Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
25 Temmuz 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
2014 sonuna kadar katı atık ve atık su bedeli alınmayacak
2014 sonuna kadar katı atık ve atık su bedeli alınmayacak
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu dün saat 14.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 08.03.2013 21:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 İKİNCİ OTURUM YAPILDI

Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Yüksel Sevil, Halil Demirkıran, Asuman Azak mazeret bildirerek katılmazken, Zafer Erdağ ise mazeret bildirmeden katılmadı. Meclis toplantısının ilk gündem maddesinde Hasan Anlaş’ın takas talebine ilişkin İmar Komisyonu Raporu görüşüldü. Yapılan görüşmenin ardından komisyon tarafından oy birliği ile kabul edilen takas talebi, meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de Sermet İşcan’ın takas talebine ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Komisyonun oy birliği ile aldığı takas kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.
 

ORDU’NUN İTİRAZ DİLEKÇESİ REDDEDİLDİ

Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde ise Mustafa Ordu’nun 1445 ve 1446 adalar ile çevrelerine ait plan tadilatlarına ilişkin itirazını değerlendiren İmar Komisyonu’nun raporu görüşüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem bu meclisin Çerkezköy’ün geleceği için düşündüklerini hayata geçirmekle mükellef olduğunu belirterek “Namık Kemal Bulvarı boyunca diğer alanlar ticaret alanı iken bu alan konut alanı idi. Biz de gelen talebi değerlendirdik. Kat artırımı yok. Katı emsale çevirdik” dedi. İnan Sokak’ın da ticaret yeri olduğunu ifade eden Ertem “Orası ticaret yeri oldu ama ticaret alanı değil. İlerleyen dönemde İnan Sokak’ın ticaret alanına dönüştürülmesine ilişkin meclise talep getireceğim” diye konuştu.
 

İNŞALLAH GÜZEL BİR ALAN OLUR

Komisyonun oy birliği ile aldığı red yönündeki tavsiye kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısının beşinci gündem maddesinde de Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi belediye ve mal müdürlüğü mülkiyetinde bulunan 359 ada 2 parseldeki 5 bin 929 metrekarelik kısmın amacına uygun kiralanmasına ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu’nun alanın amacına uygun kiralanması ve irtifak hakkı tesis edilmesine ilişkin komisyon kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “İnşallah güzel bir alan olur ve o bölgeye hizmet eder” dedi.
 

VELİKÖY’ÜN TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından İstasyon Mahallesi272-273-274 ve 275 adalarda plan tadilatı yapılmasına ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesine geçildi. Adalara ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan değişiklikleri ve eklerinin komisyon tarafından oy birliği ile kabul edildiği belirtilirken, komisyonun tavsiye niteliğindeki kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.
 

MAĞDURİYETİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ

İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından iptal edilen 270 S plakanın yeniden verilmesine ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Komisyonun aldığı olumlu karar meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. Daha önce 270 S plakayı iptal ettiklerini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, vatandaşların normal plaka ile servis taşımacılığı yapmak zorunda kaldığını ifade ederek “S plaka sayısını 1000’e çıkarma hakkımız var. İptal edilen 270 S plakayı yeniden vererek vatandaşlarımızın bu mağduriyetini ortadan kaldıracağız” diye konuştu.
 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis toplantısının 9’uncu gündem maddesinde de Veliköy Belediyesi’nin Uygulama İmar Revizyonu Planı ile ilgili izin talebine ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Komisyonun oy birliği ile aldığı kabul kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. Toplantının son gündem maddesinde de 911 ada 4 ve 5 nolu parsel ile 916 ada 1 nolu parsele ilişkin talep değerlendirildi. Komisyon 911 adanın resmi kurum alanından sağlık alanına çevrilmesi, SGK mülkiyetinde olan ve imarda ilköğretim tesis alanı olarak gözüken 916 adanın ise sağlık alanına çevrilmesi yönünde oy birliği ile aldığı karar meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.
 

2 YIL BEDEL ÖDENMEYECEK

Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün atık su ve evsel atık ücretlerinin tahsil edilmesinin sıkıntı olması nedeniyle yönetmelik değişikliğine ait uyum sürecinin uygulanması talebine ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Komisyon, katı atık ve atık su bedellerinin 31 Aralık 2014 tarihine kadar ertelenmesi, teknik altyapıda eksiklikler bulunduğundan ve uygulamada eksiklikler olduğundan 2012’de tahakkuk getirilen vatandaşlardan bu ücretlerin tahsisi ve 2013, 214 yıllarında bedel alınmaması yönünde karar aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ali Ertem, uyum sürecine alışmak adına böyle bir çalışma yapmak istediklerini ve komisyonun da bunu desteklediğini belirterek “İnşallah vatandaşlar için hayırlı olacak. 2012’ye ait herhangi bir geri ödeme yapmamız söz konusu değil. 2 sene daha katı atık ve atık su bedeli ödenmeyecek” dedi. Komisyonun tavsiye kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.
 

NE İNSANIN, NE DE İSLAM’IN KİTABINA UYAR

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem Çerkezköylü kadınlar başta olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınların sadece bir gün değil, 365 gün değerli olduğunu ifade eden Ertem, “Onlar Allah’ın yarattığı bizim yarımız nispetinde değerlendirdiğimiz varlıklarımızdır. Hepsi bizim için çok değerli” dedi. Günümüzde kadına şiddeti reva gören bir anlayışın olduğunu söyleyen Ertem “Bunlar ne insanın ne de İslam’ın kitabına uyar. Şiddetin toplumumuzdan söküp atılmasını temenni ediyorum” dedi.
 

KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Toplantının başında AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Meclis Üyesi Nuran Yeşil, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ve ilçe kadın kolları üyeleri, belediye çalışan kadınlara ve kadın belediye meclis üyelerine çiçek takdim ederken, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de toplantının sonunda kadın meclis üyelerine kırmızı gül ve hediye verdi.
 

 

 

Haber / Gülveren VATANSEVER

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
OOOFF EEE.YANİ
SEÇİM VAR DİYE 2 YIL ERTELENMİŞ.SONRA TAPTAN ALINACAK.OOOOOF,OF.
10.03.2013 20:34
Vatandaş ?
Demirel rumuzlu arkadaş, benim yorumumda ne ordu nede mhp yok..nerden çıkardın orduyu veya mhp yide bana cevap mahiyetinde bunları yazdın anlayamadım. Bence bir psikoloğa görünmen lazım, ciddiye almadığın bir parti başkanı hakkında bu kadar uzun görüşler beyan edebiliyorsan ve alakasız yerlerde bu kişinin adını ileri sürebiliyorsan ciddi ciddi bir psikolog desteği görmen şart.Mahalli seçimlerde oy bire bir muhattap alınacak adaya verilir, yukarda saydığın kriterler sadece mhp değil tüm diğer partiler içinde geçerlidir varmı diğer partilerde öne çıkış yapan kendini gösteren veya teşkilatlanabilen?
10.03.2013 16:22
demirel rüyada bile
yoldaş bolsoru işaretli yorumunakatılıyorum bu akp nin işi heç belliolmaz yeniden işter bu şey paralarını,sana katılamadığım birkonu var ki seçimler aliertem ve akp belki tekrar gelir belkidegelemez bu konuda kesin konuşamayız amakesin olan bişey var sa mustafa ordu yönetimindeki bir mhp belediyeye yine meclis üyesi bile sokamaz,yani mhp liler teşkilatçı adamlar dır teşkilst doktrin gibideğerleri vardır bu yüzden de odun u aday gösterseler oy veriyorlar ilçebaşkanı seçerken de bu böyle belediye seçiminde de diğer partiler in seçmenleri oduna oy vermiyor adama veriyor bu yüden de bu önemde de teşkilatcılık galip gelip adaylar aynı mantıkla belirleneecek ve halka şu mesaj verilecek mhp ye oy vermeyin kime verseniz verin bu yazılanlara tepkigöstermeden önce teşkilat kafasını birtarafa bırakıp mustafa ordu mantığı nı yok sayıp düşünnün acaba nerede yanlış yapıyoru diye bu zor değilbence değerlimhpliler gücü ancak mustafa ordu nun gücü kadar olan birparttiye halk oy vermez evet meclis üyesibile çıkmaz zaten mustafa ordu pardti nin büyümesi ni asla istemez büyüyüyen birparti ilçebaşkanı nın çapı ile sınırlandırılamaz bunu musafa ordu çok iyibiliyor onun için kontrolu asla kaybetmez hatırlarsanız bir zamanlar mhp nin birmeclis üyesivar dı ne oldu mustafa ordu adamın çorludaki işyerine ortak oldu adam birkaç ay içinde hapse düştü avukat olan il başkanı suçu ortağa yükleyip orduyu kurtardı işte ogün bu gün belediye ye girmeyi rüyanızda bile göremiyorsunuz ama olsun size mustafa başkanı nınız ın varlığı yetiyor ne lazım size belediye kusura bakmayın ben vatandaşım bu partiler devletten yardım aldığından herkesin bunların iyi yönetilmesini istemehakkı var eleştirlerimi böyle anlayabilirsiniz biliyorum başkanı nızın aksine düşünmeniz teknik olarak imkansız gibiama deneyin ögzürlük çok güzel
09.03.2013 22:58
bilirkişi
15 Şubat 2013 Tarihinde Çıkan Yönetmelikle 31/12/2014 tarihine ertelenmiştir.Bu Belediye Meclisinin aldığı bir karar değildir.
09.03.2013 19:07
Vatandaş ?
Şimdi onca açıklama yapıldı bakanlık emretti mecburen topluyoruz dendi,faturalara katı atıklar yazıldı hatta tahsilatlarda yapıldı ne olduda meclis kararı ile 2 sene erteleyiverdiniz bakanlık emrini? tahsil edilen bedeller ne olacak? ve olayın aslı nedir? 2 sene sonra 2013 ve 2014 yılının bedellerini geriye dönük olarak isteyecekmisiniz? yoksa hiçmi istemeyeceksiniz? net bir açıklama yapın.Seçim bittikten sonra sizden sonra gelenler yasalar gereği 2 senelik geriye dönük katı atık bedeli toplamak zorunda kalacakmı? sizden sonra gelenler diyorum çünkü çerkezköy halkında zırnık kadar vicdan varsa sizin ve partinizin artık buradan seçilmeniz mümkün değil.
09.03.2013 11:06
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya