Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
28 Temmuz 2021 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Muharrem İnce AK Parti’ye yüklendi
Muharrem İnce AK Parti’ye yüklendi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Pazar günü Çerkezköy’e geldi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 04.03.2013 19:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 HALKIN FİKRİ SORULMADI

Saat 15.00’da Parti teşkilatında partililerle buluşan Muharrem İnce, 30 sene önce kamyon muavini olarak geldi Çerkezköy’e şimdi CHP Grup Başkan vekili olarak geldiğini ifade etti. Hükümetin Büyükşehir politikalarını eleştiren İnce, “Kanun taslağının hazırlanış ve uygulanış aşamasında halkın fikri sorulmadı. Büyükşehir Kanunu ile ilgili olarak Anayasa Mahkemesi’ne itirazda bulunduk. Bunların gözünü rant bürümüş. Gözlerini köylerin elinde bulunan arazilere dikmişler” dedi.
 

SEÇİMİ KAZANAMAYINCA MÜFETTİŞ GÖNDERİYOR

İnce, Büyükşehir Kanunu ile ilçelerin bölündüğünü ifade ederek “AK Parti hükümeti, bir ilçede seçimi kazanamayınca hemen o belediyeye müfettiş gönderiyorlar. İzmir Belediye Başkanımız çocuklara mandalina ve süt dağıttığı için soruşturma geçirdi” dedi. AK Parti’nin gelmiş geçmiş en kötü iktidar olduğunu söyleyen İnce, “28 Şubat’ta baskılar vardı diyorlar. Evet 28 Şubat 1997’de baskılar oldu. Peki bugün baskılar yok mu? Basına, işadamına, belediyelere baskı yok mu? Atatürk’ün Nutku’nu okuduğu için tutuklanan gençlerimiz var” dedi.
 

ÜLKE DİKTATÖRLÜĞE GİDİYOR

“Türkiye her geçen gün diktatörlüğe doğru ilerliyor” iddiasında bulunan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mecliste üstünlükleri var. Cumhurbaşkanı dahi kendini AK Parti’nin sözcüsü gibi hissediyor. Yargı, hükümetin arka bahçesi haline geldi. Cunta döneminde bile yargıya güven vardı. Bugün ise yargıdan güven namına bir beklenti yok”
 

KÖYLÜ MİLLETVEKİLİ OLAMAYACAK

Türkiye’de eğitimin laik ve bilimsel niteliğinden saptığını öne süren İnce “eğitimin paralı hale geldiğini ifade etti. Kendilerinin son nesil olduğunu söyleyen İnce “Bizden sonra bir köylü milletvekili olamayacak. Adeta zenginler dünyası kuruluyor. Bunlar nereden geldiklerini unutmuşlar. Bunların gözünü rant bürümüş. Emperyalizmin uşağı olmuşlar. Egemen güçler Başbakan Erdoğan’a her istediklerini yaptırdılar. Libya’nın, Irak’ın ve Suriye’nin işinin halledilmesi için yardım istediler. Karşılığında da Atatürk’ün Cumhuriyeti’nin yıkılması, TSK’nın burnunun sürtmesi için fırsat sunmayı vaat ettiler. Bunlara Atatürk’ün Cumhuriyeti’nin yıkılması için önce Kabe’nin yıkılması gerektiğini söyleseniz, ilk işleri Kabe’yi yıkmak olur” dedi.
 

DEĞERLERİMİZİ ÇALDILAR

“AK Parti iktidarının saltanatına son vermek için yalnız CHP üyelerinin oyları yeterli değil” diyen CHP Grup Başkan Vekili İnce “Geçmişte hangi partiye oy verirseniz verin. Bugün yapmamız gereken iş, bu altı okun altında birleşmektir. Hepimizde buna yetecek güç, kudret, ruh, ideoloji, birikim var. AK Parti’nin bugüne dek yalnızca hazineden ülkenin paralarını çaldığını düşünüyorduk. Meğer bunlar sandıktan oyumuzu, çocuklarımızın sınav sorularını ve daha nice değerlerimizi çalmışlar. Bu mirasyedilerden hesap sormak gerekiyor” şeklinde konuştu.
 

CHP ÇERKEZKÖY’DE ZAYIF GÖRÜNÜYOR

Çerkezköy’de CHP’nin zayıf göründüğünü ifade eden İnce, bu kadar emekçinin olduğu bir yerde halkın partisinin yukarılarda olması gerektiğini belirterek “Bu durumu düzeltmeliyiz. Bunlardan hesap sormak için bunları ve yaptıklarını herkese anlatmalıyı. AK Parti ile ülkede Müslümanlık anlayışı da değişti. Tayyip’ten önce Müslümanlık ve Tayyip’ten sonra Müslümanlık olmak üzere ikiye ayrıldı. Ben bu yaştan sonra Müslümanlığı Tayyip’ten öğrenecek değilim” şeklinde konuştu. Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer ve Emre Köprülü, “Çerkezköy ziyareti spontane gelişti. Buna rağmen Çerkezköy ziyareti oldukça coşkulu geçti” dedi ve ziyaretinden dolayı Muharrem İnce’ye ve coşkulu karşılamalarından dolayı Çerkezköy halkına teşekkür etti. Muharrem İnce’nin Çerkezköy ziyaretine Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer ve Emre Köprülü’nün yanı sıra Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Çorlu İlçe Başkanı Adnan Kum, Edirne Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay, İl Genel Meclis Üyesi Nazmi Duygu, CHP Çerkezköy İlçe yönetimi, Kapaklı ilçe yönetimi ve çok sayıda partili katıldı.
 

Haber / Cem BÜLBÜL

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
HİZMET İÇİN Tek Adam !
Metin DÖNMEZ'den önce Çerkezköyde CHP mi vardı ? eller vicdana gitsin arkadaşlar. Bu adam hırslı,güvenilir ve her işte başarılı bir adam. En doğru adam
08.03.2013 18:21
Kervani DOST ELEŞTİRİ YAPANLARA YUH DİYORUM BAŞKADA SÖZÜM YOK;
Kendini Çerkezköylü sayanlar, Çerkezköyü benimsemişmi acaba, Kim hangi parti üyesi burada yorum yapanlar, Gidin ilkönce bir partiye üye olun, Herhangi bir gönül verdiğiniz partiye,Çerkezköy üzerinde birsürü oyunlar oynanıyor siz hala kalkmışsınız partileri veya onların yöneticilerini eleştiriyorsunuz, Burada eleştiri yapanların çoğu hiçbir partinin kapsından içeriye girmemiş yada hiçbir partiye katkıda bulunmamış manevi olarak ama lafa gelince şu yöenici kötü bu yönetici kötü diye ahkam kesiyor, Siz ilkönce kapınızın önünü temizleyin, Gidin Partiye üye olun ve o partinin içinde mücadelenizi verin, Mücadele verin ki parti istediğiniz yere gelsin.....
08.03.2013 10:28
ERDAL eski chp liye cevap
kim rantçı?kim çıkarcı?anlayamadım doğru su a. azcan desen anlarım a .güler desen anlarım.çıkar diyosun da eski chp li kaç T.L aidat verdin kaç T.L bağış yaptın her gün partiye gelen insanlara yardımın dokundu?bilmiyorum inşallah dokunmuştur. Ama şu da bir gerçek bu yardımlar allahtan gelmiyor.vatandaşa bir simit söylesen cepten gider ve bir gün sen simide muğtaç kalırsın her şeyin bir karşılığı vardır bunu artık öğrenin ve seçim kazanalım....
05.03.2013 17:57
mustafa.k Dikili taşı bile bulunmayan CHP.
bu adam söylediklerine kendi inanmıyor ama chpliler bu kendi sözlediğine inanmayana inanıyorlar:)Bu ilkede dikili taşı bile olmayan sizlerin türkiye siyasetinde ve türk milleti nezdinde hiçbir karşılığınız yoktur..
05.03.2013 17:47
Erencem bir chp kılasiği
HELA OLSUN SAYIN İNCE BİR GERÇEĞİ İNKAR ETMEDEN SÖYLEMİŞ; "CHP ÇERKEZKÖY’DE ZAYIF GÖRÜNÜYOR"
05.03.2013 16:07
serhat KOMİK OLMAYIN
Chp'yi çerkezkoyde bu duruma getiren belli evet rezil ettiniz partiyide kendinizide. Muharrem İnce chp çerkezköyde zayıf olduğunu görmüş söylemiş. Yanında duran bayan vekilimize söyleseymiş partiyi bu durumlara getiren ta kendisii
05.03.2013 14:22
murathan uyuma çerkezköy
CHP ÇERKEZKÖYDE berbat durumda, eğer diğer partilerle birlik olmaz, iyi bir başkan adayı çıkaramazlarsa ,akp açık farkla yeniden alır belediye başkanlığını.dp-dsp,mhp ve chp ortak hareket etmeli.
05.03.2013 13:42
YÖNETİCİ SİYASİ İKBAL
ÇERKEZKÖY CHP NİN ZAYIF OLMASININ TEK NEDENİ VEKİL CANDAN HANIM VE İLÇE BAŞKANI METİN BEYDİR.İKİSİ OLDUĞU MÜDDETÇE ÇERKEZKÖYDE BELEDİYE SEÇİMİ ALMAK İMKANSIZDIR,KİMSE KUSURA BAKMASIN.PARTİNİN KAPILARINI KENDİLERİNDEN YETENEKLİ İNSANLARA KENDİ SİYASİ İKBALLERİ İÇİN KAPATIYORLAR.
05.03.2013 12:39
ERDAL emekçi
Sayın incenin dediği gibi bu kadar emekçinin olduğu bir 112.000 nüfuslu bir yerleşim yerinden bir ince daha neden çıkmıyor? aslın da ne inceler ne kalınlar var ama fırsat verilmiyor ,benim koltuğum kaybolmasın diye küçük düşünenler var.Belki bugün o koltuğunuz garanti ama ya yarın garanti mi?
04.03.2013 22:11
adıgüzel ŞİMDİ CHP ZAMANI
Sayın İnce CHP Çerkezköyde zayıf demişsiniz ama yanlış bi söylem chp şu anda çerkezköy siyasetindeki en yüksek dönemini yaşıyor inşallah kısmet olursada 2014 te çerkezköy belediyesinde CHP li bi başkan olacak o isimde belli CHP yi Çerkezköyde bu duruma getiren mevcut ilçe başkanı Metin DÖNMEZ dir
04.03.2013 21:29
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Aylar sonra müjde bu fotoğrafla geldi
Başarılı memur ödüllendirildi
Günay’dan Kozuva’ya ziyaret
Tekirdağ’da vaka sayılarında korkutan artış
Yaz Spor Okulları 10 branşta sürüyor
Yazar Şefika Koca, yeni kitabını tanıttı
Mehmet Emin Pırtıcı da milli takıma seçildi
Vali Yıldırım: Yüzde 18’ini sadece Tekirdağ karşılıyor
Cengiz Günay’dan aşı çağrısı
CHP İlçe Kadın Kollarında Şencan dönemi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya