Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Temmuz 2021 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Çerkezköy’de ilk aday adayı CHP’den
Çerkezköy’de ilk aday adayı CHP’den
2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çerkezköy Belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isim olan Ensar Sivri, önceki akşam saat 19.30’da basına tanıtıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 27.06.2013 21:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez Sivrioğlu Petrolleri sahibi Ensar Sivri’nin 2014 Yerel seçimlerinde Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağını ifade ederek “Biz de bir büyüğü olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çerkezköy artık AK Parti’den zül etti. İnsanlar artık yeter diyor. Çare, bu ülkede belediyeciliği en iyi yapan CHP kadrosunu göreve getirmektir. Bu bağlamda 2014 seçimlerinde vatandaşlarımızın çoğunluğunun teveccühünü alacağımıza eminiz” diye konuştu. 
 

YASAL SÜREÇ 31 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Dönmez, seçimlerde yarışacak olan AK Parti adayına şimdiden acımaya başladığını ifade ederek “Partimiz aday adayını açıklayan ilk parti oldu. Önümüzdeki günlerde iki aday adayımızın daha ismini açıklayacağız” dedi. Aday adaylığı ile ilgili yasal sürecin 15 Temmuz itibariyle başlayacağını ve 31 Temmuz’da sona ereceğini söyleyen Dönmez, CHP’de görev almak isteyen onurlu ve ahlaklı insanlara kapılarının açık olduğunu ifade etti. 
 

ADAYIN ETRAFINDA BİRLEŞECEKLERDİR

Kaç aday adayı çıkarsa çıksın seçimlere sonuçta bir adayla girileceğini ifade eden İlçe Başkanı Metin Dönmez “Diğer aday adaylarımız belirlenecek olan adayın etrafında birleşecektir. Geçtiğimiz dönem bazı CHP’liler, birileri tarafından oynanan Ali Cengiz oyunlarına alet oldu. Bu dönem böyle bir durumun yaşanmayacağını görüyorum. Yapanların da pişman olduğuna inanıyorum” diye konuştu.
 

DÖNMEZ DE ADAY ADAYI OLACAK

Dönmez, bir önceki seçimleri CHP’nin kendi içindeki isimlerin birtakım oyunlara alet olması nedeni ile kaybettiklerini belirterek “Seçimlerin kaybedilmesinde benim gençliğimin ve tecrübesizliğimin de etkisi oldu. 2014 seçimleri için ben de aday adayı olacağım. 10 Temmuz’da istifa edeceğim. Bu zamana kadar partimizden çıkacak aday adaylarını kendim tanıtmak istiyorum” dedi. Dönmez, aday adaylığı için istifa etmesinin ardından ilçe başkanlığına, yönetimin kendi içinden belirleyeceği bir ismin getirileceğini belirtti.    
 

YAŞAMI KOLAYLAŞTIRACAK VE GÜZELLEŞTİRECEK VİZYONA SAHİBİZ

Ensar Sivri ise 2014 seçimlerinde Çerkezköy Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olacağını ifade ederek “Kendimi ifade edebileceğim tek partinin CHP olması nedeni ile CHP’den aday adayı oldum” dedi. Partililere kendisini tanıtan Ensar Sivri, Çerkezköy’de yaşamı kolaylaştıracak ve güzelleştirecek vizyona sahip olduğunu belirtti. Sivri, gelecek nesillerin Çerkezköy’de mutlu ve huzurlu yaşayabilmesi adına yola çıktığını belirtti. 
 

DAHA GÜZEL OLACAK

Çerkezköy’e her iki saatte bir yeni insanların göç ettiğine dikkat çeken Ensar Sivri, “Her yeni göç yeni sorunlar ve bu sorunlara çözüm üretme ihtiyacını da beraberinde getiriyor” dedi. İlçedeki sorunların tespiti amacıyla bağımsız bir araştırma şirketi aracılığıyla Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’de toplam 2 bin kişiye ulaşıldığını söyleyen Sivri, “Anket verileri ışığında konusunda uzman kişilerle projeler üretmeye başladık. Bu projeleri gelecek on yılları hesap ederek gerçekleştireceğiz” dedi. Büyükşehir kanunu ile Kızılpınar ve Veliköy’ün Çerkezköy’e bağlandığını anımsatan Ensar Sivri, “Kızılpınar ve Veliköylüler artık kendilerini yalnız hissetmesinler. Oralara hizmet götürmede aksaklık yaşatacağımızı düşünmesinler. Çerkezköy’de hangi olanaklar varsa, Kızılpınar ve Veliköy’de de aynı imkanları sağlayacağıma söz veriyorum. Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy ile çok daha güzel olacak” dedi.
 

Haber / Türker ÖZKAN

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Dr. Nurtekin Erol Yanıt
Sevgili Selçuk Yazıyı okuman ve cevap vermen güzel.Küçük oğlum da 24 yaşında. Sizi anlıyorum. Söz konusu amfi tiyatro yıkılacak yerine çok katlı otopark yapılacak. Belediye Başkanı öyle diyor.Yazık değilmi. Bende köylere kadar girmiş Sanayileşmeye karşıyım. 1987 yılında Kırklareli Kıyıköy Beldesi'nde kurucu Belediye Başkanlığı yapmış biri olarak çevre sorunlarına dikkat çekmek istedim.
01.07.2013 19:44
Selçuk sayın Dr. Nurtekin EROL
Sayın Dr. Nurtekin EROL düşüncelerinize saygım sonsuzdur fakat ANFİ TİYATROMUZ dediğiniz yere kaçtane ünlü sanatçı geldi yada kaç etkinlik düzenlendi gençler için? çok uzağa gitmenize gerek yok buradan 20 dk uzaklıktaki saraya bakarsanız hersene festivallerin olduğunu çadırların kurulduğunu,genç kesime yönelik etkinlikler düzenlendiği görebilirsiniz.burasının sanayi bölgesi olduğu apaçık ortadadır fakat ben sanayisiyle anılması taraftarı değilim yada evden fabrikaya fabrikadan eve gitme taraftarı.tam aksine butür etkinliklerin fabrikada çalışanlarımız için daha çok faydalı olacağını düşünmekteyim.Çerkezköydeki gençlerin sorunlarına kulak vermezseniz çerkezköyümüzün ilerleyeceğini düşünmemekteyim.Çevre sorunları dediğiniz eğer yol yapıp yıkıp tekrar yapmaksa bence 2. planda olması daha iyidir.meydana yapılan havuzların yapılıp kaldırılması gibi.geçen gün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum.İstanbuldan yeni evli olan arkadaşım çerkezköye geldi.KAPALI SPOR SALONUMUZUN oradaki daha 3 yada 4 ay öncesinde yapılan havuzu sordum ona sence kaç yıllıktır diye.bana verdiği cevap ise 15 yıllık vardır heralde.sizce bu doğru bişeymi bunun gibi birçok daha örnek verebilirim isterseniz bu paralar hepimizin cebinden çıkmakta.
30.06.2013 17:54
Dr. Nurtekin EROL UTANMA SAKIN SELÇUK
Meslek hayatımın 24 yılını Çerkezköy'de Fabrikalarda işyeri hekimi olarak çalışarak yaşadım.Türkiye'nin en büyük Sanayi kuruluşları burada. Belki birçok arkadaşın da buraya çalışmaya gelecek.Sakın Utanma. Söz ettiğin etkinlikler çevre ilçelerde de yok. Ama bizim AMFİ TİYATROMUZ var.Birçok etkinliğe imza attı.Mehmet Uz'a borçluyuz.Birde onun gerçekleştirdiğiama hala 9 yıldır açılamayan KAPALI SPOR SALONU. . Belediye Başkanlığı farklı bir olaydır.Hele Çerkezköy'de.Çevre sorunları ön planda.Biraz ilgi duyarsan ve tanık oldukca AĞLARSIN: Hiç utanma arkadaşlarını çağır.Hep birlikte çözüm arayalım.Sevgi ve saygılarımla.
29.06.2013 17:42
mehmet
Tebrik ederim. Aday adaylığınız hayırlı olsun. Yanınızdayız Ensar Bey.
29.06.2013 15:28
Selçuk Hayırlı olsun
22 yaşında üniversite öğrencisiyim bir çok arkadaşım tarafından bir çok yere davet edildim ve davetlere icabet etttim.çok yer gezdim ve gördüm fakat çoğu arkadaşıma buyurun çerkezköyede bekleriz diyemedim,demeye utandım.sosyal etkinliğin neredeyse olmadığı biyerde arkadaşlarıma SİZİDE BEKLERİM demek zoruma gitti açıkçası.Gelen arkadaşlarım olmadı değil tabiki fakat çorlu,tekirdağ gibi yerleri gösterdim.ben artık arkadaşlarıma bakın burası ÇERKEZKÖY demek istiyorum ve bunu dedirtebilecek tek kişininde ENSAR SİVRİ olduğunu düşünüyorum.aday adaylığınız hayırlı olsun Ensar bey.
29.06.2013 14:42
kubilay herkes bi yerde
inanamıyorum ya baba akp tekirdağ kurucularından evlat chp aday adayı aday adayı olan evlatta ali ertemi arayıp abi ben chp den aday adaylığı açıklayacağım müsaden varmı diye müsade alacak ne günlere kaldık başkan ne uğraştırıyosun insanlar artık kendi adaylığını açıkla şu dedikodulara son ver ve sahalara in
29.06.2013 11:04
tebrik başarılar dilerim
ADAM GİBİ ADAM ENSAR BEY İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR BEN DESTEKLERİM ÇEVREMEDE TANITIRIM PARTİYE DEĞİLDE OYUMU KİŞİYE ATARIM
28.06.2013 18:08
TC vatandaşı Ali Cengiz Oyuncularına
Hep aynı şeyleri söylüyorsun Metin Bey.İnandırıcı olamıyosun. Gençliğin ve tecrübesizliğin. Ustalık döneminde ise partiyi tam orta yerden ayırdın. Kongreye bile gidemedin. Oyunların oynanmayacağından nasıl eminsin. Sayın Ensar Sivri. Davutoğlu'nu başarılı buluyormu?100.000 kişi öldü Suriye'de.Duyunca inanamadık!Nasıl başarılı ise!? Acaba hasbel kader Başkan olursa AKP'ye geçermi? Yani CHP pardon Batı Cephesinde değişen birşey yok.
28.06.2013 15:31
huseyin ZOR
istemek güzelde sonuç alınırmı sonuç? filmi biraz geri sarın arkadaşlar oy alabilirmisiniz alamazmısınız görün! hayırlı olsun ama siz chpden değil yuvanız akpden aday olursanız belki olur sizin işiniz
28.06.2013 12:05
Çerkezköylü Hayırlı olsun
Ensar Bey'in aday adaylığı hayırlı olsun.Adaylığı kesinleşirse rakiplerinin işi bu sefer gerçekten zor.Metin Bey'in de aday adaylığını açıklaması beklenirken ,Ensar Bey ile verdiği sıcak görüntüleri alkışlamak gerekir.Partimize de yakışan budur.
28.06.2013 10:19
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kontrolden çıkan araç yan yattı
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya