Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Çerkezköy’ü bu dertten kurtaracağız”
“Çerkezköy’ü bu dertten kurtaracağız”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetimi, Fevzipaşa Mahallesi’nde kahvehane ziyareti düzenleyerek mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.04.2013 19:43
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 KURTLAR KAHVEHANESİNİ ZİYARET ETTİLER

Önceki akşam saat 20.00’da Fevzipaşa Mahallesi Kurtlar Kırathanesi’nde düzenlenen toplantıya CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, CHP İl Genel Meclis Üyesi Zeki Gürcün, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ziyarette konuşan CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez “Ani bir karar ile bu akşam kahveye ziyarette bulunduk. Habersiz baskın gibi oldu ama sizlerin sıkıntılarını dinlemeye geldik. Bazı kulislerde Metin Dönmez nereye kayboldu diyorlar. Ben de Metin Dönmez olarak bir gözükeyim dedim” diye konuştu.
 

O ZAMANLAR GENÇTİK

Kurtlar Kıraathanesi’nin kendisi için anlamlı bir yer olduğunu ifade eden Metin Dönmez “Kurtlar Kıraathanesi benim seçim döneminde konuşma yaptığım kahvehanelerden bir tanesidir. 2009 yılında bu kahvemizde çok coşkulu bir konuşma yapmıştım. Tabiî ki kısmet olmadı ve Belediye’yi CHP saflarına kazandıramamıştık. O dönemlerde türlü türlü oyunlar olurken, birkaç siyasi partiden adaylar çıkartılarak CHP’nin oyları da kaydırıldı. Bunun sonucunda ise AK Parti tekrar Belediye’yi almış oldu. O adaylık zamanında gençtim, gençliğimin vermiş olduğu bilgisizlikten dolayı birçok hatalarım olmuştu. 60 günlük adaylık sürecinde zamanın daralması nedeniyle parti olarak bir panik havası yaşamıştık. Kısaca çok iyi çalışamadık ve birçok eksikliğimiz vardı. Ancak bu eksikliklerimizi bu dönem gidererek daha iyi çalışarak Çerkezköy’ü bu dertten kurtaracağız. Bizler parti olarak bu inanç içersindeyiz” dedi.
 

“ÇOK İŞ YAPTIM DEME HAKKI YOKTUR”

9 yıldır Çerkezköy’de görev yapan AK Parti’nin vatandaşlara bir şeyler verebildiğine inanmadığını belirten Dönmez, “Ben bu olaya CHP İlçe Başkanı değil de bir vatandaş olarak bakıyorum. Çocuklarımla ve ailemle oturabileceğim geniş bir park ve aile yeri göremiyorum. Bir kültür merkezi, spor salonu yada gençlik merkezi göremiyoruz. Çerkezköy’ün bir tören alanı bile yok. Çerkezköy Belediyesi bu hizmetleri yapacağına asfalt, kaldırım bozulsun tekrar yap anlayışı.  Verdiğimiz vergilerle bütçenin heba edildiğini birilerinin yandaşlarının cebinin dolduğunu görüyoruz. Belediye yönetiminin ben yol, kanalizasyon, su yaptım yada çok iş yaptım deme hakkı yoktur. Bunlar zaten Belediye yönetiminin olmazsa olmazları arasında yer alan görevlerdir. Belediye eğer ki bunları da yapmıyorsa gerçekten ne işe yarıyor? Çerkezköy’de vatandaşların sosyal ve yaşamsal geleceklerine yönelik şeyler verebiliyorsan ben gerçekten Belediye için çalıştı derim” dedi.
 

“BORÇLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”

Vergi yüzsüzleri listesinde Çerkezköy Belediyesi’nin üst sıralarda olduğunu belirten Dönmez “Çerkezköy Belediyesi olarak vergi yüzsüzleri sıralamasında Tekirdağ’da değil, Türkiye’de tekiz. Kısaca vergi borçlarını ödemeyen bir belediyemiz var. Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlarımızda Türkiye birincisiyiz. Çerkezköy Belediyesi’nin SGK’ya 14 milyon TL borcu olduğunu herkes biliyor. Bunun yedi milyonu anapara, yedi milyonu ise faizdir. Yönetim geçtiğimiz haftalarda iller bankasından 3.5 milyon kredi çekti. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buna biz onay vermedik. Alacakları para ile asfalt ve yol yapacaklarmış. Cengiz Topel Caddesi yolunu beş yıl önce o dönem Kemalettin Nalcı yapmıştır ve o yol için 8 milyon para ödenmiştir. Belediye alacağı kredi ile orada bozulmuş yolları yapacakmış. Bana göre yüklenici firma orayı yaparken bir taahhütnamede bulunarak bozulursa ben yaparım demiştir. Belediye de vatandaşın parasını oraya kullanacak” dedi.
 

“NERESİNDEN TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR”

“Çerkezköy Belediyesi SGK’ya düzenli bir ödeme yapsaydı bugüne kadar oluşan 7 milyonluk faiz ile ilçeye birçok tesis yapılırdı” diyen Dönmez sözlerini şöyle sürdürdü: “Çerkezköy Belediyesi 14 milyon TL borç yapacağına, o parayı düzenli ödeyerek borcunu taksitlendirseydi bugün o yedi milyonluk faizi vermek zorunda kalmayacaktı. Bugün bu yedi milyona Çerkezköy’de Kültür evi, kültür merkezi, gençlik merkezi yapılırdı. Geçtiğimiz günlerde Saray’ın Güngörmez köyüne gittim. 300 hanelik köyde çok güzel bir düğün salonu var. Çerkezköy’de Belediye’ye ait bir düğün salonumuz bile yok. Çerkezköy’de bulunan dar gelirli vatandaşlarımız fiyatları 4 bin TL’yi bulan düğün salonlarına para vermekte zorlanıyor. Evimizin önünde düğün yapmaya kalkıyoruz o da yasak. Nerede bu düğünü yapacağız. Belediye olarak vatandaşa bir düğün salonu kazandıramadıysan vatandaşın günahı nedir. Neresinden tutsak elimizde kalıyor” 
 

“BU YIL YATIRIMA ALDILAR”

Toplantıda Fevzipaşa İlköğretim Okulu’nun akıbeti hakkında vatandaşlara bilgilendirmede bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Zeki Gürcün “Fevzipaşa Mahallesi’nde bulunan çocuklarımız okullarının yıkılması nedeniyle başka okullara gitmek zorunda kalıyorlar. Okulla ilgili yıkım kararı alındıktan sonra özellikle B Bloğun yıkımı için 2-3 sene uğraştık ve sonunda yıkım kararını uyguladık. Bundan sonraki dönemde de Sayın valimiz Ali Yerlikaya ile ilişkilerimizi iyi tutmaya çalıştık. Ben aynı zamanda Milli Eğitim Komisyon Başkanlığı görevini yürütüyorum. İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarla birlikte çok güzel çalışmalar yaparak okulumuzu bu yılki yapım programına aldık. Okulun projesi çizildi. Okul alanı hisseli arsa olduğu için problem oluşuyordu. Bu yıl büyük ihtimal okulun temelini atmayı düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki sene çocuklarımız uzak yollara gitmekten kurtulacaktır” diye konuştu. Konuşmaların ardından partililer Fevzipaşa Mahallesi sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.
 

Haber / Faik Onur KAYA

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
vay anam vay dalkavukluk
ben dogdum dogalı çerkezköy deyim metin dönmeze bende oy vermedim ama fitne fdesatlıgını ırz namus dusmanlıgınıda görmedem ama sızler hak edıyosunuz calanın cırpanın yanında olmayı cunku bu ıktıdar sızlerı bos bos makarnaya pırınce beleşcilige alıstırmıs ben bu yuzden akpye oy vermem sözüm söz metin dönmeze elımden geldıgı kadar destek cıkıcam saygılar yalakalara yokk....
12.04.2013 21:03
Vatandaş
Mustafa isimli zatı muhterem yine arzı endam etmiş. Hoşgelmişiniz efendim. Yaşadığınız çerkezköyü yıllardır "bu zihniyet" dediğiniz insanlar yönetti pazar yerinizden anfinize kanalizasyon hattınızdan su terfi merkezinize kadar hepsini bunlar yapmış.şimdi buyrun çerkezköyün son 10 senesine bir bakın nelerimiz var? yollar çamur içinde pazar yerinden daha kalabalık sokaklar trafik keşmekeşi içinden çıkılmaz hale gelmiş çarşı pazar köye dönmüş kaldırımdan bile yürünmez yaşanmaz hale gelmiş.. ama bunu sizlerin algılaması mümkün değil 1923 ün size çok zor geldiğini biliyoruz bu sebepledirki 1923 ten bu yana yapılan herşeyi yok pahasına sattınız ve satıyorsunuz.Ne yapmışlarki diyorsunuz fakat ekonominizi ayakta tutan paranın sattığınız sizden önceki zihniyetler tarafından yapılmış olduğunu çabuk unutuyorsunuz. Yaptığınız birşey yok sadece başkasının yaptıklarını satıyorsunuz. Belediyenizde aynı vergi yüzsüzü olarak kayıtlara geçmiş, gırtlağına kadar borca girmiş habire kredi çekerek iş yapmaya çalışıyor ama ortada birşey yok.
12.04.2013 13:40
Mustafa K. Boşuna insanların vaktini almayın sizler gibi vatandaş boş değil..
bu ülkede dikili taşı olmayanların en büyük hizmeti boş çene çalmak,ülke yönetmek il yönetmek ilçe yönetmek belde yönetmek köy yönetmek oturduğun yerden sallamak çamur atmak iftira atmak gibi kolay birşey değil,bu saydıklarımı yapmadığınız için neolduğunuda bilmezsiniz..Yıllarca fitne ile fesat ile,kardeşi kardeşe kırdırıp düşman etmek olan bu zihniyet nerden bilecek hizmet nasıl yapılır 1923ten buyana ne hizmetleri olmuşki bu arkadaşların şimdi kalkmış konuşuyorlar..Gerçi onlar konuşmayı tercıh edıyorlar hızmet etmeyı değil..
12.04.2013 12:19
Serhat AYNAYA BAK
Metin Bey once aynaya bak sonra bir kerede etrafina bak sonra konus istersen. 2009 da genctim hata yaptim diyosun 2013 oldu hatalarin artarak devam ediyor 2029 da olsa hicbisey degismez sende. Neler yasattiklarin ortada. Etrafindakilerinde neler yaptigi ortada. Yanİ ne köy olur ne kasaba bu fotograftan.
12.04.2013 09:30
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya