikli olayların  bilimsel analizlerin yapılması ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda, koruyucu ve önleyici güvenlik faktörlerinin güçlendirilmesi ile okullarımızda güvenli ortamın en üst düzeye çıkartılması amaçlanmıştır. Güvenli Okul-Güvenli Eğitim Projesi ülke genelinde ilköğretim, lise ve dengi okulları kapsayacak şekilde öncelikle aşağıda belirtilen güvenlik önlemlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik faaliyetler ve uygulamalar gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır” dedi.
 

“BİR UYGULAMA PROJESİ”

Projenin amacının Çerkezköy, Kapaklı merkezdeki ilköğretim ve lise okullarındaki güvenli eğitim ortamlarının sağlanmasına yönelik koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirleri alarak, çevresiyle birlikte güvenli kılmak olduğunu belirten yetkililer “Güvenli Okul – Güvenli Eğitim Projesi bir uygulama projesidir. Birçok faaliyetin birbiriyle ilişkili şekilde paralel olarak yürütülmesini öngörmektedir. Çok koldan yürütülecek olan faaliyetlerin öğrencide, eğitim kadrolarında, ailelerde ve toplumda yaratacağı etkilerin, öğrencilerin karşı karşıya oldukları objektif ve olası risklerin algılanmasına ve bu risklerin azaltılmasına veya tümüyle ortadan kaldırılmasına katkı sağlayacağı varsayımından hareket edilmektedir” dedi.
 

KAPAKLI VE ÇERKEZKÖY’DE 12 AMİR VE 48 MEMUR GÖREVLİ

Çerkezköy ve Kapaklı’da bulunan 25 okulda bu uygulamanın sürdüğünü belirten yetkililer “Çerkezköy’de 6 lisede ve 11 ilköğretim okulunda 8 amir, 34 memur, 9 ekip, Kapaklı’da ise bir lise ve yedi ilköğretim okulunda 4 amir, 16 memur ve 5 ekibimiz görevlidir. Genel itibariyle öğrenciler ile ilgili sorunlarda devriye gezen ekiplerimiz sorunları hallederken, ailesi ile görüşülmesi konusunda ise görevli amir ve memur arkadaşlar sorunu konuşuyorlar. Aylık olarak okullarımızda görevli amir ve memurlar öğretmen ve öğrenciler ile mutat toplantıları yapıyorlar” dedi.
 

Haber / Faik Onur KAYA

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya