Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“O toplum ona samanı bile çok görür”
“O toplum ona samanı bile çok görür”
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Eski Başkanı Mustafa Ordu görevden neden alındığını açıkladı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 25.03.2013 20:02
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Dün saat 13.30’da kendi bürosunda açıklama yapan Mustafa Ordu “ 18 Mart günü Genel Merkezden gelen bir yazı ile beraber İlçe Başkanlığı görevinden alınıp yeni ilçe başkanına görevimi devretmem için bir emir geldi. Bu devretme sürecinin ardından MHP İlçe Başkanlığındaki görevim bitti. Biz yeni gelen yönetimi başarılar diliyoruz. Yeni yönetime herhangi bir ters bakışım olmaz ve olmayacaktır. Çünkü bir katkı sağlıyorlarsa her zaman teşekkür ederiz. Tabiî ki bu saatten sonra Mustafa Ordu olarak Çerkezköy’de vatandaşlık görevi olarak yılların birikimi olarak hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Görev değişiminde bazı kişilerin kendilerine pay çıkartmaya çalıştıklarını üzülerek gördüğünü belirten Ordu “Bu kişiler hem MHP’yi hem de yeni seçilen arkadaşları yıpratmaya çalışıyorlar” dedi. 

 

“VATANDAŞ NEDEN AYRILDIĞIMI MERAK EDİYOR”

Kendisini görevden MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen’in aldığını iddia eden Ordu “Bir vekil arkadaş ‘Mustafa Ordu’ya istediğimizi yaparak görevden aldım, artık taşın altına elinizi koyun’ demiştir. Bizim görevden alınırken il başkanı kendisini aradığı zaman haberinin olmadığını ifade etmiştir. O zaman neden iki gün önce Çerkezköy’deki vatandaşları arayıp Mustafa Ordu’yu görevden aldım diyor. Bunu siyasi olarak belli etselerdi üzülmezdim. Bunlar gizli saklansaydı. Yıllardır sevseler de sevmeseler de her zaman iç içe olduğumuz arkadaşlar. İnsanlar Mustafa Ordu’nu yüz kızartıcı suç mu işlediğini, ya da şafak operasyonu ile görevden alındığını merak ediyorlar. Bu konuyla ilgili Genel Merkezimiz en kısa zamanda cevap verecektir. Kamuoyuna kendi ağzımızdan ne gibi insanlara yanlış yaptığımızı, 29 haftada topluma anlatacağımız kelimelerle neresinde yanlış yaptığımızı kamuoyuna anlatacağız. Bu kişiler sağda solda İlçe Başkanı Koray Önsel’in önünü kesmeye kalkmasınlar. İlçe Teşkilatı da görevini yapsın. Bize yaptıkları arkadaki hançerliği, aynısının bu çocuklara yapılmamasını temenni ediyorum. Bu konuda herkes yerini bilsin” diye konuştu.
 

200 TRİLYON RANT SAĞLANMIŞTIR

Bazı vatandaşların ‘Mustafa Ordu son dönemlerde belediyeye açtığı davalardan dolayı görevden alındı’ iddiasında bulunduğunu ifade eden Ordu “Hiç merak etmesinler biz Çerkezköy’de ikamet eden vatandaş olarak Çerkezköy’de vergisini, su parasını, çöp parasını ödeyen vatandaş olarak en doğal hakkımızı Mustafa Ordu olarak devam ettireceğiz. Çerkezköy Belediyesi acaba 60 dönüm yeri verirken sanayi kuruluşuna Allah rızası için mi vermiştir. 1445 ve 1446 adalarının imar planı yapılırken acaba Allah rızası için mi tüyü bitmemiş yetimlere hizmet edecek eğitim alanı mı kuruyorlar? Bağlık Mahallesi’ndeki vatandaşın 2 bin konutluk yeri bırakıp tek bir şahsa 4 kata bıraktığını herkes biliyor. Bu kadar büyük rantlar takribi olarak bugün bölgemizde 200 trilyon kadar bir rant sağlanıyor. Bu da 200 bin nüfuslu Çerkezköy’de 50 bin ailenin yaşadığı bir ilçede 200 trilyon üç aileye bağışlanan bir ranttır. Tabiî ki 49 bin 997 bin aileye bir şey yoktur. Eğer Belediye Başkanı hak eden bunların yasa çerçevesinde yaptığını söylüyorsa alıp belgelerini mahkemeye gidip aklarlar. Tabiî ki biz bunları canımız pahasına da olsa toplumun hakkını aramak için gündeme getireceğiz” dedi. 
 

“SU RAPORU HAZIRLADIK”

Trakya’nın temiz suya kavuşması için Ergene Havzası çevre kirliliği ile ilgili 49 sayfalık bir rapor hazırladıklarını söyleyen Ordu “Ayrıca Trakya çevre düzeni planı ve Trekab raporu olarak 28 sayfa daha rapor hazırladık. Yani biz vatandaş olarak gücümüzün yettiği kadar çalışmalarımızı devam edeceğiz. Yani kısa ve öz topluma nasıl yararlı olacaksak vatandaş olarak da öyle çalışacağız. Rantçılarla olan mücadelemiz devam edecektir” dedi.
 

“AFFEDİLECEK BİRŞEY DEĞİLDİR”

Bir süre önce yaptığı basın açıklaması ile kendisine hakkını helal eden AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile ilgili de konuşan Ordu “Ticaret yaparken benden fazla para yada fatura tahsil etti ise hakkımı helal ederim. Toplum karşısında yapmış olduğu fakir fukaranın hakkını, Bağlık mahallesinde üşüyen çocukların kömürünü alıp kendi deposuna döküp çevresindekilere dağıtıyorsa bu hak için benden bir şey beklemesin. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e benden tazminat parası alacak diye yüce mahkeme karşısında yalandan yemin atması affedilecek bir şey değildir. Ticari olarak bir şeyimiz varsa ikimiz arasında şahsi konu hakkında helal ediyorum” dedi. Türkiye’de yapılmayacak olan tek görevin İlçe Başkanlığı olduğunu ifade eden Ordu “İlçe başkanlığının mevkisi sandalyesi bir mürekkep kadar değeri yoktur. Eşeğe saman verirler ama İlçe Başkanına hem toplumdan hem de partisinin içindekilerden bir saman koymasını çok görürler. Ben aç yatıp uyudum. Bunların hepsi helali hoş olsun ve bunlar benim görevimdir. Hangi İlçe Başkanı olursa olsun bu toplumdaki bakış değeri bir mürekkep kadardır. Ona o toplum samanı bile çok görür” dedi.
 

Haber / Faik Onur KAYA

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Mıçı VONA Başarılar
Muhterem Ordu Başkan,bilirsiniz bu işler vefasızdır. Kadir bilinmez bu siyaset işinde.MHP nin kurucuları fikir babaları da tartaklanmıştı vaktiyle yüce meclis çatısı altında.Yolunuz açık olsun.
26.03.2013 20:19
kızılpınar şaban bey
Şaban bey ne oldu bizim yorum?
26.03.2013 18:02
hasan koç deli saçması
ALLAH AŞKINA İPE SAPA GELİR Bİ KELİME VARMI BU AÇIKLAMADA. KENDİ VEKİLİNDE ŞİKAYETCİ, BELEDİYEDEN ŞİKEYETCİ. ALAATTİN DEMİRBAĞDAN ŞİKAYETCİ. FİLİPİNLERDE MALEZYADA TUSUNAMİ OLSA BELEDİYEDEN BİLECEKSİN BRE GAFİL. BU GÜNE KADAR SÖYLEDİKLERİNDEN ELE GELİR BİRŞEY VARMI SÖYLESENE ALLAH AŞKINA. ANLAŞILAN YEDİĞİN DARBENİN HEZEYANIYLA SAÇMALIYOSUN.SUSDA MİLLET ADAM SANSIN.
26.03.2013 16:41
KIZILPINAR doğruya ne hacet?
Mustafa başkan size yapılan, sizin arkanızdan çevrilen oyunlar gün gibi ortadadır. Bunu aklı selim her insan görmüş,anlamıştır. iyisi, doğrusu, eksikliği, tamlığı ile Çerkezköy'ümüze verdiğiniz, kazandırdığınız her şey için çok teşekkür ediyoruz. Sizin sayenizde hemşehrilerimiz belediyede ve çevrede olan bitenden haberdar olmuşlardır. Art niyatli insanlar sizin hep eksik yönlerinize bakıp, dillendirdiler ama doğrular gizlenemez hele sizin gibi adamlar olunca. Varsın olsun be başkan er yada geç doğru insanlar ve doğrular kazanacaktır emin ol. Bizim dışarıdan gördüğümüz kadarı ile size genel merkez tarafından yapılan bu hareket hiç şık olmamıştır kısaca MHP başarısızlığının sebebini başkasında değil sadece ve sadece kendisinde aramalıdır. Trakyanın en faal, samimim ilçe başkanını hiç bir gerekçe göstermeden almaları çok dikkate değerdir. İlçe başkanlarının sizinde belirttiğiniz gibi sadece kullanılıp atılan kağıttan farkı kalmamıştır bu durumda. Bu tüm ilçe başkanlarının kaderi midir acaba? Saygılarımla size şimdiki ve gelecek hayatınızda başarılar dileriz
26.03.2013 14:58
Seçmen gerçekten haberimiz olmuyor
İşe gidip geliyoruz, kendi derdimize düşmüşüz. Mustafa Ordu nun söylediği konular ve boyutlar çok farklı şeylere kapı açıyor. Hakk için mücadele ediyorsa Allah yolunu açık etsin. Düşmesini de kalkmasını da bilmek gerek.
26.03.2013 11:17
çerkezli adamsın
adamsın be mustafa ordu.Allaha emanet ol.....
26.03.2013 09:27
61 ne oldu
sayın ordu daha önce açıklayacağını söylemiştin,herhalde unuttun.akp ilçe başkanı ve belediye başkanına sorduğun soruyu tekrarlıyorum:17 ocak 2012 de belediye başkan odasında ne oldu?akp liler soruya cevap vermeyecek sen cevapla da ne olduğunu öğrenelim.
26.03.2013 09:25
esnaf hakkını helal et
sayın başkan yaptığın muhalefete şapka çıkarıyorum.arkadaşlarla konuştuk bu seçimde sana oy vereceğiz.sen nerdeysen oylarımız oraya.hakkını helal et.
26.03.2013 08:15
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kazada ölümden döndü
5 katlı apartmanda korkutan yangın
Hırsızlık şüphelisi çocukların anne ve babaannesi tutuklandı
Kaçak kazı yaparken yakalandılar
2’nci Keşkek Şenliği sona erdi
Çınar: 4 günde 250 ton çöp topladık
Şarköy tatilcilerin akımına uğradı
Akay: 11 bin metrekarelik yol ağını asfaltlayacağız
ÇOSB Özel İstihdam Bürosu belgesini yeniledi
İrmet Hospital gazeteciler bayramını unutmadı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya