Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
25 Temmuz 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
İşte CHP’nin milletvekili sıralaması
İşte CHP’nin milletvekili sıralaması
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı olan isimler arasında partililerin katılımı ile Pazar günü eğilim yoklaması yapıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 09.03.2015 14:31
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

11 İLÇEDE SEÇİM YAPILDI

Her ilçede sandıklara akın eden üyeler en az 3 en fazla ise 5 isimi listeye yazarak oylarını kullandı. CHP genel merkezinin kararı doğrultusunda 1. sıra kontenjan Faik Öztrak olurken diğer sıralar için ise CHP Tekirdağ İl ve İlçe teşkilatları içerisinde eğilim yoklaması yapma kararı almıştı. 8 Mart Pazar günü sandık başına giden üyeler akıllarındaki milletvekili aday adaylarını listelere yazarak oylarını kullandı. Sabah erken saatlerde Tekirdağ'ın 11 ilçesinde gerçekleşen eğilim yoklaması akşam saat 17:00 da sona erdi.

SÜLEYMANPAŞA’DA İLHAMİ ÖZCAN AYGUN

Sabah erken saatlerde Süleymanpaşa İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda başlayan eğilim yoklamasında 2 bin 856 kişi oy kullandı. Açılan sandıklarda bin 594 oy alan İlhami Özcan Aygun birinci sırada olurken, bin 108 oy alan Şerafettin Kurt ikinci sırada yer aldı, mevcut milletvekili Candan Yüceer ise bin 60 oy alarak süleymanpaşa ilçesinde yapılan eğilim yoklamasında üçüncü sırada yer aldı.

KAPAKLI YÜCEER DEDİ

Kapaklı’da da mevcut milletvekili Candan Yüceer 636 oy alırken, Arzu Mandalı Sucu 516 oy alarak ikinci sırada yer aldı, Metin Dönmez ise 435 oy olarak Kapaklı'da açılan sandıklardan ilk üç arasına girmeyi başardı.

ÇERKEZKÖY’DE CANDAN YÜCEER

7 Haziran Genel seçimleri için eğilim yoklaması gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy ilçesinde yapılan eğilim yoklamasında ise bin 18 oy alan mevcut milletvekili Dr. Candan Yüceer birinci sırada yer aldı, Metin Dönmez 988 oy alarak ikinci, Hasan Demir ise 853 oy alarak üçüncü sırada yer aldı.

SARAY KENDİ ADAYINI BİRİNCİ ÇIKARDI

Saray’da da Özgen Erkiş 729 oy alarak Saray ilçesinde yapılan eğilim yoklamasında birinci sırada yer aldı. Metin Dönmez 725 oy alarak ikinci, Candan Yüceer ise 693 oy da kalarak üçüncü sırada yer aldı.

HAYRABOLU ŞERAFETTİN KURT DEDİ

Hayrabolu’da açılan sandıklardan 399 oy alan Şerafettin Kurt birinci sırada olurken Mevcut Milletvekilleri Emre Köprülü 368 oy ile ikinci, Candan Yüceer ise 337 oy ile üçüncü sırada yer aldı.

MALKARA'DA DEĞİŞEN YOK

Malkara’da da 614 oy alan Şerafettin Kurt birinci, Mevcut Milletvekili Emre Köprülü 559 oy alarak ikinci, İlhami Özcan Aygun ise 536 oy alarak üçüncü sırada yer aldı.

ÇORLU’DA EMRE KÖPRÜLÜ

Çorlu’da Emre Köprülü bin 73 oyla birinci çıkarken, Candan Yüceer bin 49 oyla ikinci, Halim Orta 677 oyla üçüncü sırada yer aldı.

ERGENE’DE CANDAN YÜCEER

Ergene’de de mevcut milletvekillerinden Candan Yüceer 617 oyla birinci çıkarken, Emre Köprülü 466 oyla ikinci, Haşim Korkmaz da 438 oyla üçüncü çıktı. 

ŞARKÖY VE MURATLI’DA EMRE KÖPRÜLÜ BİRİNCİ ÇIKTI

Şarköy’de de Emre Köprülü 456 oyla birinci çıkarken, Candan Yüceer 428 oyla ikinci, Şerafettin Kurt da 425 oyla üçüncü çıktı.  Muratlı’da da 259 oy alan mevcut milletvekili Emre Köprülü birinci çıkarken, İlhami Özcan Aygun 239 oyla ikinci, Candan Yüceer de 227 oyla üçüncü çıktı.

MARMARAEREĞLİSİ CANDAN YÜCEER DEDİ

Marmaraereğlisi’nde ise mevcut milletvekili Candan Yüceer 321 oyla birinci çıkarken, Halim Orta 272 oyla ikinci, Emre Köprülü de 241 oyla üçüncü çıktı.

ADAYLAR ŞEKİLLENDİ

Yapılan eğilim yoklamasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tekirdağ Milletvekili Adayları şekillendi. Birinci sırada kontenjan aday Faik Öztrak yer alırken, ikinci sırada 6 bin 757 oyla Candan Yüceer, üçüncü sırada 5 bin 572 oyla Emre Köprülü, dördüncü sırada 4 bin 674 oyla İlhami Özcan Aygun, beşinci sırada 3 bin 756 oyla Arzu Mandalı Sucu ve altıncı sırada da 3 bin 463 oyla Şerafetdin Terzi yer aldı.

Çerkezköy Haber / Gülveren VATANSEVER 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Yıldırım açılış
Kılıçdaroğlunun tekirdağa gelişi bu gazetede dahil bir çok gazetede haber yapıldı m. kemal bey, ilçe örgütünün haberi yok demişsiniz, unuttuğunuz şey, seçim sonrası insanların iş güç ve özel hayatları sebebi ile parti binalarına pek uğramadığı. tekirdağa geliş olayı partiye afiş asılarak değil gazete vasıtası ile duyuruldu.abartma dediğiniz şey tekirdağlılara teşekkür edilmesi mi? siz iyimisiniz? bonzai falanmı içtiniz? bir yorumcu tekirdağlılara teşekkür etmedi diyor kanıt gösteriyorum siz de abartılmamalı diyorsunuz! türklüğü tartışılır vaziyete getiren kimler yahu? yahu bu insanlar ne içiyor? nasıl kafa buluyor nasıl böyle saçmalıyor anlamıyorumki! ülkeyi chp mi yönetiyor yasaları kanunları torba yasaları chp mi yapıyor siz ne diyorsunuz arkadaşlar? bu nasıl kafa bu nasıl mantık? kendi ülkenizi böyle yorumluyorsanız biz bitmişiz!
12.03.2015 01:12
seçmen katılımın az olmasının sebebi
25 yıl sonra Vahap bey tek başına bu seçimi kazanmadı heralde koskoca ilçe örgütünü yok sayacaksın padişahlık sistemi gibi sen karar verecek partililer yapacak sen kimsin arkadaş bana onu söyle istasyon mahallesinde senin ailenin oy kullandığı komşularının olduğu oy kullandığı yerel seçim sonuçlarını sen bir gözden geçir bence ilk önce konu komşu akrabanın oyunu al sen o sandık sonuçlarına tüm chp liler bakmalı birde kalkmış Tekirdağ siyasetini dizayn edecek sen kimsin arkadaş kukla ilçe yönetimine siz bu partinin ilçe yönetimi değil belediye başkanının şaklabanı kuklasısınız hemen istifa edin oraya belediye başkanını milletvekillerini kukla edecek ilçe yönetimi gerek ayrıca belediye başkan yardımcısı sen bu çerkezkoyden kapaklıdan 2. Seçilebilecek adayın onunu kestiniz kapaklıda dubazlar çerkezkoyde belediye başkanı be belediye başkan yardımcısı meclis üyeleri ilhamiye emre kopruluye oy verdirmeselerdi arzu mandalıda şimdi milletvekiliydi yazıkkkkk çok yazıkkk
10.03.2015 22:21
M.Kemal YILDIRIM BEYE YANIT-ÇIKIŞ YOLU
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, TEKİRDAĞ’DA AŞEVİ AÇILIŞINA KATILDI. BU AÇILIŞTAN İLÇE ÖRGÜTLERİNİN DE HABERİ OLMADI. SÖNÜK BİR PROGRAM OLDU. BİR SORU ÜZERİNE YAPILAN AÇILAMA ABARTILMAMALI. CHP ARTIK ALANLARA DA ÇIKAMIYOR.BU BİR GERÇEK.CHP BU DURUMDAN NASIL ÇIKABİLİR?TARTIŞILMALI. KANIMCA METİN FEYZİOĞLU GİBİ ÇIKIŞ YOLUNU AÇABİLECEK LİDERLERE GEREKSİNİM VAR.GEÇ DEĞİL.CHP HEMEN TOPARLANIP BAŞBAKAN ADAYINI YENİDEN BELİRLEYİP GÜVEN SAĞLAMALI. EMİNE ÜLKER TARHAN VE METİN FEYZİOĞLU , BİRGÜL AYMAN GÜLER,TÜRKER ERTÜRK'LE ZİRVE YAPAR.
10.03.2015 21:24
TC Recep BEDER YCHP TEKİRDAĞ DA NAKAVT
AYNI TAS,AYNI HAMAM,DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK.5 YIL NE YAPTINIZ.BİR 5 YIL DAHA NEYAPACAKSINIZ.TÜRKLÜĞÜ TARTIŞILIR VAZİYETE GETİRDİNİZ.DAHA NİCESİ.GENEL BAŞKANIN SÖZÜNDEN DIŞARI ÇIKMADINIZ,BUGÜNÜNÜZ İÇİN....................FAİK ÖZTRAKINDA ÖN SEÇİME GİRMESİNİ İSTERDİM.
10.03.2015 15:36
yıldırım teşekkür
faruk bey, 20 şubatta tekirdağa gelen kııçdaroğlu nun konuşmasını dinledinmi sen?"Güzel hizmetler veriliyor. (Yerel seçimlerde) 12 - 0 yaptınız. Hepinize, Trakya'nın, Tekirdağ'ın yiğit insanlarına yürekten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum" tekirdağ halkının önünde yapılmış bir konuşma bu çok değil 2 hafta evvel, seçim sonrası da basın toplantılarında olsun mecliste olsun yine teşekkürleri dile getirdi. ha sen okumamışsındır, duymamışsındır olabilir seçim sırasında zaten mükerrer oylar, sandık kaçırmalar falan sebebiyle gündem yoğundu zaten itirazlar falan almış başını gitmişti. saçmalamadan içi boş laflar atmadan en azından şöyle bir google de aratarak yazalım ki yalancı düşmeyelim değilmi?
10.03.2015 13:28
faruk aktuna kemal bey düşünsün
30 mart seçimlerinde tulum çıkartan tekirdağ a bir tesekkuru bıle cok gören kemal bey düşünsün bu halk o kadarda kör sağır değil arkadaş kimse kusura bakmasın.
10.03.2015 10:42
Vatandaş :)))))
metin arkadaş, bu kadar saçma yorumda bari yazmasaydın. herkesin cebine mesaj atıp gelmezseniz cezalandırılırsınız diye talimat veren zorla oy kullandıran parti başka. akp bu kadar dibe vurmuşken chp iflasın eşiğinde diyen böyle saçma bir teori geliştiren olsa olsa akp neferidir.havalar soğuk insanlarında zaten haftada bir gün attili var o tatilide oyla harcamak istememiştir insanlar. sandığa katılım oranları her zaman yüksektir bu bölgelerde ve verilen oy oranlarıda yıllardır belli. :))
10.03.2015 09:21
taner işlen chp yi önümüzdeki seçimlerde neler bekliyor.
chp üyeleri küstürüldü katılım gerçekten çok düsük katılım ç köyde %64 kapaklıda % 61 halk halk tarafından sevilen sürekli halkın içinde olan 30 marta ç köyde seçim de yakalanan başarıda pay sahibi olan ama faik beyin talimatı üzerine il başkanı tarafından görevden alınan ilçe başkanına yapılanlarıda unutmadı chp üyesi bununun sonucuda sandığa yansımış olucakki eski il başkanı recep palabıyık sandıkta içler acısı durumu düştü insanlar chp de oynan oyunların farkında bu oyunlar devam ettiği takdirde ne yazıkki chp tekirdağda önümüzdeki seçimde 2 vekilin üstünde vekil çıkaramaz.
10.03.2015 09:13
METİN ÇETİN KATILIM DÜŞÜK ,CHP İFLASIN EŞİĞİNDE Mİ ?
Tekirdağ CHP üye sayısı 24.000 Oy kullanma oranı Çorlu'da çok düşük. 2000 CHP'li oy kullanmıyor. Çerkezköy'de 1000 üye oy kullanmıyor. 1.Sıra ancak 6750 oy alıyor. Eski İl Başkanı 1750 oy alabilmiş. Katılım düşük.Oy oranları düşük. CHP iflasın eşiğinde. Partide ilgi bu kadar az ise,halka yansıması felaket olsa gerek. CHP'nin yanlış politikaların sonuçları bunlar. Davul-zurna kutlanan,neyin kutlaması? Uyarmıştık Recep Palabıyık dibe vurdu. Kolay kongre kazananlar da çekilmeli. İstifa etmeliler.Bizden uyarması. Yoksa halkın tepkisi sert olacak.
09.03.2015 18:47
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kaldırımları işgal eden 'çekçek'ler toplandı
Kontrolden çıkan araç yan yattı
15 bin TL’lik malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar
İl Başkanı Özcan’dan anlamlı sürpriz
Yazı ve Çiftçi ailelerinin mutlu günü
Tatilin son günü araç yoğunluğu oluştu
6 ayda 377 bin 623 hasta girişi yapıldı
TBMM Başkanı Şentop’tan Tekirdağ çıkarması
Ümitler Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyorlar
Şarköy'de yanan 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya