Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Rayiç bedellerde yeni düzenleme
Rayiç bedellerde yeni düzenleme
Çerkezköy Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu dün saat 15.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 03.06.2013 21:14
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 SİMİT İKRAM EDİLDİ

Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya meclis üyeleri Asuman Azak, Zafer Erdağ ve Mikail Ünlü katılmadı. Meclis toplantısının başında meclis üyelerine simit ikram edilirken, Başkan Ali Ertem ikram edilen simitlerin Çerkezköy Belediyesi ve Engelliler Derneği arasında görüşülen bir projenin ürünü olduğunu ifade etti. Görüşmelerin sonucu tek tip simit arabaları yaparak gerek engelli vatandaşların gerekse engelli yakınlarının ilçenin muhtelif noktalarında satış yapmalarını ve ailelerinin geçimlerini sağlayabilmelerini amaçladıklarını söyleyen Ertem “Bu yediğimiz simitler engelli kardeşlerimizin sizlere ikramıdır” diye konuştu.
 

HİSSE SATIŞLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Salih Çelik’in plan tadilatına ilişkin dilekçesinin oy birliği ile gündeme eklenmesinin ardından toplantının ilk gündem maddesinde ilçe sınırları içinde bulunan muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin satışı görüşüldü. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Gazi Osman Paşa Mahallelerinde bulunan 3 belediye hissesinin satışı meclis üyeleri tarafından oybirliği ile karara bağlandı.
 

ORDU’NUN DİLEKÇESİ KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Bir önceki gündem maddesinin görüşülüp ilgili komisyona havale edilmesinin ardından yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.05.2013 tarih 156 sayılı Çerkezköy Revizyon İmar Planları plan notlarına ekleme yapılması konusu görüşüldü. Bahse konu gündem maddesinin görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildiği toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Çerkezköy Belediyesi taksi durakları ve (T) plakalı ticari taksi işletme esaslarına dair yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapılması konusu görüşüldü. İlgili gündem maddesi ise görüşülmek üzere Bütçe Komisyonu’na havale edildi.     
 

ÜRETTİKLERİ ATIKSU KADAR YÜKÜMLÜLÜK ALTINA GİRECEKLER

İlgili gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 11. Bölge Müdürlüğü’nün 24.05.2013 gün ve 298694 sayılı Atık Su Arıtma Tesisi ile ilgili Protokol hakkındaki yazısı görüşüldü. Gündem maddesi ile ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy, Kapaklı, Veliköy, Kızılpınar ve Karaağaç Belediyeleri tarafından Atık Su Arıtma Tesisi yapımı kapsamında birlik kurulduğunu anımsatarak “Tekirdağ Büyükşehir oldu. Atık Su Arıtma Tesisi ile ilgili her şey Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olacak. Bu kapsamda kapanan Kızılpınar, Veliköy ve Karaağaç belediyeleri ile Çerkezköy ve Kapaklı belediyeleri arasında yeni bir protokol imzalanması gerekiyor. DSİ’den gelen yazıya göre, belediyeler, ürettikleri atık su oranında yükümlülük altına girecek” dedi.
 

BORÇLANMA TALEBİ KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Ertem Çerkezköy ve Kapaklı’da toplam bin 147 metreküp atık su üretildiğini belirterek “Bunun yüzde 46’sı Çerkezköy, yüzde 36’sı Kapaklı, yüzde 3’ü Veliköy, yüzde 9’u Kızılpınar ve yüzde 6’sı Karaağaç kayaklıdır. Bu belediyeler ürettikleri atıksu oranında proje maliyetini üstlenecek” dedi. İlgili gündem maddesi meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında son olarak Fen İşleri Müdürlüğü’nün borçlanma talebi görüşülerek Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
 

RAYİÇ BEDELLERDE YENİ DÜZENLEME YAPILACAK

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, rayiç bedellerde düzenlemeler yapacaklarını belirterek, “3 kat uygulamalı olan bölgelerdeki rayiç bedelleri düşüreceğiz. 5 kat ve üzeri yerlerdeki rayiç bedelleri ise yükselteceğiz. 3 katlı bir yer ile 5 katlı bir yerin rayiç bedellerinin aynı olması söz konusu olamaz” dedi. Ertem rayiç bedellerde yapılacak değişikliklerin muhtarlık, gazete ve internet sitelerinde vatandaşa duyurulacağını ifade ederek “Bu değişikliklere itiraz etmek isteyen vatandaşlar çıkabilir. Onların itiraz edebilmeleri için önce yapılan değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Bunu sağlayacağız” dedi. Ertem’in bilgilendirmesinin ardından toplantının ilk oturumu sona erdi. Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu 7 Haziran Cuma günü saat 15.00’da yapılacak.
 

Haber / Gülveren VATANSEVER 

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya