Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Encümen ve komisyon üyeleri belirlendi
Encümen ve komisyon üyeleri belirlendi
Karaağaç Belediye Meclisi, Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nı dün Dr. Özkan Yücel başkanlığında gerçekleştirdi. 2012 yılı Denetim Komisyonu ve faaliyet raporunun oy birliği ile kabul edildiği toplantıda Encümen üyesi ve ihtisas komisyonu seçimleri de gerçekleştirildi. Gizli oyla yapılan Encümen üyeliklerine MHP’li Meclis Üyesi Yılmaz Mert ile Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Yıldırım Büyükbaş seçildiler.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.04.2013 19:49
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Karaağaç Belediyesi Nisan ayı belediye meclis toplantısının ilk oturumu yapıldı. 


KARAAĞAÇ MECLİSİ DÜN TOPLANDI
Karaağaç Belediyesi Nisan ayı belediye meclis toplantısı Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda dün yapılan toplantı saat 10.00’da başladı.

MECLİS ÜYELERİ EKSİKSİZ KATILDI
Tüm meclis üyelerinin eksiksiz katılımıyla yapılan toplantıya açılış ve yoklama ile başlandı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden toplantının ikinci gündem maddesinde denetim komisyonu raporu meclis üyelerine sunuldu. Yapılan bilgilendirme sonrasında 2012 yılı faaliyet raporu görüşüldü. İlgili gündem maddesinin görüşülmesi esnasında Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, yerini 1’inci meclis başkan vekili Ensar Şimşek’e bıraktı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
2012 yılı faaliyet raporunun okunmasının ardından Ahmet Aşar, 2012 yılı faaliyet raporunu görüşmeye açtı. Yapılan görüşmelerin ardından faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi. Faaliyet raporunun görüşülmesinin ardından meclis oturumuna 10 dakika ara verdi.

BAŞKAN YÜCEL TEŞEKKÜR ETTİ
2012 yılı faaliyet raporunun oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Başkan Dr. Özkan Yücel, kısa bir değerlendirme konuşması yaptı. Faaliyet raporunun kabul edilmesi nedeniyle meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Yücel “Sizlerin oylarınıza layık olduğum için mutluyum. Oy kullanan meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde encümen üye seçimi yapıldı. Gizli oy açık sayım usulü ile yapılan seçimin ardından encümen üyeliğine Yılmaz Mert ve Yıldırım Büyükbaş seçildi. Seçimin ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren AK Partili Belediye Meclis Üyesi Çetin Özhan “Çerkezköy’de bulunan belediyelerden encümen seçimlerinde 10 oyun hepsini alan tek belediye Karaağaç Belediyesi’dir. Bugüne kadar belediye meclis üyelerinin hepsi encümen üyeliği yapmıştı. Sadece Yılmaz Mert yapmamıştı. Bugün de kendisini seçerken, Yıldırım Büyükbaş da bu görevi ikinci kez yapacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ
İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından ihtisas komisyonlarının kurulması, komisyon üye sayıları ve kurulan komisyonlara üye seçimi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonunu içine alan ihtisas komisyonlarına Çevre ve Sağlık Komisyonu, Ulaşım ve Trafik Komisyonu ve Sosyal Yardım Komisyonu’nun eklenmesi oy birliği ile kabul edildi. Yapılan görüşmelerin ardından ihtisas komisyon üye sayısı 5 olarak belirlenirken dağılımı ise 2 MHP; 1 AK Parti, 1 DSP ve 1 Bağımsız olarak belirlendi. Yapılan oylama neticesinde Plan ve Bütçe Komisyonuna Yılmaz Mert, Ercan Çelik, Ensar Şimşek, Aytekin Odunci, Yıldırım Büyükbaş, İmar Komisyonuna Sait Torun, Ercan Çelik, Çetin Özhan, Şahin Salgar, Ahmet Aşar, Çevre ve Sağlık Komisyonuna Yılmaz Mert, Sait Torun, Şahin Salgar, Çetin Özhan, Ahmet Aşar, Ulaşım ve Trafik Komisyonuna Ercan Çelik, Yılmaz Mert, Çetin Özhan, Yıldırım Büyükbaş, Şahin Salgar, Sosyal ve Yardım Komisyonuna ise Sait Torun, Ercan Çelik, Enser Şimşek, Çetin Özhan ve Ahmet Aşar oy birliği ile seçildi.

DİLEKÇELER KOMİSYONA GÖNDERİLDİ
Gündemin beşinci maddesinde ise yardım taleplerine ilişkin dilekçeler görüşüldü. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği tarafından düzenlenecek olan ve 45 gazi ile eşinin katılımı ile 27 Nisan tarihinde Çanakkale Gelibolu yarım adası şehitliği ziyaret edileceği, bu ziyaret sırasında öğle yemeği ve araçların belediye bünyesince karşılanması, Cem Vakfı Erenler Cem Evinin ihtiyacı olan güvenlik sistemleri için kamera kurulması işlemlerinin belediye tarafından karşılanması, Karaağaç Atatürk İlkokulu’nun araç gereç ihtiyacı, Atatürk Mahallesinden yapılmakta olan Veysel Karani Cami’nin minareleri için 20 ton demir ve 700 torba beyaz çimento ihtiyacı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Gençlik Korosunun “Arda Boyları” isimli türkü albümünün tanıtımı ve sahiplenilmesi için Karaağaç Beldesinde bulunan okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere belediye tarafından cd’lerin alınması ve dağıtılması, Çerkezköy Devlet Hastanesinde yapılması planlanan tadilat işleri için destek talebi dilekçeleri oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Bir sonraki gündem maddesi olan 682, 683, 684, 685 ve 702 nolu parsellerde plan tadilatı yapılması talebi oy birliği ile imar komisyonuna havale edilirken, bir diğer gündem maddesinde ise 435 ada 43 parsel, 433 ada 31 parsel, 727 ada 8 parsel ve 737 ada 5 parselde bulunan belediye hisselerinin talep sahiplerine satışı görüşüldü. Bu gündem maddesi hakkında açıklamalarda bulunan Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel “Daha önce Belediye Hisselerinin talep sahiplerine satışı hakkında Büyükşehir Belediyeleri yetkili idi. Yeni çıkan kanuna göre bu talep ilk olarak İçişleri Bakanlığına gönderiliyor. Buradan onay alındığı zaman ise encümene yetki veriliyor” dedi. İlgili gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

İMAR KOMİSYONUNA GÖNDERİLDİ
Gündemin sekiz ve dokuzuncu maddelerini teşkil eden Karagaz dere mevkii 110 hektar depolama alana ait 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının uygulaması ile yine aynı alana ait 1/1000 ölçekli imar planlarının uygulanması talebi de oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi. Gündemin onuncu maddesi olan 314 ada 5 parsele ait imar plan tadilatının görüşülmesi ve on birinci maddesi olan Sevgil Dokuraltınbek’e ait dilekçede bulunan kat artırımı talebi de oybirliği ile imar komisyonuna havale edildi.

ÖNERGELER PLAN VE BÜTÇEYE
Gündem maddeleri öncesinde oy birliği ile gündeme alınan önergeler de karara bağlandı. AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Aytekin Odunci ve Çetin Özhan tarafından verilen dilekçede beldede beş mahallenin ihtiyacı olan çocuk parklarının acilen programa alınması talep edildi. Meclis bu talebe olumlu cevap vererek önergeyi plan ve bütçe komisyonuna havale etti. Yine Çetin Özhan tarafından verilen önergede Gazi Osman Paşa Mahallesi Turgut Reis Caddesi’nde yapımı devam eden Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nin istinat duvarının belediye tarafından yapılması talebi de plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Islah OSB imar plan itiraz dilekçesi de oy birliği ile imar komisyonuna gönderildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ
Son gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından, ikinci oturumun Cuma günü aynı saatte yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Haber / Faik Onur KAYA
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kazada ölümden döndü
5 katlı apartmanda korkutan yangın
Hırsızlık şüphelisi çocukların anne ve babaannesi tutuklandı
Kaçak kazı yaparken yakalandılar
Çınar: 4 günde 250 ton çöp topladık
2’nci Keşkek Şenliği sona erdi
Şarköy tatilcilerin akımına uğradı
Akay: 11 bin metrekarelik yol ağını asfaltlayacağız
ÇOSB Özel İstihdam Bürosu belgesini yeniledi
İrmet Hospital gazeteciler bayramını unutmadı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya