Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Nisan 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/1109 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 25.05.2018 10:38
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 100 Ada, 79 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, DAYAMALAR YANI Mevkii, 43 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi, Tepe Emlak Konutları, Çağlayan Sokak.Tapu Kayıtlarında 100 Ada 79 Parsel, B2 Blok, 10. Kat, 43 No.lu bağımsız bölüm tam hisse R....... U...... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
Tespit dosyasının incelenmesi ve 29.11.2017 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşifler esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mah, 100 Ada, 79 Parsel tapuda 11.750,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan B2 Blok; 1993 yapı ruhsatlı, bodrum+zemin+14 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup site içerisinde yer almaktadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Asansör mevcuttur. Merdivenler mermer korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 10. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon, mutfak, antre, koridor,wc, banyo ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup bina girişine göre sol arka kısımda yer almakta olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen meskende halihazırda kiracı ikamet etmekte olup 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir.Antre ve oda zeminleri laminat parke,banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri plastik doğrama,iç kapılar amerikan panel kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta profil kapaklı mdf mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması merkezi sistem ile sağlanmaktadır. Kat mülkiyet tapusu mevcuttur. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
İstasyon Mah. 100 ada 79 numaralı parsel 09.07.2008 tasdik tarihli 3. Etap 2. kısım uygulama imar planına göre konut alanında kalmakta olup, emsal:2,25 ve Hmax:Serbest yapılaşma şartlarına sahiptir.Yapının sınıfı 3b dir , 1993 yılında yapılmıştır. 3. derece deprem bölgesindedir. yapıda toplam 60 adet bbn vardır. yapı toplam 16 kattan oluşmakta olup kapıcı var asansör vardır
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi, 100 Ada, 79 Parsel, B2 blok, lO.kat, 43 No.lu bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın 170.000,00 TL (Yüzyetmişbin) değerindedir
Adresi : İSTASYON MAH TEPE EMLAK KONUTLARI ÇAĞLAYAN SOKAK B2 BLOK 1 KAT 43 NOLU BBN
Yüzölçümü 11.750,00 m2
Arsa Payı 108/26360
İmar Durumu : İnşaat tarzı 3.ETAP 2. KISIM UYGULAMA İMAR PLANINA GÖRE KONUT ALANINDA KALMATA OLUP EMSAL 2,25 VE HMAX SERBESTDİR
Kıymeti 170.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : ÇERKEZKÖY 2 ASLİYE HUKMAH 2014/560 ES DOSYASINDAN İHTİYATİ TEBDİR KARAR VARDIR (İLGİLİ MAHKEME İLE YAPILAN YAZIŞMALAR DA TEDBİRİN SATIŞA ENGEL DURUMU OLMADIĞI ANLAŞILMIŞTIR)
1. Satış Günü 26/06/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü 23/07/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1109 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Sokağa çıkma yasağında denetimler devam ediyor
Gri pasaport şebekesinin 2 üyesi tutuklandı
Pandemi gölgesinde 23 Nisan
200 koli erzak paketi desteği
Başkan Akay koltuğu Zeynep’e emanet etti
Sıcak asfalt yol çalışmaları başladı
Başkan Çetin, koltuğu Gençay’a bıraktı
Dönmez: Göstermelik gerekçelerle engelleme yapılıyor
Kapaklı’da sade 23 Nisan kutlaması 
Başakşehir’de 23 Nisan coşkusu
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya