Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Temmuz 2021 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Seçimlere son düzlük kaldı
Seçimlere son düzlük kaldı
AK Parti Çerkezköy İlçe Danışma Toplantısı önceki akşam saat 21.00’da Beylice Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 17.05.2013 01:26
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 BEYLİCE’DE DÜZENLENDİ

İlçe teşkilatı tarafından gerçekleştirilen bir aylık çalışmaların sunulduğu slaytın ardından program divan teşekkülü ile devam etti. Saat 21.00’da başlayan programda Divan heyeti başkanlığına AK Parti Tekirdağ İl Arge Başkanı Yavuz Avcı seçilirken, divan üyeliklerine Mahmut Ferit Ertürk, Vahdet Akın, Çiğdem Köroğlu, Gözde Tolon seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda ilk konuşmayı AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ yaptı. 
 

“SEVİNEREK VERİYORLAR”

Hatay’da yaşanan olaya değinerek konuşmasına başlayan Demirbağ “Hatay’da yaşanan vahim olay nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Türkiye’de durumlar iyiye gittiği zaman böyle olaylar gerçekleştiriliyor. Bu sefer kararlıyız. Başbakan ve hükümetimizin her bölgede yaptığı ankette Türkiye’de barış sürecine yüzde 60 oranında evet oranı çıktı. Bu demek ki o kendini parçalayan partilere oy verenlerden bir kısmı bu sürece evet diyor. Herkes kararlıdır. Bu olay bitmiş oluyor. Türkiye’de önceki gün üzücü bir olay meydana geldi. Muhalefet kesimi ve bazı basın mensupları ölü sayısının artmasını sanki millete müjdeler gibi açıklamalarla veriyorlar. Kendi halkına zulüm yapan diktatörlerin yaptıklarını över gibi insanları üzüyorlar. Din bağını ortaya koyuyorlar. Ama o insanlara yapılan zulmü görmezlikten geliyorlar” diye konuştu.
 

“ARAMIZDAKİ FARK BUDUR”

Demirbağ “Barış sürecinde bazı kişiler Abdullah Öcalan ile neler konuşulduğunun ve neler yapıldığının gizlilik içersinde yürütüldüğünü ifade ediyor. AK Parti bunlara hiçbir zaman ödün vermedi. Bu ülkede birlik ve beraberliğin sağlanması için bu ülkenin bölünmemesi için yapmamız gerekenleri gecikmeli olarak yapıyoruz. Elli sene önce yapılması gerekenler bugün yapılıyor. Ayrıca Abdullah Öcalan tutuklandığından bu yana bundan önceki hükümetler döneminde her dönemde ona devletin görüşmesi gereken kurumları zaman zaman görüşmüşlerdir. O zamanki hükümetlerin haberi olmamıştır. Şimdi ise hükümetin kontrolünde devam ediyor. O zamanlar nelerin ve kimlerin konuştuğu belli değildi. İşte aramızdaki fark budur” dedi.
 

“GÜZEL ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK”

Türkiye’nin IMF’ye borcunun bittiğini ifade eden Demirbağ “Ölünün arkasından sevinilmez. Kötü söz söylenmez. Birkaç gün önce bu memlekette bir cenaze oldu. Onun açısından sevindik. İzmir’de cenaze namazı kılındı. IMF denilen lanet rahmetli oldu. Ödendi ve IMF tarihe gömüldü. Bu geçtiğimiz Cumartesi günü tüm Tekirdağ’da milletvekillerin programı oldu. Yedi milletvekili ile saha çalışması yaptık. Biz kardeş ilçemiz olan Bağcılar ilçesini sekizinci grup olarak aldık. Sekiz ekip halinde Çerkezköy’ün tamamına ulaşamadık ama yüzde 15’ine ulaşmayı başardık. Güzel bir çalışma oldu. Çerkezköy’e Türkiye’nin diğer ucundan gelen milletvekillerinin gözünden baktık. Belki bizlere söylenemeyenler onlara söylendi. Çerkezköy’deki eksiklerimizi ve hükümet nezdinde isteklerini Ankara’ya taşıdılar” diye konuştu.
 

“SON DÜZLÜĞE GİRDİK”

Yerel seçimlere 10 aya yakın bir süre kaldığını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “Dolayısıyla aşağıya doğru geçiş başladı. At yarışında son düzlük terimi vardır. Gerçekten seçimlere son düzlük kaldı. Dolayısıyla son düzlükte yapacağımız atakla neyi başarabilirsek onu yapacağız. Teşkilat ve belediyeler olarak hep birlikte yapılacak seçimlere hazırlanacağız. Yerel seçimlerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle Tekirdağ’ın Büyükşehir olması ile birlikte daha da büyük önem arz ediyor. Bu şuurla inşallah yerel seçimlere çok iyi çalışacağız. Sadece Kapaklı ve Çerkezköy değil, Büyükşehir belediye başkanlığını kazandıracak bir katkıyı sunmak zorundayız. Bizim üzerimize iki görev düşüyor. Rahatlık içinde olmayalım” dedi.
 

“ATATÜRK CADDESİ BAYRAMDA BİTECEK”

Çerkezköy Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında da bilgiler veren Ertem “Yaklaşık bir haftadır Atatürk Caddesi başta olmak üzere Barbaros Caddesi’nde çalışmalar başladı. Elektrik hatlarının yer altına alınması nedeniyle çalışmalar gecikmişti. İhaleyi gerçekleştirdik ve ihalenin sonunda da çalışmalara başladık. Atatürk Caddesi’nin üst kısmını daha önce yapmıştık. Atatürk, Barbaros ve Öztrak Caddesi’ndeki kaldırımlar diğer ilçelere de örnek olacak. Buradaki esnaf arkadaşlarımdan biraz sabır bekliyorum. Her inşaatın yapıldığı yerde böyle sıkıntılar olacak. En geç bayramda Atatürk Caddesi’nde yol çalışmaları sona erecek. Bölge olarak kaldırım, cadde, ışıklandırma, ara sokakları ile birlikte inşallah gurur verici duyacağımız bir ilçe olacağız” diye konuştu.
 

“EYLÜL AYINDA HİZMETE AÇILACAK”

Terminal inşaatının devam ettiğini belirten Ertem “Belediye terminalini Eylül ayında açmayı hedefliyoruz. Engelliler binamızın inşaatı tamamlandı. Açılışını yapamadık ama engellilerimize teslimini yaptık. Kültür merkezinin ihalesini yaptık. Bağlık Mahallesi’nde Pakize Narin’in arka tarafında çok modern bir kültür merkezini kazandıracağız. Kent konseyi binamızı ihalesi bu ay sonunda yapılacak. Yıl sonunda da hizmete açmayı düşünüyoruz. Belediye olarak bu tip çalışmalarımız devam ediyor. Su kanalizasyon ve alt yapı ile sorunumuz yok. Dere ıslah çalışması devam ediyor. İnşallah Pınarca deresi ıslah çalışması tamamlandıktan sonra Çerkezköy daha modern olacaktır” ifadelerini kullandı.
 

“HEPİMİZ HEMŞERİYİZ”

Çerkezköy’ün yapısı itibariyle kozmopolitik bir şehir olduğunu ifade eden Ertem “İlçemizde her bölgeden yaşayan insanlar vardır. Dolayısıyla Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, inanç olarak Alevisi, Sünnisi, batılısı, doğulusu bu bölgemizde yaşamaktadır. Bizler Çerkezköy’de barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Ülkemizin birçok noktasında böyle vahim olaylar olduğunda çok şükür bu barış ortamı bu anlamda zedelenmiyor. Bu kişilerin özellikle geriye dönüşü amaçladıklarını belirtiyorlar. Bu ülkede 1970’li yıllarda yaşanan Alevi Sünni kavgasını kızıştırmak istiyorlar. Çünkü arkasında özellikle hükümeti suçlayan, yanlış söylemlerde bulunan kişiler ve sosyal medyayı tahrik ederek gösterdikleri belgelerle bunun sinyalini veriyorlar. Bizler hepimiz hemşeriyiz. İçimizdeki Sünni kardeşlerimizin Alevi kardeşlerimizi çok daha fazla, Alevi kardeşlerimizin Sünni kardeşlerimizi çok daha fazla kucaklamasını ve bir araya gelmesini istiyoruz. Hükümet bu süreci iyi yürütüyor. Maalesef düşman da boş durmuyor. Dışarıda bulanan ve ülkenin büyümesini istemeyen kişiler bunu taşımanın derdindeler. Bunun için uyanık olmak ve elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız” dedi.
 

BASINA KAPALI DEVAM ETTİ

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı devam etti. Toplantıya Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti İl Arge Başkanı Yavuz Avcı, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Çerkezköy Koordinatörü Ahmet Cavit Gür, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Habip Bilgin, Dr. Gökhan İnce, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca, Ercan Çorbacı ve Abdurrahman Çiçek, ilçe ve belde yönetimleri, AK Parti Kapaklı, Kızılpınar, Veliköy ve Karaaağaç Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, ilçe ve belde gençlik kolları ile kadın kolları yönetimleri, mahalle yönetimleri ve sandık görevlileri ile çok sayıda partili katıldı.
 

Haber / Faik Onur KAYA

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
cafer EEE.YANİ
gurup toplantıları neden olur? genelbaşkanların söylediklerini milletvekilleri tıpatıp söylemleriyle taşra teşkilatlarına taşır ve taşra teşkilatlarıda tıpatıp aynısını söyler.bu doğru olanıdır.eğer bir partili genel başkanından farlı konuşuyorsa yanlış yapmış olur.bu her parti için geçerlidir...herkez bildiği konuda yorum yapsın.
17.05.2013 19:26
... ...
İşleri güçleri sürekli karalama ve iftira olan,bunun adına da muhalefet diyen ey CHPES ve onun arka bahçesi olan MHPES...Siziler de iktidar oldunuz bu memlekette..Sizlere de iktidar olma şansı tanıdı bu millet..Siz ne yaptınız??Dikili bir ağacınız mı var bu memlekette..Bu milletin hayrına yaptığınız ne var??Biriniz bankaları hortumlayarak milyarlarca dolar zarara uğrattınız memleketi,biriniz darbecilerle yan yana omuz omuza mitingler düzenlediniz...Şimdi de çıkmışsınız buralarda utanmadan arlanmadan sallayıp duruyorsunuz..Hatırlatmakta yarar var;hoşunuza gitsede gitmese de bu millet 3 dönemdir AK Parti yi iktidara tek başına taşıyor...Her seçimde oylarını artırarak...Zorunuza gidiyor biliyoruz..Ama milletin verdiği karara saygı göstereceksiniz...Milletten tokat yiye yiye yüzünüzün kıpkırmızı olması lazım..Ama nerdeeeee....:)
17.05.2013 19:24
caddeli cerkezkoya
baskan hani 2013 yatirimina sehir stadininda almistin ne oldu hicbir calisma yok
17.05.2013 12:23
Çerkezköylü
alaaddin demirbağ sen kendi iradenle birşey söyleyemezmisin böyle bir becerin hakikaten yokmu senin anlattığın palavralar akp bakanlarının ve başbakanın anlattıklarını anımsatıyor desem az olur birebir aynı söylemler kullanıyorsun.....
17.05.2013 09:28
VATANDAŞ
sizden önceki hükümetlerin döneminde abdullah öcalan ile bazı kurumlar görüşmedi alaaddin bey sorguladı. sorgulamak ayrı birşey görüşerek pazarlık yapmak ayrı birşeydir.
17.05.2013 09:25
Bozkurt Yürekli
Bu bölünme sürecine sizin gibi işleri tıkırında menfaat düşkünleri harici birde güney doğudan %90 oranında destek var ayrıca kendini parçalayan partiler diye nitelendirdiğiniz partilerin mensupları değildir size destek verenler..... desteğinizi pkk dan ve bdp den alıyorsunuz bunu neden gizlediğinizi anlamak güç bu kötü gidişatı süsleyip püsleyerek her ortamda dillendirmenizi sabırla izliyoruz.....
17.05.2013 07:17
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Hamarat Karadağ’a mı kaçtı ?
Tekirdağ’da denizde bir kişi boğuldu
Çerkezköylü müteahhit de parti kurdu
Maddi hasarlı kaza, yaralamalı kazaya sebebiyet verdi
Tekirdağ'da aranan 14 kişi yakalandı
Asansör boşluğuna düşen köpeği itfaiye ekipleri kurtardı
Kozuva Şirketler Grubu Adana Demirspor’a sponsor oldu
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Optimed’in Çorlu Hastanesi’ni ziyaret etti
Çerkezköy protokolü ilk gün bayramlaştı
TBMM Başkanı Şentop hemşerileriyle bayramlaştı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya