Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Mayıs 2021 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Yaptık, yapıyoruz ve yapacağız”
“Yaptık, yapıyoruz ve yapacağız”
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvehane ziyaretleri devam ediyor. Her hafta Salı ve Perşembe Günleri gerçekleştirdikleri kahve ziyaretlerinde bu haftaki durak Yunus Emre parkı oldu. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali ertem “ Buraya nutuk aymaya gelmedik sizlerle bire bir tanışıp dertlerinizi dinleyemeye geldik” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 13.03.2013 18:15
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen kahvehane ziyaretleri kapsamında partililerin önceki akşam durağı Yunus Emre Parkı oldu. Önceki akşam düzenlenen ziyarete Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, parti üyeleri ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

 

SİZİN GELECEĞİNİZİ İPOTEK EDİYORLARDI

Ziyarette konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti iktidarının bu 10 sene içerisinde yapılan atılımlar hakkında bilgiler vererek “Biz iktidar olarak 10 senelik bu süreçte çok şeyi başardık ve başarmaya devam edeceğiz. IMF’ye borcumuz iktidara geldiğimizde 23 milyar dolardı şimdi sadece 400 milyon dolar borcumuz kaldı. Bu borcu da nisan ayında tamamen kapatacağız. Önceki iktidarlar sizleri ipotek olarak geleceğinizi ipotek ederek borçlanıyordu. Borcun  yüzde 85’lik faizi ödemekle uğraşıyorlardı. Şimdi artık öyle değil. Emekli ve memur maaşları zamanında ödeniyor bazen zamanından önce bile ödeniyor. Engelliye maaş bağladık. 15 milyona yakın öğrencimizin kitaplarını defterlerini okul masalarında hazır vaziyette beklettik. Sağlık konusunda tam bir devrim yaşadık. İlaçlar yüzde 80 ucuzladı. Önceleri doktorun yazdığı ilacı SSk’dan almak mümkün değildi. Şimdi ne ilaç yazarsa yazsın gidip alabilirsiniz. Derslikler konusunda 6 bin 500 derslikten 21 bin dersliğe ulaştık. Çok güzel şeyler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 

“İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK EN BÜYÜK FELSEFEMİZ”

Kahvehanedeki vatandaşlardan Sedat Akın’ın “bu zaman kadar güzel şeyler yaptınız bundan sonra neler yapacaksınız” sorusunda cevap veren Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem iktidara geldiklerinden beri felsefelerinin ihtiyaç neyse ilk önce onun karşılanması gerektiğini ifade ederek “İhtiyaçları karşılamak temel felsefemiz. Biz hep bunu yaptık. Bir yerin ilk önce neye ihtiyacı varsa onu karşıladık. Örneğin Atatürk Mahallesi’nin neye ihtiyacı varsa onu tespit edip proje halinde önümüze koyarız. İhalesini yapar en yakın zamanda da işleme girmesi için elimizden geleni yaparız. Kafamıza göre hareket edip proje hazırlamayız. O mahallenin halkına sorarak onların görüşleri dahilinde hizmete vermek için elimizden geleni uygular ve yaparız” dedi. Su kesintileri hakkındaki sıkıntıların dile getirilmesi üzerine konuşan Ertem “2004 yılında böyle bir sıkıntımız var deseydiniz sular kesiliyor akmıyor deseydiniz o zaman olurdu. Fakat artık böyle bir sıkıntımız bir sorunumuz yok” cevabını verdi.
 

ELEKTRİK PROJESİ 30 YIL ÖNCE HAZIRLANDI

Elektrik kesintileri hakkında da sorulan sorulara cevap veren Ertem “Çerkezköy’ün elektrik projesi 30 yıl önce hazırlanmıştı. Sadece 40 bin kişiye hizmet verecek kadar bir yapı bulunuyordu. Elektrikler için 30 yıl boyunca trafo ve güçlendirmek için ek ilaveler yapılmadı ve bugüne kaldı. 2012 yılında trafo ve hatları güçlendirdik. Elektrik kablolarını yer altına alarak çevre kirliğinin önü geçtik. Kabloların yer altına alınması bazı bölgelerde devam edecek. O yüzden kesintiler zaman zaman devam edecektir. Bir nimeti yemek istiyorsak külfeti biraz ağır olacak” dedi.
 

2 PARK VARDI, ŞİMDİ 32 PARK VAR

Vatandaşların dertlerini sıkıntılarını dinlemeye geldiklerini söyleyen Ertem “Aslında fazla soru sorulmaması bizi memnun ediyor. Demek ki fazla bir sıkıntımız derdimiz yok. Alt yapı olsun her türlü hizmeti yaptık ve tamamladık. Çerkezköy’de iki tane park varken şimdi 32 tane çocuk parkımız var. Eğer bir sorun oluyorsa karşılıklı oturup sorunu kardeşlik içerisin de çözme yoluna gidiyoruz. Bizler buraya Türkiye’nin her bir bölgesinden geldik. Kardeşlik dostluk içersinde huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Bu huzur ortamının bu barış ortamının bozulmaması için elimizden geleni yapıyoruz yapmaktayız ve yapacağız. Böyle bir yerde Belediye Başkanlığı yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.
 

Haber / Ahmet Mutlu YILDIZ

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
istabullu sular kesilmiyormuş
allah aşkına şok tayım.Geçen kurban bayramını halka zehir eden kımler.Kurbanda sular borular ne oldu.ey halk saman akllı olma çok çabuk unutma.kurban bayramı abdest almak için su bulamadığımız oa 3 hafta hın unutma .Halkı kurbanda cunup gezdiren yöneticeiler kım ben hakkımı helal etmıyorum. Boş gazel okumayın bu halk salak değil unutmadık unutturmayacagız.Sizler halkdan çıkacak özür dileyeceksiniz basiretsiz yöneticiler.türkiyenin en gözde çerkezköy gibi yerde yöneticlik yap kusura bakmayın ama burada belediyecilik yapamayana yazıklar olsun ama zaten çerkezköyde bu da yokya ne diyeyım yazık valla.
14.03.2013 23:14
istanbul atmayın ya din kardeşiz
allah aşkına sallamayın elektrık hatlarının belediye ile ilgili ne alakası var birde yaptık yapacağız .siz ne anlarsın elektrık hatlarından. içinizde bu işlerden anlayan bir allahın kulumu var atmayın ya.olanlarıda yazmayın gerçekçi olun karşınızda koyun sürüleri yok atmayın din kardeşiz.Elektrık hatlarını projelendirmişlerde plana almışlarda ATMAYINNNNNNNN SALLAMAYINNNNNN elektrık kurumu yapar dağıtım şirketi yapar siz sahiplenirsiniz.İşi gerçekten biliyorsanız size sorum hadı cevap verın bakayım Cadddeleri asfalt attınız aradan 1 hafta geçmeden asfaltları elektrık hatları için kazdınız.bu sizin elektrık projelerınız yatırımlarınız Atmayın Din kardeşiyiz.bizi salak yerıne koymayın bu halk salak değil .Haberınız ola.
14.03.2013 23:08
ERDAL BELEDİYE MEYDANI
Sayın başkan güzel söylemiş neye ihtiyacı varsa onu yaparız.belediye meydanındaki kaldırımlara koyduğunuz babalara çokmu ihtiyacı vardı?tanesi kaç tl hangi yandaşına para kazandırdın? bunlarıda halka anlatın.
14.03.2013 15:16
TEŞKİLAT helalllll
Başlık harika olmuş! AKP İlçe Başkanı şunu söylemek istiyor herhalde: SATTIK, SATIYORUZ, SATACAĞIZ
14.03.2013 14:37
Yaşar borç ama ne borcu
Bu ülkenin tek derdi imf mi? Bu ülke sadece imf yemi borçlanıyor? imf borcu bitti diyorsunuz, yok bitmeseydi... sosyal devleti sildiniz herşey parayla dünyanın en pahalı hizmetini veriyorsunuz vatandaşlara toplanan para bu borcu ödemeye gitmeyecekti de ne olacaktı? imf borcunun 10 misli borcu var bu ülkenin hala ve nereye borçluyuz bilen yok! imf borcu bitti ama bu ülkede 20 küsür milyon insanda icra dairelerinin kapısında sürünüyor el kadar çerkezköyde bile 3-4 tane yediemin otoparkı var gidin bakın araçlar orda çürüyor hepsi sizin sayenizde,sizden önce krizler patladı ekonomiler bozuldu ama insanlar o hale düşmemişti.İmf borcumuz bitti diyorsunuz ama uluslararası kredi notu artınca havai fişek patlatmadığınız kalıyor..kredi notu nedir? borç alınan parayı yükseltmeye yarayan not... boşverin siz bu işleri cebinde çay parasını zor denkleştiren kave sakinlerine masal okumayın. Geleceği ipoteklemek demişken 18 yaşını dolduran çalışamayan iş bulamayan gençlerden sigorta primi istemeyi borç yazmayı siz icat ettiniz bu ipotek değilmi? kaç milyon insanı bir gecede borç batağına soktunuz onuda anlatın.
14.03.2013 10:30
yurttaş
Bu parkları neden hep akp yandaşları işletiyor?Derslik sayısı 3 kat arttı da öğrenci sayısı kaç kat arttı?2002 de çerkezköyde sınıfların ortalaması kaçtı?şimdi kaç?alaattin efendi sor bakalım,emir erin milli eğitim müdürüne...
14.03.2013 09:19
resmi rakamlar ortada borç sadece imf borçumudur acaba
Hazine Müsteşarlığı verilerine göre, 2011 yılı sonunda 518 milyar 350,2 milyon lira olan merkezi yönetim brüt borç stoku, 2012 yılında yüzde 2,63 ve 13 milyar 650,1 milyon lira artarak 532 milyar 0,3 milyon liraya yükseldi. Merkezi yönetim brüt borç stoku, 2012 yılı Ocak ayı sonunda 514,9 milyar liraya inmiş, 2012 Ekim ayı sonunda ise 536,9 milyar liraya kadar çıkmıştı. -Son 10 yılda iç ve dış borç 2,5 katı arttı. Merkez Bankası internet sitesinde yer alan verilere göre, son 10 yılda, 2002 yılı sonundan bu yana iç borç stoku 237,9 milyar lira, dış borç stoku ise 196,7 milyar dolar arttı. 2002 yılı sonunda 149,9 milyar lira olan iç borç stoku, 2012 yılı Kasım ayı sonu itibarıyla 387,8 milyar liraya çıktı. Yine 2002 yılı sonunda 129,6 milyar dolar olan dış borç stoku ise 2012 yılı Eylül ayı sonu itibarıyla 326,3 milyar dolara ulaştı. Bu dönemde, iç borç stoku 2,59 katı, dış borç stoku ise 2,52 katına yükseldi.
13.03.2013 23:21
İmefe
yahu dilinize bir imf lafı dolamışsınız almış başınızı gidiyorsunuz. İmf o kadar kötüydü de başbakanın oğlu orda niye çalışıyordu? hadi onu da geçtik imf ye borcumuz bitti de bu kadar bütçe açığı bu kadar borç kime? imf ye borçlanıyorlar dediğiniz eski iktidarı bırak cumhuriyet tarihinin tamamında olmayan borcu 10 senede yapıverdiniz herşey satıldı ama borçlar hala bitmedi kime borçluyuz biz? madem biliyorsunuz anlatın insanlar bilgilensin yahu. 10 senedir iktidarsınız eskileri anlatmaktan bıkmadınız taa inönü dönemine 2. dünya savaşının küresel kıtlık yıllarına bile gittiğiniz oluyor. Bırakın onları vatandaş sizi kanlı canlı görüyor madem sokakların halini anlatın mesela yunusemre parkına yağmur yağarken bir gidinde ordaki yokuşların nasıl göle döndüğünü görün.
13.03.2013 23:02
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kayın biraderini öldüren enişte evinde intihar etti
Facianın eşiğinden dönüldü
Barakaya uyuşturucu operasyonu
33 dönümlük arsa meclisi gerdi
Aygun: Yollar yarım yamalak
Çerkezköy meclisi ilk oturumu tamamladı
Tam kapanma sonrası sahilde yoğunluk oluştu
Çorlu Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı
Albayrak: Modern bir Tekirdağ için çalışıyoruz
Varank: 280 işletmenin ihracatını sadece bir yılda 64 milyon dolar artırdık
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya