Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
17 Eylül 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Bakan Soylu:Kararı aziz milletimiz verecek
Bakan Soylu:Kararı aziz milletimiz verecek
Tekirdağ’da Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, halk oylaması hakkında yaptığı konuşmada, “Şu çok net, önümüzde bir karar var, bu kararı aziz milletimiz verecek. İnanıyorum ki bu karar memleketimizin yarınlarına, geleceğine umut olacaktır ve size bir şey daha söyleyeyim, bugün bu kararın aleyhinde oy kullanacaklar var ya 3-4 yıl içerisinde gelecekler ve diyecekler ki siz haklıymışsınız” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 07.04.2017 11:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

MUHTARLAR VE STK TEMİSLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

 

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, referandum çalışmaları kapsamında Tekirdağ’a geldi. Bir otelde düzenlenen programda İl genelindeki muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Soylu’ya Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, İlçe Kaymakamları, Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Mustafa Yel ve Metin Akgün de eşlik etti.

 

72 BİN POLİSLE HUZUR OPERASYONU YAPTIK

 

Programda konuşan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin genelinde güvenlik güçleri tarafından uyuşturucu ve terör örgütleri ile çok kapsamlı bir mücadele yürütüldüğünü ifade ederek, “Bugün evlatlarımız, bizim her birimizin, kimimizin işini yapabilmesi için, kimimizin turizmini daha iyi yapabilmesi için, kiminin üretimini yapabilmesi için, istikrar olması çocuklarımızın iş bulabilmesi için, şu anda Lice dahil olmak üzere bugün 52 yerde sadece jandarma bölgesinde operasyon yapıyoruz. Polisin yaptığı ayrı, iki akşam evvel 72 bin polisle huzur operasyonu yaptık. Bursa'da 2 bin polisle uyuşturucu operasyonu yaptık. Aynı gün İzmir'de bin 200 polisle tarihin en önemli uyuşturucu operasyonlarından birisini gerçekleştirdik. Bütün bunlar gerçekleştirilirken, ülkemizin huzuru, sükunu ve bunu kardeşlerimiz yapıyor.” dedi.

 

25 YILDIR GİRİLMEYEN YERLERE GİRİYOR BİZİM EVLATLARIMIZ

 

Bakan Soylu konuşmasının devamında ise, “Gabar Dağı'nda 3 tane şehit verdik, daha önce yerleştirdikleri bir EYP patladı ve bizim evlatlarımız uzun yıllardan beri bakın orada ele geçirdikleri noktaları tek tek Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakimiyetine geçmesini sağlıyoruz. İki Yaka Dağları'ndayız, Gabar Dağı'ndayız artık bizim borumuz ötüyor oralarda. 25 yıldır girilmeyen yerlere giriyor bizim evlatlarımız. Eksi 30 derece, 40 derece düşünmüyor, hiçbir şey düşünmüyor. Geçen gün, 3 evladımız şehit oldu. Ama Allaha şükürler olsun, bu gün o Gabar Dağı'nda o tepenin hemen başka tarafında bulunan 8 teröristi etkisiz hale getirdik. Dün Şırnak Uludere'de 8 teröristi etkisiz hale getirdik. Ondan önceki gün 20 teröristi etkisiz hale getirdik, bilmenizi istiyorum. Bu büyük mücadele içerisinde eğer, terör örgütünün değirmenine su taşınacaksa bunun siyasetle, bunun devletle, bunun gelecekle hiçbir alakası yoktur" ifadelerine yer verdi.

 

KARARI AZİZ MİLLETİMİZ VERECEK

 

16 Nisan tarihinde yapılacak olan referanduma da değinen Bakan Süleyman Soylu, “Şu çok net, önümüzde bir karar var, bu kararı aziz milletimiz verecek. İnanıyorum ki bu karar memleketimizin yarınlarına, geleceğine umut olacaktır ve size bir şey daha söyleyeyim, bugün bu kararın aleyhinde oy kullanacaklar var ya 3-4 yıl içerisinde gelecekler ve diyecekler ki siz haklıymışsınız. Bunu çok net söylüyorum. En çok yardım eden birinci ülke pozisyonuna geldiğimizde hesaplar değişti, kendi medeniyetimiz dediğimiz zaman hesaplar değişti. Kendi çıkarlarımız dediğimiz zaman hesaplar değişti. Kendi geleceğimiz dediğimiz zaman hesaplar değişti. O insan hakları diyen Temel hak özgürlükler diyen batının maskesi bir anda düşüverdi ve hep birlikte acı gerçekle çıplak bir gerçekle karşı karşıya kaldık. İMF boyunduruğundan kurtulan, kronik hastalığı enflasyonu ve faiz meselesini çözmüş. Altyapı yatırımlarına ağırlık vermiş. Üniversite sayısını, havalimanı sayısını ikiye katlayan Modern, bütün dünyanın parmak ısırdığı şehir hastaneleri yapan başörtüsü gibi ayrımcılık konularını kökünden çözen, terörle kora kor bir mücadele eden etnik veya mezhep ayrımcılığına karşı alınabilecek tüm tedbirlerini alan hak ve özgürlükler noktasında gerekli adımları çekinmeden atan bir Türkiye tablosu ortaya koyduk.” dedi.

 

KENDİ ADINA BİR PLAN ORTAYA KOYDU

 

Bakan Soylu şöyle devam etti, “Türkiye elbette ki birilerine rahatsızlık vermiştir. Tıpkı bu değişimi Petrol ve doğalgaz kaynakları üzerinde yaşarken, genç nüfusuyla birlikte yaşarken, diğer Ortadoğu Asya ve Afrika ülkelerinde olduğu gibi değişimle, inovasyon diyen Batı bunu sadece kendisi için istemiştir. Geçtiğimiz günlerde ifade ettim. Batı kendine tırmanmak için bir merdiven yaptık ama çıkınca, başkaları o merdivenden tırmanmasın diye o merdiveni aynı şekilde geriye itti ve oraya bir daha kimsenin çıkmaması için kendi adına bir plan ortaya koydu”

 

AVRUPA’NIN İLERİ KARAKOLLUĞUNU YAPAN TÜRKİYE İSTİYORLARDI

 

“Dünyanın Doğu diye adlandırdığı kesimi geri bırakmak için darbe yöntemlerini ekonomik istikrarsızlığın siyasi istikrarsızlığı, statükoyu desteklemiş değişimin ve gelişimin açıkça önünde durmuştur” diyerek konuşmasını sürdüren Bakan Süleyman Soylu, “Ama Türkiye bu zinciri kırmıştır ve bugün yaşananlar, İsviçre'nin göbeğinde açılan pankartlar Hollanda'da kıymetli Bakanımıza, Fatma hanıma karşı ortaya koyulan tavır bütün kriterlerin yerine getirilmesine rağmen, 53 yıl sonunda tutulmayan AB üyeliği sözünün ardında işte Türkiye'nin bu kontrol edemedikleri ve engelleyemedikleri değişim ve inovasyon adımları yatmaktadır. Onlar, terörle terbiye edilen bir Türkiye istiyorlardı oysa onlar faizle enflasyonla gecelik dolar, operasyonlara, ertesi sabah kalktığımızda yüzde 70 devalüasyonla karşı karşıya kaldığımız ve terbiye edildiğimiz bir ülke istiyorlardı. Mesela, İdlib'de iki gün önce yaşanan katliama sesini çıkarmayan kapısına gelen mültecilere kapısını açmayan, onları ölüme Esed'in kimyasal silahlarını teslim eden veya kadınlarını adamlarının tecavüzüyle karşı karşıya bırakan Birde Avrupa'nın ileri karakolluğunu yapan Türkiye istiyorlardı" dedi.

 

YILLARCA MEDENİYETİMİZİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

 

Bakan Soylu konuşmasının sonunda ise, “Türkiye medeniyeti Batı medeniyetine benzemiyor. Kim bizim medeniyetimizin batı medeniyetine benzediğini düşünürse, biliniz ki yanlış içerisindedir. Biz kelle hesabı hiç yapmadık. Para hesabı biz, pulu hesabı hiç yapmadık. Biz Batı medeniyeti gibi değiliz. Biz annemizi babamızı huzur evine gönderen bir medeniyet değiliz. Biz onlar gibi kelle hesabı yapmıyoruz, biz onlar gibi Suriye'den mülteci gelecek diye. Geceleyin kabuslar, korku dolu rüyalar görmüyoruz. Biz onlar gibi sözde insan haklarcı olup, dünyada Srebrenitsa dahil olmak üzere, hangi sınav, karşılarına çıkmışsa o sınavlarda sınıfta kalmıyoruz. Onlar gibi sözde demokrasi deyip, 15 Temmuz darbesinde 27 Nisan'da 28 Şubat'ta neden olduğu bilinir bir şekilde bunların hiçbirisine Ses çıkaramamazlık yapmıyoruz. Biz Batı medeniyeti gibi değiliz bizim yıllarca, kimliğimizi değiştirmeye çalıştılar. Bizim yıllarca karakterimizi yıllarca medeniyetimizi değiştirmeye çalıştılar.” ifadelerine yer verdi.

 

Haber / Şaban KARDEŞ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
T.KUTLU Karar
Siz millete baskı yapmayın, bütünleştirici olun da millet zaten en doğru kararı verir.
07.04.2017 15:50
turgay çiçek
Rahmetli erbakan hoca 30 sene önce libya,mısır,ırak gidecek hedef suriye olursa bilinki hedef türkiyedir demişti..!!Her tarafımızından kuşatıyor bizi emperyalist güçler..Bop projesi için başkanlık sistemi getirilip dışardan müdahaleye uygun hale getirilecek ülke..ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN ne diyim hayır
07.04.2017 14:05
turgay çiçek
Bindik bir alameye gidiyoruz kıyamete uçurum dan düşmeye düşecek de CUMHURIYET'i rahat bırakılsa.Ama bu sefer olmayacak.Hayır.
07.04.2017 14:00
turgay çiçek
Yahu evet deyip cennet de Tayyip Erdoğan la olacağıma,,hayır der cehenneme razı olurum,,,Cumhuriyet için hayır
07.04.2017 13:52
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Masaj salonuna fuhuş baskını
Avukat Can İmren, hukuk bürosunu açtı 
Mahalleliden çöken yola tepki 
Panelvan minibüste 32 göçmen yakalandı
Kaymakam Duru: Önceliğimiz eğitim
İlçe genelinde yol genişletme ve düzenleme çalışmaları sürüyor 
Kazak gölü güzergahına bisiklet yolu yapılıyor
Anadolu İmam Hatip Halı Lisesi Saha Tesisleri törenle açıldı
Albayrak: Kentimizin ulaşım kalitesini artırıyoruz 
Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya