Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Şehitler Anıtı’na görkemli açılış
Şehitler Anıtı’na görkemli açılış
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, çeşitli açılışlar gerçekleştirmek üzere önceki gün Kızılpınar’a geldi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.06.2013 23:55
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 PARTİLİLERİ ÇELİK KARŞILADI

Programda karışıklık olduğu için, partililer tarafından karşılanması gereken Çelik, Trakyum Restaurant’ta partilileri karşıladı. Saat 10.00’da Trakyum Restaurant’ta partililer ve basın mensupları ile bir araya gelen Çelik, kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 

TEKİRDAĞ İÇİN ÖNEMLİ

Tekirdağ’a her gelişinde biraz daha gelişmiş gördüğünü söyleyen Çelik “Tekirdağ, Trakya’nın merkezi olan bir cazibe merkezi. Bunun farkında olarak 10.5 yılda Tekirdağ’da çok şey gerçekleştirdik. Tekirdağ, büyükşehir illerinden biri oldu. Tekirdağ’a yaptığımız en önemli yatırımlardan biri vatan şairimiz Namık Kemal’in adını taşıyan üniversiteyi kurmamızdır. Biz bunu kurarken tabela üniversitesi kuruyorsunuz dediler. Ben de doğmamış bir çocuk büyümez dedim. Şimdi üniversitede 23 binden fazla öğrenci eğitim görüyor. Bundan mutluluk duyuyorum. Bu üniversite Tekirdağ için önemli bir rol oynuyor” diye konuştu.
Tekirdağ’ın fiziki altyapısının yüzde 40’ının AK Parti döneminde yapıldığını söyleyen Hüseyin Çelik “Çerkezköy ve Çorlu’da derslik açığı var ama Tekirdağ’ın altyapısı Türkiye standartlarının üzerinde” dedi.
 

HALKIMIZIN SESİNİ İYİ DUYDUK

Tekirdağ’da 270 kilometrenin üzerinde duble yol yapıldığını söyleyen Çelik “3.köprü ile beraber burada otoban projesi de olacak. Bu da, bölgeye farkındalık kazandıracak” diye konuştu. Çerkezköy Adalet Sarayı’nın bitmek üzere olduğunu söyleyen Çelik, temelleri atılıp yıllarca kuş uykusuna bırakılan kültür merkezlerini tamamladıklarını, Tekirdağ’a Ak Parti ile doğalgazın ve demiryolunun geldiğini belirterek “Biz halkımızın sesini çok iyi duyduk ve bu hizmetleri yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
 

AVM YAPILACAKSA ÖNCE BEN GİDER ORAYA YATARIM

Çelik, son günlerde Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayların birileri tarafından provoke edilmek istendiğini belirterek “Taksim parkı meselesi birileri tarafından çığırından çıkarıldı. Bu meydan İstanbul’un sayılı meydanlarından biridir, bizim için de sembolik değeri var. Burada yaya ve araç trafiği bir birine karışmış durumda. Hükümetimiz burada 100 bin metrekarelik yayalaştırma projesi yürütüyor. Bu projeyle trafik yer altına alınacak ve kargaşa ortadan kaldırılacaktır. Böylece Taksim meydanı yeşil alanları ve yeni düzenlemeleriyle keyifli bir mekan olacaktır. Buraya ciddi paralar harcanmaktadır. Bir ağaç kesilir yerine iki, üç ağaç dikerseniz çevreci olursunuz. Birileri sosyal medya ve fiskos gazeteleriyle burada AVM yapılıyor diye kıyamet kopartıyor. Eğer ki burada ağaç kesilip AVM yapılır ise gider önce ben oraya yatarım. Buradaki ağaçların kesilmesi söz konusu bile değil. Ağaçlar özel söküm makineleri ile sökülüp başka bir yere dikilmektedir. Vatandaşlarımızın sağduyuya davet ediyorum. Yeşil adına endişesi olan vatandaşların bu düşüncülerini saygı ile karşılıyorum. Ancak bunu bahane edere Ak Partiyi dövme aracı haline getiriyorlar ise bu kabul edilemez. Ancak şunu da söylemek istiyorum hükümet ile İstanbul Büyükşehir belediyesinin ortak projesidir. Çalışmanın Topçu Kışları ile alakası yok. Orası projenin som aşamasıdır. Belediyenin meclisinde bu karar Ak parti ve CHP’nin meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı bir karardır. Bu karara rağmen CHP’nin Taksim’de gösteri yapmasına da anlam veremiyorum” dedi.
 

ŞEYTANLA BİLE GÖRÜŞÜLEBİLİR

Açılım sürecinin şuana kadar iyi gittiğini belirten Çelik “Açılım süreci iyi gidiyor. Şuana kadar bir yol kazası yok. Türkiye’de akil insanlara karşı kendine ulusalcı diyen marjinal bir grubun unsurları öne geçiyor. Barışçı olmak kaydı ile slogan atabilir ve pankart taşıyabilirsiniz. Herkes bu süreci onaylamak zorunda değil. Ama işi Akil insanlara hakarete vardırmak ta doğru değildir. Akil insanların çoğunluğunu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yapıyor. Eğer Türkiye’de kan duracaksa, annelerin gözyaşları dinecekse şeytanla bile görüşülebilir. Duygularımızı aklımızın önüne çıkarırsak bu iş bitmez. Şuana kadar terörle mücadelede harcanan para 1,5 trilyon dolar. Bu paralar ile hizmet yapılsa ülkemiz daha iyi konumda olurdu” ifadelerini kullandı.
 

ALKOLÜ KİMSE YASAKLAMIYOR

Alkol konusuna da değinen Çelik, “CHP’li bir milletvekili Tekirdağ’ın rakısı olmazsa Tekirdağ’ın biteceğine dair bir açıklama yaptı. Bunu Tekirdağ halkına hakaret olarak görüyorum. Tekirdağ’da sadece rakı yok. Biz kimsenin özgür iradesine karışmıyoruz. Avrupa’da alkol satın alma yaşı 21. Biz alkol konusunda yeni bir düzenleme getirdik. Kimsenin yediğine içtiğine de karışacak halimiz yok. İsteyen rakı içer, isteyen ayran, isteyen meşrubat içer. Muhalefet bu konuda boşuna yaygara yapıyor. Türkiye’de muhalefet sorunu var, muhalefetin CHP, CHP’nin de Kılıçdaroğlu sorunu var” şeklinde konuştu.
 

TÜRKİYE İYİ BİR ROTADA GİDİYOR

IMF'ye olan borcun bitmesiyle, artık kasada 26 Milyar dolar paranın olduğunu belirten Çelik, “Türkiye şuanda iyi bir rota ile istikbale emin adımlarla yürüyor. Türkiye’nin IMF’ye borcu bitti ama muhalefeti yine sevindiremiyoruz. Kamunun dış borcu bitti. 26 milyar dolar fazlamız var. 2002’de 100 liranın 74 lirası borçtu, şimdi ise 100 liranın 36 lirası borç.  Reel faiz neredeyse sıfırlandı” dedi.
 BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ
Basın açıklamasının ardından Çelik, Kızılpınar Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alan Çelik’e Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz tarafından plaket takdim edildi. Plaket sunumunun ardından Çelik, bir süre başkanlık makamında partililerle basına kapalı sohbet etti. Kızılpınar Belediyesi ziyaretinin ardından Çelik, beraberindekilerle birlikte Kızılpınar Şehitler Anıtı’nın açılışı için tören alanına geçti.
 

 

MEHTERAN RENK KATTI

Burada saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başlayan program, Merkez Cami İmam Hatibi Ahmet Çolak’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda mini bir konser veren Tekirdağ Mehteran Takımı da katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Mehteran konserinin ardından konuşan Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Kızılpınar’da kaderine terk edilmiş bir belde devraldıklarını ifade ederek “Yıllar önce tek bir lise olmayan Kızılpınar’da şimdi 2 lise var. Bizim dönemimizde 1 ilkokul, 3 de cami yapıldı” dedi.
 

 

 

GÜZEL BİR ESER BIRAKTIK

Kızılpınar’ın kozmopolit bir belde olduğunu söyleyen Korkmaz “Burada her dilden, her dinden insan var. Ama biz çok güzel kaynaştık. Tek millet, tek bayrak, tek devlet olduk” dedi. Çanakkale’de şehit düşen Kızılpınarlı askerleri araştırdıklarını ve onların ismini Kızılpınar’da yaşatmak için bu anıtı yaptıklarını ifade eden Başkan Korkmaz “Kızılpınar’da gelecek nesillere bırakacağımız güzel bir eser ortaya çıkardık” diye konuştu.
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut da “AK Parti demek, hizmet, gelişim, yatırım ve insan hakları demektir. 10 ay sonra seçim var. AK Parti seçimi alamazsa Tekirdağ’da bir hüsran olur. Onun için çabalıyoruz ve sizlerden destek bekliyoruz” dedi. Tarihimizin çok zengin olduğunu belirten Akbulut “Çanakkale yanı başımızda. 250 bin şehidimiz var. Kızılpınar da Çanakkale Savaşı’nda 11 şehit vermiş. Onların adı kasaba meydanındaki bu güzel anıtta yaşatılacak” dedi.
 

TAKDİRE ŞAYAN BULUYORUM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik de tarihe, ecdadımıza, şehitlerimize saygı ve vefa anlamına gelen böyle bir şehitliğin yapılmasını takdire şayan bulduğunu söyledi. AK Parti olarak millete hizmetkar olmak için bu yola çıktıklarını söyleyen Akbulut, “Tekirdağ Türkiye’nin fihristi olan bölgelerden biri.  KIzılpınar’ı güzelpınar yapan Faruk Korkmaz’ı tebrik ediyor ve kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu. “Biz kenetlendikçe çocuklarımız istikbale daha emin adımlarla yürüyecek” diyen Çelik iktidar olarak şehitlerin ailelerini kendilerine bırakılmış mukaddes bir emanet olarak gördüklerini söyledi.
 

KATILIM YOĞUNDU

Konuşmaların ardından Çelik ve protokol üyeleri tarafından Kızılpınar Şehitler Anıtı’nın açılışı gerçekleştirildi. Buradaki açılışın ardından Hüseyin Çelik ve protokol üyeleri Kültür Merkezi ve Kapalı Spor Salonu’nun da açılışını gerçekleştirdi. Çelik, spor salonu açılışında çocuklara penaltı atışı yaptı. Açılış törenlerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik’in yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit, AK Parti Çerkezköy, Kızılpınar ve Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Kızılpınar’daki programın ardından Çelik, Tekirdağ’a hareket etti.
 

Haber / Gülveren VATANSEVER

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
SERHAT METİN DÖNMEZ SENİN ORADA NE İŞİN VAR
METİN DÖNMEZ SENİN ORADA NE İŞİN VAR DİYCEM AMA YAKIŞMIŞSIN FOTOĞRAFA ORADA KAL SEN!
04.06.2013 17:50
erdem ceyhan ÇOK TUHAF HAREKETLER BUNLAR
Ne yandaş ne candaş medyanız artık sizi şirin gösterecek. Gösterecek yeriniz kalmadı. Hüseyin çelik bu akıbeti çok iyi bilir. ANAp dönemini. O zaman da asi fırtınaydı.Ama bu kadar gaddar değilllerdi Mutlaka AKP de böyle olacak. Üç-beş çapulcu... Vatandaşına çapulcu diyebilme cüretini gösteren tek parti. Zaten Tabanı olmayan partiler rüzgar gibidir. Tabansızlar gidecek.
03.06.2013 21:35
celalettin macit tuhaf bir başkan
faruk başkan seni tebrik ediyorm,SEBEP mi çok basit hüseyin ÇELİK e şehitlik açılışı yaptırmak yarasa ya güneşi göstermekten farksız cesur adamsın vesselam.
03.06.2013 13:19
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya