Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Temmuz 2021 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
9 meclis üyesi İngiltere ve İskoçya’ya gidecek
9 meclis üyesi İngiltere ve İskoçya’ya gidecek
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Olağan Toplantısı dün saat 15.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında yapıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 04.05.2013 00:20
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 ERTEM BAŞKANLIK ETTİ

Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Asuman Azak, Yüksel Sevil, Ziya Osmanoğlı, Gökhan İnce dışındaki diğer tüm meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı. Gündem maddelerinin okunması ve iki ek gündem maddesinin oy birliği ile gündeme alınmasının ardından toplantıda ilk olarak 2012 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi Kesin Hesapları görüşüldü. İlgili gündem maddesi oy birliği ile Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
 

HİSSE SATIŞI KABUL EDİLDİ

Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de Karaağaç Beldesi ve Çerkezköy İlçesi sınırları içerisindeki muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin satışı konusu görüşüldü. Yapılan görüşmenin ardından Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 547 ada 6 nolu parselde, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 352 ada 13 nolu parselde, 834 ada 4 nolu parselde ve Karaağaç’ta 484 ada 13 nolu parselde bulunan belediye hisselerinin satışı oy birliği ile kabul edildi.
 

SGK’DAN İTİRAZ GELDİ

İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün plan değişikliği ile ilgili talebi görüşüldü. İl Müdürlüğü’nden gelen yazıda Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 911 ada 6 nolu parselde bulunan ve SGK’ya ait olan 1946 metrekarelik alanın, Mart ayında gerçekleştirilen toplantıda resmi kurum alanından sağlık tesisi alanına dönüştürüldüğü anımsatılarak “O alana SGK hizmet binası yapılacak. Proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi” denildi. Yazıda, alınan kararın iptal edilerek alanın yeniden resmi kurum alanına dönüştürülmesi istendi.  SGK’nın talebi görüşülmek üzere oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.
 

THK’NIN PARSEL TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de Veliköy Belediye Başkanlığı İmar ve şehircilik Müdürlüğü’nün Çorlu-Çerkezköy bağlantı yolu üzerinde bulunan 485 ada 4 ve 5 nolu parsellerde plan tadilatı ile ilgili yazısı görüşülerek belediye meclis tarafından oy birliği ile imar komisyonuna gönderildi. Meclis daha sonra Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi’nin parsel talebi hakkındaki yazısını görüşüldü. Türk Hava Kurumu’nun talebine ilişkin yapılan bilgilendirmenin ardından parsel talebi oy birliği Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu’na havale edildi.
 

PLAN DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİ KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

İstasyon Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin talebine istinaden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün İstasyon Mahallesi 804 ada içerisinde dini tesis alanı oluşturulmasına ait plan değişikliği de oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi içerisinde sosyo-kültürel tesis alanına oluşturulmasına ait plan değişikliği talebi görüşüldü. İlgili gündem maddesi meclis tarafından oy birliği ile İmar Komisyonu’na gönderildi.
 

GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

Meclis toplantısının 9’uncu gündem maddesinde de Kızılpınar Belediye Başkanlığı’nın imar plan revizyonu hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 1506 ada 1 parselde 6 bin 500 metrekarelik alanda gençlik merkezi yapılmasına ilişkin yazısı görüşüldü. Gündem maddesi ile ilgili konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Bu alan bizim İstasyon Mahallesi’nde atıl durumda olan spor salonumuzun olduğu yer. Bakanlığın bu yıl Çerkezköy’de gençlik merkezi yatırımı söz konusu. Orasının uygun olduğunu düşündük. Gençlik merkezi ve spor merkezi olarak hizmet edecek. Böylelikle oradaki spor salonunu da hayata geçirmiş olacağız” dedi. Ertem’in konuşmasının ardından ilgili gündem maddesi incelenmek üzere Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu’na havale edildi.
 

9 MECLİS ÜYESİ BELİRLENDİ

Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin trafo yeri ile ilgili talebi görüşülerek oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından toplantının son gündem maddesinde de Kamu Araştırmaları Derneği’nin 20-27 Mayıs tarihlerinde İngiltere ve İskoçya’ya düzenleyeceği geziye katılacak meclis üyeleri belirlendi. Yapılan görüşmenin ardından geziye Süleyman Ak, Behçet Güven, Faruk Bal, Demet Eroğlu, Reşat Ziya Pekdoğan, Hasan İşcan, Vehbi Demirtaş, Ahmet Azcan ve Aynur Düzgünel’in katılması oy birliği ile kabul edildi. Toplantının ikinci oturumunun 15 Mayıs’ta yapılması kararlaştırıldı.
 

Haber / Gülveren VATANSEVER

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Hamarat Karadağ’a mı kaçtı ?
Tekirdağ’da denizde bir kişi boğuldu
Çerkezköylü müteahhit de parti kurdu
Maddi hasarlı kaza, yaralamalı kazaya sebebiyet verdi
Tekirdağ'da aranan 14 kişi yakalandı
Asansör boşluğuna düşen köpeği itfaiye ekipleri kurtardı
Kozuva Şirketler Grubu Adana Demirspor’a sponsor oldu
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Optimed’in Çorlu Hastanesi’ni ziyaret etti
Çerkezköy protokolü ilk gün bayramlaştı
TBMM Başkanı Şentop hemşerileriyle bayramlaştı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya